• Święto Niepodległości

    Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która została przygotowana przez nauczycieli: p. Modrzejewską Elżbietę, p. Ryfa Sylwię, p. Pytkowską Agnieszkę oraz p. Jędraszczaka Piotra.

  • Baśniowy dzień
    11.11.2016

    W dniu 3 listopada 2016 r. odbyły się obchody Dnia Postaci Literackiej i Baśniowej. Uroczystość miała uczniom przypomnieć, jak ważne są bajki i uświadomić, że warto je czytać i do nich powracać, że są niezastąpionym sposobem wzbogacania słownictwa, wyobraźni i zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
    Bajki i baśnie cieszą się wielkim powodzeniem wśród dzieci i każdy z nich ma swojego ulubionego bajkowego bohatera. Dlatego, w tym wyjątkowym dniu dzieci z klas I-II przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Można było spotkać m.in elfy, Syrenkę, Kota w Butach, Królewnę, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Wróżki, Babę Jagę, Rycerzy, Piratów...
    Wszyscy aktywnie włączyli się do konkursu wiedzy "Turniej ze znajomości baśni", konkursu plastycznego "lubiona postać literacka", konkursu tanecznego i zadań praktycznych.
    Organizatorami uroczystości były panie: Kujawa Monika, Majewska Renata i Ryfa Sylwia we współpracy z nauczycielami: p. Pytkowską Agnieszką i Stodulską Urszulą.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Basniowy dzien.

  • Opieka nad Dębami Katyńskimi

    Kultywowanie pamięci o ofiarach mordu w obozach na Wschodzie na stałe wpisało się w działalność naszej szkoły. Opiekę nad Dębami Katyńskimi sprawiają uczniowie klasy VIb wraz z nauczycielami p. Majewską Renatą, p. Kujawa Moniką i p. Domańską Katarzyną.
    W dn. 28.10.2016 r uczniowie uporządkowali teren wokół Dębów oraz zapalili znicze.

  • Wycieczka do Urzędu Pocztowego w Iłowie


    Dnia19 października 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Iłowie. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci zwiedziły najpierw hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski, a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

  • Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

    20 października p. Sylwia Ryfa zaprosiła do biblioteki najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci z zerówki wysłuchały bajki o Trzech Świnkach, którą przeczytała im pani dyrektor Ewa Ryfa. Następnie p. Sylwia ogłosiła konkurs na prace plastyczną. Temat pracy dotyczył bajki „Trzy Świnki”. Została również przeprowadzona wideo relacja z tej wizyty, którą można obejrzeć na szkolnym profilu facebook-owym .

     

  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie w programie „Moje miasto bez elektrośmieci"

    Dnia 7 września 2016 r. wystartowała III edycja konkursu „Moje miasto bez elektrośmieci” W tym roku do akcji przyłączyła się również Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Koordynatorem akcji jest p. M. Kujawa.
    Elektrośmieci czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to wszystkie od dawna nieużywane urządzenia na prąd i na baterie. Zepsute komputery, telewizory, telefony sprzęt RTV i AGD odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki, wagi dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze elektroniczne, pralki, lodówki a także zużyte świetlówki, wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki.
    Elektrośmieci nie należy wyrzucać do zwykłego śmietnika gdyż zawierają substancje trujące. Należy oddawać je do specjalnych punktów skąd trafią do zakładów przetwarzania, gdzie poddawane są procesom recyklingu. Uzyskane w ten sposób są wykorzystane to surowców wtórnych. W elektrośmieciach często znajduje się rtęć, związki bromu, kadm, PCB, R-12, Azbest. Nie powinno się przetrzymywać w domu czy w piwnicy gdyż są szkodliwe dla zdrowia.
    Szkoła włączyła się w tę akcję i będzie zbierała elektrośmieci organizując zbiórki własne w określonym terminie.

    Pierwsza zbiórka elektrośmieci odbędzie się przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Iłowie w dniach: 22 i 23 listopada 2016r. do godz. 15.00 oraz 24 listopada do godz. 10.00
    W ten sposób w ramach Funduszu Oświatowego szkoła ma możliwość otrzymania nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych. Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym programie.

                                      

  • Zbiórka makulatury, puszek aluminiowych i elektrośmieci

    W Szkole Podstawowej w Iłowie przeprowadzona będzie:

    zbiórka makulatury i puszek aluminiowych:

    • 2 listopada br. do godz. 1500 
    • 3 listopada br. , do godz. 900

     Koordynator: p. Sylwia Ryfa

    oraz  zbiórka elektrośmieci:

    • dnia 22 i 23 listopada br do godz. 1500
    • dnia 24 listopada br do godz. 900

      Koordynator p. Monika Kujawa

     Miejsce składowania: przed budynkiem szkolnym

                          

  • Wycieczka do Warszawy pod hasłem”Technika i magia telewizji”

                 W dniu 21.10.2016r. uczniowie klasy II B i III b  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Opiekunami wycieczki były: p. Monika Kurowska, p. Urszula Geras-Stodulska, p. Grażyna Błaszczyk.

    Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Techniki. W ciągu 60 lat działalności Muzeum Techniki zgromadziło cenne zbiory. Niektóre z tych kolekcji są największe w kraju. Obejrzeliśmy kolekcję motocykli ze słynnymi motocyklami marki „Sokół”, kolekcję odbiorników radiowych, głównie pochodzących z krajowej produkcji,maszyny drukarskie, komputery,samochody,szybowce. Następnie udaliśmy się na ulicę Woroniczą pod budynek Telewizji Polskiej. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów wiadomości .Zobaczyliśmy to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnych. Dowiedzieliśmy się, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania  kilkunastominutowego programu. Pan przewodnik opowiadał o historii tego miejsca, o tym, co się dzieje za kulisami nagrań, w reżyserce. Odwiedziliśmy studio „W tyle wizji”.Niespodzianką i niewątpliwie największą atrakcją była wizyta w studiu programu porannego ,,Pytanie na śniadanie”.Uczniowie obejrzeli kuchnię, miejsca, gdzie przeprowadza się wywiady z zaproszonymi gośćmi oraz scenę, na której występują muzycy. Ostatnim punktem było muzeum telewizji gdzie zgromadzone były przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów oraz dużo zdjęć z emitowanych dawniej programów i filmów. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały gadżety z logo TVP.

    Cała wycieczka okazała się ,,niezapomnianym spacerem” po miejscach, do których nie wszyscy mogą wejść i je zobaczyć. Dzieci mogły doświadczyć sami, na czym polega magia telewizji .

                                                                                                   Urszula Geras-Stodulska

  • Wycieczka do lasu klasa III B
    19.10.2016

    Uczniowie klasy IIIb wraz w wych. p. Moniką Kurowską w dniu 10.10.2016 r. wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie zamiast siedzieć w szkolnych ławkach chcieli miło spędzić czas na łonie natury, delektując się złotą polską jesienią. Celem wycieczki była edukacja przyrodnicza. Zadaniem dzieci było rozróżnianie pięter roślinności w lesie oraz zbieranie leśnych skarbów. Dzieciaki okazały się bystrymi obserwatorami. Rozpoznawały gatunki drzew, wskazywały warstwy lasu, znajdowały grzyby, okazy lasu – muchomory oraz znajdowały ślady leśnych zwierząt. Lekko zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.


    Monika Kurowska

    Zdjęcia kliknij na link: Wycieczka do lasu klasa III B.

  • Światowy dzień tabliczki mnożenia

     

    ŚDTM w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Iłowie

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

    W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy w ostatnim tygodniu września. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

    Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły przez cały tydzień "oswajali" się z tabliczką mnożenia.  Uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające przykłady z tabliczki mnożenia oraz hasła informujące o odbywającym się święcie matematycznym. Prace zostały wywieszone  na korytarzu szkolnym.

    W kolejnych dniach odbyły się różnego rodzaju zabawy utrwalające tabliczkę mnożenia: gra Ślimak, kolorowanka, domino matematyczne, Królowa Skakanek.

    Jednym z zadań podjętych przez uczestników akcji  było egzaminowanie dorosłych  - mieszkańców Iłowa. Patrole egzaminacyjne z klasy IIIA wraz z wychowawczynią panią Hanną Marciniak dnia 29.09.2016 roku  udały się do kilku instytucji znajdujących się na terenie Iłowa. Wśród egzaminowanych byli pracownicy Banku Spółdzielczego , Banku Nadwiślańskiego oraz Urzędu Gminy.

    Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Egzaminowani, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadawane pytania otrzymali imienne certyfikaty oraz uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych.

    Dnia 30. 09.2016 r. uczniowie klas III-VI wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Każdy uczeń wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Gdy podał wszystkie poprawne odpowiedzi, otrzymywał  Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

    Lokalnymi koordynatorami akcji były panie: Marzena Ryfa-Kowalczyk, Monika Kurowska, Hanna Marciniak.

    Aby obejrzeć zdjęcia kliknij na link: Swiatowy dzien tabliczki mnozenia wrzesien 2016.

  • Nakręcamy chodzenie

    Mały Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do kontynuowania akcji „Nakręcamy chodzenie”. Akcja ta polega na zbieraniu plastikowych nakrętek dla chorej Zuzi Góralczyk. Pomagamy Zuzi już drugi rok w uzbieraniu niezbędnych środków na intensywną i kosztowną rehabilitację. Nakrętki zbierane będą przez cały rok szkolny. Należy je wrzucać do pudełka, które znajduje się obok pomieszczenia pań woźnych.Gdy uzbiera się wystarczająca ilość nakrętek, my je przekażemy rodzicom Zuzi.Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji! Wszelkich informacji na ten temat udziela opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego: p. Sylwia Ryfa

  • Konkurs Bezpiecznie Tu i Tam

  • Apel 19.09.2016 r.

    19 września 2016 roku przez szkolny radiowęzeł wysłuchaliśmy audycji radiowej poświęconej 77 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich oraz Związku Radzieckiego na Polskę.

    Najpierw uczniowie klasy VIb pozwolili nam odczuć okrucieństwo czasu wojny i okupacji. Śledziliśmy z trwogą naloty niemieckich bombowców na Wieluń. Słyszeliśmy ryk silników, świst bomb przeplatający się z jękiem rannych, przerażonych ludzi, którym - w tych trudnych chwilach - niejednokrotnie towarzyszyła modlitwa. Później regularną kanonadę dział pancernika Schleswig-Holstein przeszywały okrzyki żołnierzy i dowódców broniącego się heroicznie polskiego przyczółku na Westerplatte. Nagle zapadła dojmująca cisza, którą przerwały pieśni patriotyczne opiewające bohaterstwo i heroiczną śmierć obrońców naszej ojczyzny.

    W krótkiej retrospekcji staliśmy się świadkami zawarcia tajnego paktu Ribbentrop - Mołotow, a następnie w Reichstagu wysłuchaliśmy przemówienia Hitlera, który w niewybredny sposób wypowiadał się o Polsce.

    Następnie na krótką chwilę zagościliśmy w kwaterze gen. Kleberga. Tam mogliśmy wcielić się w rolę dowódcy, który w ferworze działań wojennych i zewsząd wdzierającego się chaosu, musiał samodzielnie podejmować brzemienne w skutkach decyzje, w tym także te, dotyczące zachowania się oddziałów polskich wobec wkraczających na nasze ziemie wojsk sowieckich. W ślad za nimi i wraz z upadkiem polskiej państwowości rozpoczęła się planowa eksterminacja narodu-zbrodnia ludobójstwa. Tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci wywieziono na Syberię i do Kazachstanu, zamordowano polskich oficerów w Katyniu, Charkowie i Miednoje, rozpoczęły się bestialskie mordy ludności polskiej na Wołyniu. Uczniowie uświadomili nam również, iż niewygodna prawda o dziejach naszej ojczyzny w czasie II wojny światowej z trudem wdzierała się na karty historii. Do dzisiaj zarówno Niemcy jak i Federacja Rosyjska prowadzą własną politykę historyczną, która niewiele ma wspólnego z faktami, jakie wydarzyły się w latach 1939 - 1945 na terytorium II Rzeczpospolitej. Marginalizuje się nie tylko zbrodnie ludobójstwa Polaków, ale nade wszystko uniemożliwia bądź utrudnia dostęp do archiwów wojskowych z tego okresu, w zamian lansując wszem i wobec tezę o niemieckich wypędzonych bądź o rzekomych zbrodniach popełnionych za czasów Marszałka Józefa Piłsudskiego na wziętych do niewoli czerwonoarmistach.

    Montaż sceniczny przeplatały liczne pieśni i wiersze patriotyczne. Apel przygotowała klasa VIb pod kierunkiem p. Pawła Sarzały.

  • "Mamy kota na punkcie mleka"

    W miesiącu czerwcu uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą p. Urszulą Geras-Stodulską brali udział w konkursie ogólnopolskim "Moja Mleczna Lekcja- Mleczna Kronika Kota" w ramach programu "Mamy kota na punkcie mleka". W konkursie uczestniczyły szkoły z całej Polski, które biorą udział w programie. Klasa IIb została laureatem nagrody głównej- zajęła II miejsce, a szkoła w nagrodę otrzymała telewizor JVC LED LT-32V250. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu przez nauczyciela konspektu lekcji i przeprowadzeniu jej, zaś dzieci na podstawie tych zajęć miały za zadanie stworzyć kronikę. Temat zajęć był następujący: W gościnie u Kefirka i kota Mlefirka. Głownymi celami lekcji było zachęcenie do picia mleka, kształtowanie postaw prozdrowotnych. Uczniowie klasy wykonywali kronikę do lekcji, którą przeprowadziła i opracowała p. Urszula Geras- Stodulska.

    Urszula Geras Stodulska- koordynator programu.

     

  • „Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z policjantem.

    Dnia 13.09.2016 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w terenie zabudowanym i poza nim, zarówno pieszo, jak i rowerem.  Mogli także pochwalić się znajomością numerów alarmowych. Ponadto uczniowie klasa IV-VI dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających.

       

     

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    1 września 2016r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zebranych, przedstawiła wychowawców i nauczycieli .Po zakończeniu apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

         

  • Podsumowanie II półrocza z działalności Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie.

    W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016 dofinansowaliśmy konkurs wiedzy pożarniczej dla uczniów na kwotę 150 zł.  Zorganizowaliśmy słodki  poczęstunek na  Święto Szkoły.  Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasta na tę uroczystość. Jak  zawsze rodzice spisali się na szóstkę.  Zorganizowaliśmy dla dzieci dyskotekę na Dzień Dziecka w dniu 07.06.2016r. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy nieustannie nam pomagają Dzieci otrzymały w tym dniu jogurty, słodycze i napoje. Jogurty ufundował zakład produkcyjny Bakoma, słodycze ufundowała p. Joanna Siekiera, napoje p. Małgorzata Szczepanik, a dyskotekę prowadził
    p. Piotr Jędraszczak  - bardzo dziękujemy.  Dyskoteka była udana i dzieci zadowolone. Dziękuję za miłą współpracę naszym bankom, w tym  Bankowi Spółdzielczemu w Iłowie i Pani Danucie Mazur oraz Bankowi Vistula w Iłowie i Panu Maciejowi  Boszko.

    Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wpłacili składkę na Radę Rodziców. 120 dzieci wpłaciło składkę na Radę Rodziców na 260 uczących się w szkole. Zapłaciliśmy fakturę za książki przeznaczone na nagrody na zakończenie roku na kwotę 1.860 zł. Jeszcze raz pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za pomoc, wsparcie i wspólną pracę na rzecz naszych dzieci i szkoły. 

    Życzę wszystkim w imieniu Rady Rodziców miłych, spokojnych i udanych wakacji.

    Przewodnicząca Rady Rodziców: Joanna Kudarewko

  • IŁÓW CZYTA

    10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali – każdy to, na co ma ochotę, ustanawiając w ten sposób rekord czytania w jednym momencie.  Szkoła Podstawowa w Iłowie także przyłączyła się do akcji. Była to niecodzienna promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Pokazaliśmy, że młodzież naszej szkoły czyta. Dzieci i nauczyciele zebrani na sali gimnastycznej czytali  fragmenty swoich ulubionych książek. Książki przynieśli także uczniowie klas „0”, którzy chociaż jeszcze nie potrafią czytać, to jednak chętnie słuchają.

    Klasa IV wraz z wychowawczynią Wiolettą Tomaszewską wyszła na ulice Iłowa, aby promować czytelnictwo. Uczniowie wykonali plakaty z  hasłami zachęcającymi do czytania: Nikt nie czyta? My czytamy!, Młody czyta więcej, Czytanie to świetna zabawa, Czytanie jest zaraźliwe.

                To nie jedyna akcja propagująca czytelnictwo. W ostatnich tygodniach odbyły się w szkole konkursy. Jeden z nich to test z wiedzy czytelniczej. Przez tydzień czytane były przez radiowęzeł fragmenty lektur, książek. Zadaniem uczniów było podać autora oraz tytuł. Drugi konkurs polegał na wykonaniu ilustracji lub plakatu ulubionej książki. Przez cały rok szkoła realizowała projekt czytelniczy Przygoda z książką z programu Książki naszych marzeń, za który odpowiedzialne były panie: Katarzyna Domańska – bibliotekarz i Wioletta Tomaszewska – nauczyciel języka polskiego.

     

  • Śladami Patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego i Papieża Jana Pawła II

    Uczniowie klas IV – VI w dniach 1 – 3 czerwca uczestniczyli w wycieczce, która miała przybliżyć im sylwetki dwóch wielkich Polaków – Józefa Piłsudskiego i Jana Pawła II. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Domańska. Opiekunami były panie: Wioletta Tomaszewska, Elżbieta Modrzejewska, Agnieszka Pytkowska, Ewa Majorek i Aneta Jagielska oraz pan Marek Lewandowski.

    Dzieci zwiedzały miejsca związane z słynnymi Polakami, podążały ich śladami.  W Kielcach oprócz rezerwatu przyrody Kadzelnia, zwiedziły miejsca, w których bywał Piłsudski. Miały też okazję zobaczyć najstarsze polskie drzewo – Dąb Bartek.

    Niezapomnianym wydarzeniem była wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. To prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi.

    Drugi dzień uczestnicy rozpoczęli od wejścia na Kopiec Piłsudskiego, symbolicznego grobowca, który naród usypał swojemu przywódcy po jego śmierci. Większość dnia dzieci spędziły w Krakowie. Zwiedziły Katedrę na Wawelu, Kryptę Srebrnych Dzwonów, Dzwon Zygmunta, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz złożyły kwiaty przy grobie Józefa Piłsudskiego i obejrzały słynne „okno papieskie”.

    Trzeci dzień poświęcony był miejscom związanym z Papieżem Janem Pawłem II. Uczniowie obejrzeli dom rodzinny Papieża, kościół i rynek w Wadowicach oraz uczestniczyli w lekcji w Muzeum Jana Pawła II. Nie mogli też nie spróbować wadowickich kremówek.

                Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze była to prawdziwa lekcja w terenie.

  • III Gminny Konkurs Ortograficzny

    7 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas: II i III Szkół Podstawowych w Gminie Iłów pod hasłem: ,,GMINNY MISTRZ ORTOGRAFII’’.

    W konkursie wzięło udział 16 uczniów , reprezentantów szkół.

    Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

    Kl. II 

    1.  – Oliwia Ambroziak – SP w Brzozowie
    2.  – Monika Gasik – SP w Iłowie
    3.  – Julia Piecka – SP w Iłowie

    Kl. III 

    1.  – Julia Tomaszewska – SP w Iłowie
    2.  – Bartosz Romanowski – SP w Iłowie
    3.  – Agata Górecka – SP w Brzozowie

     

    Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, które ufundowali: Wójt Gminy Iłów Pan Roman Kujawa, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Pani Ewa Ryfa, Pan Przemysław Wasilewski właściciel Gospodarstwa Sadowniczego i Pani Ewa Majorek opiekun SKO w SP w Iłowie.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

    Organizatorkami konkursu były panie:  Hanna Marciniak i Hanna Geras, nauczycielki kształcenia zintegrowanego w SP w Iłowie.

    Opracowały: mgr Hanna Marciniak, mgr Hanna Geras

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć