Ochrona danych osobowych-RODO

Klauzula informacyjna

dotycząca przetwarzania danych osobowych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie @subpageSettings=a:2:{s:9:"showTitle";b:1;s:10:"useGadgets";b:0;}

Wypełniając obowiązek prawny wynikający z  art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, DZ.U.UE.L.2016.119.1 z póż.zm.) o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie , w imieniu której działa Dyrektor. Kontakt ze szkołą jest możliwy pod numerem telefonu: 24 2774123, 24 2774115 lub adresem poczty elektronicznej: szkolap@ilow.ids.pl
  2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: iod@ilow.pl lub pisemnie na adres: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie 96-520 Iłów, z dopiskiem INSPEKTOR OCHRONY DANYCH.
  3. Dane osobowe  przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO:
  • w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na szkole w tym realizacji zadań  ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 996) oraz Ustawie o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198 ze zm.) .
  • w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
  1. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
  2. Dane, o których mowa w pkt 3b będą przetwarzane do momentu wycofania zgody lub zgodnie z pkt 4. Cofnięcie zgody będzie skutkowało brakiem możliwości wykonywania czynności, objętej zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
  3. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.
  4. Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka przetwarzane będą, na podstawie odpowiednich przepisów prawa lub odrębnie zbieranych zgód, w celach:
    • prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania,
    • prowadzenia badań zewnętrznych dotyczących umiejętności uczniów,
    • wydawania świadectw, legitymacji i zaświadczeń,
    • kontroli realizacji obowiązku szkolnego,
    • promocji szkoły,
    • udziału w konkursach,
    • organizacji wycieczek,
    • ubezpieczenia,
    • działań opiekuńczych,
    • opieki medycznej,
    • udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
    • prowadzenia nauczania indywidualnego,
    • dostosowania wymagań na egzaminach zewnętrznych,
    • korzystania z dziennika elektronicznego,
    • kontaktów nauczyciel-rodzic,
    • rekrutacji do naszej szkoły na podstawie wyrażonej zgody.

8. Oodbiorcą Pani/Pana i dziecka danych osobowych będą:
    1. a) dyrektor,
    2. b) wicedyrektor,
    3. c) sekretarz,
    4. d) pracownicy administracji szkolnej,
    5. e) pielęgniarka,
    6. f) nauczyciele,
    7. g) pedagog, psycholog
    8. h) inspektor ochrony danych osobowych,
    9. i) oraz uprawnione organy publiczne.
  5.
  6. Pani/Pana dane osobowe i dane osobowe Pani/Pana dziecka będą przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji).
  7. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana jest niezgodne z prawem.
  9. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji mię­dzynarodowej.
  10. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.