Dzieci z oddziału przedszkolnego OG w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Kopka uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada 2024r. każde dziecko przyszło na zajęcia ze swym przyjacielem – Misiem, a sala zamieniła się w misiową krainę.
Były misie małe, duże, bardzo duże, białe, kolorowe, a każdy był śliczny i wyjątkowy. Podczas zajęć przedszkolaki poznały najbardziej znane misie z literatury dziecięcej, historię pluszowego misia, ciekawostki o niedźwiedziach. Chętnie opowiadały o swych maskotkach, budowały dla nich domki z klocków, ścieżki zdrowia, kryjówki.
Pani Dyrektor zachęciła dzieci do czytania książek o bohaterach dnia. Zaprezentowała lektury: „Miś weterynarz” i „Koala, który się trzymał”, włączyła się do zabaw i pląsów przy muzyce, improwizacji ruchowych wierszy i piosenek. Z podziwem oglądała wyeksponowane prace plastyczne pt. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Była nawet przewodnikiem wyprawy - NIEDŹWIEDZIM TROPEM.
W tym wyjątkowym dniu, wszystko było „misiowe”: puzzle, prace plastyczne, kolorowanki, zagadki, zabawy, piosenki, kącik książek, wystawka wytworów, a nawet karty pracy. Każdy mógł zamienić się w bohatera tego dnia przy piosence pt. Stary niedźwiedź i zrobić zdjęcie z uroczym przyjacielem. Na zakończenie wszystkie dzieci zajęły się kodowaniem drogi dla misia, by mógł odnaleźć bezpieczne legowisko do snu zimowego.
W ramach podziękowań za zaangażowanie i wspaniałą zabawę z misiem, Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom pamiątkowe Dyplomy oraz balony - MISIE.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za obecność i udział w tym ważnym wydarzeniu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i promocję pluszowego misia, który symbolizuje ciepło, bezpieczeństwo i niewinność.
Małgorzata Orzeszek
25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych, świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem lub ukochanym pluszakiem.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie z misiami tańczyly i bawiły się. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz miosiwa fotobudka.
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej misiowej zabawy.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
Dnia 21 listopada 2024 roku odbyła się wycieczka do Warszawy pod tytułem „Szlakiem kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Brały w niej udział uczniowie klas ósmych oraz klasa siódma. Pani przewodnik w arcyciekawy sposób opowiadała o wydarzeniach związanych z życiem i działalnością bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego. Na własne oczy widzieliśmy miejsca, w których chłopcy przeprowadzali najważniejsze akcje zbrojne i dywersyjne – zrywanie flag, wybijanie szyb w zakładach fotograficznych, gazowanie kin i sklepu mięsnego, a także miejsce przeprowadzenia opisanej w książce Kamińskiego „Akcji pod Arsenałem”. Pani przewodnik w arcyciekawy sposób snuła gawędę historyczną wciągając nas w ponury świat Warszawy czasów II wojny światowej. Przy okazji poznaliśmy miejsce i szczegóły zamachu na Franza Kutscherę, kata Warszawy. Niemal na własnej skórze przekonaliśmy się, co znaczył terror, który stosowali Niemcy na Polakach mieszkających w stolicy i ilu ich przypłaciło to utratą zdrowia, a nawet życia. Tu pani przewodnik przybliżyła nam historię Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego tzw. Konzentrationslagers Warschau oraz krematoriów, który powstały na potrzeby władz okupacyjnych, by palić zwłoki zamordowanych na Pawiaku i w innych miejscach kaźni. Pani przewodnik zaprowadziła nas na Cmentarz Powązkowski, na którym spoczywają prochy poległych i pomordowanych na terenie Warszawy i okolic bohaterów. Oddaliśmy część doczesnym szczątkom m. in. zamordowanego przez komunistów Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”, wspomnieliśmy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Zwiedziliśmy też Stare Miasto z pomnikiem Jana Kilińskiego w tle oraz wiele różnych ciekawych zabytków
Potem przyszedł czas na zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Obejrzeliśmy prezentowaną na wstępie makietę budynków sejmowych. Potem zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem salę sejmową, salę pamiątek z napisem Salus rei publicae suprema lex (Dobro państwa najwyższym prawem, wiele tablic upamiętniających zasłużone postacie dla polskiego parlamentaryzmu, wystawy okolicznościowe oraz hol główny, na którym posłowie udzielają wywiadów dla mediów oraz wiele innych ciekawych miejsc. . Był także czas na refleksję w galerii sejmowej i obserwację obrad sejmu na żywo.
