Cele i zadania świetlicy szkolnej Regulamin świetlicy Regulamin dowozu KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY Harmonogram pracy świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna wspomaga i uzupełnia pracę szkoły w zakresie: szeroko rozumianej opieki oraz oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych. Dotyczy to wychowania zdrowotnego, społeczno-moralnego, umysłowego, technicznego i estetycznego. Zadania szczegółowe rozwijane w ramach w/w dziedzin podporządkowano celowi, jakim jest przystosowanie dzieci do życia w społeczeństwie. Z tak podjętych zadań wynikają podstawowe funkcje świetlicy: opiekuńcza, profilaktyczna, stymulacyjna, reedukacyjna i kompensacyjna.

GŁÓWNE CELE  DZIAŁALNOŚCI  ŚWIETLICY SZKOLNEJ;

• zapewnienie wszystkim dojeżdżającym i zgłoszonym przez rodziców uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach, umożliwiającej wszechstronny  rozwój osobowości,
  • rozpoznawanie  mocnych stron i rozwój zainteresowań, uzdolnień i umiejętności uczniów, stworzenie każdemu dziecku warunków do odniesienia sukcesu
  • wyrównanie  niedoborów środowiska rodzinnego,
  • wdrażanie  uczniów do racjonalnej organizacji czasu wolnego,
  • propagowanie  zasad kultury,
  • przygotowanie  do określenia własnych wartości i celów życiowych.
  • zorganizowanie  pomocy w odrabianiu lekcji i nauce,
  • zorganizowanie  zajęć sprzyjających rekreacji fizycznej,

W trakcie organizowanych zajęć świetlicowych pragniemy objąć szczególną opieką uczniów mających problemy w nauce i uczniów zniechęconych brakiem osiągnięć.

PLAN PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Poniedziałek    - 7 00 –  900              1100-16 30