• Podsumowanie „Mały mistrz”

    W pierwszym i drugim tygodniu stycznia 2025 roku w klasach 1-3 uczestniczącym od września do grudnia 2024 roku doszło do podsumowania programu „Mały mistrz”. Głównymi założeniami programu było zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat oraz krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki i książeczki potwierdzające zdobyte sprawności na zajęciach. Zajęcia prowadził Piotr Piotrowski w klasach: klasa 1 (wychowawca Urszula Stodulska), klasa 2 (wychowawca Monika Kurowska) i klasa 3 (wychowawca Renata Majewska).

  • Uczniowie klasy drugiej dokarmiają ptaki

    Uczniowie klasy drugiej zainteresowali się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków zimą. W czasie zimy wiele osób chętnie dokarmia ptaki. Niestety, nie zawsze robimy to umiejętnie i zamiast pomagać ptakom, niechcący im szkodzimy. W naszej klasie zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było kształtowanie opiekuńczych postaw wobec ptaków, zachęcanie do dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz zainteresowanie dzieci światem przyrody. Uczniowie dowiedzieli się, jakiego rodzaju pokarmu potrzebują poszczególne ptaki, poznali zasady ich dokarmiania. Do karmników wsypały mieszankę różnych kasz, siemienia lnianego i zbóż. Teraz pozostaje już tylko obserwować, kto będzie odwiedzać tę ptasią stołówkę.

    Renata Banaszczak

    Małgorzata Bujakowska

  • Zapraszamy do udziału w konkursie!

    Regulamin konkursu do pobrania -> III  Gminny Konkurs z języka angielskiego.doc

  • Kondolencje

  • Olimpiada zdrowia PCK

    9 stycznia 2025 r. uczennica klasy 7 Dominika Gomoliszek reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK w Warszawie. Dominika na etapie szkolnym zdobyła największą liczbę punktów z testu o zasadach żywienia i zdrowia człowieka. Tematyka tego konkursu jest trudna i wymaga zapoznania się z wiadomościami z wielu dziedzin takich jak dietetyka, żywienie człowieka czy medycyna.

    Dominika zdobyła na etapie rejonowym II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

    Gratulujemy serdecznie i życzymy, aby za rok udało się reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

    Opiekunowie

    Aneta Dąbrowska – Gorzka

    Marzena Ryfa - Kowalczyk

  • III Noworoczny Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej  o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym

    W hali sportowej w Brzozowie Starym odbył się dnia 10 stycznia 2025 roku turniej piłki nożnej halowej. W zawodach wystąpiły wszystkie szkoły z terenu gminy Iłów: SP Brzozów, SP Kaptury i SP Iłów  w trzech kategoriach: chłopcy klasa 4-6, chłopcy klasa 7-8 i dziewczęta klasa 4-8. Turnieje rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyny walczyły o puchary Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych Andrzeja Grabarka w Brzozowie Starym i pamiątkowe medale. Chłopcy starsi (7-8 klasa) i dziewczęta (4-8 klasa) z naszej szkoły zwyciężyły  w swoich kategoriach wiekowych.  Po zaciętej walce 2 miejsce zajęli też chłopcy młodsi (4-6 klasa). Opiekunem na zawodach był Piotr Piotrowski.

    Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

    Chłopcy klasa 7-8

    SP Iłów – SP Kaptury 3:1

    SP Brzozów – SP Kaptury 1:4

    SP Iłów – SP Brzozów 2:0

    Kolejność:

    1. SP Iłów
    2. SP Kaptury
    3. SP Brzozów

    Dziewczęta klasa 4-8

    SP Iłów – SP Brzozów 5:1

    Chłopcy klasa 4-6

    SP Brzozów - SP Iłów 1:0

  • Informacja dla Rodziców/Opiekunów „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”

    Szanowni Państwo,

    Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy
    i chorób odkleszczowych. Program organizowany jest przez Fundację Aby Żyć we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

    Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich. Badania biologów prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny i Polską Akademię Nauk wskazują na wysokie ryzyko ukąszenia przez kleszcze w popularnych parkach, np. Warszawy (Park Leśny Bemowo, Las Kabacki, Las Bielański).

    Dlatego też dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o prowadzeniu działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki  w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki  temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.

    W ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”  uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki,  poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.

    Zajęcia popularyzujące program będą przeprowadzane w przyjaznej i dostosowanej do wieku dzieci formie: poprzez zabawę, rozwiązywanie quizów czy łamigłówek.

