Ż y c z e n i e
To było tak dawno. Nieprawda, nie wierzę.
Ktoś spisał… Ktoś dodał… Ktoś mówił o wierze.
Gdzieś, kiedyś w Betlejem zrodziło się Dziecię.
Maleńki, bezbronny, w stajence, w barłogu,
by każdy mógł dotrzeć do Jego serc progu…
Czeka tam samotny, zziębnięty, strwożony,
byś Jemu otworzył serc bramy zdumiony.
Poniesie twe życie daleko gdzieś w góry,
Dotykiem uzdrowi, spojrzeniem utuli,
Przyciśnie do serca najmocniej jak trzeba…
I szepce cichutko: „Chodź ze mną do nieba”.
Jest miejsce dla ciebie, gdzieś przy Jego boku.
Weźmie cię na ręce, gdy nie trzymasz kroku.
Będziemy na uczcie świętować do rana,
A uczta ta będzie na wieczność nam dana.
Niech światło z Betlejem w Twym sercu zagości.
Niech przyniesie miłość i szczyptę radości.
Niech dobro wypełni każdy cień istnienia.
Niech Bóg się narodzi dzisiaj wśród stworzenia.
P a w e ł S a r z a ł a
Klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wzięła udział w kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” pod patronatem Cartoon Network, której ambasadorami są: Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak, Kuba Błaszczykowski, Marcin Gortat.
W związku z akcją wychowawczyni klasy p. Majewska Renata przeprowadziła zajęcia promujące koleżeństwo wśród uczniów.
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z „ Kodeksem Kumpla” i sami określali, jakie ich zdaniem cechy powinien posiadać idealny Kumpel czy też Superbohater oraz jakie cechy oni posiadają. Okazało się, że każdy z nas może być niezwykłą osobą.
Na tej podstawie pierwszoklasiści wykonali w grupach prace plastyczne na temat „Superbohater” .
W klasowym kąciku Klub Kumpli wyeksponowane zostały zasady dobrej współpracy, do których wraca się w trudniejszych momentach.
Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję; codziennie starają się przestrzegać ustalonych zasad.
Wychowawczyni: Majewska Renata
Dnia 17 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.
Zostały przygotowane przez uczniów klasy VI a pod opieką katechetki Katarzyny Krzemińskiej. Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Jędraszczak wraz z chórkiem i solistami. Sceneria została przygotowana przez p. Monikę Kurowską, p. Monikę Kujawa i, p. Ewę Majorek i p. Renatę Banaszczak.
Najpierw p. dyr.. Renata Majewska powitała wszystkich gości i zaprosiła do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania. Następnie uczniowie kolędami wprowadzili publiczność w klimat świąteczny.
Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmiesznie i wzruszająco. Zgodnie z
tradycją. Byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, śmierć, Herod i diabły oraz anioły, Jasełka nawiązywały także do wydarzeń współczesnych ( te fakty szczególnie rozbawiały publiczność).
Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym życzenia
bożonarodzeniowe i zaprosiła do wspólnego odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy.” Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew solistów i chóru dopełnił całość przedstawienia.
Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.
Katarzyna Krzemińska
Klasa II wraz z wychowawcą p.Urszulą Geras-Stodulską bierze udział w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", której celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji. Przedsięwzięcie jest objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
W ramach inicjatywy wychowawca, każdego miesiąca otrzymuje drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w Internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja składa się z dwóch części: w pierwszej nauczyciel wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadza dzieci w tematykę zajęć, zaś w drugiej dzieci mają do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora (pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus). Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji. Odbyły się dwie lekcje:” Niepodległa Polska” oraz „Pomocne serce”.
Urszula Geras-Stodulska
Mistrzostwa Gminy Iłów w tenisie stołowym. Zawody odbywały się w auli naszej szkoły. W turnieju wystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Iłów: SP Brzozów, SP Giżyce, SP Kaptury i SP Iłów. (36 zawodników)
Kategoria szkoła podstawowa dziewcząt klasa IV-VI
1. Kornelia Pakuła – SP Iłów
2. Agnieszka Piątkowska –SP Giżyce
3. Julia Sztubecka – SP Iłów
Kategoria szkoła podstawowa chłopcy klasa IV-VI
1. Dominik Tofel – SP Kaptury
2. Dominik Sobiech – SP Brzozów
3. Eryk Staniaszek – SP Iłów
Kategoria szkoła podstawowa dziewcząt klasa VII-VIII
1. Aleksandra Świtkiewicz – SP Brzozów
2. Kinga Brzezińska – SP Iłów
3. Patrycja Roskosz – SP Iłów
Kategoria szkoła podstawowa chłopcy klasa VII-VIII
1. Fabian Piatkowski – SP Giżyce
2. Michał Latoszewski – SP Iłów
3. Kacper Zając – SP Iłów
Piątego grudnia 2019r. uczniowie klas Va i IV pod opieką wychowawców odbyli wycieczkę do Płocka. Najpierw obejrzeli spektakl w Teatrze Dramatycznym pod tytułem „Opowieść wigilijna”. Następnie udali się spacerem ulicą Tumską do „Muzeum Secesji”, aby wziąć udział w lekcji muzealnej i zobaczyć wystawę: „X wieków Płocka”. Obydwa punkty programu wycieczki były bardzo ciekawe, więc uczestnikom czas minął bardzo szybko i humory dopisywały. Na pewno jeszcze wrócimy do Płocka….
Już po raz kolejny uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie włączyli się w akcję pisania listów do chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”. W ramach wolontariatu na zajęciach pod okiem wychowawczyni P. Urszuli Geras-Stodulskiej dzieci przeglądały profile chorych dzieci. Tym razem adresatami naszych przesyłek zostali: Julia, Martynka, Mateusz oraz Filip. Po zapoznaniu się z historią i zainteresowaniami dzieci, uczniowie przystąpili do wykonywania kolorowych kartek świątecznych. Uczniowie z radością, wzruszeniem i wielkim zaangażowaniem wykonywali kartki świąteczne, układali życzenia, wśród których nie zabrakło tego najważniejszego – powrotu do zdrowia. Mamy nadzieję, że kolorowe kartki od kolegów i koleżanek z Iłowa wywołały uśmiech na twarzy Julki, Martynki, Filipa oraz Mateusza i choć na chwilę pozwoliły oderwać się od rzeczywistości.
Akcja Marzycielska Poczta pokazuje, że każdy może pomagać!
Niech listy dotrą do dzieci z naszymi ciepłymi myślami.
Koordynator akcji- Urszula Geras-Stodulska
Klasy IIIa przystąpiła do Klubu Kumpli. Akcja „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowana jest przez Cartoon Network, a ambasadorem jest między innymi Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski czy Marcin Gortat.
Opiekunowie: wychowawca p. Renata Banaszczak, psycholog- p. Kamila Hass-Ciołkowska.
Dnia 29 listopada 2019r. w Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Gąbinie odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny „ Matematyczne Czary Mary”. Konkurs był dwuetapowy. Etap szkolny polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać słynnego matematyka oraz opisaniu jego zasług dla nauki. Etap międzypowiatowy (drużynowy) był w formie pisemnej. Polegał na rozwiązaniu 20 zadań (zamkniętych i otwartych, w tym rebusów, krzyżówek i quizów). Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy 8 B w składzie: Marcel Pakuła, Aleksandra Wojtecka, Zuzanna Węgrzyn, która zajęła II miejsce. Opiekunem grupy była Marzena Ryfa-Kowalczyk.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
MRK
27 listopada hucznie świętowaliśmy andrzejki, które przygotował dla uczniów klas IV-VIII Duży Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Pawła Sarzały - opiekuna DSU. Na parkiecie królowały nie tylko tańce latynoamerykańskie, ale i nasze swojskie klimaty. Bawiono się w rytm muzyki dance, słychać było dźwięki kapel rockowych i szlagiery muzyki disco polo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, więc dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom zabawy.. Dziewczęce kreacje zadziwiały urokiem, a chłopcy z wdziękiem, iście szarmancko porywali dziewczyny do tańca. Nie zabrakło też popularnych zabaw weselnych, które rozruszały całe towarzystwo uczniowskie. Wszyscy bawili się przednio i bezpiecznie pod czujnym okiem opiekunów. A oto fotorelacja z imprezy.
Paweł Sarzała
W listopadzie 2019 roku 45 uczniów z klasy VII b, VII a oraz V b wraz z opiekunami udało się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie na Placu Zamkowym znajduje się Zamek Królewski, a także Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie przeszliśmy ulicą Krakowskie Przedmieście, przy której stoi Pałac Prezydencki - oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Potem udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Uczciliśmy pamięć poległych w walce o niepodległość. Zwiedzanie Starego Miasta zakończyliśmy na Rynku, na którym stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Tam, uczniowie mogli zakupić pamiątki.
Następnie udaliśmy się do teatru Rampa na spektakl „Wigilijna Opowieść”.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w galerii handlowej Arkadia,
w której zjedliśmy posiłek.
Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, a wspomnienia z wycieczki na pewno zostaną
w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.
A.J.
Dnia 15 listopada 2019r. dzieci z klasy 1 i 2 pod opieką wychowawców p. Urszuli Geras-Stodulskiej, p. Renaty Majewskiej, p. Agnieszki Łachety wybrały się na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było obejrzenie filmu pt. „Wyprawa Magellana” w kinie Helios. Poznaliśmy najodważniejszą załogę, odkryliśmy najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyliśmy podróż pełną niebezpieczeństw i humoru .Kolejnym celem była wizyta w ZOO. Braliśmy udział w lekcji „Śladami jesiennych zmian w przyrodzie”. Dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dotykały poroża i skóry oraz żywe zwierzęta. Lekcji towarzyszył pokaz kilku zwierząt egzotycznych. Na koniec odbyliśmy spacer po alejkach ogrodu. Wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce.
Urszula Geras-Stodulska
W dniu 22 października 2019r. w ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Iłowie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego a Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym „Dom na Szlaku” w Załuskowie im. gen Tadeusza Kutrzeby. Odbyło się niecodzienne spotkanie wychowanek z placówki z młodzieżą szkolną. W ramach zajęć profilaktycznych dziewczęta przygotowały i przedstawiły, spektakl pt.” Cztery cnoty najdłuższa droga”. Przedstawienie było odzwierciedleniem codziennych zmagań młodych ludzi w poszukiwaniu właściwej drogi walki dobra ze złem, ukazanie rzeczy ważnych, i sprawiedliwych. Przedstawienie odniosło sukces przekaz był jasny i czytelny dostosowany do wszystkich widzów. Po zakończonym spektaklu, uczniowie zadawali wiele pytań dziewczętom pytając o ich wybory, jak trafiły do placówki, o plany na przyszłość, relacje z rodziną. Było wiele wzruszeń, sympatii, i ciepłych słów pod adresem dziewcząt. Wspólne spotkanie sprzyjało w nawiązaniu bliskich stosunków między uczniami.
Ewa Grzywacz
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie przyłączyła się do obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada to wspaniała okazja do uczczenia powstania tego najważniejszego dokumentu o prawach najmłodszych. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”.
Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w podjęte działania. Wiele osób wzięło udział w konkursie plastycznym podejmującym tematykę praw dziecka. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia według scenariuszy przygotowanych przez UNICEF. Widocznym znakiem akcji był dominujący tego dnia na szkolnych korytarzach i salach kolor niebieski, czyli kolor UNICEF. Większość uczniów i nauczycieli naszej szkoły ubrana była właśnie na niebiesko.
Osobą odpowiedzialną za organizację akcji w szkole była Wioletta Tomaszewska oraz młodzież z klasy VIIIa, która przygotowała prezentację przez radiowęzeł oraz gazetkę na auli szkolnej.
19 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego.
Patronat na konkursem objęli: Poseł III kadencji Sejmu pan Mariusz Ambroziak, Starosta Powiatu Sochaczewskiego pani Jolanta Gonta i Wójt Gminy Iłów pan Jan Kraśniewski.
W jury konkursu zasiadły muzyczne osobowości:
- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, dyplomowany nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem chóralnym i metodycznym, akompaniator, dyrygent chóralny, organista- pan Cezary Szymczak,
- Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, czynny muzyk, gitarzysta, instruktor gry na gitarze, chórzysta, aranżer, laureat muzycznych konkursów m.in.: School Jazz Festiwal- Lubaczów- Młody Popularyzator Polskiej Muzyki Rozrywkowej- pan Dominik Janiszewski,
- Dyrygent chóralny, organista- pan Tomasz Romanowski
Tego dnia usłyszeliśmy znane nam pieśni m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko wojenko”, „ Rozkwitały pąki białych róż”, „ Płynie Wisła, płynie”, „ O mój rozmarynie rozwijaj się” Nie zabrakło też współczesnych piosenek o ojczyźnie, takich jak: „Polskie skrzydła”, „Ojczyzno ma”, „Biały Krzyż”, „Powrócisz tu”, „ Dziś idę walczyć, mamo” …
Wszystkie utwory wspaniale oddały klimat miłości do Ojczyzny, patriotycznych uczuć i radosnego śpiewania integrującego społeczności szkolne.
Cieszymy się, że w konkursie udział wzięło tyle szkół z naszego powiatu i mamy nadzieję, iż kolejna edycja przyciągnie jeszcze większe grono uczestników.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz fundatorom nagród i upominków:
Wyniki II Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Iłów 2019 :
SOLIŚCI KLAS I-III
I miejsce ZUZANNA SIKORA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „Powrócisz tu” opiekun p. Małgorzata Kwiatkowska
II miejsce MARIA GRZEGOREK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „W listopadzie” opiekun p. Małgorzata Kwiatkowska
III miejsce ZUZANNA KOBIERECKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Kocham Polsko” opiekun p. Urszula Geras- Stodulska
Wyróżnienie ANTONI DURZYŃSKI- Szkoła Podstawowa w Kapturach – „ Przybyli ułani pod okienko” opiekun p. Ewa Grzywacz
Wyróżnienie MARIA CIURA- Szkoła Podstawowa w Kamionie – „ O mój rozmarynie” opiekun p. Jolanta Kujawa
SOLIŚCI KLAS IV-VI
I miejsce ZUZANNA WIEDYŃSKA – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „ Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej ” opiekun p. Małgorzata Starosta
II miejsce AMELIA TOMASZEWSKA – Szkoła Podstawowa w Iłowie - „ Matko o twarzy, jak polska ziemia czarnej ” opiekun p. Piotr Jędraszczak
III miejsce KLAUDIA JANIAK – Szkoła Podstawowa w Kamionie – „ Rozkwitały pąki białych róż” opiekun p. Jolanta Kujawa
Wyróżnienie ZUZANNA WASILEWSKA- Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Śpiewka 1920” opiekun p. Piotr Jędraszczak
Wyróżnienie IWONA TOMCZAK Szkoła Podstawowa w Kapturach – „ Ułani, ułani malowane dzieci ” opiekun p. Ewa Grzywacz
SOLIŚCI KLAS VII- VIII
I miejsce PAWEŁ ARKUSZEWSKI – Szkoła Podstawowa w Giżycach–„ Biały Krzyż” opiekun p. Ewa Grzywacz
II miejsce RAFAŁ BANASIAK – Szkoła Podstawowa w Brzozowie - „ Biały Krzyż ” opiekun p. Małgorzata Starosta
III miejsce WIKTORIA ZIELKOWSKA – Szkoła Podstawowa w Rybnie – „ Opowiedz nam Ojczyzno” opiekun p. Ewa Walisiewicz
Wyróżnienie HANNA NAPIERACZ - Szkoła Podstawowa w Iłowie – „ Biały Krzyż ” opiekun p. Monika Kujawa
Wyróżnienie WIKTORIA GRABOWSKA - Szkoła Podstawowa w Kamionie – „Rozkwitały pąki białych róż” opiekun p.Teresa Jankowska
GRAND PRIX JULIA WINNICKA- Szkoła Podstawowa w Rybnie- „ Niepokorna Niepodległa” opiekun p. Ewa Walisiewicz
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy: Pytkowska Agnieszka, Kujawa Monika, Banaszczak Renata, Jędraszczak Piotr, Majorek Ewa, Majewska Renata
RM
Uczniowie klasy IIIa wraz z p. Renatą Banaszczak przyłączyli się do akcji „Karta urodzinowa dla Wiktora”. Dzieci własnoręcznie wykonały kart urodzinowe przy użyciu różnych materiałów plastycznych. Następnie wspólnie zredagowaliśmy życzenia i wysłaliśmy karty. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji na twarzy Wiktora zagości uśmiech.
