Wielkie ożywienie zapanowało wśród dzieci z oddziału przedszkolnego 0G w dniu 6 grudnia 2024r., gdy usłyszały dźwięk dzwoneczka. Z zaciekawieniem patrzyły na drzwi, w których pojawił się Wyjątkowy Gość.
Pan Wójt Gminy Iłów - Jan Kraśniewski w roli Mikołaja odwiedził przedszkolaków. Po radosnym powitaniu, dzieci zaśpiewały piosenkę. Pan Wójt był zachwycony, złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia i rozdał prezenty. Był czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.
Przedszkolaki wykorzystały ten ważny moment na promocję zdrowego stylu życia i przygotowały w podziękowaniu soczyste jabłuszka z okolicznych sadów oraz najzdrowszy napój – wodę.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi i Pracownikowi Urzędu Gminy Iłów za Mikołajkową Wizytę, prezenty, wspólnie spędzony czas.
Małgorzata Orzeszek
Zabawę mikołajkową, którą wszystkie dzieci bardzo lubią, wychowawczyni klasy III wykorzystała, jako sposób do uczenia empatii, hojności, troski o dobro innych oraz sprawiania miłych niespodzianek. Dzień rozpoczęliśmy od złożenia gratulacji naszej koleżance Oliwii Olkowicz za zajęcie II miejsca w XIX Powiatowym Konkursie zbiórki makulatury i puszek aluminiowych. Nasza koleżanka nazbierała 14734 sztuk puszek. Bardzo się cieszymy, że Oliwia zdobyła tak cenne nagrody rzeczowe, w tym rower oraz że podzieliła się, słodkimi upominkami z całą klasą. Gratulujemy i dziękujemy!!!
W dniu 6 grudnia 2024 r. Rodzice przygotowali poczęstunek, a uczniowie poznali historię Świętego Mikołaja, a także nauczyli się piosenki na powitanie oczekiwanego od rana gościa. Niespodziewanie pojawił się św. Mikołaj z upominkami. W dalszej części do klasy przybyła pani Ania z Fundacji Kundelek, z małym pieskiem Jagódką. Pani zachęcała uczniów do tego, aby dbali o swoich pupilów, szczególnie w okresie zimowym. Uczniowie z klasy III i V pod kierunkiem wychowawczyń p. Majewskiej Renaty i p. Jagielskiej Anety, już od kilku tygodni przygotowywali dla czworonożnych przyjaciół podarunki (m.in.: koce, karmę), które z radością przekazali dla schroniska.
To nie był koniec niespodzianek, gdyż do klasy ponownie zawitał św. Mikołaj ze słodyczami, z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Iłowie.
Słodkości uczniowie otrzymali również w auli szkolnej od pana Wójta .
To był magiczny dzień.
Wychowawczyni klasy: Majewska Renata
6 grudnia to czas magiczny, to czas, kiedy czujemy już przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Do naszej szkoły zagościł Święty Mikołaj - Wójt Gminy Iłów P. Jan Kraśniewski. Pan Wójt serdecznie powitał wszystkie dzieci, złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym – dzieciom oraz pracownikom szkoły. Pan Wójt ofiarował dzieciom prezenty.
Do szkoły zawitał również Mikołaj z banku Spółdzielczego w Iłowie, który dla wszystkich miał słodkie upominki.
Dzieci z oddziałow przedszkolnych dodatkowo zostały obdarowane przez Mikołaja w sklepie Lewiatan w Iłowie.
Serdecznie dziękujemy za prezenty. Spotkania z Mikołajem sprawiły wiele radości uczniom. W tym dniu uśmiechu nie brakowało, a szkole zapanowała świąteczna atmosfera.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Przyjechał do nas z workami pełnymi prezentów. Zanim jednak Mikołaj rozdał je dzieciom, śpiewał i tańczył wspólnie z przedszkolakami w rytm świątecznych utworów. W przygotowanie mikołajkowej uroczystości włączyli się rodzice, którzy dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek.
Radości i uśmiechów tego dnia było co niemiara!
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
TURNIEJ SIATKÓWKI
Dnia 25.11.2024 braliśmy udział w Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego. W zawodach wystartowały reprezentacje szkół z Młodzieszyna, Janowa, Iłowa i Rybna. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 2:0 z Janowem, następnie pokonaliśmy Młodzieszyn 2:0. W ostatnim spotkaniu graliśmy z gospodarzami z Rybna. Pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty i ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 2:1.
Kolejność końcowa turnieju:
Iłów
Rybno
Młodzieszyn
Janów.
Chłopcy otrzymali pamiątkowe medale i drobne nagrody rzeczowe.
Opiekun: Mariusz Pakuła
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
Dnia 05.12.2024 braliśmy udział w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły im. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. W zawodach brały udział reprezentacje z Jaktorowa, Michałowic, Iłowa i Teresina. Graliśmy systemem każdy z każdym w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Po rozegraniu wszystkich spotkań dziewczęta zajęły 2 miejsce chłopcy 4. Jako opiekun drużyn jestem zadowolony z postawy sportowej uczniów, gdyż tak naprawdę to był pierwszy mecz w tym roku szkolnym. Młodzież zdobyła wiele cennych umiejętności i doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości.
Opiekun: Mariusz Pakuła.
Klasa IA realizuje projekt edukacyjny pod nazwą” Zabawa w sklep” w ramach edukacji matematycznej. Na zajęciach dzieci rozwijały kompetencje matematyczne w zakresie posługiwania się monetami. Podczas realizacji projektu dzieci wcielały się w role sprzedających i kupujących. Wybierały do swojego sklepu towary, ustalały ceny, reklamowały produkty, negocjowały ceny. Płaciły swoimi pieniążkami wyciętymi z papieru. Były to sklepy” Biedronka’ oraz „Żabka”. Nie zabrakło również gazetek promocyjnych oraz kart Biedronki czy Żabki. Do naszej zabawy zaprosiliśmy dzieci z klas IB, 0A,0B jako kupujących. Wszyscy świetnie się bawili.
Wychowawca klasy: Urszula Geras-Stodulska
2 grudnia 2024 roku w murach naszej szkoły odbyło się niezwykłe wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom. Po raz drugi gościliśmy Leszka Klimasa (Mistrza Świata Sylwetki Atletycznej z 2019 r.) – motywatora, trenera oraz twórcę innowacyjnej metody Efektu Klimasa w ramach akcji „Poruszamy Polskę”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, zainicjowane przez naszego gościa, ma na celu uświadomienie młodym ludziom w całym kraju, jak ogromny wpływ na zdrowie ma odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka, a następnie odbył się powitalny taniec uczniów naszej szkoły. Uczniowie przywitali naszych gości w rytmach energicznej muzyki, tworząc radosną atmosferę od samego początku. Taki start doskonale oddawał ducha całej akcji – łączenia nauki, ruchu i zabawy w harmonijną całość. Kolejnym punktem programu był wykład na temat zdrowego odżywiania, prowadzony przez Leszka Klimasa oraz dietetyczki współpracujące z programem „Efekt Klimasa”. Zarówno starsi uczniowie, jak i ci młodsi chętnie włączali się w rozmowy, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć, jak codzienne wybory żywieniowe wpływają na zdrowie i samopoczucie. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się do Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie, gdzie ważnym elementem wydarzenia było sadzenie nasion we współpracy z firmą W. Legutko. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie zasadzić nasiona w specjalnych pojemnikach, co symbolizowało potrzebę dbania o zdrowe odżywianie. Po warsztatach odbył się dynamiczny trening prowadzony przez Leszka Klimasa. W ćwiczeniach wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, rodzice i delegacje ze szkół w Brzozowie Starym i Kapturach. Wspólny ruch wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii i pokazał, jak wielką radość daje aktywność fizyczna. Na zakończenie wydarzenia czekały na nas niespodzianki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od marki „Kurczak Sielski”, a także mieli okazję spróbować pysznych, bezcukrowych drożdżówek, przygotowanych przez Piekarnię Młyn Olecko. Była to doskonała okazja, aby udowodnić, że zdrowe jedzenie może być smaczne i satysfakcjonujące.
Cieszymy się, że to właśnie nasza szkoła została wyróżniona możliwością udziału w II edycji akcji „Poruszamy Polskę”. Wierzymy, że to inspirujące wydarzenie przyniesie trwałe zmiany w nawykach żywieniowych i zachęci nas wszystkich do bardziej aktywnego trybu życia.
Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Klimasowi, oraz wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej inicjatywy. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w podobnych wydarzeniach, które motywują, edukują i integrują.
Koordynatorami akcji w szkole były Panie Julita Perlikowska – Tomasik, Magdalena Kaniecka, Monika Kujawa, Justyna Kuźmińska.
II edycja akcji "Poruszamy Polskę" zachęcamy do obejrzenia
https://www.youtube.com/watch?v=qMG_BOe9OrI
Monika Kujawa
Bajki Disneya przekazują ważne wartości, takie jak przyjaźń, miłość, tolerancję, szacunek dla innych oraz walkę ze złem. Oglądanie takich historii może pomóc dziecku w rozwoju empatii, zrozumienia i zainteresowania innymi ludźmi oraz budowaniu silnych relacji międzyludzkich. W dniu 25 listopada 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony bohater z bajek Disneya”.
Organizatorami tego konkursu były: Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie i Biblioteka szkolno-publiczna Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie. Uczennica klasy IA – Anna Kaniecka odniosła sukces, zajęła I miejsce w kategorii 6 - 8 lat. Gratulujemy Ani!
Wychowawca klasy: Urszula Geras-Stodulska
Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą a także zwrócenie uwagi na walkę z AIDS oraz uświadomienie o konieczność pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie.
Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.
Nasza szkoła jak co roku, także przyłączyła się do akcji profilaktycznej, która była przygotowana z myślą o całej społeczności szkolnej. W tym roku zaprezentowano plakaty uczniów na gazetce Szkolnego Koła PCK oraz na gazetce przeznaczonej dla rodziców. Cenne wiadomości o chorobie AIDS zamieszczono również w formie gazetki tematycznej na holu szkolnym .Ponadto w szkolnej gazetce wirtualnej została zamieszczona prezentacja multimedialna przedstawiająca problematykę choroby AIDS. Społeczność szkolna miała możliwość też wysłuchać prelekcji uczennicy klasy 8a poprzez szkolny radiowęzeł .
Koordynatorzy akcji-
Aneta Dąbrowska-Gorzka i Monika Kłosek
Dnia 3 grudnia 2024 r. (wtorek) zajęcia lekcyjne są skrócone z powodu uroczystej Sesji Rady Gminy Iłów oraz Koncertu Jubileuszowego na terenie naszej szkoły, które są wyjątkowym wydarzeniem dla naszej miejscowości. Ponadto chcemy włączyć się z Wychowawcami, Nauczycielami, Rodzicami i Uczniami w obchody podsumowania 800-lecia Iłowa m.in. poprzez udział w Koncercie reprezentacyjnego zespołu artystycznego Wojska Polskiego o godzinie 16 00.
Zajęcia począwszy od godz. 8.20 będą trwały 30 minut według poniższego harmonogramu:
1. bez zmian
2. 8.20-8.50
3. 9.00-9.30
4. 9.40-10.10
5. 10.20-10.50
6. 11.10-11.40
7. 12.00-12.30
8.12.40-13.10
9. 13.20 -13.50
Godziny wydawania obiadów również ulegną na ten dzień zmianie:
W tym dniu będą tylko pierwsze odwozy.
Dla osób, które nie odjadą pierwszym odwozem zostanie zapewniona opieka świetlicowa.
Rodzice/ Opiekunowie uczniów objętych II odwozem proszeni są wyjątkowo w tym dniu o zabranie swoich dzieci. Prosimy Rodziców o wsparcie i pomoc w zabraniu swoich dzieci, a także o zrozumienie.
Bardzo proszę, aby potrzebę opieki świetlicowej dla uczniów po godzinie 14.00 zgłosić do Wychowawcy do poniedziałku 2 grudnia 2024 r.
Oddziały Przedszkolne czas pracy bez zmian, a skrócenie dotyczy wydłużonego czasu pracy.
Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Elżbieta Kopka
dyrektor szkoły
Zarządzenie Dyrektora w sprawie skrócenia zajęć lekcyjnych w dniu 3 grudnia 2024 r.- Zarzadzenie nr 12.pdf
Dzieci z oddziału przedszkolnego OG aktywnie uczestniczyły w gminnych konkursach i wykonały ciekawe prace plastyczne. Wielki sukces odniosła NELA KOPKA dwukrotnie stając na podium.
25 listopada 2024r. wzięła udział w uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów za zwycięstwo w Gminnym Konkursie Plastycznym: „Mój ulubiony bohater z bajek Disneya”. W tym konkursie zajęła zaszczytne I MIEJSCE.
26 listopada 2024 r. podczas sesji Rady Gminy Iłów odebrała wspaniale nagrody i Dyplom za WYRÓŻNIENIE w Gminnym Konkursie Plastycznym na plakat pod hasłem: „NIE PAL ŚMIECI – PROSZĄ DZIECI”. Warto nadmienić, że plakat Neli będzie promował kampanię antysmogową na terenie Gminy Iłów.
Dziękujemy Organizatorom: Gminie Iłów, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Iłowie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie i Bibliotece szkolno-publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie.
Gratulacje dla Neli oraz wszystkich uczestników w/w konkursów i życzenia dalszych sukcesów.
Małgorzata Orzeszek
W dniu po pożegnaniu śp. Henryka Stępniaka odbył się turniej ukochanej Jego dyscypliny sportu piłki ręcznej. Na początku uczciliśmy minutą ciszy osobę śp. Henryka. Organizatorzy postanowili że będzie to co roczny memoriałowy turniej Jego pamięci. W Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej szkół podstawowych „dzieci” – dziewcząt i chłopców (klasa 6 i młodsi) wystąpiły zespoły ze szkół podstawowych z Iłowa, Brzozowa, Kozłowa Biskupiego, Rybna i Teresina. Wszystkie zespoły otrzymały medale i puchary za poszczególne miejsca. Fundatorem nagród był MKS Fortuna II Iłów i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Puchary wręczał Wójt Gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski, Dyrektor szkoły podstawowej w Iłowie Elżbieta Kopka i koordynator Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie Edyta Róg. Drużynami opiekowali się na zawodach Piotr Piotrowski i Mariusz Pakuła. Wynik naszych dziewcząt:
SP Iłów – SP Brzozów 0:0
SP Iłów – SP Teresin 1:5
SP Iłów – SP Kozłów Biskupi 3:8
Klasyfikacja końcowa:
Wynik naszych chłopców:
SP Iłów – SP Brzozów 2:4
SP Iłów – SP Teresin 1:5
Klasyfikacja końcowa:
Dzieci z oddziału przedszkolnego OG w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Kopka uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada 2024r. każde dziecko przyszło na zajęcia ze swym przyjacielem – Misiem, a sala zamieniła się w misiową krainę.
Były misie małe, duże, bardzo duże, białe, kolorowe, a każdy był śliczny i wyjątkowy. Podczas zajęć przedszkolaki poznały najbardziej znane misie z literatury dziecięcej, historię pluszowego misia, ciekawostki o niedźwiedziach. Chętnie opowiadały o swych maskotkach, budowały dla nich domki z klocków, ścieżki zdrowia, kryjówki.
Pani Dyrektor zachęciła dzieci do czytania książek o bohaterach dnia. Zaprezentowała lektury: „Miś weterynarz” i „Koala, który się trzymał”, włączyła się do zabaw i pląsów przy muzyce, improwizacji ruchowych wierszy i piosenek. Z podziwem oglądała wyeksponowane prace plastyczne pt. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Była nawet przewodnikiem wyprawy - NIEDŹWIEDZIM TROPEM.
W tym wyjątkowym dniu, wszystko było „misiowe”: puzzle, prace plastyczne, kolorowanki, zagadki, zabawy, piosenki, kącik książek, wystawka wytworów, a nawet karty pracy. Każdy mógł zamienić się w bohatera tego dnia przy piosence pt. Stary niedźwiedź i zrobić zdjęcie z uroczym przyjacielem. Na zakończenie wszystkie dzieci zajęły się kodowaniem drogi dla misia, by mógł odnaleźć bezpieczne legowisko do snu zimowego.
W ramach podziękowań za zaangażowanie i wspaniałą zabawę z misiem, Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom pamiątkowe Dyplomy oraz balony - MISIE.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za obecność i udział w tym ważnym wydarzeniu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i promocję pluszowego misia, który symbolizuje ciepło, bezpieczeństwo i niewinność.
Małgorzata Orzeszek
25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych, świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem lub ukochanym pluszakiem.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie z misiami tańczyly i bawiły się. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz miosiwa fotobudka.
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej misiowej zabawy.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
Dnia 21 listopada 2024 roku odbyła się wycieczka do Warszawy pod tytułem „Szlakiem kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Brały w niej udział uczniowie klas ósmych oraz klasa siódma. Pani przewodnik w arcyciekawy sposób opowiadała o wydarzeniach związanych z życiem i działalnością bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego. Na własne oczy widzieliśmy miejsca, w których chłopcy przeprowadzali najważniejsze akcje zbrojne i dywersyjne – zrywanie flag, wybijanie szyb w zakładach fotograficznych, gazowanie kin i sklepu mięsnego, a także miejsce przeprowadzenia opisanej w książce Kamińskiego „Akcji pod Arsenałem”. Pani przewodnik w arcyciekawy sposób snuła gawędę historyczną wciągając nas w ponury świat Warszawy czasów II wojny światowej. Przy okazji poznaliśmy miejsce i szczegóły zamachu na Franza Kutscherę, kata Warszawy. Niemal na własnej skórze przekonaliśmy się, co znaczył terror, który stosowali Niemcy na Polakach mieszkających w stolicy i ilu ich przypłaciło to utratą zdrowia, a nawet życia. Tu pani przewodnik przybliżyła nam historię Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego tzw. Konzentrationslagers Warschau oraz krematoriów, który powstały na potrzeby władz okupacyjnych, by palić zwłoki zamordowanych na Pawiaku i w innych miejscach kaźni. Pani przewodnik zaprowadziła nas na Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywają prochy poległych i pomordowanych na terenie Warszawy i okolic bohaterów. Oddaliśmy część doczesnym szczątkom m. in. zamordowanego przez komunistów Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”, wspomnieliśmy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Zwiedziliśmy też Stare Miasto z pomnikiem Jana Kilińskiego w tle oraz wiele różnych ciekawych zabytków
Potem przyszedł czas na zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Obejrzeliśmy prezentowaną na wstępie makietę budynków sejmowych. Potem zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem salę sejmową, salę pamiątek z napisem Salus rei publicae suprema lex (Dobro państwa najwyższym prawem, wiele tablic upamiętniających zasłużone postacie dla polskiego parlamentaryzmu, wystawy okolicznościowe oraz hol główny, na którym posłowie udzielają wywiadów dla mediów oraz wiele innych ciekawych miejsc. . Był także czas na refleksję w galerii sejmowej i obserwację obrad sejmu na żywo.
To wszystko było możliwe dzięki inicjatywie pana posła Mirosława Adama Orlińskiego, który zaprosił nas do siebie – serdecznie dziękujemy.
Impreza była bardzo udana, a uczniowie zadowoleni. Kierownikiem wycieczki była Pani Monika Kujawa, a nad bezpieczeństwem i dobrostanem uczniów czuwali nauczyciele: Pani Monika Kłosek, Pani Julita Petrykowska Tomasik, Pan Paweł Sarzała.
Tekst: Paweł Sarzała
„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy, tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.
Takie cudowne miejsce stworzyły dzieci z oddziału przedszkolnego 0G - 21 listopada 2024r. z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich obecnych. Podkreśliła ważność słów: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia - w naszych codziennych relacjach. Zwróciła uwagę, jak wiele znaczą: serdeczny uśmiech, miłe słowa, dobre uczynki.
Rozmawiała też z dziećmi o tym, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą. Przypomniała, że życzliwość, dobro, przyjaźń to cenne wartości, które należy pielęgnować.
Przedszkolaki zaprosiły Panią Dyrektor do wspólnej zabawy tanecznej „Magia przyjaźni”, a po jej zakończeniu ofiarowały wspólnie wykonanego Aniołka Życzliwości.
Z uśmiechem na twarzy prezentowały prace plastyczne: Kwiatek przyjaźni oraz Szczery uśmiech, na których dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości.
Dzieci często mówiły sobie miłe słowa i życzenia np.: Jesteś super, Miłego dnia, Dzisiaj wszystko nam się uda, itp. Z radością uczestniczyły w zabawach integracyjnych, muzycznych, ruchowych. Odgrywały scenki dramowe: Smutek i radość, Śmiech i płacz, Słońce i deszcz.
Tego dnia oprócz uprzejmości, podarowały swój promienny uśmiech w fotobudce, a Rodzicom dedykowały specjalne życzenia.
Wymieniły się Znaczkami Życzliwości z dziećmi ze Żłobka Maluch+, które pod opieką Pani Dyrektor i pracowników żłobka odwiedziły oddział przedszkolny. Dziękujemy serdecznie za pamięć, uśmiech, poświęcony czas.
Dziękujemy wszystkim za miłe słowa i uczynki w tym wyjątkowym dniu.
Wyrazy uznania kierujemy do Pani Dyrektor za obecność, wszelkie dobro, uśmiech i Dyplomy Życzliwego Przedszkolaka.
Małgorzata Orzeszek
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W to wydarzenie włączyły się równiez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi chętnie wypowiadali się na temat swoich praw i wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o prawach dziecka, oglądały także bajkę edukacyjną „Karolek i prawa dziecka”. Na zakończenie dzieci wykonały tematyczne prace.
W tym dniu szczegolnie zwróciliśmy uwagę na to, jak niezwykle ważne jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk