• Śladami Patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego i Papieża Jana Pawła II

    Uczniowie klas IV – VI w dniach 1 – 3 czerwca uczestniczyli w wycieczce, która miała przybliżyć im sylwetki dwóch wielkich Polaków – Józefa Piłsudskiego i Jana Pawła II. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Domańska. Opiekunami były panie: Wioletta Tomaszewska, Elżbieta Modrzejewska, Agnieszka Pytkowska, Ewa Majorek i Aneta Jagielska oraz pan Marek Lewandowski.

    Dzieci zwiedzały miejsca związane z słynnymi Polakami, podążały ich śladami.  W Kielcach oprócz rezerwatu przyrody Kadzelnia, zwiedziły miejsca, w których bywał Piłsudski. Miały też okazję zobaczyć najstarsze polskie drzewo – Dąb Bartek.

    Niezapomnianym wydarzeniem była wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. To prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi.

    Drugi dzień uczestnicy rozpoczęli od wejścia na Kopiec Piłsudskiego, symbolicznego grobowca, który naród usypał swojemu przywódcy po jego śmierci. Większość dnia dzieci spędziły w Krakowie. Zwiedziły Katedrę na Wawelu, Kryptę Srebrnych Dzwonów, Dzwon Zygmunta, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz złożyły kwiaty przy grobie Józefa Piłsudskiego i obejrzały słynne „okno papieskie”.

    Trzeci dzień poświęcony był miejscom związanym z Papieżem Janem Pawłem II. Uczniowie obejrzeli dom rodzinny Papieża, kościół i rynek w Wadowicach oraz uczestniczyli w lekcji w Muzeum Jana Pawła II. Nie mogli też nie spróbować wadowickich kremówek.

                Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze była to prawdziwa lekcja w terenie.

  • III Gminny Konkurs Ortograficzny

    7 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas: II i III Szkół Podstawowych w Gminie Iłów pod hasłem: ,,GMINNY MISTRZ ORTOGRAFII’’.

    W konkursie wzięło udział 16 uczniów , reprezentantów szkół.

    Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

    Kl. II 

    1.  – Oliwia Ambroziak – SP w Brzozowie
    2.  – Monika Gasik – SP w Iłowie
    3.  – Julia Piecka – SP w Iłowie

    Kl. III 

    1.  – Julia Tomaszewska – SP w Iłowie
    2.  – Bartosz Romanowski – SP w Iłowie
    3.  – Agata Górecka – SP w Brzozowie

     

    Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, które ufundowali: Wójt Gminy Iłów Pan Roman Kujawa, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Pani Ewa Ryfa, Pan Przemysław Wasilewski właściciel Gospodarstwa Sadowniczego i Pani Ewa Majorek opiekun SKO w SP w Iłowie.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

    Organizatorkami konkursu były panie:  Hanna Marciniak i Hanna Geras, nauczycielki kształcenia zintegrowanego w SP w Iłowie.

    Opracowały: mgr Hanna Marciniak, mgr Hanna Geras

     

  • Dnia 31 maja 2016 r. nauczyciele języka angielskiego Aneta Jagielska oraz Dominika Kubiak-Szczudło zorganizowały w naszej szkole gminny konkurs z języka angielskiego w klasach II-III.

    W szranki stanęli najmłodsi uczniowie z czterech szkół gminy Iłów: SP Iłów, SP Brzozów, SP Kaptury oraz SP Giżyce.

    Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: oddzielnie dla klas II i III.

     

    W klasach drugich najlepsi okazali się:

     

    I miejsce – Kornelia Pakuła - SP Iłów

    II miejsce Monika Gasik - SP Iłów

    III miejsce Anna Kalisiak -SP Brzozów

     

    W klasach trzecich najlepsi uczniowie to:

     

    I miejsce - Bartosz Romanowski - SP Iłów

    II miejsce -€“ Ewelina Grabarek - SP Giżyce

    III miejsce -Anna Karpińska - SP Iłów

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ

    Organizatorzy składają ogromne podziękowania pani Annie Janowskiej - dyrektor nowoczesnego prywatnego przedszkola ,,Małe Zuchy" za ufundowanie nagród oraz wydawnictwu Oxford University Press.