    U starszych uczniów będą przeprowadzane w ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej (np. godzina wychowawcza, przyroda) zgodnie z aktualnie obowiązującą postawą programową.

    Więcej informacji na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www.kleszczeinfo.pl.

    Drodzy Rodzice,

    wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu w tę inicjatywę, uda nam się wspólnie osiągnąć cel, jakim jest kształtowanie świadomość i postaw prozdrowotnych wśród uczniów naszej szkoły, a tym samym uświadomić im jak ważną wartością jest zdrowie.

    Kadra Pedagogiczna

  • Świąteczne życzenia

  • OPŁATEK W BLASKU ŚWIEC

    „Biały obrus lśni na stole,

    Pod obrusem siano…”

     

    Od początku grudnia w oddziale przedszkolnym 0G panuje świąteczny nastrój. Pięknie ubrana choinka i magiczna dekoracja sali przypominają, że święta tuż, tuż. Dzieci wykonały różnorodne prace związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia, które wyeksponowano na świątecznych gazetkach. Poznały najważniejsze polskie tradycje, odnoszące się do Wigilii i świąt.

     

    W tej magicznej atmosferze 20 grudnia 2024r. odbyło się SPOTKANIE OPŁATKOWE, które uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor rozdała wszystkim obecnym dzieciom i pracownikom OPŁATEK, przybliżyła historię świąt, wartości ważne w życiu każdego człowieka, złożyła serdeczne życzenia.

     

    Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. W sali rozbrzmiewały kolędy. Dzieci z radością zaprezentowały pastorałkę pt. Zostań, Jezu mym braciszkiem. Był również wspólny obiad przy odświętnie zastawionym stole. Wszyscy pamiętali o kulturze zachowania się przy stole i spożywania posiłków. Kultywowanie takich zwyczajów jest szczególnie ważne dla dzieci. Tak uroczyste momenty nie tylko utrwalają wiedzę na temat zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

     

    Dziękujemy z całego serca Pani Dyrektor za obecność, ciepłe słowa, życzenia, udział w zajęciach: Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

     

    Błogosławionych Świąt Narodzenia Dzieciątka Jezus!

    Małgorzata Orzeszek

  • Przedszkolaki wygrywają

    Dla dzieci z oddziału przedszkolnego 0G, grudzień przyniósł super niespodzianki. Konkursy, w których brały udział, zakończyły się sukcesami.

    Cała grupa uzyskała najlepszy wynik w XIX Powiatowym Konkursie „Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych” w kategorii zbiórka puszek aluminiowych. Na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się 5 grudnia 2024r, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, dzieci  oprócz atrakcyjnych zabawek i pomocy dydaktycznych, otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 750,00 zł ufundowaną przez starostę sochaczewskiego z przeznaczeniem na rozrywkę lub wypoczynek. Grupę reprezentowali: Nela Kopka i Tymon Szydło z rodzicami i wychowawczynią.

    Kolejnym sukcesem było WYRÓŻNIENIE, które zdobył Kazimierz Rolewski w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna 2024”. Pan Wójt Gminy Iłów - Jan Kraśniewski osobiście wręczył Kaziowi pamiątkowy Dyplom i nagrodę rzeczową podczas Sesji Rady Gminy Iłów w dniu 19 grudnia 2024r.

    Natomiast 20 grudnia 2024r. Pani Dyrektor Elżbieta Kopka przekazała nagrodę dla Marcela Kowalskiego. Marcelek za SIELSKĄ KANAPKĘ otrzymał bluzę, a inspiracji do wykonania zdrowej i kolorowej kanapki, dostarczyły „Warsztaty z Klimasem”, promujące zdrowy styl życia w ramach ogólnopolskiej akcji: Poruszamy Polskę.

    Gratulujemy nagrodzonym, a dla wszystkich uczestników w/w konkursów wielkie brawa, ponieważ wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

    Serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursów i Fundatorom nagród.

    Małgorzata Orzeszek

     

  • Wigilia w oddziałach przedszkolnych

    Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych zakończyła wspólna grupowa wigilia, która odbyła się 20 grudnia.

    Naszą uroczytość wigilijną roczpoczeła pani dyrektor Elżbieta Kopka. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia, podzieliła się opłatkiem oraz wspólnie z przedszkolakami zaśpiewała kolędę.

    Do świątecznego stołu zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b.  Kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zajadały przygotowany przez rodziców poczęstunek.

    W tym dniu odbyło sie również podsumowanie Rodzinnego Konkursu na ozdobę świateczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

    Ten dzień upłynął nam w radosnej, świątecznej atmosferze.

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

     

  • „Betlejemskie Światło Pokoju"

    Harcerze z 7 drużyny „Leśni", przekazali jak co roku „Betlejemskie Światło Pokoju" do szkół, przedszkoli, Urzędu Gminy, GOK-u ,  Kościoła, Gminnej Biblioteki Publicznej.

    Do świata dołączone były życzenia komendantki hufca Anny Wasilewskiej.

    Czuwaj

    Ewa Grzywacz

  • Zawody dla dzieci z klas I-III - 19.12.2024 r.

    W naszej szkole 19.12.2024 roku na hali sportowej w Iłowie rywalizowały ze sobą dzieci z klas 1-3 naszej szkoły podstawowej w Iłowie i Brzozowa Starego. Były to większości dzieci biorące udział w programie „Mały mistrz”. Wspomógł nas w organizacji imprezy Polski Związek Lekkoatletyki realizujący program Lekkoatletyka dla każdego! Program powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujący lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.

    Na tej imprezie wszystkie dzieci (ponad 100 uczniów) przystąpiły do rywalizacji w pięciu konkurencjach: bieg slalomem, rzut piłką lekarską, bieg szybkościowo-zwinnościowy, zwis na drążku i bieg przez płotki. Dzieci z wielką ambicją i zaangażowaniem przystępowały do poszczególnych prób. Najwięcej emocji jednak przyniosły na koniec sztafety szkolne składające się z 10 zawodników (5 dziewczynek i 5 chłopców). Zabawa była wspaniała a wyniki nie były na pewno najważniejsze. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, owoce, wodę i słodycze. Dodatkowymi medalami zostali uhonorowani zawodnicy z miejsc 1-3 w poszczególnych konkurencjach i zwycięska sztafeta. Dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tej imprezy.

  • Turniej Halowej Piłki Nożnej dzieci młodszych 18.12.2024 r.

    Impreza odbyła się w dniu 18 grudnia 2024 r. w naszej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie na Środowiskowej Hali Sportowej. Realizację wspomagali przedstawiciele samorządów lokalnych: Starostwo Powiatowe Sochaczew, Urząd Gminy w Iłowie i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iłowie.

    W imprezie brało udział 100 uczniów szkół powiatu sochaczewskiego z rocznika 2014 i młodsi. Wystąpiły szkoły: SP Sochaczew nr. 1, SP Brzozów, SP Iłów, SP Brochów, SP Kurdwanów, SP Rybno, SP Lasocin, SP Kaptury. W drużynach mogły występować razem chłopcy i dziewczęta. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w każdej grupie grano systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 18 spotkań. Po rozgrywkach grupowych odbywały się mecze finałowe o poszczególne miejsca. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, słodycze, wodę i owoce. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród starszych kibiców szkolnych klas 5-8. Było to również okazją do wdrażania kulturalnego kibicowania i popularyzacji zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży jak i wspaniałą integracją w strukturach międzyszkolnych. Event „Mały Mistrz 2024” – Ministerstwo Sportu i Turystyki jako „Turniej Halowej Piłki Nożnej dzieci młodszych”  spełnił swoje zadanie. Dzieci zadowolone i szczęśliwe z medalami, pucharami, nagrodami udały się ze swoimi opiekunami do swoich szkół.

    Wyniki meczy o poszczególne miejsca:

    7 miejsce SP Brochów – SP Lasocin 3:1

    5 miejsce SP Iłów – SP Kurdwanów 3:0

    3 miejsce SP Rybno – SP nr 1 Sochaczew 1:0

    1 miejsce SP Brzozów – SP Kaptury 0:0 karne 3:2

    Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Oliwia Urbaniak.

     

  • Informacja dot. organizacji zajęć w okresie przerwy świątecznej

  • Pierniczkowy zawrót głowy w oddziałach przedszkolnych

  • Profilaktyczna opieka stomatologiczna - DENTOBUS

    Szanowni Państwo,

    termin wizyty DENTOBUSU w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiegow Iłowie wyznaczony został w dniu 07, 08 stycznia 2025 r. (wtorek, środa).W związku z tym proszę o zapoznanie, wypełnienie i podpisanie:

    - oświadczenia o zapoznaniu się z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych.

    - dokument sprzeciwu wraz ze wspomnianą klauzulą –dla Rodziców, którzy nie chcą by ich dziecko chodziło na wizyty profilaktyczne.

    W tym roku program będzie realizowany w oparciu o zasadę wyrażania sprzeciwu. Oznacza to, że wszystkie dzieci zostaną objęte bezpłatną, profilaktyczną opieką stomatologiczną, chyba że rodzice lub opiekunowie prawni złożą pisemny sprzeciw. Druki będą dostępne na Librusie i u Wychowawców.

     

    Zalacznik_1_Sprzeciw_opiekuna_profilaktyka_stomatologiczna__2024_25.pdf

    Zalacznik_2_Oswiadczenie_opiekuna_profilaktyka_stomatologiczna__2024_25.pdf

  • Rekrutacja uzupełniająca do Żłobka "Maluch +" w Giżycach

  • Historia cudownej nocy – jasełka w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie

    W przededniu Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się jasełka pod tytułem „Historia cudownej nocy". Wydarzenie miało miejsce w pięknie udekorowanej auli szkolnej im. Jana Pawła II, która na ten czas zamieniła się w scenę betlejemską.

    Jasełka rozpoczęły się od odczytania Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2, 1-14) przez panią katechetkę. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły, Elżbieta Kopka, która powitała zaproszonych gości: księdza Ireneusza Kosiorka, przewodniczącą Rady Gminy Iłów Renatę Bartosiak wraz z radnymi, dyrektorów instytucji GOK-u Małgorzatę Kunz i Publicznej Biblioteki Annę Bartos-Kornacką, Samorządowego Przedszkola Iwonę Banasiak, prezesa Banku Spółdzielczego w Iłowie Agnieszkę Piechucką, licznie przybyłych przedstawicieli Klubu Seniora w Iłowie i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Iłowiacy” w Iłowie, przewodniczącą Rady Rodziców Darlenę Kalińską wraz z licznym gronem rodziców, a także dziadków, sponsorów i przyjaciół szkoły.

    Słowa powitania pani dyrektor skierowała do publiczności, które wprowadziły w klimat bożonarodzeniowy, podkreślały znaczenie wspólnego świętowania i tradycji, które łączą pokolenia i przypominają o wartościach takich jak miłość, pokój i wdzięczność. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest zatrzymanie się w codziennym zabieganiu, refleksji nad przemijaniem czasu oraz docenienie tego, co mamy – pokoju, wolności, jedzenia na stole i bliskości rodziny, kolegów. Przypomniała, że Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy powinniśmy być wdzięczni za to, co posiadamy, i dzielić się radością z innymi. Jednocześnie zwróciła uwagę na lekcje z życia codziennego, które niekoniecznie były dla nas miłe i przyjemne. Chwile te pozwoliły na wyciąganie wniosków z porażek i nabieranie doświadczeń.

    Na koniec wypowiedzi pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i symbolicznie przełamała opłatek. Przekazała również życzenia m.in. biskupa Wojciecha Osiala skierowane do społeczności szkolnej. Pani dyrektor nadmieniła o licznie napływających życzeniach w okresie świątecznym do naszej szkoły od instytucji współpracujących i wspierających. Każdego roku otrzymujemy serdeczne słowa wsparcia i podziękowania za wspólne projekty i inicjatywy. Życzenia te są przekazywane do szkoły w formie tradycyjnych kart świątecznych, e-maili oraz telefonów. Wszystkie życzenia są starannie zbierane i prezentowane na specjalnej tablicy w holu szkoły, aby uczniowie i nauczyciele mogli cieszyć się tymi miłymi gestami. Dzięki temu możemy poczuć, jak ważna jest nasza praca i jak wiele osób docenia nasze starania. Zachęcała do przeczytania tych życzeń.

    Następnie, przy śpiewie kolędy „Dzisiaj w Betlejem", przez środek auli weszli występujący artyści z lampionami, tworząc niepowtarzalny nastrój. Wejście dzieci i młodzieży w pięknej scenerii wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat i stanowiło uroczyste otwarcie jasełek.

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli pań: Magdaleny Kanieckiej  i Grażyny Błaszczyk, zaprezentowały układ taneczny do pastorałki „Józefie, stajenki nie szukaj". Maluchy, pełne energii i entuzjazmu, poruszały się rytmicznie do melodii, zdobywając aplauz i uśmiechy zebranych.

    Chwilę później rozpoczął się występ uczniów z klasy I a, którzy wcielili się w role aniołów i pasterzy. Ich radosne występy przypomniały wszystkim o prostocie i pięknie świątecznych tradycji. Dzieci, przygotowane przez panią Urszulę Geras-Stodulską, z zaangażowaniem odgrywały swoje role, a śpiew uczennicy Ani Olkowicz zachwycił publiczność.

    Kolejnym punktem programu był polonez w wykonaniu uczniów klas II A i III do kolędy „Bóg się rodzi". Polonez w kolędach, dzięki swojemu tanecznemu charakterowi, w wyjątkowy sposób podkreśla świąteczną atmosferę i radość z Bożego Narodzenia. Polonez w wykonaniu uczniów, przygotowanych przez panie: Renatę Majewską i Renatę Banaszczak, zachwycił publiczność i podkreślił podniosły charakter jasełek.

    Kulminacyjnym momentem było przedstawienie w wykonaniu uczniów klas VII-VIII, którzy wcielili się w postacie Maryi, Józefa, aniołów, trzech królów oraz mamy i córki. Występ, przygotowany przez panią Katarzynę Krzemińską, pełen powagi i skupienia, oddał istotę opowieści o narodzinach Jezusa.

    Chór szkolny, pod kierunkiem pana Piotra Jędraszczaka, wraz z solistami Antkiem Tomaszewskim i Julką Kujawą, zaprezentował kilka kolęd i pastorałek. Uczennice z klasy VII, przygotowane przez panią Monikę Kujawę, zaprezentowały niepowtarzalny układ taneczny do muzyki „River Flows In You”, który wprowadził element dynamiki i wzbogacił narrację jasełek.

    Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolędy, co stworzyło wspólnotowy nastrój i pozwoliło wszystkim uczestnikom poczuć jedność i radość świąt. Występ był pełen emocji, a młodzi aktorzy wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem. Publiczność, była zachwycona i nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

    W przygotowanie dekoracji i scenerii w tle zaangażowały się panie: Justyna Kuźmińska, Katarzyna Krzemińska, Renata Banaszczak, Renata Majewska, Małgorzata Bujakowska i Ewa Majorek oraz pozostali pracownicy szkoły.

    Na zakończenie pani dyrektor ponownie zabrała głos, dziękując wszystkim za przybycie za przygotowanie przedstawienia. To piękne, że każdy z nauczycieli i pracowników, uczniów miał wyjątkowe zadanie, które wynikało z serca i bezinteresowności, wymagało współpracy i jedności. To pokazuje po raz kolejny, jak ważna jest praca zespołowa i wzajemne wsparcie, co pomaga w osiąganiu wspólnych celów. Ponadto współpraca i zrozumienie są pięknym przykładem dobroci i empatii, które mogą inspirować młode pokolenie do sprawiania radości innym.

    Jasełka „Historia cudownej nocy" były wspaniałym przeżyciem, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych. Organizowanie jasełek z udziałem lokalnej społeczności podkreśla znaczenie wspólnego świętowania i pielęgnowania tradycji. Pokazuje, że warto angażować się w działania na rzecz innych i dążyć do budowania lepszej, bardziej zintegrowanej społeczności, nie tylko szkolnej, ale właśnie tej lokalnej.

    Link do filmu z Jasełek https://www.youtube.com/watch?v=LZmkh84_8IM

  • Klasowa Wigilia w klasie III

    Po występie w szkolnych jasełkach "Historia cudownej nocy", uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zebrali się na klasową Wigilię. Na stole, rozłożono biały obrus, a dekorację stanowiły lampiony, dodając wyjątkowego, świątecznego klimatu. Na stole znalazło się także tradycyjne sianko oraz opłatek, który dzieci przygotowały do wspólnego dzielenia. Cała klasa zaśpiewała kolędę "Wśród nocnej ciszy", co stworzyło ciepłą i rodzinną atmosferę. Następnie uczniowie dzielili się opłatkiem ze sobą oraz z wychowawczynią panią Majewską Renatą, składając sobie nawzajem życzenia zdrowia, radości i sukcesów w nadchodzącym roku. To wyjątkowe spotkanie było pełne uśmiechów i wzruszeń, a uczniowie mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, będąc razem i wspólnie celebrując ten szczególny czas.

    Wszystkim życzymy wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

    RM

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć