Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, odbywająca się w pierwszy piątek października, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Nasz szkoła po raz kolejny włączyła się w organizację tego dnia. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem:„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły przez cały tydzień "oswajali" się z tabliczką mnożenia. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez kolorowanki, gry.
1 października odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Egzaminowani, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadawane pytania otrzymali imienne certyfikaty oraz uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych.
Tego samego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Każda osoba wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Gdy wszystkie odpowiedzi były poprawne odpytywana osoba otrzymywała Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Poprzez wspólną zabawę, łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Lokalnymi koordynatorami akcji były panie: Marzena Ryfa-Kowalczyk, Katarzyna Rzepecka, Renata Majewska, Renata Banaszczak.
--------Uwaga!!---------
Osoby, które chciałyby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia i otrzymać certfikat mogą to zrobić klikając w poniższy link:
Dnia 20 października 2021 roku uczniowie klas IIa i IIb wraz z opiekunami p. R. Banaszczak i H. Marciniak udali się na wycieczkę do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Zwiedzanie obiektu było niesamowitą podróżą w czasie przenoszącą nas do początku XX w. Znaleźliśmy tu kompletną wioskę ze wszystkimi rodzajami zabudowy. Mogliśmy obejrzeć kościół z 1935 roku, dawną szkołę oraz domy i gospodarstwa charakterystyczne dla osadników olenderskich. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z masą ciekawostek o dawnym życiu, organizacji dnia pracy i odpoczynku. Uczniowie mogli wykorzystać swoją kreatywność biorąc udział w warsztatach plastycznych. Pod kierunkiem pracownika skansenu wszystkie dzieci wykonały własne lalki, które zabrali ze sobą do domu. Pełni radosnego nastroju wróciliśmy do szkoły.
Renata Banaszczak
Dzień dobry,
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Warszawie przesyła poniżej link do ankiety elektronicznej dotyczącej oceny realizacji działań promocyjnych „Programu dla szkół" w roku szkolnym 2020/2021.
Ankietę należy przekazać rodzicom dzieci z grupy docelowej tj. rodzicom dzieci klas I-V uczestniczącym w „Programie dla szkół", z prośbą o jej elektroniczne wypełnienie (nie zajmie to więcej czasu niż pięć minut).
Szkoła, która przekaże poniższego linka rodzicom dzieci z klas I-V mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego (z ukrytymi adresami odbiorców) oraz prześle zdjęcie /screenshot wiadomości rozesłanej do rodziców na adres warszawa@kowr.gov.pl, ma szansę otrzymać drewniane puzzle dedykowane mechanizmowi „Program dla szkól"(piękne puzzle, które z pewnością przydadzą się w każdej szkolnej świetlicy).
Link do przesłania:
https://www.programdlaszkol.org/aktualnosci/index/Program-dla-szkol-jak-oceniasz-jego-promocje/idn
Chciałabym również zaznaczyć, że nie jest to ta sama ankieta,którą wypełnialiście Państwo do 30 września br..
Z poważaniem Aneta Orlikowska
Klasa trzecia kontynuuje w roku szkolnym 2021/2022 realizację innowacji pedagogicznej pt.: „ Czytanie na śniadanie”. Pielęgnując tradycje czytania książek uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września nawiązuje do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania
W ramach akcji uczniowie wysłuchali głośnego czytania polskich legend przez wychowawcę klasy panią Renatę Majewską oraz przez nauczyciela współorganizującego proces kształcenia panią Paulinę Szczesną.
RM
Iłów, dnia 08.10.2021 r.
K O M U N I K A T
Dni 14 i 15 października 2021 r. są dniami wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach szkoła zapewnia tylko zajęcia opiekuńcze. Nie będzie dowozu i obiadu.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Anna Majchrzak
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice/Opiekunowie
dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie są:
Uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów zostały ustalone po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.
30 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” Rada Rodziców przygotowała poczęstunek oraz prezenty zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dziewczynki wręczyły specjalne medale dla „Super Chłopaka” oraz certyfikaty zaświadczające, iż chłopcy okrzyknięci zostali jako wyjątkowi, fantastyczni, niesamowici, najfajniejsi i najmilsi. Była także dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Odbył się konkurs pod nazwą „ Znawca aut” i okazało się, że nasi chłopcy doskonale znają wszystkie marki samochodów. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Dnia 22 września 2021 (środa) odbędzie się zebranie Rodziców/Opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie.
17 września 2021 r. klasy 1a i 1b wybrały się na pierwszą wycieczkę w tym roku.
Kierownikiem wycieczki była p. Urszula Geras-Stodulska, opiekunami zaś p. Monika Kurowska i p. Agnieszka Pytkowska.
Pogoda, chociaż zapowiadała się niezbyt ciekawie, dała nam fory – słońce pięknie się do nas uśmiechało.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie. Nigdy nie widzieliśmy tego, jak doprawdy zadziwiające potrafią być eksponaty wykonane całkowicie ze stali! Pobyt w Galerii to niezapomniany czas wrażeń i emocji. Figury tworzone z recyklingu złomu stalowego przez artystów z całego świata, to pierwszy taki projekt na świecie, który cieszy, bawi i inspiruje gości w każdym wieku.
Rzeźby w skali 1:1 ukazują świat popularnych bohaterów inspirowanych postaciami filmowymi i bajkowymi, super samochody i motocykle, postaci ze znanych kreskówek oraz zwierzęta. Wystawa jest w pełni interaktywna, dlatego cieszy to że, każdej figury dotknęliśmy, wsiadaliśmy do samochodów, na motocykle i robiliśmy zdjęcia. Podziwialiśmy, jak złom stalowy zostaje przekształcony w dzieła sztuki, i jak można nadać temu surowcowi wtórnemu „nowe życie, w nowej formie istnienia”. Wizyta w galerii była dla nas nie tylko zabawą, lecz wspaniałą lekcją edukacji przez sztukę, moc zabawy i emocji w świecie fantazji stalowych rzeźb.
Pełni wrażeń dojechaliśmy do Parku Bajka w miejscowości Błonie. I zaczęła się zabawa!
Liny, linki, pajęczynki aż dwoiły nam się w oczach. Niby zwykła atrakcja, spotykana na różnych placach zabaw jednak…nie w tych rozmiarach!
Końcowym etapem wycieczki był spacer po lesie w Puszczy Kampinoskiej. Las, świeże powietrze, to wszystko zaoferowała nam Puszcza Kampinoska. To tutaj, wędrując ścieżką dydaktyczną „Skrajem Puszczy”, która częściowo wiedzie po drewnianych kładkach dotarliśmy do wieży widokowej, gdzie podziwialiśmy piękno polskiej natury.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Iłowa.
Szanowni Rodzice/Opiekunowie w sekretariacie szkoły można pobrać deklaracje dotyczące szczepień dzieci od 12 roku życia.
1 września każdego roku dzieci odświętnie ubrane przychodzą rozpocząć Nowy Rok Szkolny. Szkoła Podstawowa w Iłowie tradycyjnie obchody rozpoczęła uroczystą Mszą Św. w Kościele w Iłowie celebrowaną przez proboszcza ks. Krzysztofa Boruckiego. Złożono również kwiaty przed obeliskiem generała Franciszka Włada.
Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli na miejsce Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego przed Halę Środowiskową w Iłowie.
Uroczystości rozpoczęła część patriotyczna poświęcona 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. W piątek 1 września 1939 r. napaścią na Polskę Niemcy rozpoczęli trwający 6 lat konflikt, który pochłonął ponad 60 mln ofiar, wśród nich blisko 6 mln Polaków. Minutą ciszy oddaliśmy hołd tym wszystkim, żołnierzom i cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce z najeźdźcą.
Po części patriotycznej Nowy Rok Szkolny uroczyście rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie pani Anna Majchrzak podkreślając jak ważny jest powrót do szkół i integracja oraz życząc wszystkim dzieciom sił, uśmiechu oraz nauki stacjonarnej aż do czerwca.
Wszystkim uczniom życzymy samych pozytywnych chwil w szkolnych murach, sukcesów w rozwijaniu pasji oraz zapału do nauki i poznawania świata!
Szanowni Rodzice, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 będzie przebiegało następująco. Po Mszy Świętej rodzice wraz z dziećmi gromadzą się przed wejściem do Szkoły Podstwowej (od strony przedszkola). Dzieci pod opieką wychowawców przechodzą na uroczystość do auli. Rodzice w tym czasie czekają na dzieci przed wejsciem do szkoły. W razie deszczu Rodzice mogą czekać w Patio przy auli. Uczniowie pod opieką nauczycieli wracają do rodziców. Wychowawcy przekażą rodzicom najważniejsze informacje dot. rozpoczęcia nauki w odziałach przedzkolnych.
Szanowni Rodzice / Opiekunowie, drogie Dzieci i droga Młodzieży,
rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 przebiegać będzie według następującego harmonogramu:
w przypadku wejścia do szkoły:
Na terenie szkoły obowiązują zasady reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, dystans, maseczka.
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do sal lekcyjnych:
Dowozy do szkoły w pierwszym tygodniu września bez zmian. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.
Szanowni Państwo, przekazuję informację od Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącą konferencji on-line dla zainteresowanych rodziców w sprawie szczepień dzieci od 12 roku życia.
Konferencja on-line będzie dostępna od 3 września br. od godz 18.00 pod linkiem:
Od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepieniadzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczyc.
Dnia 25 czerwca 2021 roku oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, z drugiej zaś rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą. Po mszy delegacje klas ósmych oraz trzeciej wraz z Dyrekcją Szkoły złożyli kwiaty przy Obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na Auli Jana Pawła II oraz Sali Gimnastycznej odbyły się uroczyste apele, na których dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania za cały rok szkolny. Uroczystość na Auli rozpoczęła się komendą wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło przekazanie Sztandaru klasom siódmym i składanie Ślubowania klas ósmych. Następnie głos zabrała P. Dyrektor szkoły – Anna Majchrzak, która powitała zaproszonych gości: Sekretarz Gminy Iłów – panią Katarzynę Michalską, Przewodniczącego Komisji Oświaty – pana Przemysława Wasilewskiego, Prezes Banku Spółdzielczego w Iłowie – panią Agnieszkę Piechucką, przewodniczącą Rady Rodziców- panią Annę Jasińską, rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Pani Dyrektor szczerze dziękowała wszystkim zebranym, nauczycielom i rodzicom, gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji. W części artystycznej wystąpili uczniowie kl.3 oraz 8a i 8b. Absolwenci klas ósmych pożegnali Dyrekcję Szkoły, wychowawców oraz nauczycieli. Żegnając się życzyli Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, administracji szkoły, koleżankom i kolegom dobrego i bezpiecznego wypoczynku, odprężenia psychicznego oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji. Klasa trzecia również kończyła I etap edukacji- klasy I-III. Uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, w której przekazali nam rady na wakacje, pożegnali się ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielami. Podziękowali też rodzicom. Uczniowie wprowadzili nas w nastrój wakacyjny poprzez tańce oraz piosenki kabaretu Otto” Znów będą wakacje”.
Przed nami beztroski wakacyjny czas, a potem kolejny etap w naszym życiu. Co nam przyniosą? Oby jak najwięcej chwil, do których zawsze będziemy chętnie powracać w naszych wspomnieniach.
Organizatorzy:
P. U. Geras-Stodulska- wychowawca klasy 3
P. A. Gorzka-wychowawca klasy 8a
P. A. Pytkowska- wychowawca klasy 8b
P. P. Jędraszczak- oprawa muzyczna