Zachęcam uczniów klasy V i VI do wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim "Mój patron", który organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie prezentacji multimedialnej na temat Patrona szkoły.
Termin nadsyłania prac to 22 maja 2017r.
W załączeniu Regulamin konkursu.
Ewa Ryfa
W dniu 25.04.2017r.odbył się w Sannikach Rejonowy Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka ”Pięknie być człowiekiem”.
Głównym celem konkursu było kształtowanie wartościowego, wrażliwego człowieka, pokazywanie poprzez literaturę potęgi wyobraźni, która jest początkiem tworzenia. Zadaniem recytatorów było przedstawienie najpiękniejszych tekstów literackich
dowolnych autorów, w których mowa jest o książkach, które niezależnie od wichrów historii wciąż trwają, odbijają się echem w ludziach, pomagają przetrwać, dają siłę. Spojrzeć należy też na biblioteki/bibliotekarzy, jako tych, którzy są strażnikami owych „wszechświatów”, dyskretnie przed nami uchylając drzwi do innej rzeczywistości. Konkurs przebiegał w 3 kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI (szkoła podstawowa) i klasy I-III (gimnazjum).
Dzieci ze starszych grup wiekowych prezentowały dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych prezentowały dwa wiersze.
W kategorii klas I-III
przygotowana przez p. Agnieszkę Pytkowską;
W kategorii klas IV-VI
przygotowana przez p. Elżbietę Modrzejewską;
przygotowany przez p. Wiolettę Tomaszewską.
Do udziału w eliminacjach w kolejnym etapie konkursu, który będzie odbywał się w Płocku, 27 maja 2017r. w Książnicy Płockiej zakwalifikowali się: Kurpias Blanka, Julia Rybicka, Wojciech Szymański .
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i pięknych przeżyć w obcowaniu z literaturą.
Opracowała: Urszula Geras-Stodulska
W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wraz z nauczycielem matematyki p. Marzeną Ryfa-Kowalczyk czynnie włączyli się w ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki. Święto to zostało zapoczątkowane w 2007 roku przez organizację World Education Games, a od tamtego czasu jest obchodzone w każdą pierwszą środę marca na całym świecie. Dzień Matematyki został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. Tego dnia uczniowie na całym świecie zachęcani są do gier, zabaw i łamigłówek matematycznych, by pokazać im inną, jaśniejszą stronę nauki.
Szkolne obchody tego dnia odbyły się poprzez realizację w/w zadań:
W klasie V:
I miejsce zajęła Aleksandra Wojtecka
II miejsce Marcel Pakuła
III miejsce Patryk Marczak
W klasach VI:
I miejsce :Sandra Łęcka-kl.VI a
Adam Piecka –kl. VI b
Kacper Kuźmiński-kl.VI b
II miejsce Nikola Kurpias- kl.VI a
III miejsce Marcel Orzeszek –kl.VI b
W kategorii uczniów klas IV zwycięzcami zostali:
I miejsce Hubert Jurek kl. 4b
II miejsce Natalia Felczak kl. 4b
III miejsce Patrycja Rozkosz kl. 4a
W kategorii uczniów klas V zwycięzcami zostali:
I miejsce Marcel Pakuła
II miejsce Aleksandra Wojtecka
III miejsce Aleksandra Geras
W kategorii uczniów klas VI zwycięzcami zostali:
I miejsce Konrad Ziółkowski kl. 6a
II miejsce Aleksandra Piecka kl.6b
III miejsce Marcel Orzeszek kl. 6b
Organizatorami konkursu były p. Marzena Ryfa-Kowalczyk - nauczyciel matematyki oraz p. Aneta Dąbrowska-Gorzka -nauczyciel przyrody.
Szkolny organizator : Marzena Ryfa-Kowalczyk
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie od wielu lat biorą udział w kolejnych edycjach Konkursu Historycznego pod nazwą „Życie, działalność i twórczość Józefa Piłsudskiego” organizowanego przez Zespół Szkół Nr 76 w Warszawie, a objętego honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i władz dzielnicy Warszawa Rembertów. W tym roku – ogłoszonym Rokiem Józefa Piłsudskiego - 17 marca czworo uczniów naszej szkoły wyłonionych w szkolnym etapie wzięło udział w drugiej międzyszkolnej części XV już edycji konkursowych zmagań. Spośród 37 uczestników głównie z warszawskich szkół do finału przeszła nasza trójka:
Nikola Kurpias z klasy VIa zajęła I miejsce, a Kacper Kuźmiński z klasy VIb i Oliwier Dutkiewicz z klasy V uzyskali tyle samo punktów i uplasowali się na miejscu IV i V. Przed nimi finał w maju. Życzymy powodzenia!
Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwała Elżbieta Modrzejewska.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sochaczewskiego
Cele konkursu:
1. rozbudzenie aktywności muzycznej;
2. wyłanianie talentów wokalnych i muzycznych.
3. zaprezentowanie umiejętności wokalnych solistów oraz dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających w szkołach powiatu sochaczewskiego,
4. promocja wyróżniających się (utalentowanych) wykonawców szerszej publiczności,
5. inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań i doskonalenia warsztatu,
6. kształtowanie umiejętności współzawodnictwa,
7. integracja społeczności międzyszkolnej,
8. wskazanie możliwości ciekawego i twórczego spędzania czasu wolnego,
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie utworu ze światowego repertuaru zespołów i wokalistów rockowych obejmujący lata 2000 do czasów dzisiejszych.
W kategorii klas I-III
• miejsce I zajął uczeń klasy II A -Dmowski Oskar
przygotowany przez p. Sylwię Ryfa
• miejsce III zajęła uczennica klasy II B - Łęcka Wiktoria
przygotowana przez p.Urszulę Geras-Stodulską
• miejsce III zajął uczeń klasy IV B – Staniaszek Mateusz
przygotowany przez p.Piotra Jędraszczaka
Gratulujemy!
Opracowała – Urszula Geras-Stodulska
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie zawiadamia Rodziców o możliwości dokonania zapisu dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018.
Rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym są objęte dzieci, które w roku kalendarzowym 2017 kończą 6 lat.
Na wniosek rodziców- dzieci 3-, 4- i 5-letnie mają również prawo realizować wychowanie przedszkolne. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
27 marca 2017r. rozpoczęła się również rekrutacja dzieci do klasy I na rok szkolny 2017/2018. Rodzice dzieci urodzonych w 2010r. mają obowiązek zapisać swoje dziecko do szkoły.
Rodzice zobowiązani są wypełnić odpowiednie dokumenty (do pobrania w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły: www.szkolap.edupage.org w zakładce: REKRUTACJA )
WNIOSKI BĘDĄ PRZYJMOWANE DO 20 KWIETNIA 2017R.
Po raz pierwszy, do tak wspaniałej inicjatywy, jaką jest Ogólnopolska Akcja „Marzycielska Poczta”, postanowili włączyć się również uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego W Iłowie.
W dniu 8 marca 2017 roku dzieci z klasy II B na zajęciach z wychowawcą, p.Urszulą Geras-Stodulską, obejrzały profile chorych dzieci, a następnie napisały listy: dziewczynki do chorej Martynki i Patrycji, zaś chłopcy do Tobiasza. Dziewczynkom złożyliśmy życzenia z okazji Święta Kobiet. Dzieci wykonały rysunki odpowiadające zainteresowaniom dzieci, mogły się wykazać swoimi zdolnościami, pomysłami, zastosować różnorodne techniki, zredagować życzenia wśród których nie zabrakło tego najważniejszego – powrotu do zdrowia. W końcu nadszedł dzień, kiedy wszystkie kartki spakowano do dużych kopert i drogą pocztową przesyłki powędrowały do chorych dzieci. Mamy nadzieję, że sprawiły dzieciom wiele radości. Drugoklasiści przyznali, że taka akcja dostarczyła im wiele wrażeń, zadowolenia i mają świadomość, że każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat chorego dziecka, a pomagając innym pomagamy sobie, przez co stajemy się lepszymi ludźmi. Akcja pisania listów dzieciom się spodobała i będziemy ją powtarzali, a wszystkim dzieciom z Marzycielskiej Poczty życzymy uśmiechu.
Wychowawca; Urszula Geras-Stodulska
W dniu 9 marca 2017 roku uczeń Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Dominik Bartos reprezentował naszą szkołę w Powiatowym konkursie strażackim w Sochaczewie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczyły liczne dogrywki. Ostatecznie Dominik zajął 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie
W związku z wejściem w życie ustawy wprowadzającej ustawę- "Prawo Oświatowe" (art. 204) rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I nastąpi po podjęciu uchwał Rady Gminy w sprawie rekrutacji.
Art. 204. 1. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do:
1) publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego i klas I publicznych szkół podstawowych – określa do dnia 15 kwietnia 2017 r. organ prowadzący odpowiednio publiczne przedszkole, publiczną inną formę wychowania przedszkolnego lub publiczną szkołę podstawową;
O terminie składania dokumentów zostaniecie Państwo poinformowani w późniejszym czasie.
Uczniowie klas szóstych uczestniczyli dziś w warsztatach prowadzonych przez trenerki: psycholog i pedagog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Tematyka warsztatów to „Bezpieczny Internet”. Panie poruszyły problem cyberprzemocy. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję na temat zagrożeń płynących z korzystania z Internetu. Aktywnie pracowali w grupach i wykonywali zadania związane z bezpieczeństwem w sieci internetowej. Warsztaty te to jedno z zadań, które Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie realizuje w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. Dziękujemy Paniom z PCPR za miłą atmosferę podczas przeprowadzanych zajęć oaz wyczerpujące przedstawienie tematyki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BEZPIECZNY INTERNET- WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IŁOWIE Z UDZIAŁEM TRENERÓW Z PCPR W SOCHACZEWIE.
Uczniowie
szkół i placówek
województwa mazowieckiego
Drodzy Uczniowie,
za Wami pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017, przed Wami ferie zimowe, czas odpoczynku, relaksu, zabawy i regeneracji sił.
W trakcie ferii zimowych będziecie uczestniczyć w zorganizowanych formach wypoczynku w postaci zimowisk, półkolonii, indywidualnych wyjazdów z rodzicami w kraju i za granicą, ale również spędzicie ten czas w miejscu swojego zamieszkania.
Przypominam, że warunkiem udanego wypoczynku jest przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo, za które odpowiadają jego organizatorzy, Wasi rodzice, ale również Wy sami.
Katalog zasad bezpiecznego zachowania obejmuje wiele zagadnień, w tym poruszanie się w ruchu drogowym, korzystanie z pływalni, ze stoków, lodowisk i ślizgawek oraz innych miejsc, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Cieszcie się zimową aurą, swobodą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie własnym i innych. Bądźcie ostrożni na drodze oraz podczas zabaw i uprawniania sportów zimowych.
Z okazji zbliżających się ferii życzę Wam wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku. Niech ten czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.
Wróćcie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.
Serdecznie Was pozdrawiam,
Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska
Klasa 0a
1 . Bednarski Szymon
2. Błaszczyk Magda
3. Dałkiewicz Anna
4. Gać Katarzyna
5. Hnybidenko Julia
6. Kopka Natalia
7. Rogowiecka Iga
Klasa 0b
Klasa I
Do pochwały:
Klasa IIa
Do pochwały:
Klasa IIb
Do pochwały:
Klasa IIIa
Do pochwały:
Klasa IIIb
Do pochwały:
Klasa IVa
Do pochwały:
Klasa IVb
Do pochwały:
Klasa V
Do pochwały:
Klasa VIa
Do pochwały:
Klasa VIb
Do pochwały:
ŚREDNIE POSZCZEGÓLNYCH KLAS W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
IVb - 4,48
V - 4,01
VIa- 4,01
VIb- 3,90
IVa- 3,46
Klasa |
Nazwisko i imię ucznia |
IIB |
Marczak Maja, Pióro Patrycja, Przanowska Zuzanna |
IIIB
|
Roskosz Adrian, Stodulski Maciej, Sobótka Marta |
IVA |
Brzezińska Kinga, Kornacka Weronika
|
IVB |
Zając Kacper |
V
|
Dutkiewicz Oliwier, Wierzbicki Patryk
|
VIA
|
Krzemiński Kacper |
VIB
|
Kuźmiński Kacper, Zając Arkadiusz |
8 lutego 2017r odbył się finał konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie pt.: „Tę książkę warto przeczytać”.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice.
W kategorii klas 4-6: Julia Rybicka oraz w kategorii klas 1-3: Zuzanna Przanowska oraz Kornelia Pakuła.
Uczennice miały do zaprezentowania swoją ulubioną książkę w ciągu 5 minut.
I miejsce w międzyszkolnym etapie konkursu zajęła Julia Rybicka, natomiast Zuzanna Przanowska oraz Kornelia Pakuła otrzymały wyróżnienia.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy !
Dnia 7 lutego 2017 roku w ramach realizowanego projektu "Bezpiecznie Tu i Tam" dla uczniów klas I-III zorganizowany został piknik. W czasie pikniku uczniowie mieli do rozwiązania wiele ciekawych zadań, w czasie których wykorzystywali sprawność fizyczną
oraz wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa w sieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w realizację poszczególnych zadań oraz pogłębili wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa w sieci.
Renata Banaszczak, Sylwia Ryfa.
W dniu 2 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie przeprowadzono eliminacje szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które miały na celu wyłonienie 3 reprezentantów do Eliminacji Gminnych w/w turnieju. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy medycznej. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony p. poż. i zasadami bezpieczeństwa pożarowego.
W eliminacjach udział wzięło 15 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców z klas VI b, V, VI a i VI b. Pracę uczniów oceniło jury w składzie: p. Edward Krakowiak, p. Andrzej Wojciechowski, p. Jakub Zientara.
Wyniki końcowe eliminacji są następujące:
I miejsce: Dominik Bartos – klasa VI a
II miejsce: Marcel Orzeszek - klasa VI b
III miejsce: Arkadiusz Zając – klasa VI b
Osoby te zakwalifikowały się do Eliminacji Gminnych, które odbędą się w naszej jednostce w dniu 09 lutego 2017r.
Uczniów do konkursu przygotowały: p. Aneta Dąbrowska–Gorzka, p. Ewa Majorek, p. Monika Kurowska.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani dyrektor Ewa Ryfa.
Laureaci szkolnych eliminacji odebrali dyplomy, nagrody i gratulacje. Nagrody ufundowali: OSP w Iłowie, Rada Rodziców oraz SKO.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach eliminacji.
INICJATYWY PODEJMOWANE W RAMACH EDUKACJI INFORMATYCZNEJ- I półrocze opracowała: Ewa Ryfa
„PIERWSZY MAIL- BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE”
Uczniowie z klas IV- VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Pierwszy mail- bezpieczeństwo w Internecie”. Celem konkursu była edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych. Nauczyciel przeprowadził lekcję według odpowiedniego scenariusza dobranego do grupy wiekowej. Temat pracy to: Jak wyobrażasz sobie lekcje z komputerem Chromebook R11?. Następnie praca w postaci "pierwszego maila" została przesłana na podany adres.
„JESTEM SMART”
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do wykorzystywania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania.
Konkurs miał uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z Internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy.
Promujemy wykorzystywanie smartfonów, tabletów, laptopów i Internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.
GODZINA KODOWANIA
W ramach zajęć komputerowych uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli poznawali tajniki programowania. Logowali się na indywidualne konta na platformie code.org. Korzystając z dostępnych kursów tworzyli pierwsze algorytmy, uczyli się wytrwałości, samodzielnie rozwiązywali kolejne problemy ciesząc się z odnoszonych sukcesów. Dzieci były bardzo zaangażowane tworząc własne animacje, rozwijały umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Nauka połączona z zabawą przyniosła im wiele radości i satysfakcji, jednocześnie motywując do dalszego działania. Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii adresowana do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tym roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypadał na 5-11 grudnia 2016r. Uczniowie brali w nim czynny udział. W inicjatywie tej można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.
Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.
Mottem na stronie code.org jest:
„Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)” Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.
KA KATEGORIA- PLAKAT- KLASY I-III
KATEGORIA- PREZENTACJA MULIMEDIALNA-KLASY IV-VI
Koordynator: Ewa Ryfa
U
Koordynatorzy: Sylwia Ryfa, Renata Banaszczak
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie edukacyjnym o nazwie: Bezpiecznie Tu i Tam. Konkurs ten został zorganizowany przez Fundację Orange. Jego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Konkurs rozpoczął się 1 września 2016 r. i będzie trwał do 31 marca 2017 r. Poprzez wspólne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli nasza szkoła może wygrać cenne nagrody. jednak o liczbie uzyskanych przez nią punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy:
Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch zadaniach konkursowych. W pierwszym zadaniu wzięli udział następujący uczniowie: Kaczan Maria, Stodulski Maciej, Nowak Maja, Majewska Malwina, Dmowski Oskar. W zadaniu drugim wzięły udział takie osoby jak: Kuźmiński Kacper, Wojtecka Aleksandra, Wierzbicki Patryk, Marczak Aleksandra, Sztubecka Julia, Nowak Maja, Wierzbicki Przemysław, Dmowski Oskar, Wilczyńska Julia oraz Błaszczyk Julia.
Na potrzeby realizacji aktywności konkursowych nasza szkoła otrzymała pakiet materiałów, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Koorydnatora w formularzu zgłoszeniowym.
Na potrzeby realizacji aktywności konkursowych przez uczestników Konkursu, przygotowane zostały materiały edukacyjne w wersji elektronicznej, dostępne w konkursowym panelu administracyjnym szkoły na platformie internetowej.
Nagrodą główną dla szkoły, która zwycięży w Konkursie jest wyposażenie szkolnej pracowni multimedialnej w sprzęt o wartości 30 000 zł. Szkoły, które uplasują się na kolejnych 10 miejscach w tabeli punktacji, uhonorowane zostaną nagrodami wyróżnienia w postaci sprzętu dydaktycznego o wartości 5000 zł każdy.
W ramach programu powstał Internetowy kurs dla rodziców "Bezpiecznie Tu i Tam" , aby pomóc opiekunom w zwiększeniu bezpieczeństwa młodych internautów. Uczestnicy kursu dowiadują się czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki multimedialnej formie, filmom i animacjom, zdobywanie wiedzy jest proste i atrakcyjne. Kurs jest bezpłatny i przeznaczony do samodzielnej realizacji.
Punkty na konto szkoły zdobywa cała społeczność szkolna - uczniowie, rodzice i nauczyciele poprzez realizację kolejnych aktywności i zadań konkursowych. Na obecną chwilę nasza szkoła zgromadziła już 246,42 punktów.
Uczniowie z klas IV- VI wzięli także udział w ogólnopolskim konkursie „Pierwszy mail- bezpieczeństwo w Internecie”. Celem konkursu była edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych. Nauczyciel przeprowadził lekcję według odpowiedniego scenariusza dobranego do grupy wiekowej. Temat pracy to: Jak wyobrażasz sobie lekcje z komputerem Chromebook R11?. Następnie praca w postaci "pierwszego maila" została przesłana na podany adres.
Celem kolejnego konkursu, pod hasłem „Jestem smart” było zachęcenie uczniów do wykorzystywania Internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania.
Konkurs miał uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z Internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy.
Promujemy wykorzystywanie smartfonów, tabletów, laptopów i Internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.
W ramach zajęć komputerowych uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli poznawali również tajniki programowania. Logowali się na indywidualne konta na platformie code.org. Korzystając z dostępnych kursów tworzyli pierwsze algorytmy, uczyli się wytrwałości, samodzielnie rozwiązywali kolejne problemy ciesząc się z odnoszonych sukcesów. Dzieci były bardzo zaangażowane tworząc własne animacje, rozwijały umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Nauka połączona z zabawą przyniosła im wiele radości i satysfakcji, jednocześnie motywując do dalszego działania. Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. W tym roku szkolnym Tydzień Edukacji Informatycznej przypadł na 5-11 grudnia 2016r. Nasza szkoła brała w nim czynny udział.
Realizowane zadania i aktywności konkursowe dokumentują koordynatorzy konkursu na terenie szkoły, którymi są: pani Sylwia Ryfa i pani Renata Banaszczak.