30 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” Rada Rodziców przygotowała poczęstunek oraz prezenty zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dziewczynki wręczyły specjalne medale dla „Super Chłopaka” oraz certyfikaty zaświadczające, iż chłopcy okrzyknięci zostali jako wyjątkowi, fantastyczni, niesamowici, najfajniejsi i najmilsi. Była także dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Odbył się konkurs pod nazwą „ Znawca aut” i okazało się, że nasi chłopcy doskonale znają wszystkie marki samochodów. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Dnia 22 września 2021 (środa) odbędzie się zebranie Rodziców/Opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie.
17 września 2021 r. klasy 1a i 1b wybrały się na pierwszą wycieczkę w tym roku.
Kierownikiem wycieczki była p. Urszula Geras-Stodulska, opiekunami zaś p. Monika Kurowska i p. Agnieszka Pytkowska.
Pogoda, chociaż zapowiadała się niezbyt ciekawie, dała nam fory – słońce pięknie się do nas uśmiechało.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie. Nigdy nie widzieliśmy tego, jak doprawdy zadziwiające potrafią być eksponaty wykonane całkowicie ze stali! Pobyt w Galerii to niezapomniany czas wrażeń i emocji. Figury tworzone z recyklingu złomu stalowego przez artystów z całego świata, to pierwszy taki projekt na świecie, który cieszy, bawi i inspiruje gości w każdym wieku.
Rzeźby w skali 1:1 ukazują świat popularnych bohaterów inspirowanych postaciami filmowymi i bajkowymi, super samochody i motocykle, postaci ze znanych kreskówek oraz zwierzęta. Wystawa jest w pełni interaktywna, dlatego cieszy to że, każdej figury dotknęliśmy, wsiadaliśmy do samochodów, na motocykle i robiliśmy zdjęcia. Podziwialiśmy, jak złom stalowy zostaje przekształcony w dzieła sztuki, i jak można nadać temu surowcowi wtórnemu „nowe życie, w nowej formie istnienia”. Wizyta w galerii była dla nas nie tylko zabawą, lecz wspaniałą lekcją edukacji przez sztukę, moc zabawy i emocji w świecie fantazji stalowych rzeźb.
Pełni wrażeń dojechaliśmy do Parku Bajka w miejscowości Błonie. I zaczęła się zabawa!
Liny, linki, pajęczynki aż dwoiły nam się w oczach. Niby zwykła atrakcja, spotykana na różnych placach zabaw jednak…nie w tych rozmiarach!
Końcowym etapem wycieczki był spacer po lesie w Puszczy Kampinoskiej. Las, świeże powietrze, to wszystko zaoferowała nam Puszcza Kampinoska. To tutaj, wędrując ścieżką dydaktyczną „Skrajem Puszczy”, która częściowo wiedzie po drewnianych kładkach dotarliśmy do wieży widokowej, gdzie podziwialiśmy piękno polskiej natury.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Iłowa.
Szanowni Rodzice/Opiekunowie w sekretariacie szkoły można pobrać deklaracje dotyczące szczepień dzieci od 12 roku życia.
1 września każdego roku dzieci odświętnie ubrane przychodzą rozpocząć Nowy Rok Szkolny. Szkoła Podstawowa w Iłowie tradycyjnie obchody rozpoczęła uroczystą Mszą Św. w Kościele w Iłowie celebrowaną przez proboszcza ks. Krzysztofa Boruckiego. Złożono również kwiaty przed obeliskiem generała Franciszka Włada.
Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli na miejsce Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego przed Halę Środowiskową w Iłowie.
Uroczystości rozpoczęła część patriotyczna poświęcona 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. W piątek 1 września 1939 r. napaścią na Polskę Niemcy rozpoczęli trwający 6 lat konflikt, który pochłonął ponad 60 mln ofiar, wśród nich blisko 6 mln Polaków. Minutą ciszy oddaliśmy hołd tym wszystkim, żołnierzom i cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce z najeźdźcą.
Po części patriotycznej Nowy Rok Szkolny uroczyście rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie pani Anna Majchrzak podkreślając jak ważny jest powrót do szkół i integracja oraz życząc wszystkim dzieciom sił, uśmiechu oraz nauki stacjonarnej aż do czerwca.
Wszystkim uczniom życzymy samych pozytywnych chwil w szkolnych murach, sukcesów w rozwijaniu pasji oraz zapału do nauki i poznawania świata!
Szanowni Rodzice, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 będzie przebiegało następująco. Po Mszy Świętej rodzice wraz z dziećmi gromadzą się przed wejściem do Szkoły Podstwowej (od strony przedszkola). Dzieci pod opieką wychowawców przechodzą na uroczystość do auli. Rodzice w tym czasie czekają na dzieci przed wejsciem do szkoły. W razie deszczu Rodzice mogą czekać w Patio przy auli. Uczniowie pod opieką nauczycieli wracają do rodziców. Wychowawcy przekażą rodzicom najważniejsze informacje dot. rozpoczęcia nauki w odziałach przedzkolnych.
Szanowni Rodzice / Opiekunowie, drogie Dzieci i droga Młodzieży,
rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 przebiegać będzie według następującego harmonogramu:
w przypadku wejścia do szkoły:
Na terenie szkoły obowiązują zasady reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, dystans, maseczka.
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do sal lekcyjnych:
Dowozy do szkoły w pierwszym tygodniu września bez zmian. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.
Szanowni Państwo, przekazuję informację od Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącą konferencji on-line dla zainteresowanych rodziców w sprawie szczepień dzieci od 12 roku życia.
Konferencja on-line będzie dostępna od 3 września br. od godz 18.00 pod linkiem:
Od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczyc.
Dnia 25 czerwca 2021 roku oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, z drugiej zaś rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą. Po mszy delegacje klas ósmych oraz trzeciej wraz z Dyrekcją Szkoły złożyli kwiaty przy Obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na Auli Jana Pawła II oraz Sali Gimnastycznej odbyły się uroczyste apele, na których dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania za cały rok szkolny. Uroczystość na Auli rozpoczęła się komendą wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło przekazanie Sztandaru klasom siódmym i składanie Ślubowania klas ósmych. Następnie głos zabrała P. Dyrektor szkoły – Anna Majchrzak, która powitała zaproszonych gości: Sekretarz Gminy Iłów – panią Katarzynę Michalską, Przewodniczącego Komisji Oświaty – pana Przemysława Wasilewskiego, Prezes Banku Spółdzielczego w Iłowie – panią Agnieszkę Piechucką, przewodniczącą Rady Rodziców- panią Annę Jasińską, rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Pani Dyrektor szczerze dziękowała wszystkim zebranym, nauczycielom i rodzicom, gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji. W części artystycznej wystąpili uczniowie kl.3 oraz 8a i 8b. Absolwenci klas ósmych pożegnali Dyrekcję Szkoły, wychowawców oraz nauczycieli. Żegnając się życzyli Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, administracji szkoły, koleżankom i kolegom dobrego i bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji. Klasa trzecia również kończyła I etap edukacji- klasy I-III. Uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, w której przekazali nam rady na wakacje, pożegnali się ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielami. Podziękowali też rodzicom. Uczniowie wprowadzili nas w nastrój wakacyjny poprzez tańce oraz piosenki kabaretu Otto” Znów będą wakacje”.
Przed nami beztroski wakacyjny czas, a potem kolejny etap w naszym życiu. Co nam przyniosą? Oby jak najwięcej chwil, do których zawsze będziemy chętnie powracać w naszych wspomnieniach.
Organizatorzy:
P. U. Geras-Stodulska- wychowawca klasy 3
P. A. Gorzka-wychowawca klasy 8a
P. A. Pytkowska- wychowawca klasy 8b
P. P. Jędraszczak- oprawa muzyczna
Drodzy uczniowie,
w dniu 25 czerwca 2021 r. (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Uczniowie przychodzą w strojach galowych, zgodnie z następującym harmonogramem.
Wręczenie nagród i świadectw odbędzie się w salach lekcyjnych.
Z poważaniem
Anna Majchrzak
Tak długo czekaliśmy, aż wreszcie się udało!!!
15 czerwca klasa III i IV a udały się na wycieczkę do Sandomierza. Kierownikiem wycieczki była p. Urszula Geras-Stodulska, zaś opiekę sprawowali p. Monika Kurowska oraz p. Mariusz Pakuła.
Podróż trwała bardzo długo, ale w autokarze było wesoło.
Dużo o tym mieście czytaliśmy, słyszeliśmy, oglądaliśmy w telewizji dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, ale chcieliśmy je zobaczyć i poczuć.
Sandomierz to piękne miasto królewskie, malowniczo ulokowane na 7 wzgórzach nad Wisłą, w województwie świętokrzyskim. Odznacza się niepowtarzalną atmosferą, klimatem dającej się tu odczuć przeszłości, przenikającej urokliwe zaułki.
Zwiedzanie zaczęliśmy od Sandomierskiego rynku. To duży, główny plac miasta z ładnymi kamieniczkami i efektownym ratuszem pośrodku. Od kilku lat na rynku wznosi się do nieba oryginalna kotwica - to ciekawy pomnik nawiązujący do żeglugowych tradycji miasta.
Następnie doszliśmy do ulicy Jana Długosza, gdzie stoi pięknie utrzymana gotycka budowla z czerwonej cegły, ufundowana w 1476 roku przez samego Długosza - słynnego polskiego historyka, kronikarza i kanonika sandomierskiego. Sporo tu zabytków archeologicznych i ciekawych elementów architektonicznych. Na szczególną uwagę zasługują rękawiczki Królowej Jadwigi, które są tak cienkie, że po zwinięciu mieszczą się w łupinie orzecha.
Wyzwaniem dla dzieci było wejście na Bramę Opatowską, z której podziwiali piękną panoramę Sandomierza.
Zeszliśmy do sandomierskich podziemi, które znajduje się na Rynku, w kamienicy Oleśnickich. Sandomierskie podziemia to nic innego, jak funkcjonujące od wieków piwnice mieszczan i ich składy kupieckie z XV-XVII wieku. Podczas spaceru po podziemnej trasie turystycznej usłyszeliśmy legendę o Halinie Krępiance, która podstępem wprowadziła tu wojska tatarskie, po czym wejście zasypano i w ten sposób Tatarzy zostali pokonani. Niestety Halina zginęła w podziemiach wraz z Tatarami, ale uratowała miasto.
Niezwykłą atrakcją przyrodniczą, było przejście przez Wąwóz Królowej Jadwigi. Jest to wąwóz lessowy, w którym dzieci zobaczyły niezwykle ciekawie uformowane korzenie starych drzew, wystające ponad powierzchnię piasków.
Zwieńczeniem pobytu w Sandomierzu była wizyta w Muzeum, Sali Gabinetowej Figur Woskowych Ojca Mateusza. Dzieciom sprawiło wiele radości oglądanie figur woskowych głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Iłowa
Projekt mający zachęcić do poszerzania słownictwa oraz poszukiwania stylu uczenia się, skierowany był do uczniów klas 4-6. Zadaniem uczniów było wykonanie poszczególnych etapów projektu w formie elektronicznej:
Uczestnicy wykonywali zadania według przydzielonych kategorii:
Celem projektu było nie tylko zmotywowanie uczniów do wykorzystywania przygotowanych materiałów w wersji elektronicznej, ale również zachęcenie do wykonania własnego lapbooka, czyli teczki tematycznej, wspomagającej naukę, powtarzanie i utrwalanie poznanego słownictwa. Na uwagę zasługuje praktyczne zastosowanie lapbooka, do którego można dokładać materiał, poszerzać zagadnienia, modyfikować i na nowo wykorzystywać. Podsumowaniem projektu była prezentacja wykonanych lapbooków w klasach.
Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom projektu za sumienność i wytrwałość. Gratuluję efektów pracy najwytrwalszym, którzy przystąpili do wykonania własnych teczek tematycznych.
Autorzy lapbooków:
Opiekun projektu: Agnieszka Kalińska
W dniach 08 , 10 i 11 czerwca 2021 r. uczniowie klas IV a, b oraz V Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Celem tego egzaminu było:
Egzamin składał się z dwóch części.
Część teoretyczna.
Było to sprawdzenie wiadomości, część odbywała się w formie pisemnej i polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Aby go zdać, musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.
Część praktyczna
Egzamin praktyczny odbył się na placu przy szkole. Polegał na ocenie kierującego rowerem pod względem:
· pozycja kierującego na rowerze,
· upewnienie się o możliwości jazdy,
· upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
· hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.
Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała pani dyrektor Anna Majchrzak oraz pani Monika Kurowska posiadająca uprawnienia do egzaminowania chętnych do posiadania Karty Rowerowej.
Egzamin na kartę rowerową zaliczyli wszyscy zdający.
Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!
W tegorocznej XV edycji powiatowego konkursu fotograficznego pn. „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a w przygotowaniu konkursu pomaga Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie Karol Krzemiński zajął I miejsce w kategorii portrety – zwierzęta oraz wyróżnienie w kategorii natura.
Celem konkursu pt. „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna” było rozbudzenie zainteresowań fotografią oraz zachęcenie do poszukiwania piękna otaczającej nas Ziemi Sochaczewskiej, budowanie pozytywnego wizerunku naszej małej Ojczyzny, utrwalanie więzi społecznych i patriotycznych.
Tegoroczna edycja zakładała 3 kategorie: natura (krajobraz, flora i fauna), portret (ludzie, zwierzęta) oraz symbole (kapliczki, przydrożne krzyże i figury).
Opiekę nad wykonywanymi zdjęciami sprawowały: p. Aneta Dąbrowska – Gorzka oraz p. Monika Kurowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!