Renata Banaszczak
Tabliczka mnożenia na wesoło, czyli niestandardowe metody nauki tabliczki mnożenia. W klasie III a przeprowadzono szereg zajęć mających na celu utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia. Uczniom najbardziej spodobała się „Piramida matematyczna”. Gra jest pomocą edukacyjną, która dzięki swojej zabawowej formie służy poznawaniu podstaw mnożenia i utrwaleniu pojęcia liczby. Celem rozwiązywania zadań nie jest pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia. Jest to raczej propozycja aktywnej nauki, opartej na kształceniu zdolności formułowania wniosków i samodzielnemu dochodzeniu do wyniku działania. Taki model uczenia się sprzyja rozwojowi uzdolnień matematycznych u dzieci i wzmacnia ich odporność emocjonalną. Dzięki prawidłowemu rozwiązaniu 63 zadań dzieciom udaje się stworzyć imponującą piramidę.
Wychowawca: Renata Banaszczak
Kampania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
Główną ideą kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego istoty noszenia elementów odblaskowych o zmroku, szczególnie jesienią i zimą
W dniu 8 listopada 2019 r. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego -Dyrektor Delegatury w Żyrardowie Pan Grzegorz Dobrowolski i Przemysław Nowacki przekazali pierwszoklasistom zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Podczas spotkania omówiono rodzaje zagrożeń w ruchu drogowym, na jakie są narażone dzieci w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Duże zainteresowanie poruszaną tematyką potwierdziło, że taka forma edukacji jest jak najbardziej właściwa. Uczniowie w atrakcyjny sposób poszerzyli wiedzę z obszaru bezpieczeństwa, a przede wszystkim zobowiązali się do noszenia odblasków.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dobrowolskiemu Grzegorzowi oraz Panu Nowackiemu Przemysławowi -absolwentowi naszej szkoły, który zawsze o nas pamięta, wspiera szkolne akcje i przedsięwzięcia oraz służy dobra radą.
RM
Wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób- czytajmy codziennie z dzieckiem książki. Kontakt z literaturą, jeśli jest dostatecznie żywy, głęboko rozwija osobowość dziecka. Kiedy dziecko słucha ciekawej książki, przeżywa losy bohaterów, uczy się oceniać postępowanie książkowych postaci, odróżniać, to co jest dobre, od tego, co jest złe. Wzbogaca się jego słownictwo i wyobraźnia oraz poszerza świat uczuć i myśli.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Baśniowej i Literackiej uczniowie z klas 1-3 tradycyjnie po raz kolejny udowodnili, że książka jest ich najlepszym przyjacielem. Jest to niewątpliwie zasługa nauczyciela biblioteki, który realizuje wiele projektów i akcji czytelniczych we współpracy z wychowawcami klas oraz rodzicami, którzy włączają się w różne przedsięwzięcia szkolne.
W dniu 7 listopada 2019 r. na bal do Królowej przybyło wiele baśniowych postaci.: Księżniczki, Królewicze, Rycerze, Wróżki, Motyle, Krasnoludki, Kowboje, Spiderman, Batman…
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło też: Czarodziejki, Śnieżki, Wiedźmy, Kota, Cyganki, Pocahontas i gościa specjalnego - Myszki Miki.
Na bal w dalszej części przybyły też dzieci z oddziału przedszkolnego.
Wszyscy zostali zaangażowani w różnorodne aktywności, aby dzieci mogły wspólnie bawić się z dorosłymi. Organizatorki uroczystości pani Kujawa Monika i pani Pytkowska Agnieszka zorganizowały literacki turniej wiedzy, przygotowały łamigłówki umysłowe, sprawdziły szybkość i spostrzegawczość uczestników. Atrakcyjną formę rozrywki stanowiły zabawy muzyczno-ruchowe pod kierunkiem p. Kanieckiej Magdaleny, a zwieńczeniem udanej zabawy była uczta królewska- słodki poczęstunek.
Baśniowe postaci pożegnała Królowa zaproszając na bal w następnym roku szkolnym
Współorganizatorzy uroczystości : Marciniak Hanna, Stodulska Urszula, Banaszczak Renata, Szczesna Paulina, Łacheta Agnieszka, Majewska Renata
RM