Od poniedziałku, 9 listopada 2020 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Do 29 listopada 2020 r. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Uczniowie szkół podstawowych do 29 listopada 2020 r. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej pozostaje bez zmian.
Dla uczniów, w szczególności, którzy ze względu na niepełnosprawność lub warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu będzie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).
Opieka w świetlicy szkolnej
Od poniedziałku, 9 listopada 2020 r. będzie funkcjonować świetlica szkolna, w szczególności, dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Świetlica szkolna będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.
Obiady dla dzieci z oddziałów przedszkolnych bez zmian.
Dowozy zgodnie z harmonogramem pierwszego przywozu i odwozu.
Nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie szkoły.
Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych będzie możliwość udziału uczniów klas ósmych w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach, do 5 osób. Chętnych uczniów zgłasza wychowawca klasy do poszczególnych nauczycieli.
Olimpiady, turnieje i konkursy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiono przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.
Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych,
jak i procesie rekrutacji.
Nauczanie zdalne odbywa się od poniedziałku tj. 9 listopada br. za pomocą platformy Microsoft 365 aplikacja Teams oraz dysku Google.
Zapytania proszę kierować bezpośrednio do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły
tel. 24 2774 123, 24 2774 115.
Dziękuję za zrozumienie i stosowanie się do nowych zasad funkcjonowania szkoły zgodnie z komunikatem i rozporządzeniem MEN. Proszę Państwa o śledzenie strony szkoły na bieżąco.
Źródło: komunikat zamieszczony na stronie men.gov.pl oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 1389 ze zm.).
Z wyrazami szacunku
Anna Majchrzak
Dyrektor szkoły
Za nami dni, w których w szczególny sposób wspominaliśmy zmarłych. Pamiętaliśmy zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Niedawna rocznica wybuchu II wojny światowej i rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 1 listopada to dobry moment, aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie kolejny rok włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych postaci oraz rocznic i wydarzeń historycznych. W tym roku nasze działania były ograniczone z powodu pandemii.
Uczniowie wraz z nauczycielami porządkowali groby żołnierzy na Cmentarzu Parafialnym w Iłowie, palili znicze i wspominali osoby ważne dla miejscowej wspólnoty. Odwiedzali lokalne miejsca pamięci w Henrykowie, Brzozowie, Iłowie i Oborach.
Najmłodsi - klasy 0a i 0b pod opieką wychowawczyń – pani Moniki Kujawy i pani Grażyny Błaszczyk, zapalili znicze na grobach żołnierzy pomordowanych w czasie II wojny światowej, spoczywających na Cmentarzu Parafialnym w Iłowie. Odwiedzili groby nauczycieli, którzy pracowali w szkole w Iłowie.
Pierwszoklasiści wraz z paniami Hanną Marciniak i Renatą Banaszczak, zapalili znicze pod symboliczną tablicą upamiętniającą generała Franciszka Włada, który został pochowany w Iłowie w 1939 roku. Obecnie jego ciało spoczywa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
Od lat nasza szkoła opiekuje się Dębami Katyńskimi posadzonymi przy Kościele Parafialnym w Iłowie. W tych dniach nie mogło nas tam zabraknąć. Klasa druga z wychowawczynią panią Renatą Majewską posprzątała liście w tym miejscu, zapaliła znicze i minutą ciszy uczciła pamięć pomordowanych. Dzieci zapaliły także znicze przy tablicy generała Włada.
Ważnym miejscem pamięci jest Henryków, gdzie w 1939 roku niemieccy żołnierze zamordowali 70 osób – okolicznych mieszkańców. Tutaj, przy pamiątkowym obelisku i tablicy, na chwilę zadumy zatrzymali się przedstawiciele klasy 6a, a jednocześnie obecni mieszkańcy Henrykowa, co miało bardzo symboliczny wymiar.
Tak jak i w ubiegłym roku, także i w tym pamiętaliśmy o Cichociemnych – spadochroniarzach, którzy polegli w walce o wolność w Brzozowie Starym. Minutą ciszy ich pamięć uczcili uczniowie klasy 7a – mieszkańcy Brzozowa.
Dzieci klasy III wraz z wicedyrektor szkoły panią Elżbietą Kopką, z wychowawczynią panią Urszulą Geras-Stodulską oraz panią Agnieszką Pytkowską- opiekunem Małego Samorządu, wybrały się na cmentarz poległych żołnierzy. Uporządkowały żołnierskie groby, zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.
Znicz zapalono także na cmentarzu wojennym w Oborach, gdzie stoją krzyże poświęcone pamięci ofiar I wojny światowej.
Nie zapomnieliśmy o nauczycielach, którzy ryzykowali swoje życie podczas tajnego nauczania. Pod pamiątkową tablicą wiszącą na murach naszej szkoły postawiono światełko symbolizujące nasz szacunek i wdzięczność.
Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wizyta na cmentarzach i w miejscach pamięci narodowej była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej ojczyzny. Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w akcji „Szkoła pamięta”.
Wszystkie działania podjęte zostały w dniach poprzedzających 1 listopada.
Drodzy Rodzice, Uczniowie w tym tygodniu nauka zdalna będzie odbywałą się z wykorzystaniem platformy Dysk Google. Zajęcia na platformie Microsoft Teams będą odbywały się po uzyskaniu przez szkołę licencji. Proszę śledzić komunikaty zamieszczane na stronie szkoły.
19 października 2020 roku naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup diecezji łowickiej Wojciech Osial. Towarzyszył mu Ksiądz Proboszcz Krzysztof Borucki. Na spotkanie przybył również Pan Wójt naszej gminy Jan Paweł Kraśniewski.
W progach szkoły Księdza Biskupa powitała dyrekcja naszej szkoły Pani Anna Majchrzak oraz Pani Elżbieta Kopka.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która w serdecznych słowach powitała tak zacnych gości i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu artystycznego.
Na tę szczególną okazję uczniowie przygotowali apel o życiu i działalności Księdza Kardynała i Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. W krótkich scenkach przypomniano historię wyjątkowego kapłaństwa: czas wojny i okupacji, aresztowanie i uwięzienie przez władzę komunistyczną, posługę w czasie powstania warszawskiego jako kapelana wojskowego, przyjaźń ze świętym Janem Pawłem II oraz pojednanie z biskupami niemieckimi. W czasie apelu nie zabrakło śpiewu i tańca. Program ten przygotowali uczniowie pod kierunkiem katechetki p. Ewy Majorek, p. Renaty Jachowicz, p. Piotra Jędraszczaka, p. Moniki Kujawa oraz p. Moniki Kurowskiej.
Ksiądz biskup w serdecznych słowach podziękował za wzruszające przedstawienie, pogratulował uczniom talentów i wrażliwości artystycznej. Pochwalił kostiumy uczniów, którzy wcielili się w postać Jana Pawła II, prymasa Wyszyńskiego i innych. Słowa podziękowania skierował także Pan Wójt oraz Ksiądz Proboszcz. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.
Odwiedziny Księdza Biskupa na długo pozostaną w pamięci uczniów i pracowników szkoły. Mimo rygorów związanych z pandemią było to bardzo serdeczne spotkanie.
Mistrzynie Powiatu Sochaczewskiego - dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Iłowie w kategorii „młodzież” 21 października 2020 zwyciężyły na zawodach międzypowiatowych w Iłowie i uzyskały awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Są w ósemce najlepszych zespołów na Mazowszu. Zawody były bardzo zacięte i o wygranej zespołu z Iłowa zadecydowała 1 bramka. Na turnieju wystąpiły trzy zespoły: SP 2 Pruszków, SP Międzyborów, SP Iłów.
W pierwszym spotkaniu mimo prowadzenia 1:0, dziewczęta z Iłowa po pierwszej połowie meczu przegrywały mecz z SP 2 Pruszków. W meczu zmarnowały wiele dogodnych sytuacji i zadecydowało o wyniku. Dziewczęta zmobilizowały się i po dużo lepszej i skuteczniejszej grze 5:3 zwyciężyły SP Międzyborów. O wynikach całych zawodów decydował ostatni mecz pomiędzy SP 2 Pruszków i SP Międzyborów. Każda z trzech drużyn mogła zająć 1 miejsce. Na szczęście wynik 3:1 dla SP Międzyborów dał dziewczętom z Iłowa zwycięstwo w turnieju. (dzięki najlepszej różnicy bramek).
Wyniki turnieju dziewcząt:
SP Iłów – SP 2 Pruszków 1:2 (bramka Julia Sztubecka)
SP Iłów – SP Międzyborów 5:3 (bramki:3 Kinga Brzezińska, 2 Julia Sztubecka)
SP 2 Pruszków –SP Międzyborów 1:3
Skład zespołu: Hanna Napieracz, Anna Sałacińska, Anna Karpińska, Kinga Brzezińska, Patrycja Roskosz, Klaudia Brzeska, Julia Sztubecka, Natalia Felczak, Magdalena Urbaniak
opiekun: Piotr Piotrowski
Od dnia 27 października 2020 r. dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III zorganizowany będzie I dowóz na dotychczasowych zasadach.
1) rano na godz. 800 dowozy rozpoczynają się od godziny
715 – I autokar i 720 – II autokar ;
2) po południu- odwóz godz. 1320, 1410, 1505 – I i II autokar - uczniowie klas I-III
i dzieci z oddziałów przedszkolnych;
Prośba do Rodziców i dzieci o wejście do szkoły z podziałem na klasy.
Proszę Rodziców o odbiór dzieci w wyznaczonych miejscach z zachowaniem dystansu odległości 1,5 metra i zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Dzieci w szatni będą pod opieką pań woźnych.
Zajęcia będą miały w dotychczasowych salach z zachowaniem reżimu sanitarnego w strefie czerwonej. Poruszają się w wyznaczonych strefach na dotychczasowych zasadach. Przerwy śródlekcyjne spędzają z nauczycielem.
Świetlica będzie czynna codziennie od godz. 700 -1600.
Stołówka szkolna zapewnia obiady.
W związku z licznymi zapytaniami informuje ponownie, że uczniowie klas IV – VIII będą realizowali zajęcia obowiązkowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia będą odbywać się w pierwszym tygodniu za pomocą Platformy Google Dysk, a w następnym już za pomocą platformy Microsoft Teams (zajęcia prowadzone synchronicznie i asynchronicznie).
Potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach będzie zalogowanie się na platformie Microsoft Teams. Aktualne hasła i loginy uczniowie otrzymają w tym tygodniu.
Od 27 października 2020 r. nauczyciele będą również dodatkowo testowali prowadzenie zajęć na platformie.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z funkcjonującym tygodniowym rozkładem zajęć.
Zajęcia online będą trwały minimum 30 minut. 15 minut będą konsultacje z nauczycielami wg ustalonego harmonogramu.
Dla klas VIII zajęcia trwają 45 minut ze względu na przygotowania do egzaminu ósmoklasisty
Ponadto uczniowie i rodzice kl. IV-VIII będą mieli możliwość konsultacji telefonicznej z wychowawcami klas i nauczycielami. Informację poda wychowawca klasy.
W razie trudności z połączeniem się na platformie, nauczyciele będą się komunikować z uczniami za pomocą innych technik kształcenia na odległość, które są opisane w procedurach COVID naszej szkoły. Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność lub warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, uczestniczą w zajęciach zdalnych na terenie szkoły.
Zapytania proszę kierować bezpośrednio do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły 242774123, 242774115
Dziękuję za zrozumienie i stosowanie się do nowych zasad funkcjonowania szkoły zgodnie z decyzją MEN .
Proszę Państwa o śledzenie strony szkoły na bieżąco.
Życzę wszystkim zdrowia.
Z poważaniem,
Elżbieta Kopka
wicedyrektor szkoły
W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r.
Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na stronie internetowej szkoły - prosimy o regularne monitorowanie naszej strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami.
Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.
Szanowni Państwo
W dniu 26 października nie będzie zajęć edukacyjnych w szkole.
Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla dzieci i młodzieży są zaplanowane w świetlicy szkolnej od godziny 700 do godziny 1600 z zastosowaniem reżimu sanitarnego w strefie czerwonej.
W dniu 26 października 2020r. dzieci klas I- III wchodzą do szkoły wejściem głównym od przedszkola, a uczniowie klas IV –VIII wejściem dawnego gimnazjum. W dniu 26 października 2020r. dzieci oddziału przedszkolnego mają zajęcia według planu. Wchodzą do szkoły, jak zawsze głównym wejściem.
W tym dniu jest przewidziany obiad w stołówce szkolnej, nie ma natomiast dowozów.
Od 26 października do 8 listopada 2020 r. zgodnie z decyzją MEN zostaje wprowadzone częściowe ograniczenie funkcjonowania szkół podstawowych.
Uczniowie klas IV – VIII będą realizowali zajęcia obowiązkowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia będą odbywać się w pierwszym tygodniu za pomocą Platformy Google Dysk, a w następnym już za pomocą platformy Microsoft Teams (zajęcia prowadzone synchronicznie i asynchronicznie).
Potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach będzie zalogowanie się
na platformie Microsoft Teams. Aktualne hasła i loginy uczniowie otrzymają w tym tygodniu. Od 27 października 2020 r. nauczyciele będą również dodatkowo testowali prowadzenie zajęć na platformie.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z funkcjonującym tygodniowym rozkładem zajęć.
Zajęcia online będą trwały minimum 30 minut. 15 minut będą konsultacje z nauczycielami wg ustalonego harmonogramu.
Ponadto uczniowie i rodzice kl. IV-VIII będą mieli możliwość konsultacji telefonicznej z wychowawcami klas i nauczycielami. Informację poda wychowawca klasy.
W razie trudności z połączeniem się na platformie, nauczyciele będą się komunikować z uczniami za pomocą innych technik kształcenia na odległość, które są opisane w procedurach COVID naszej szkoły. Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność lub warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, uczestniczą w zajęciach stacjonarnych na terenie szkoły.
Nauka dla uczniów klas I-III pozostaje bez zmian. Dzieci kontynuują nauczanie w trybie stacjonarnym w budynku szkoły. Informacje o wejściu dzieci do szkoły i szatni oraz odbiór dzieci przez rodziców ze szkoły będą podane w poniedziałek.
Bez zmian pracuje świetlica i stołówka szkolna dla uczniów klas I – III, oddziałów przedszkolnych.
Oddziały przedszkolne pracują również cały czas stacjonarnie.
Dowozy uczniów bez zmian.
Świetlica będzie czynna codziennie do godz. 16 00.
Dziękuję za zrozumienie i stosowanie się do nowych zasad funkcjonowania szkoły.
Proszę Państwa o śledzenie strony szkoły. Życzę wszystkim zdrowia.
Z poważaniem,
Elżbieta Kopka
wicedyrektor szkoły
W związku z decyzją rządu od poniedziałku 26 października do niedzieli 8 listopada 2020 r. w szkołach podstawowych w klasach od IV do VIII nauka odbywać się będzie zdalnie.
Nauczanie zdalne będzie obowiązywało według dotychczasowego planu zajęć.
Oddziały przedszkolne i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Wszelkie informacje będą przekazywane na bieżąco poprzez stronę internetową szkoły.
W poniedziałek tj. 26 października 2020 r. zarządzam dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
W tym dniu nie będzie zajęć stacjonarnych dla klas I - III i zajęć zdalnych dla IV-VIII.
Prosimy o codzienne śledzenie strony internetowej.
Organizacja pracy Szkoły Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
w okresie zagrożenia COVID- 19 w strefie żółtej/ czerwonej
W całym kraju zostają wprowadzone nowe narzędzia do walki z koronawirusem.
Zmiany te dotyczą m.in. funkcjonowania szkół i placówek znajdujących się w strefach żółtej
i czerwonej. Zaczną one obowiązywać od poniedziałku 19 października 2020 r.
Organizacja pracy szkoły uwzględnia Wytyczne MEN, MZ i GIS oraz szkolne procedury dotyczącymi zasad bezpieczeństwa i przestrzegania reżimu sanitarnego. dla szkoły
od 1 września 2020 r.
Bez zmian pozostaje organizacja nauczania w oddziałach przedszkolnych
i szkole.
Dodatkowo zaleca się:
§ ograniczenie do minimum przychodzenia i przebywania osób trzecich, w tym w strefach wydzielonych;
§ wprowadzenie obowiązku zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły i stosowanie przez nich osłony ust i nosa (korytarze, szatnia);
§ wprowadzenie obowiązku zachowania dystansu między pracownikami szkoły
w przestrzeniach wspólnych szkoły i stosowanie przez nich osłony ust i nosa
(pokój nauczycielski, korytarz);
§ mierzenie termometrem bezdotykowym temperatury ciała pracownikom przy wejściu
do szkoły, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 38°C pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z teleporady medycznej;
§ wprowadzenie zakazu organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych;
§ zorganizowanie prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na powietrzu, tj. w otwartej przestrzeni terenu szkoły;
§ w przypadku uczniów ze zmniejszoną odpornością na choroby prośba do rodziców
o pozostawienia dziecka w domu (zgodnie ze wskazaniem lekarskim/ po konsultacji medycznej) i zapewnienie kontaktu ze szkołą na ten czas;
Ponawiamy prośbę do Rodziców o ograniczanie pozostawiania dzieci w świetlicy szkolnej oraz korzystania z dowozu szkolnego.
Zachęcamy również do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta wszystkich pracowników oświaty, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gmin Iłów. W reżimie sanitarnym, wśród nielicznych gości nagrody odebrali nauczyciele szkół, wyróżniający się osiągnięciamiw pracy zawodowej, dla których organem prowadzącym jest Wójt Gminy Iłów:
Nagrodę za swoją pracę otrzymała również Katarzyna Zwierzchowska wspierająca gminne placówki oświatowe, pracująca w Zespole Ekonomiczno - Administracyjnym Szkół.
Składając życzenia wszystkim Pracownikom oświaty, Wójt podziękował dyrektorom za złożone wnioski o nagrody dla Nauczycieli, pogratulował nieobecnym na spotkaniu Pracownikom wyróżnionym nagrodami dyrektorów oraz wyraził nadzieję, że będą też odpowiedzi na wnioski o nagrody wyższego szczebla, w tym na wniosek Wójta o Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej dla p. Dyrektora Andrzeja Grabarka.
Życzenia nauczycielom i dyrektorom gminnych placówek oświatowych wraz ze słodkim upominkiem złożyli też obecni na spotkaniu: Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Tomaszewski i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kulturyi Sportu Przemysław Wasilewski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i życzeń od dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury. Pani Dyrektor GOK Małgorzacie Kunz dziękujemy za przygotowanie spotkania.
Iłów, dnia, 12.10.2020r.
K O M U N I K A T
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej 14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych (art. 74 Karty Nauczyciela). W tym dniu szkoła zapewnia tylko zajęcia opiekuńcze. Nie będzie dowozu i obiadu.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Anna Majchrzak
Wpłaty za obiady przyjmowane są w szkole (przed sekretariatem – mogą płacić uczniowie, Rodzice czekają na zewnątrz - mogą podać pieniądze i poczekać na kwit) w godzinach :
od 8.30 do 10.30 i od 13.30 do 14.30.
Za miesiąc październik 2020 r. należności za obiady wynoszą odpowiednio:
Prosimy o terminowe wpłaty tj. do dnia 15 października 2020r.
Przepraszamy za utrudnienia.
Od następnego miesiąca najprawdopodobniej zostanie uruchomione konto bankowe do wpłat.
W związku z dużym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i wprowadzenie w całym kraju strefy żółtej od 10 października 2020 roku prosimy o nie wchodzenie na teren szkoły.
Dzieci będzie można odebrać czekając przed szkołą.
Przypominamy, że obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust na wolnym powietrzu.
Dyrekcja
Od soboty 10 października 2020 r. cały kraj będzie objęty żółtą strefą .Wszędzie w przestrzeni publicznej obowiązywać będą maseczki.
Poniżej publikujemy najważniejsze z regionalnych obostrzeń obowiązujących w „strefie żółtej”, do przestrzegania których jesteśmy zobowiązani. Aktualne informacje i zalecenia znajdują się poniżej
Ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań na COVID 19, zwracamy się z prośbą o pomoc na miarę Państwa możliwości, w dowożeniu dzieci własnym transportem w celu ograniczenia osób w autobusie. Prośbę tez kierujemy do Rodziców pozostawiających dzieci w świetlicy szkolnej o możliwość ograniczenia pobytu.
Serdecznie dziękujemy za pomoc, zrozumienie i życzliwość.
Dyrekcja
Dnia 05.10.2020 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta rocznik 2008- 2009 zajęły pierwsze miejsce, chłopcy w tej samej kategori wiekowej drugie. W starszej kategorii dziewczęta rocznik 2006- 2007 uplasowały się na drugiej pozycji. Opiekunem ekipy na zawodach był Mariusz Pakuła i Agnieszka Pytkowska.
Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Urszulą Geras-Stodulską przystąpili do akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej klasie najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur”, ”Piramida”. Trenowaliśmy znajomość tabliczki mnożenia przy wykorzystaniu ciekawych ćwiczeń, zabawnego wiersza i interaktywnej zabawy. Następnie ozdabialiśmy salę lekcyjną plakatem promującym wydarzenie. Wykonaliśmy również małe plakaty z tabliczką mnożenia. Najwięcej radości sprawiło dzieciom ozdabianie szkolnych schodów tabliczką mnożenia. Nazwaliśmy tą zabawę „Tabliczkowe spacery po schodach”. Cała społeczność uczniowska mogła przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia spacerując po schodach. Potem był już 2 października, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. W klasie wyłoniliśmy mistrzów tabliczki mnożenia. Świętowanie tego dnia przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.
Wychowawca klasy:Urszula Geras-Stodulska