To wszystko było możliwe dzięki inicjatywie pana posła Mirosława Adama Orlińskiego, który zaprosił nas do siebie – serdecznie dziękujemy.
Impreza była bardzo udana, a uczniowie zadowoleni. Kierownikiem wycieczki była Pani Monika Kujawa, a nad bezpieczeństwem i dobrostanem uczniów czuwali nauczyciele: Pani Monika Kłosek, Pani Julita Petrykowska Tomasik, Pan Paweł Sarzała.
Tekst: Paweł Sarzała
„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy, tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.
Takie cudowne miejsce stworzyły dzieci z oddziału przedszkolnego 0G - 21 listopada 2024r. z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich obecnych. Podkreśliła ważność słów: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia - w naszych codziennych relacjach. Zwróciła uwagę, jak wiele znaczą: serdeczny uśmiech, miłe słowa, dobre uczynki.
Rozmawiała też z dziećmi o tym, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą. Przypomniała, że życzliwość, dobro, przyjaźń to cenne wartości, które należy pielęgnować.
Przedszkolaki zaprosiły Panią Dyrektor do wspólnej zabawy tanecznej „Magia przyjaźni”, a po jej zakończeniu ofiarowały wspólnie wykonanego Aniołka Życzliwości.
Z uśmiechem na twarzy prezentowały prace plastyczne: Kwiatek przyjaźni oraz Szczery uśmiech, na których dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości.
Dzieci często mówiły sobie miłe słowa i życzenia np.: Jesteś super, Miłego dnia, Dzisiaj wszystko nam się uda, itp. Z radością uczestniczyły w zabawach integracyjnych, muzycznych, ruchowych. Odgrywały scenki dramowe: Smutek i radość, Śmiech i płacz, Słońce i deszcz.
Tego dnia oprócz uprzejmości, podarowały swój promienny uśmiech w fotobudce, a Rodzicom dedykowały specjalne życzenia.
Wymieniły się Znaczkami Życzliwości z dziećmi ze Żłobka Maluch+, które pod opieką Pani Dyrektor i pracowników żłobka odwiedziły oddział przedszkolny. Dziękujemy serdecznie za pamięć, uśmiech, poświęcony czas.
Dziękujemy wszystkim za miłe słowa i uczynki w tym wyjątkowym dniu.
Wyrazy uznania kierujemy do Pani Dyrektor za obecność, wszelkie dobro, uśmiech i Dyplomy Życzliwego Przedszkolaka.
Małgorzata Orzeszek
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W to wydarzenie włączyły się równiez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi chętnie wypowiadali się na temat swoich praw i wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o prawach dziecka, oglądały także bajkę edukacyjną „Karolek i prawa dziecka”. Na zakończenie dzieci wykonały tematyczne prace.
W tym dniu szczegolnie zwróciliśmy uwagę na to, jak niezwykle ważne jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G uroczyście obchodziły
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada 2024r.
Z tej okazji uczestniczyły w zajęciach pod hasłem: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Radosne święto z poważnym przesłaniem rozpoczęły tańcem przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Wysłuchały też wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, który wprowadził je w tematykę zajęć.
Wyeksponowane w sali plansze dydaktyczne, ułatwiły przedszkolakom zrozumienie tematu. Wykorzystano je również do odegrania scenek, ilustrujących różne prawa. Prawo do zabawy cieszyło się największym zaangażowaniem.
Podczas rozmowy, dzieci chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu, wypowiadały się, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Aktywnie uczestniczyły w ciekawych grach i zabawach ruchowych. Wykonały prace plastyczne „Niebieskie drzewa” jako symbol PRAW DZIECKA na całym świecie.