     

     

     

  • Święto szkoły-Dzień Patrona

    17 maja 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie obchodziła Dzień Patrona. Była to okazja, aby uczcić ważne rocznice, takie jak: przypadająca 12 maja – 81 rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego, a także 82-lecie powstania szkoły i 12-lecie przywrócenia jej imienia oraz nadania sztandaru.

    Z tych okazji w programie uroczystości znalazły się: msza święta, przemarsz ze świątyni do placówki, złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszalkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz spotkanie w sali gimnastycznej, w której uczestników uroczystości powitała Renata Majewska pełniąca rolę gospodarza obiektu. W miejscu zgromadzenia się społeczności szkolnej i zaproszonych gości wice dyrektor przypomniała, iż Święto Szkoły jest okazją aby przybliżyć postać jej patrona. Tego dnia oddajemy cześć Jego pamięci, pojawia się też okazja, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz na osiągnięcia, które wieńczą działalność dydaktyczną szkoły. Jednocześnie wice dyrektor placówki wyraziła wdzięczność władzom gminy, sponsorom, rodzicom i przyjaciołom, którzy wspierają szkołę i wpływają na jej pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym.

    Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny zatytułowany: „Pozwólmy minionym chwilom powrócić we wspomnieniach”. Był to montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły, w którym przeplatały się ich występy indywidualne i zespołowe. Tradycyjnie goście obejrzeli też widowiskowe układy taneczne, z których dobrze znana jest SP w Iłowie. Tu uwagę zwróciły występy klasy piątej, która zaprezentowała min. taniec współczesny przygotowany pod kierunkiem Sylwii Ryfy. Podkreślić jednak trzeba, że cały program przygotowany na tę okazję stanowił pracę zespołową wielu nauczycieli i dużej grupy uczniów, którym należą się podziękowania i gratulacje za udany występ.

    Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, w tym: przedstawiciele władz gminy, sąsiednich placówek oświatowych oraz przyjaciele, którzy z okazji Święta Szkoły gratulowali dyrekcji, życząc dalszych sukcesów. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, na który udali się zaproszeni goście. Na koniec podkreślić trzeba, że Dzień Patrona w SP w Iłowie jest też zawsze okazją, aby zapoznać się z jej osiągnięciami, które dokumentują kolejne części kroniki. Tradycyjnie uczestnicy uroczystości mają także okazję, aby wpisać się do księgi pamiątkowej.

         

     

     

  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Iłowa na Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Święcieńcu

     

    19 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Patriotycznej w  Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Marta Sitek Pikalska – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale kompozycji i teorii muzyki, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie śpiewu, obecnie nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Pan Dariusz Petera absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie aranżacji prof. Lucjana Kaszyckiego i fortepianu Wojciecha Kamińskiego. Lider i założyciel zespołów Jazz Cape oraz Fusion Generation Project. A oto jak przedstawiają się wyniki:
     

    Kategoria: Soliści IV-VI
    II miejsce- Sandra Łęcka- kl. Va- opiekun: Piotr Jędraszczak
    III miejsce –Oliwier Dutkiewicz – kl. IV- opiekun: Urszula Karazja
     

    Kategoria: Soliści 0 –III
    III miejsce – Oskar Dmowski – kl. Ia- opiekun: Sylwia Ryfa

    Gratulacje dla uczniów i gorące podziękowanie dla p. dyrektor Izabeli Tomaszewskiej za zaproszenie i wspaniałą atmosferę podczas festiwalu.

      

     

  • Ogólnopolski konkurs „Kocie Rymy Mlekiem Płynące Mleczna Energia Mnie Wypełnia”

                

                                                              

    Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Kocie Rymy Mlekiem Płynące Mleczna Energia Mnie Wypełnia” w ramach programu „Mamy kota na punkcie   mleka”. Uczestnictwo w Konkursie polegało  na stworzeniu przez Uczestnika pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką plastyczną wraz z wierszem, w których mleko lub produkty mleczne odgrywają główną rolę. W konkursie tym uczestniczyły szkoły z całej Polski, które biorą udział w programie. Laureatem konkursu został uczeń klasy IA Oskar Dmowski, zajął II miejsce, a szkoła w nagrodę otrzymała  telewizor JVC LED LT-32V250. Dodatkowo została nagrodzona wychowawczyni klasy IIB pani Monika Kurowska  za przesłanie największej ilości prac plastycznych. W nagrodę otrzymała czytnik e-book.

    Koordynaror programu- Urszula Geras-Stodulska

         

  • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY „JEDEN Z DZIESIĘCIU”

    Dnia 24 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy  „Jeden z dziesięciu”. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematyczno - przyrodniczych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych oraz przyrodniczych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień przed publicznością oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji.  Do konkursu„1 z 10”przystąpili  uczniowie klas V i VI.

    Konkurs składał się z III etapów. W I etapie uczniowie mieli 3 szanse, każda zła odpowiedź równała się z utratą jednej szansy. Do drugiego etapu przeszli ci uczniowie, którzy zachowali 3 lub 2  szanse.

    Do trzeciego etapu przeszło trzech uczniów, każdy uczestnik dostał 3 nowe szanse, za każdą dobrą odpowiedź zawodnik otrzymywał 10 punktów.

    Uczestnicy odpowiadali na pytania, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu materiału w danej klasie.

    Wygrała osoba, która zachowała swoje szanse oraz zdobyła największą liczbę punktów. Nagrodą w konkursie były oceny:  6 ,5+,5 z matematyki i przyrody oraz dyplomy.

    W kategorii uczniów klas V zwycięzcami zostali:

    I miejsce Nikola Kurpias uczennica klasy VA,

    II miejsce Adam Piecka uczeń klasy VB,

    III miejsce Kacper Kuźmiński uczeń klasy VB.

    W kategorii uczniów klas V zwycięzcami zostali:

    I miejsce Dawid Szczepanik uczeń klasy VI A,

    II miejsce Patryk Przanowski uczeń klasy VI B

    III miejsce Alicja Kiszelewska uczennica klasy VI A

     

    Organizatorami konkursu były p. Marzena Ryfa-Kowalczyk - nauczyciel matematyki oraz  p. Aneta Dąbrowska-Gorzka -nauczyciel przyrody.

  • „Mamy kota na punkcie mleka”

            Nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” dlatego też  projekt „Mamy kota na punkcie mleka”  dociera do dzieci, które, dzięki zabawie nauczą się o walorach mleka i jego przetworach przenosząc w ten sposób zdrowe  nawyki żywieniowe na swoich rodziców i otoczenie. Warto zatem pamiętać, że mleko i jego przetwory powinny być stałym elementem codziennej diety. Mleko  to cenne źródło  wielu składników mineralnych, takich jak: fosfor, magnes i potas. Witaminy i substancje mineralne zawarte w mleku zapewniają dobrą funkcję układu nerwowego i wzmacniają odporność organizmu. Jak również wspomagają procesy widzenia, wpływają korzystnie na stan skóry.

            Szkoła  Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie  przystąpiła do programu już kolejny raz. Jest to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.   Program trwa cały rok 2016. Koordynatorem projektu  została pani Urszula Geras-Stodulska.

           W dniach 18 marca – 1 kwietnia 2016 roku w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka” odbył się  konkurs pn. „Odwiedziny mlecznych bohaterów w Twojej szkole”. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu, w którym dzieci ze szkoły wraz z opiekunem przekonywały dlaczego mleczni bohaterowie powinni odwiedzić właśnie ich szkołę. W konkursie tym uczestniczyły szkoły z całej Polski, które biorą udział w programie  Został nagrodzony   film, który nagrała pani Sylwia Ryfa wraz z uczniami klasy IIb.

           W dniu  9.05.2016r. odwiedzili nas „Mleczni Bohaterowie” z przedstawieniem teatralnym „Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny”  . Wizyta była  nagrodą w konkursie filmowym .Tego dnia gościliśmy u siebie panią Agnieszkę Brzeską – skarbnik Gminy Iłów, p. Urszulę Karolewską - kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Joannę Kudarewko- pełnomocnika wójta ds. kontaktów z mediami ,p. Annę Wojciechowską- księgową Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz p. Mariusza  Szymaniaka, który nieodpłatnie użyczył profesjonalnego nagłośnienia oraz oświetlenia.

     Przygotowaliśmy scenografię na przyjazd Bohaterów oraz gości. Były to pięknie wykonane  przez dzieci pod kierunkiem pań-Urszuli Geras-Stodulskiej oraz Moniki Kurowskiej – koty z emblematem kota Mleczysława oraz czapką kucharską. Wykonaliśmy gazetkę składającą się z prac dzieci, które wzięły udział w konkursie ”Kocie rymy mlekiem płynące-Mleczna energia mnie wypełnia”. Uczniowie klas I –III  byli w przebraniach kota.

           Przedstawienie teatralne rozpoczęło się o godzinie 9.00.Spektakl  miał formę krótkiej, zabawnej inscenizacji, w której zagrało trzech aktorów wcielając się w dwie postaci żywego planu oraz cztery lalki teatralne .Podczas inscenizacji przez 45 minut uczniowie poznali historię królewny Klementyny, która stroniła od mleka, przez co osłabła i spotkały ją niesamowite przygody. Barwne postaci i ciekawa scenografia tworzyły całość zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym. Przedstawienie  spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez dzieci, które bardzo chętnie zaangażowały się w spektakl, odpowiadając na pytania, ucząc się specjalnie na ten cel przygotowanej piosenki i wspierając Księżniczkę Klementynę w jej problemach. Na zakończenie spektaklu Laureaci konkursu filmowego uczniowie klasy

    II B wraz z opiekunem p. Sylwią Ryfa otrzymali nagrody. Zaprezentowali również swój utwór konkursowy, za co otrzymali gromkie brawa. Upominki otrzymały  również wszystkie dzieci klas I-III ,których celem było wzmocnienie przekazu przedstawienia i zachęcenie do codziennego picia mleka. W podziękowaniu Mlecznym Bohaterom oraz gościom ,dzieci w pięknych strojach kucharskich zaprosiły do degustacji mlecznych przekąsek. Były to pyszne koreczki z serka białego oraz rzodkiewki i sałaty. Dzięki przedstawieniu wszyscy przekonaliśmy się  jak ważna jest zbilansowana dieta ,a co najważniejsze, że mleko jest super pomysłem na zabawę.

    Urszula Geras-Stodulska -koordynator programu

  • Zwycięstwo w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego Pięknie być człowiekiem

    28 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sannikach odbyły się rejonowe eliminacje kolejne edycji konkursu recytatorskiego pt. „Pięknie być człowiekiem”. Naszą szkołę reprezentowały:

    w młodszej grupie wiekowej klas I-III      

    • Blanka Kurpias,
    • Wiktoria Łęcka,
    • Julia Piecka:

    w starszej grupie wiekowej klas IV-VI

    • Alicja Kisielewska
    • Aleksandra Kowalska
    • Julia Rybicka.

             Ogromną niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy Va - Julia Rybicka, która uzyskała I miejsce w swojej grupie wiekowej. Zachwyciła jury swoją nienaganną dykcją i piękną deklamacją, co zdaniem głównego jurora – aktora z Teatru Dramatycznego w Płocku pana Szymona Kołodziejczyka jest najważniejsze podczas recytacji utworów.

    Gratulujemy Julii oraz pani Elżbiecie Modrzejewskiej, która ją przygotowywała do konkursu. 21 maja finał w Książnicy Płockiej.

     Życzymy dalszych sukcesów.

     

     

     

     

  • Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Literackim „List do…”

                22 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie zostały rozdane nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim pt.: List do ulubionego bohatera literackiego”. Z naszej szkoły wysłanych zostało 6 prac. Łącznie na konkurs wpłynęło 57 uczniowskich listów z 10 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim. Dwie prace uczniów z klasy Va z Iłowa zostały docenione przez komisję konkursową i uzyskały wyróżnienia. Są to: List do Stasia Tarkowskiego napisany przez Konrada Ziółkowskiego oraz List do Mariolki autorstwa Sandry Łęckiej.

    Gratulujemy uczniom i opiekunowi – pani Elżbiecie Modrzejewskiej

  • Przedstawienie teatralne „Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny”

     

     

    Przedstawienie teatralne

    „Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny”  

     

    „Niedaleko, gdzieś na świecie żyli Państwo Ecie-Pecie, choć nazwisko dziwne mieli, król z królową bardzo chcieli, by ich córka Klementynka  - bardzo wiotka z niej dziewczynka, już od mleka nie stroniła i choć mały łyk wypiła (...). Co będzie dalej? Jak się skończy przygoda księżniczki Klementyny? Już wkrótce dowiedzą się dzieci 20 szkół podstawowych z różnych regionów kraju.  

    Przedstawienia pt. "Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny" realizowane są  w ramach projektu "Mamy kota na punkcie mleka", który wdraża Polska Izba Mleka, we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Celem projektu, finansowanego z Funduszu Promocji Mleka, jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach programu w 20 szkołach podstawowych zostaną zorganizowane bezpłatne przedstawienia teatralne, dedykowane najmłodszym uczniom.  

    Przedstawienie ma formę krótkiej, zabawnej inscenizacji (trwająca 45 minut), w której gra trzech aktorów wcielając się w dwie postaci żywego planu oraz cztery lalki teatralne. Uczniowie poznają historię królewny Klementyny, która stroniła od mleka, przez co osłabła i spotkały ją niesamowite przygody.

    Miłą niespodzianką jest piosenka, napisana specjalnie na potrzeby spektaklu, której dzieci uczą się podczas przedstawienia. Barwne postaci i ciekawa scenografia tworzą całość zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym. „Nieprzewidywalne zwroty akcji, niecodziennie rozwiązania, zaskakujące możliwości - „Mleczno-bajeczne przygody księżniczki Klementyny”  to opowieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśla Anna Żebrowska, reżyserka spektaklu.

    Czy królewnie Klementynie uda się wyjść cało z opresji? Czy kot może uratować mysz i zostać super bohaterem? Po co dzieci mają pić mleko? Czy mleko zawsze musi być białe?

     Już 9 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie bez trudu odnajdą odpowiedzi na te pytania.   

    Przedstawienie zostanie wystawione w poniższych miastach zgodnie z harmonogramem:

    Data

    Miasto

    Województwo

    2016.05.05

    Białystok

    Podlaskie

    2016.05.06

    Warszawa

    Mazowieckie

    2016.05.09

    Iłów, Sierpc

    Mazowieckie

    2016.05.10

    Licheń Stary, Wilczyn

    Wielkopolskie

    2016.05.11

    Gniezno, Kłecko

    Wielkopolskie

    2016.05.16

    Łowicz, Łódź

    Łódzkie

    2016.05.23

    Olsztyn

    Warmińsko-mazurskie

    2016.05.24

    Sztum

    Pomorskie

    2016.05.30

    Łomża, Piątnica

    Podlaskie

    2016.05.31

    Grajewo, Olecko

    Podlaskie

    2016.06.04

    Glinianka

    Mazowieckie

    2016.06.09

    Siedlce, Biała Podlaska

    Mazowieckie, lubelskie

    2016.06.13

    Wysokie Mazowieckie

    Mazowieckie

     

    Informacje o programie „Mamy kota na punkcie mleka” można znaleźć na stronie: http://www.kochammleko.pl/.

     

  • Certyfikat „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie" dla uczniów Szkoły Podstawowej w Iłowie

    Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie", zainicjowanej przez Grupę Wirtualna Polska. Patronatem honorowym objął ją Minister Edukacji Narodowej. Projekt edukacyjny kładł nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy jego etap polegał na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej, według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez MEN. W drugim należało rozwiązać zadanie, mające na celu zwrócenie uwagi uczniów, w nieszablonowy, ciekawy sposób, na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci. Czwartacy wspaniale dali sobie radę. Uwieńczeniem akcji było uzyskanie przez uczniów certyfikatu za zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z poczty e-mail.

  • Dzieci z zerówki wzbogaciły swoją wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, oraz z pomocą wychowawczyni p. Renaty Banaszczak przygotowywały kanapki. Przy tej okazji mogły się przekonać, że wspólne przygotowywanie posiłków to nie tylko nauka czy praca, ale przede wszystkim świetna zabawa.

     

  • III miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Tematyce Olimpijskiej i Sportowej

  • OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IŁOWIE

                Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie bierze udział w programie „Mamy kota na punkcie mleka”. Jest to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.

    W ramach projektu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym roli nabiału w diecie dzieci, inspirowanie najmłodszych do czynnego udziału poprzez zabawę, jak również rozwijanie umiejętności oraz wyobraźni dzieci w temacie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych.

     Zadanie konkursowe pod hasłem „Odwiedziny Mlecznych Bohaterów w Twojej szkole” polegało na nagraniu filmu, który miał dotyczyć dotyczyć energii, którą dzieci czerpią z produktów mlecznych i wykorzystują ją np. podczas nauki, odkrywania świata, spotkań z przyjaciółmi, wspólnej zabawy, uprawiania sportu. W czasie filmu musiały być uwidocznione produkty mleczne.

                Do konkursu przystąpili uczniowie z kl. IIb:  Krystian Szewczyk, Nina Nowacka, Sandra Modelewska, Julia Piecka, Aleksandra Marczak, Maja Nowak oraz Aleksandra Brodowicz wraz z panią Sylwią Ryfa.  Pomysłów do realizacji nagrania filmu konkursowego nie brakowało.

    Nauczycielka przygotowała dla uczniów tekst piosenki, krótki układ ruchowy. Charakteryzację dzieci wykonała tak, by ich wygląd nawiązywał do tematu pracy konkursowej. Było przy tym wiele emocji i zabawy.

      Po kilku dniach okazało się, że film, którego bohaterami byli uczniowie z naszej szkoły został nagrodzony. Nagrodą w konkursie są odwiedziny Mlecznych Bohaterów. Czekamy na nich z niecierpliwością. W dalszym ciągu zachęcamy uczniów do wspólnej zabawy i nauki o walorach mleka i jego przetworach.

     

      

     

  • Sprawdzian szóstoklasisty

    Dnia 5.04.2016 roku uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian po szkole podstawowej. Część I trwała 80 minut i obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki, część II trwała 45 minut i oejmowała zadania z języka angielskiego. Pomiędzy częścią I i II uczniowie mieli przerwę, w trakcie której  skorzystali z poczęstnku przygotowanego prze Radę Rodziców     

     

  • Podsumowania DBI 2016

    W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie kolejny raz aktywnie włączyła się do obchodów DBI. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów chcieliśmy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie od roku 2011 posiada certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI 2016 w naszej szkole zostały przeprowadzone następujące inicjatywy:

    1. Zgłoszenie szkoły do programu inicjatywy DBI 2016
    2. Umieszczenie bannera DBI i informacji o DBI na szkolnej stronie internetowej;
    3. Przygotowanie wystawy w pracowni komputerowej pt. „Każdy ruch w Internecie zostawia ślad”
    4. Zajęcia edukacyjne dla klas I-III z wykorzystaniem materiałów multimedialnych "Owce w sieci", Sieciaki.

    Dzięki filmom dzieci poznały zagrożenia czyhające na nie w Sieci i dowiedziały się, jak ich unikać.

    1.  W klasach 4-6 podobnie jak w klasach młodszych dzieci obejrzały na dużym ekranie serię bajek "3...2...1 ...Internet" oraz nowy cykl edukacyjny. "Owce w sieci", Lekcja bezpieczeństwa, Gdzie jest Mimi)

    Podczas zajęć uczniowie oglądali pięć odcinków kreskówki, w której piątka bohaterów styka się z ryzykownymi zachowaniami w Sieci, związanymi z cyberprzemocą, kontaktami z nieznajomymi, ochroną danych osobowych, poszanowaniem własności intelektualnej i uzależnieniem od Internetu. Po obejrzeniu filmów uczniowie, w ramach ćwiczeń indywidualnych i zespołowych dokonywali wyboru pomiędzy zachowaniem bezpiecznym a ryzykownym. Następnie poznawali możliwe konsekwencje swoich decyzji. Każda kreskówka miała do wyboru dwa zakończenia – pozytywne, kiedy bohater zachowuje się bezpiecznie i negatywne, kiedy bohater zachowuje się ryzykownie.

    1. Konkurs graficzny na plakat-Lepszy Internet zależy od Ciebie”

    W konkursie na plakat zwycięskie miejsca należą do

    • Kacper Krzemiński ucz. Klasy 5a,
    • Kacper Kuźmiński ucz. klasy 5b,
    • Aleksandra Wojtecka ucz. klasy 4
    1. Promowanie za pośrednictwem strony internetowej szkoły serwisów internetowych, takich jak: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl.

    Na szkolnej stronie internetowej umieszczone zostały informacje dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz adresy www związane z bezpieczeństwem w Internecie.

    1. Głośne czytanie z dziećmi klas I-VI w szkolnej bibliotece opowiadań na temat bezpieczeństwa w Internecie, rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnienie literatury i materiałów dotyczących cyberprzemocy.
    2. Spotkanie z policjantem

    Dnia 25.02.2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Policji w Iłowie z uczniami klas 0-VI.

    Celem spotkania było przedstawienie uczniom problemu cyberprzemocy z wykorzystaniem Internetu i telefonu komórkowego. Omawiano najczęściej występujące formy przemocy: zastraszanie, ośmieszanie, wyzwiska i inne obraźliwe treści przekazywane drogą elektroniczną w e-mailach, zamieszczane na portalach społecznościowych, czy też kierowane bezpośrednio SMS-em do innej osoby. Uczniowie zostali zapoznani z przepisami prawa w zakresie odpowiedzialności karnej za popełnianie czynów prawnie niedozwolonych.

    1. Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa w Internecie (inicjatywa zmierzająca do podniesienia poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu).
    2. Współpraca ze szkołami z terenu powiatu sochaczewskiego w ramach DBI. Udział w powiatowym konkursie plastycznym : „Dzień Bezpiecznego Internetu – Lepszy Internet zależy od Ciebie” na plakat oraz w konkursie na prezentację multimedialną dla klas IV-VI.

    W powiatowym konkursie informatycznym na plakat Dzień Bezpiecznego Internetu-Lepszy Internet  zależy od Ciebie na etapie szkolnym zwycięskie pracę należą do uczniów:

    • I miejsce Oskar Dmowski-Ia
    • II miejsce Mateusz Staniaszek- IIIb
    • III miejsce Zuzanna Wasilewska -IIa

     

    W powiatowym konkursie informatycznym na prezentację multimedialną Dzień Bezpiecznego Internetu-Lepszy Internet zależy od Ciebie na etapie szkolnym wybrano pracę następujących  uczniów:

    • I miejsce Sandra Łęcka- Va
    • II miejsce Przemysław Kamiński VI b
    • III miejsce  Karolina Feliniak V a

    W konkursie na plakat na etapie powiatowym III miejsce zajął Oskar Dmowski ucz. klasy I A

    W konkursie na prezentację multimedialną na etapie powiatowym III miejsce zajęła Sandra Łęcka ucz. klasy VA.

     

    12. Szkolenie edukacyjne rodziców-prezentacja multimedialna Stop Cyberprzemocy -przedstawiona podczas zebrania z rodzicami odnośnie bezpieczeństwa w sieci., rozdanie ulotek informacyjnych-18.02.2016 r.

    Sponsorami nagród dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych w ramach DBI był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie., pan Adam Papierowski, pan Sławomir Papierowski.

     

    Koordynatorem zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu były:

    • p. Marzena Ryfa-Kowalczyk ,
    • p. Hanna Marciniak.

     

    Czynnie w akcję włączyły się panie:

    • p. Sylwia Ryfa
    • p. Ewa Ryfa.

    13. Szkoła otrzymała zaświadczenie, że przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

    14. Rodzice mieli możliwość korzystania ze szkoleń na OK.

    15. Udział w szkoleniach koordynatorów akcji, którzy dzielili się swoją wiedzą podczas spotkań rady pedagogicznej z innymi nauczycielami.

    16. Uczestnictwo w programie Chronimy dzieci, przedszkolaki korzystają również ze strony www.necio.pl

    17.  Przygotowanie gazetki na korytarzu odnośnie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

    18. Zapoznanie uczniów z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży.

    19. Udział w akcji „ Mama, tata, tablet”. Celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nieodpowiednim udostępnianiem dzieciom w wieku 0-6 lat urządzeń dotykowych oraz promowanie bezpiecznych i  pozytywnych dla nich treści mobilnych.

    20. Opracowanie dokumentu System reagowania w szkole na ujawnienie Cyberprzemocy.

    21. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Jestem Smart.( SMART, czyli:

    • Sprytny
    • Mobilny
    • Aktywny
    • Rozsądny
    • Technologicznie Zakręcony)

     Celem konkursu było zachęcenie uczniów do wykorzystywania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli.

    Konkurs miał uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z Internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy. Promował wykorzystywanie smartfonów, tabletów, laptopów i Internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.

     Partnerzy DBI to: GOPS, Urząd Gminy  w Iłowie, Fundacja Dzieci Niczyje, szkoły podstawowe z powiatu sochaczewskiego, rodzice, babcie i dziadkowie.

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny

     

    18 marca b.r. drużyna naszej szkoły wzięła udział w  Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Potyczki matematyczne". Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew.  W składzie naszej drużyny znaleźli się uczniowie z klasy VI A: Maksymilian Lipiński, Dawid Szczepanik oraz uczniowie z klasy VI B Dominik Busler, Patryk Idziak.

    Do konkursu zgłosiło się aż 11 drużyn z całego powiatu. Uczniowie zmagali się z zadaniami, zagadkami, rebusami matematycznymi. Musieli wykazać się nie tylko logicznym myśleniem, ale także sprawnością fizyczną. Uczniowie zmierzyli się z takimi zagadnieniami jak: skojarzenia, szyfr, przekładanie zapałek, potęgowanie, pierwiastkowanie, kolejność wykonywania działań, rzut do kosza. Ostatecznie nasi dzielni matematycy zajęli 7 miejsce. Trochę szkoda, ale cóż. I tak jesteśmy z nich bardzo dumni!!!

  • Powiatowy Międzyszkolny Konkurs "Tę książkę warto przeczytać"


    Nikodem Malejko- wyróżnienie

  • Konkurs 4 do bitu


    Zwycięska praca Oli Kowalczyk
    Dzięki systematycznej współpracy Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Iłowie p. Danuty Mazur ze Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie jest nam bardzo miło poinformować, że kolejny już raz wygraliśmy konkurs SKO. Tym razem jest to sprzęt sportowy dla szkoły. Uczennica klasy VI a - Ola Kowalczyk otrzymała piłkę siatkową, bo to właśnie jej praca zwyciężyła. Wcześniej wygraliśmy już telewizor, stół do tenisa - dla szkoły, natomiast torby podróżne, piłki do gry w kosza dla uczniów. Od kilku już lat na koniec roku szkolnego wygrywamy również nagrody, które otrzymują uczniowie. Także Bank Spółdzielczy w Iłowie corocznie na koniec roku szkolnego funduje nagrody dla uczniów najsystematyczniej oszczędzających. Dlatego pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Prezes i całemu Zarządowi Banku za współpracę.
     
     
     
     
strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć