W naszej szkole trwają egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty, a więc pozostali uczniowie mają dni wolne.
Niektórzy nie zapłacili za obiady za miesiąc kwiecień 2019r.
W związku z tym proszę o niezwłoczne uregulowanie zaległości w sekretariacie szkoły w najszybciej możliwym terminie.
K. Matusiak
W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.
W dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. odbędzie sie egzamin ósmoklasisty.
W dniach 10.04.2019r., 11.04.2019r., 12.04.2019r., 15.04.2019r., 16.04.2019r., 17.04.2019r. na czas egzaminów w szkole zostaje zawieszony strajk pracowników oświaty.
W wyżej wymienionych dniach będą odbywały się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze zgodnie z zarządzeniem dyrektora szkoły.
Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zajęcia dydaktyczno – wychowawcze odbywają się zgodnie z rozkładem poszczególnych dni (w godz. 800 – 1300 lub 8 – 1330 ).
Dnia 09 kwietnia 2019 r. (wtorek) ze względu na możliwość przystąpienia do strajku pracowników oświaty zatrudnionych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, w tym pracowników kuchni, obiady dla uczniów w tym dniu nie będą przygotowywane.
Prosimy Rodziców o wyrozumiałość i zaopatrzenie uczniów w kanapki.
Szanowni Państwo–Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
Informuję, że w wyniku referendum strajkowego, planuje się przystąpienie od 8 kwietnia br. do strajku.
W czasie trwania strajku zajęcia dydaktyczne nie będą mogły się odbywać.
Zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie we własnym zakresie opieki nad Waszymi dziećmi w okresie strajku. Ponieważ istnieje możliwość, że ponad 70% nauczycieli będzie strajkować, nie mogę zagwarantować opieki Państwa dzieciom.
Informacje dotyczące powrotu do pełnego funkcjonowania szkoły zostaną Państwu przekazane poprzez umieszczenie wiadomości na stronie internetowej szkoły oraz poprzez wywieszenie w budynku szkolnym niezwłocznie po ich uzyskaniu.
Dyrektor szkoły
Kolejne dni wolne o zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019 to:
10.04.2019r.
11.04.2019r.
12.-04.2019r.
15.04.2019r.
16.04.2019r.
17.04.2019r.
02.05.2019r.
W dniach tych uczniowie z klas I-VIII i oddziałów gimnazjalnych mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowawczo – opiekuńczych.
Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zgodnie z rozkładem poszczególnych dni (w godz. 800 – 1300 lub 800 - 1330).
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w dniu 04.04.2019 r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.
Gminę Iłów reprezentowała nasza szkoła. W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy III B (oddział gimnazjum): Kinga Gasik, Wiktoria Kamińska, Piotr Olkowicz, Jakub Przewoźny przygotowani przez p. Monikę Kurowską.
Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru. Swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokazali pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów: slalom z ograniczeniem, równoważnia, tarka, korytarz z desek, slalom kółkowy, zatrzymanie w miejscu. Nad poprawnym przebiegiem zmagań uczestników czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie na czele z podinsp. Pawłem Dubieleckim.
Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły p. Krzysztof Werłaty pogratulował sukcesów, wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Klasy I-III biorą udział w ogólnopolskim programie „Mamy kota na punkcie mleka”, organizowanego w ramach projektu sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Koordynatorem jest pani Urszula Geras-Stodulska. W terminie od 05 marca do 05 kwietnia 2019 roku organizowany jest konkurs- „Historia mleka”. Klasa I wspólnie z wychowawcą przygotowała mleczne historie o mleku, produktach mlecznych, ich pochodzeniu czy też sposobie produkcji, opartej na prawdziwych, rzetelnych informacjach. Podczas wykonywania pracy konkursowej uczniowie zdobywali wiedzę o pozytywnym wpływie nabiału na organizm ludzki. Cała klasa aktywnie uczestniczyła w pracach. Mleczna ciekawostka została przedstawiona w formie: komiksu, opowiadania, bajki. Całość opracowana jest w formie książeczki o mleku.
Urszula Geras-Stodulska
W Sochaczewskim Centrum Kultury 1 kwietnia odbył się 39 Mały Konkurs Recytatorski, który stanowi eliminacje do 42 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Amelia Tomaszewska i Julia Papierowska z klasy IVa oraz Patryk Marczak z klasy VIIa. Uczniowie pięknie się zaprezentowali, świetnie recytowali przygotowane wiersze, jednak komisja była bardzo wymagająca.
Jurorów zachwyciła swoim występem Amelia Tomaszewska i to ona zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentowała Sochaczew w finale konkursu w Warszawie.
Uczniów przygotowały panie: Renata Jachowicz i Wioletta Tomaszewska.
Gratulujemy!
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, dzieci z oddziałów 0A i 0B wzięły udział w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę i kartkę wielkanocną”. Prace dzieci były bardzo pomysłowe, kolorowe i staranne. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Zwycięskie prace wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Sochaczewskie Centrum Kultury. Zostały nagrodzone prace dwojga dzieci z naszej szkoły:
· Zofii Szulc - II miejsce
· Kuby Staniszewskiego - wyróżnienie.
Niezmiernie cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów. Gratulacje!
Magdalena Kaniecka
Dnia 29.03.2019r odbył się X międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Polska w literaturze dla dzieci” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań literaturą w klasach I-III. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wiersze, które przyniosły uczniom zwycięstwo:
1 miejsce: Nadia Piotrowska uczennica klasy III w wierszu pt: „ Polska” – E. Krystek-Jones
3 miejsce: Mateusz Kujawa uczeń klasy I w wierszu pt: „ Czy Ty kochasz” – Zygmunt Miszczak
Opiekunom uczniów bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W roku szkolnym 2018/2019 klasa I wraz z wychowawcą zainicjowała klasowy projekt promujący czytelnictwo. Projekt nosi nazwę „Połykacz książek”. Uczniowie czytają książki, wiersze, czasopisma, wykonują plakaty związane z tematyką poruszaną w przeczytanych pozycjach, odgrywają scenki, biorą udział w grach i zabawach, rozwiązują quizy. Książki lub czasopisma uczniowie czytają sami w domu oraz na zajęciach lekcyjnych. Każde dziecko zamalowuje połykacza, którego wcześniej samo ozdobiło i powiesiło na tablicy. Po zapełnieniu połykacza pod koniec semestru wśród wszystkich uczniów klasy biorących udział w projekcie zostaną wyłonieni „ Klasowi Połykacze Książek”, którzy otrzymają specjalne dyplomy. Klasa pierwsza w I półroczu roku szkolnego zajęła I miejsce w czytelnictwie książek z biblioteki szkolnej.
Wychowawca klasy: Urszula Geras-Stodulska
Dzień otwarty dla Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Iłowie odbędzie się dnia 28.03.2019r. (czwartek) w godzinach 15:30-16:30.
W dniu 28.III.2019r. o godz 16.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy Vb. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym będą omawiane problemy wychowawcze uczniów tej klasy.
Z poważaniem Renata Majewska
Śmiech łagodzi stres, stymuluje pracę mózgu, poprawia koncentrację, kojarzenie i pamięć. Dotlenia, stymuluje układ odpornościowy, łagodzi wiele dolegliwości psychosomatycznych. Zwiększa atrakcyjność i pewność siebie, ale przede wszystkim – zbliża ludzi do siebie.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zdecydowali, iż 21 marca razem z Wiosną akcja zagości w murach naszej Szkoły. Odwiedziliśmy wszystkie klasy zarażając uśmiechem - również najmłodsze zeróweczki! Znakiem naszej obecności były uśmiechy wykonane na policzkach uczniów.
Nikt nie oparł się pozytywnej magii niespodziewanie otrzymanego uśmiechu. Warto pamiętać, że uśmiech nic nie kosztuje a może zdziałać cuda.
Opracowała : Paulina Szczesna
21 marca to wyjątkowa data, nie tylko ze względu na fakt przyjścia upragnionej wiosny - tego dnia obchodzony jest także „Światowy Dzień Zespołu Downa”.
Data obchodów święta nie jest przypadkowa! Pierwszy dzień wiosny to początek nowego życia. Narodziny ludzi niezwykłych, oryginalnych.
Cyfra 21 oznacza zaburzenia w 21 parze chromosomów osób z Zespołem Downa – zamiast dwóch występują trzy chromosomy.
Tego dnia w całej Polsce organizowane są liczne akcje, uroczystości mające na celu promowanie wiedzy na temat Zespołu Downa, uświadamianiu społeczności o problemach
z jakim borykają się osoby z tą jednostką chorobową, a także pokazanie ich niepowtarzalności i szerokiej gamy talentów jakie posiadają!
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu również nie pozostali obojętni i przyłączyli się do akcji!!! Wszyscy założyli kolorowe skarpetki - nie do pary, które symbolizują niedostosowanie społeczne osób z Zespołem Downa, jak również ich barwne i kolorowe życie. W tym dniu na nasz apel odpowiedzieli również inni uczniowie naszej szkoły - szczególnie dziękujemy klasą, które aktywnie włączyły się w akcję - kl. 0A z wychowawcą p. Magdaleną Kaniecką, kl. II A z wychowawcą p. Renatą Banaszczak, kl. IV B, VB, VIIIA, IIIA i IIIB oddziałów gimnazjalnych.
Pamiętajmy, że osoby z Zespołem Downa to wartościowi ludzie, którzy mają ogromny zasób uczuć i niesamowitą chęć poznawania świata. Nie uprzedzajmy się, nie bądźmy stereotypowi!
Nie tylko wygląd ma znaczenie.
Dajmy im szansę!
Opracowała : Paulina Szczesna
„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” Roger Bacon
Marzec w naszej szkole upływał w duchu matematycznym. Głównym celem podejmowanych działań jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu uczniów, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań i talentów matematycznych wśród dzieci. Uczniowie odkrywali tajniki matematyki poprzez udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Na zajęciach lekcyjnych rozwiązywali:
Dużą popularnością cieszyły się zadania z zapałkami (typu przesuń jedną, dwie lub trzy zapałki, aby uzyskać równość prawdziwą). Chętni uczniowie tworzyli własne krzyżówki, rebusy i wykreślanki matematyczne. Ponadto do uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas trzecich oddziałów gimnazjalnych została skierowana IV edycja konkursu „Potyczki z królową nauk”. Konkurs odbył się 12 marca 2019r. i wzięło w nim udział 9 trzyosobowych zespołów: trzy zespoły z klas ósmych i sześć zespołów z klas trzecich. Zwycięzcami klas ósmych okazał się zespół z klasy VIIIA (Karolina Feliniak, Julia Rybicka, Wiktoria Wolska), II miejsce otrzymał zespół w składzie: Nikola Kurpias, Sandra Łęcka, Konrad Ziółkowski zaś trzecie zespół z klasy VIIIB (Kacper Kuźmiński, Adam Piecka oraz Marcel Orzeszek). Tytuł laureata I miejsca w oddziałach gimnazjalnych uzyskał zespół z klasy IIIB w składzie: Paweł Andrzejewski, Daniel Ciszewski oraz Zuzanna Palasik, II miejsce zdobył zespół z tej samej klasy: Piotr Lachowicz, Piotr Olkowicz oraz Jakub Przewoźny, zaś III miejsce zespół z klasy IIIC ( Dominik Busler, Patryk Idziak, Marcin Rutkowski).
W szkole został również zorganizowany konkurs Mistrz rachunków pamięciowych: W klasie czwartej I miejsce zajęła Julia Błaszczyk, II miejsce Konrad Jasiński, III miejsce Bartek Grabarek; w klasie piątej: I miejsce zajęła Wiktoria Matysiak, II miejsce Zuzanna Wasilewska, III miejsce Nikodem Malejko; w klasie szóstej: I miejsce Hanna Napieracz, II miejsce Anna Karpińska, III miejsce Adam Zientara; w klasie siódmej: I miejsce Aleksandra Wojtecka, II miejsce Zuzanna Węgrzyn, Aleksandra Majorek, Marcel Pakuła.
Ciekawym doświadczeniem matematycznym dla uczniów klas III – VIII był udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”, ale jego wyniki poznamy dopiero za kilka tygodni. Poniżej znajduje się fotogaleria z podejmowanych inicjatyw.
Organizatorzy
Tygodnia Matematyki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happy Park-wycieczka zeróweczek.
ZDJĘCIA
Wtorek 26 marca
8.15 – 8.45 – kl. I z wych.
8.45 – 9.15 – kl. IIA z wych.
9.15 – 9.45 – kl. IIB z wych.
9.45 – 10.15 – kl. VIA z wych.
10.15 -10.45 – kl. VIB z wych. 10.45 – 11.15 – kl. VIIIA z wych.
11.15 – 11.45 – kl. VIIIB z wych.
11.45 – 12.15 – kl. VA z wych.
12.15 – 13.00 – kl.0A z wych.
13.00 – 13.30 – kl. VIIB z wych.
Środa 27 marca
8.15 – 8.45 – kl. IVA z wych.
8.45 – 9.15 – kl. III z wych.
9.15 – 9.45 – kl. IVB z wych.
9.45 – 10.15 – kl. VIIA z wych.
10.15 -10.45 – kl. IIIA-G z wych. 10.45 – 11.15 – kl. IIIB-G z wych.
11.15 – 11.45 – kl. IIIC z wych.
11.45 – 12.15 – kl. VB z wych.
12.15 – 13.00 – kl. 0B z wych.
13.00 – 13.30 – zdjęcia wykonują uczniowie, którzy nie zdążyli zrobić sobie zdjęć indywidualnych.
Godziny wykonania zdjęć mogą ulec nieznacznemu przesunięciu.