Dzięki zabawie pt. „Tak czy nie” utrwaliły swe prawa oraz prawidłowe zachowania wobec koleżanek i kolegów. Wiedzą, że mają m. in.: prawo do radości, zabawy, odpoczynku, rodziny, miłości, nauki, opieki zdrowotnej, ciekawego poznawania otaczającego je świata.
Przeprowadzone zajęcia w formie gier, zabaw i nauki przez doświadczenie, w przystępny sposób przybliżyły przedszkolakom ideę i znaczenie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Małgorzata Orzeszek
Harmonogram zebrania z Rodzicami
w dniu 21 listopada 2024 r.
15 listopada obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcjach związanych z tym świętem. ŚDTM to inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja ma ciekawy przebieg. Uczniowie, pod opieką dorosłej osoby, wcielają się w role egzaminatorów i przepytują starszych z tabliczki mnożenia. W role naszych egzaminatorów wcieliły się uczennice klasy 7a: Błaszczak Amelia, Gasik Aleksandra, Gomoliszek Dominika, Skrobosz Maja, Staniszewska Klaudia i Szyprzak Oliwia. Uczennice przeegzaminowały pracowników naszej szkoły, a następnie pod opieką pani Marzeny Ryfa – Kowalczyk odwiedziły Urząd Gminy, banki i inne instytucje, sprawdzając czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. Każdy kto zdał egzamin otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i imienny certyfikat. Certyfikat mogli również zdobyć uczniowie odpowiadając bezbłędnie na pytania z tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki i zajęciach świetlicy nasi podopieczni grali w gry matematyczne, wykreślanki i kodowane wiadomości. Uczniowie klas 4 – 6 wykonali tematyczne plakaty. Uczniowie klasy III walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Budowali Piramidy rozwiązując tabliczkę mnożenia. Zabawa połączona została z nauką. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.
Koordynatorzy akcji:
Marzena Ryfa-Kowalczyk
Małgorzata Gomoliszek
Katarzyna Rzepecka
Renata Majewska
Na zajęciach z edukacji polonistyczno-społecznej wychowawczynie klas II-III wraz z panią Małgosią oraz nauczycielem biblioteki zorganizowały zabawy tematycznie związane z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Różne quizy, pogadanki, zagadki, konkursy plastyczne, wyświetlane filmy i czytane fragmenty baśni sprawiły, że dzień ten pomógł uczniom przenieść się do krainy baśni i bajek. Była to również okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych, wzbogacania słownictwa, ćwiczenia pamięci oraz kształcenia właściwych postaw moralnych. Wspólna zabawa sprawiła, że był to magiczny i radosny dzień.
Majewska Renata,
Banaszczak Renata,
Kurowska Monika
15 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowych gości - Misia Teddy Eddie oraz teacher Zuzię ze Szkoły Językowej British House!
Zerówkowicze i pierwszoklasiści uczestniczyli w niesamowitym Eddie'sShow - przedstawieniu edukacyjnym w języku angielskim. Dzieci odkrywały, jak przyjemna i naturalna może być nauka językaangielskiego - śpiewając piosenki, biorąc udział w kreatywnych grachi aktywnościach.
Miś Teddy Eddie, jak zawsze, zadbał o niezapomnianą atmosferę imnóstwo wesołych niespodzianek! Dzięki jego towarzystwu izaangażowaniu dzieci z entuzjazmem chłonęły nowe słówka iwyrażenia, a angielski stawał się dla nich nie tylko nauką, aleprawdziwą przygodą!
Metoda Teddy Eddie, przeznaczona dla dzieci w wieku 2-7 lat, pokazuje,jak skutecznie uczyć się języka poprzez zabawę i aktywność.Podczas takich zajęć dzieci mają okazję mówić, słuchać iużywać języka w praktyce - od prostych poleceń po swobodne rozmowy.
Każde spotkanie to krok do przełamywania barier językowych ibudowania pewności siebie. Dzieci naturalnie przyswajają angielskiakcent i intonację, co daje im solidne podstawy do dalszej nauki.
Dziękujemy Misiowi Teddy Eddie i teacher Zuzi za ten wspaniały dzieńpełen nauki, śmiechu i dobrej zabawy!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o metodzie Teddy Eddie, zapraszamy do kontaktu z British House:
📞 512 055 800.
Na zaproszenie szkoły podstawowej w Brzozowie Starym w dniu 18 listopada 2024 roku klasy 8A i 8B udały się na spotkanie z wyśmienitym byłym piłkarzem ręcznym Adamem Wiśniewskim. Pan Adam jest obecnie dyrektorem sportowym Wisły Płock obecnego mistrza Polski w piłce ręcznej. Jest wychowankiem tego klubu w którym grał przez 18 lat aż do zakończenia kariery. Z Wisłą Płock pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i dwukrotnie wywalczył puchar kraju. Adam Wiśniewski zostawił po sobie trwały ślad w kronikach polskiej reprezentacji piłki ręcznej, z którą podczas 13 lat gry na wszystkich najwyższych turniejach rangi europejskiej i światowej w 145 występach zdobył w sumie 294 i sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze w 2015 roku, a także zajął 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Pan Adam przedstawił nam swoje osiągnięcia oraz poprowadził trening piłki ręcznej. Spotkanie przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze. Dziękujemy szkole podstawowej w Brzozowie Starym za zaproszenie na spotkanie w szkole.
W piątek 15 listopada 2024 roku w ZS CKU „Ogrodnik” Sochaczew odbyła się gala podsumowująca osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2023/2024 ze szkół w powiecie sochaczewskim. Była to także doskonała okazja do zainaugurowania nowego szkolnego roku sportowego 2024/2025. Tego dnia nie zabrakło atrakcyjnych nagród, pucharów, medali i gratulacji dla najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów. Naszą szkołę reprezentował nauczyciel Piotr Piotrowski i uczeń Alan Skrobosz. Otrzymaliśmy dwa puchary za 2 miejsce w rywalizacji w kategorii młodzież i 1 miejsce w kategorii dzieci w klasyfikacji 32 szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego. Dostaliśmy także wyróżnienie za współorganizowanie zawodów powiatowych i rejonowych. Gościem specjalnym wydarzenia był Dariusz Kowaluk złoty medalista igrzysk olimpijskich w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio 2020. Dziękujemy dzieciom i młodzieży w zaangażowanie w rywalizację sportową.
Wyróżnienia dla szkół w ramach współzawodnictwa w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przyznano w kategorii:
Szkoły Podstawowe „DZIECI” dziewcząt i chłopców
1. SP Iłów
2. SP nr 6 Sochaczew
3. SP Teresin
4. SP Młodzieszyn
5. SP Brzozów Stary
6. SP Kozłów Biskupi
Szkoły Podstawowe „MŁODZIEŻ” dziewcząt i chłopców
1. SP Teresin
2. SP Iłów
3. SP Kozłów Biskupi
4. SP Budki Piaseckie
5. SP Brzozów Stary
6. SP nr 2 Sochaczew
15 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Zdrowia PCK. Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs, którego celem jest wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie mogą nie tylko wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, ale także wprowadzać modelowe działania w swojej lokalnej społeczności. Dodatkowo wykształcamy w uczestnikach umiejętność mobilizacji lokalnych środowisk na rzecz ważnych społecznie celów. Założenia Olimpiady wpisują się w cel nr 3 Agendy ONZ 2030 – „Dobre zdrowie, jakość życia”.
Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.
W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 9 uczestników z klas 7-8. Najwyższy wynik otrzymała uczennica klasy 7 Dominika Gomoliszek zdobywając 16 pkt. I tym samym przeszłą do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Koordynatorzy akcji na etapie szkolnym:
Aneta Dąbrowska-Gorzka
Marzena Ryfa-Kowalczyk
Mariusz Pakuła
W ramach realizowanego w szkole programu „Mały Mistrz” w dniu 13 listopada 2024 roku odbyła się lekcja z Mistrzem w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie z klasy I (wychowawca Urszula Stodulska), klasy II (Monika Kurowska) i klasy III (Renata Majewska) spotkali się z Tomaszem Trafalskim. Pan Tomasz to były zawodnik piłki nożnej młodzieżowych drużyn Unii Boryszew, Orkan Sochaczew, Legia Warszawa. Jako senior występował w Orkanie Sochaczew, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Bzurze Chodaków i Unii Iłów. Obecnie jest trenerem UEFA „A” zespołów młodzieżowych Wisły Płock, CSP Rybno, Unii Iłów i także seniorów Unii Iłów. Pan Tomasz przedstawił swoje osiągnięcia, zachęcał do aktywności fizycznej i sportu oraz mówił o prawidłowym zdrowym żywieniu. Pokazał nam kilka sztuczek piłkarskich i dzieci miały możliwość sprawdzić się podczas ćwiczeń refleksu na urządzeniu Światła BlazePods STANDARD. Spotkanie przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze. Dziękujemy panu Tomaszowi Trafalskiemu za przyjęcie naszego zaproszenia do szkoły.
12 listopada w auli Szkoły Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Szczególną rolę podczas obchodów pełnili harcerze, którzy nadali uroczystości patriotyczny charakter i podkreślili znaczenie tego wyjątkowego dnia. Program artystyczny był różnorodny i w pełni oddał atmosferę święta. Część muzyczną przygotował szkolny chór pod kierownictwem pana Piotra Jędraszczaka, wykonując pieśni patriotyczne, które wzbudziły wzruszenie wśród zgromadzonych. Następnie zaprezentowany został montaż słowny, przygotowany przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Julity Perlikowskiej-Tomasik. Recytowane przez uczniów wiersze i fragmenty prozy przybliżyły publiczności historie i emocje towarzyszące walce o niepodległość Polski. Dopełnieniem uroczystości był układ taneczny w wykonaniu uczniów, który przygotowała pani Monika Kujawa. Poprzez taniec młodzi artyści wyrazili uczucia patriotyczne, co spotkało się z dużym uznaniem zgromadzonych. Wyjątkową oprawę wizualną wydarzenia zapewniły dekoracje, które wykonała pani Justyna Kuźmińska. Stworzona scenografia z biało-czerwonymi akcentami podkreśliły podniosły charakter uroczystości.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kopka, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii – zarówno uczniom, nauczycielom, jak i pozostałym organizatorom. Wyraziła wdzięczność za piękne występy, podkreślając, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość Polski. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że takie wydarzenia uczą młode pokolenie szacunku do historii i narodowych wartości. Na koniec życzyła wszystkim, aby Święto Niepodległości było okazją do refleksji oraz źródłem dumy z polskiej tożsamości.
Zachęcamy do obejrzenia uroczystości. https://www.youtube.com/watch?v=SBNB-TagyFg
Monika Kujawa
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem: Dla Niepodległej.
W piątek, 8 listopada 2024r. włączyły się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 z dumą i przejęciem odśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przygotowały też wystawę pt. „Dla Niepodległej” z wcześniej wykonanych prac. Skupiły się przede wszystkim na symbolach narodowych, takich jak flaga, hymn, godło. Zwróciły szczególną uwagę na mapę Polski, gazetkę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, poznały znaczenie barw ojczystych. Dużo radości dostarczyły wszystkim zabawy: Łączenie serduszek, Flaga Polski. Podczas opowieści ruchowej pt. „Zwiedzamy Polskę”, odbyły podróż do Zakopanego, do Wrocławia i nad Morze Bałtyckie.
12 listopada 2024r. był kolejnym dniem świętowania przez przedszkolaków Dnia Niepodległości. Wspólnie z Panią Dyrektor Elżbietą Kopka ponownie odśpiewały Hymn Narodowy, zaprezentowały przygotowaną wystawę prac plastycznych, wyrecytowały wiersz W. Bełzy pt. Katechizm polskiego dziecka.
Na zakończenie wzięły udział w uroczystym przemarszu po najbliższej okolicy. Z uwagą liczyły wywieszone flagi oraz obserwowały, jak pięknie powiewają przy lekkim wietrze.
Dni poświęcone patriotyzmowi i pamięci o odzyskaniu przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w pamięci małych patriotów.
Dziękujemy Pani Dyrektor za obecność, piękną lekcję historii, gratulacje i wręczenie wszystkim przedszkolakom pamiątkowych dyplomów.
Małgorzata Orzeszek