• Tydzień życzliwości w naszej szkole

    W dniach 21.11.2022- 28.11.2022 obchodziliśmy „Tydzień życzliwości”. Podczas tego tygodnia podjęto wiele działań, aby rozpowszechnić zasady życzliwej postawy względem drugiego człowieka.

          Przez cały tydzień na terenie szkoły można było zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi na tą okazję plakatami informacyjnymi „Zarażajmy się jedynie życzliwością”. Żółte karteczki (emotki) z uśmiechami stały się elementem rozpoznawczym tej akcji, gdyż każdy, kto tylko miał ochotę mógł zabrać karteczkę ze sobą, bądź obdarować nią kogoś                z przyjaciół czy rodziny. Dodatkowo na terenie świetlicy przeprowadzone były pogadanki           na temat znaczenia życzliwości w życiu każdego człowieka. Dzieci kolorowały „ordery uśmiechu”, pomagały w przygotowywaniu wesołych minek, a także uczestniczyły w grach zespołowych, w których to właśnie wzajemna empatia, uprzejmość i pomoc były najważniejszymi cechami, aby osiągnąć wspólny cel.


    Człowiek życzliwy, uśmiechnięty, serdeczny, koleżeński  zawsze znajdzie sprzymierzeńców  i przyjaciół.  Bycie życzliwym  ma niezwykłą moc. W poniedziałek każdy otrzymał kolorowe serduszko z dobrym słowem. Uczniowie przygotowali i udekorowali szkołę plakatami z miłymi hasłami, rysunkami.


    Z serdecznymi pozdrowieniami od uczniów i nauczycieli świetlicy szkolnej –  😁😊😀
     

                                                                                                      Julita Perlikowska - Tomasik

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    W piątek - 18 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia „Konwencji o Prawach Dziecka”. Jest to najważniejszy dokument określający prawa dziecka uchwalony w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Polska ratyfikowała tę konwencję w 1991 roku. Na mocy tego dokumentu niezależnie od  koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, dzieciom na całym świecie przysługują TAKIE SAME PRAWA.

    Uczniowie podczas zajęć wychowawczych i świetlicowych poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Które z praw jest dla Ciebie najważniejsze?” uczestniczyli w debatach, dyskutowali, wykonywali pracę plastyczne  W czasie przerwy uczniowie klasy 8A, korzystając ze szkolnego radiowęzła przybliżyli swoim kolegom najważniejsze prawa, a także obowiązki z nich wynikające. W holu korytarza przygotowano także interesującą i kolorową  gazetkę szkolną dla uczniów, rodziców i odwiedzających naszą szkołę.

    Działania podjęte w szkole przez nauczycieli miały uświadomić uczniom o ważnych wartościach takich jak: tolerancja, szacunek do drugiego człowieka, sprawiedliwość, godność, prawda i miłość, a także o ich obowiązkach. Ważne jest, by umieć stosować się do obowiązujących reguł i zasad, wyznaczonych granic zarówno w domu, jak i w szkole.


    „Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego

    Niech się wreszcie każdy dowie

    I rozpowie w świecie całym,

    Że dziecko to także człowiek,

    Tyle, że jeszcze mały.

    Dlatego ludzie uczeni,

    Którym za to należą się brawa,

    Chcąc wielu dzieci los zmienić,

    Spisali dla nich mądre prawa.

    Więc je na co dzień i od święta,

    Spróbujcie dobrze zapamiętać.

    Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

    A szczególnie do robienia czegoś niedobrego.

    Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

    I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

    Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić wyzywać,

    I każdego mogę na ratunek wzywać.

    Jeśli mama albo tata, już nie mieszka z nami,

    Nikt nie może mi zabraniać spotkać ich czasami.

    Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,

    Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

    Mogę żądać aby każdy uznał moje prawa

    A gdy różnią się od innych, to jest moja sprawa.

    Tak się tu w wierszu poukładały,

    Prawa dla dzieci na całym świecie,

    Byście w potrzebie z nich korzystały

    Najlepiej jak umiecie.


    Dziecko to mały człowiek, który uczy się żyć –My dorośli mamy dzieciom  w tym pomagać… Dbajmy, aby było ono otoczone miłością, aby było wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. To My ponosimy wspólną odpowiedzialność za  wychowanie i za rozwój swoich dzieci - troszczmy się  o nich, pielęgnujmy, chrońmy, dbajmy i  wspierajmy.

  • HARMONOGRAM ZEBRANIA Z RODZICAMI W DNIU 29.11.2022 r.

  • Wyjazd integracyjny do Warszawy

    W dniu 22 listopada 2022 roku, uczniowie klasy 5 oraz klasy 8a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych podczas zmagań w parku rozrywki Tepfactor. Zadaniem uczestników było pokonanie przeszkód w labiryncie 25 wyzwań. Poszczególne zadania wymagały od uczniów sprawności fizycznej, logicznego myślenia, cierpliwości, zręczności manualnej, a przede wszystkim kooperacji w grupie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, zasiedliśmy do wspólnego posiłku.

    Kolejnym etapem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios. Uczniowie klasy 5 wybrali film „Mecz o wszystko”, bazujący na motywie przyjaźni. Film opowiadał o spełnianiu swych marzeń, nie poddawaniu się i dążeniu do zwycięstwa. Starsi uczniowie zaś zdecydowali się na film „Orlęta. Grodno ‘39”, opowiadający o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 r. Wówczas, dla tysięcy polskich dzieci wojna stała się szkołą przyspieszonego dojrzewania.

    To był dzień pełen rozmyślań, refleksji i zadumy. Spędziliśmy go razem w przyjemnej atmosferze współpracy.

     

    Agnieszka Kalińska

    Monika Kłosek

  • Ostatnie pożegnanie

  • Spotkanie z Kotem Mleczysławem w ramach programu „Mamy kota na punkcie mleka”

    Uczniowie klas I-III już od wielu lat biorą udział w programie” Mamy kota na punkcie mleka”. Jest to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka, prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Program trwa cały rok. W ramach programu uczniowie biorą udział w mlecznych konkursach, rozwiązują krzyżówki, rebusy, quizy, tworzą przepisy na mleczne potrawy. W dniu 14 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne z kotem Mleczysławem. Kot Mleczysław to jeden z  ambasadorów akcji. Jego postać ma za zadanie w przyjemny dla dzieci sposób przekazać kluczowe informacje na temat wartości, jaką niesie ze sobą picie mleka i jak zdrowe jest ono dla naszego organizmu. W tegorocznej edycji jego misja wchodzi na nowy poziom – Mleczysław odkrywa swoje drugie oblicze jako superbohatera, który przed każdą przygodą wypija szklankę mleka, stając się nieustraszonym. W spotkaniu z kotem udział wzięły klasy drugie. Uczniowie w trakcie zabaw  przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobyli wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane prezentami takimi jak: książeczki o mleku, plany lekcji, kredki, torby oraz kolorowanki.  Nie  zabrakło również  pięknych zdjęć z naszym superbohaterem. Spotkanie dostarczyło dzieciom oraz nauczycielom wielu niezapomnianych wrażeń.

     

                                                      Koordynator akcji


                                                                 Urszula Geras-Stodulska

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie najlepsza w województwie mazowieckim

    Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie we wrześniu przystąpiła do konkursu pod hasłem „Szkoła Podstawowa Promująca Aktywny Styl Życia” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i ogłoszonego w województwie mazowieckim.

    Głównym celem konkursu było wyróżnienie szkół, które oferują uczniom ciekawe i atrakcyjne formy wychowania fizycznego i sportu oraz promują wszelkie formy aktywności fizycznej.

    15 listopada w Warszawie w siedzibie Szkolnego Związku Sportowego nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
    Z rąk pani Iwony Zielińskiej-Mróz prezes SZS nagrody odebrał nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Piotrowski. W ramach wyróżnienia szkoła otrzymała puchar, dyplom okolicznościowy i 5000 zł na przeprowadzenie imprezy rekreacyjno-sportowej oraz zakup sprzętu sportowego. Jest to wyróżnienie i uhonorowanie dla całej społeczności szkolnej w szczególności uczniów chętnych do rozwoju sprawności fizycznej i doskonalenia swoich umiejętności, nauczycieli pomagających w tym procesie oraz rodziców przychylnie patrzących na rozwijanie zainteresowań swoich dzieci. Szczycimy się tym, że nasze dzieci i młodzież chętnie garną się do wszelakiej aktywności sportowej. W poprzednim roku mimo pandemii byliśmy razem ze Szkolnym Związkiem Sportowym organizatorem 2 zawodów gminnych, 6 powiatowych i 4 rejonowych w różnych dyscyplinach sportowych. Ponadto nasza szkoła zorganizowała takie turnieje jak:

    - XXI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

    - Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dzieci – kat. dzieci

    - Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – kat. dzieci

    - Memoriał Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego – Rajd rowerowy

    - połączony Dzień Sportu z Dniem Dziecka.

    Cieszymy się bardzo, że nasze imprezy sportowe przyciągają dużą liczbę uczestników i kibiców. Będziemy nadal kontynuować nasze działania promujące zdrowy styl życia.

     

                                                                                                          Piotr Piotrowski
                                                                                             nauczyciel wychowania fizycznego

  • Kondolencje

  • Rocznica odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Walczyli o jej wolność wielcy ludzie i zwykli obywatele.

     

    To rodzic, który był przykładem dla swoich dzieci.

    To nauczyciel, który uczył polskiego mimo zakazów zaborców.

    To ksiądz, który dbał o wiarę chrześcijańską.

    To żołnierz, który musiał walczyć w obcych armiach, ale pamiętał, że jest Polakiem.

     

    8 listopada 2022 r. w naszej szkole  odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V, VIb, VIIIa poświęcony kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOSCI. Apel rozpoczął się od odśpiewania 4 zwrotek hymnu narodowego o godz.11:11.

    W dalszej części apelu wystąpili uczniowie  z naszej szkoły w montażu słowno – muzycznym pt. ,,Drogi do wolności’’. Liczne wiersze, piosenki oraz prezentacja  tworzyły harmonijną całość o bardzo podniosłym, patriotycznym charakterze. Dla młodzieży była to kolejna ,,żywa’’ lekcja historii i doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat przeszłości narodu, kształtowania postaw patriotycznych oraz okazywania szacunku symbolom narodowym.

    Na zakończenie apelu przed budynkiem naszej szkoły posadziliśmy Dąb Niepodległości.

    W świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty patriotyczne, podczas których uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, wykonali przepiękne kotyliony oraz prace plastyczne.

     

    Julita Perlikowska - Tomasik

     

  • Szkolny Konkurs z języka angielskiego ‘Have fun with reading!’

  • Zawody międzypowiatowe w piłkę nożną

    Zawody rejonowe - kategoria młodzież (rocznik 2008-2009) rozgrywano w miejscowości Laski (gmina Izabelin). Zwycięstwo w tych zawodach dawało awans na finały XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Na zawodach 25 października wystąpiły najlepsze zespoły z powiatów: Sochaczew, Pruszków, Żyrardów, Warszawa Zachodnia, Grodzisk Mazowiecki. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły. Dziewczęta po rozegraniu dwóch meczy zajęły 2 miejsce.

    SP Iłów – SP Międzyborów 2:2

    SP Iłów – SP Zielonki 0:4

    Skład zespołu: ZUZANNA PRZANOWSKA, MAJA SIEKIERA, NATALIA ZAJĄC, WERONIKA BARTOS, ZUZANNA GOMOLISZEK, BLANKA KURPIAS, JULIA KUNIKOWSKA, JULIA BŁASZCZYK, JULIA WILCZYŃSKA.

    Opiekun: Piotr Piotrowski

    Chłopcy rozegrali cztery mecze ostatecznie zajmując 4 miejsce. Mecze grupowe:

    SP Iłów – SP Stare Babice 3:3

    SP Iłów – SP Raszyn 2:2

    Po dwóch remisach zajęliśmy 2 miejsce w grupie awansując do półfinałów.

    Mecz półfinałowy:

    SP Iłów – SP Grodzisk Mazowiecki 1:2

    Mecz o 3 miejsce:

    SP Iłów – SP nr 2 Pruszków 0:2

    Skład zespołu: KEVIN KACZMAREK, MATEUSZ KALIŃSKI, BARTŁOMIEJ KUJAWA, KONRAD JASIŃSKI, MATEUSZ STANISZEWSKI, KUBA WASILEWSKI, MARCEL RÓŻYCKI, ERYK STANIASZEK, PAWEŁ KARPIŃSKI, BARTŁOMIEJ ORLIŃSKI

    Opiekun: Monika Kłosek

  • „Szkoła Pamięta”

    (…) Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci. Chwiejna waluta. Nie ma dnia, by ktoś wieczności swej nie stracił (…)”. - Wisława Szymborska

    Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. „Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bohaterach narodowych, ale także o tych lokalnych, którzy są związani z historią naszego regionu. Dlatego uczniowie klasy VIb wraz z panią Julitą Perlikowską–Tomasik, panią Elżbietą Kopka oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego udali się na iłowski cmentarz, gdzie w ciszy, zadumie i skupieniu zapalili znicze na narodowych mogiłach oraz grobach nauczycieli naszej placówki. Wizyta na cmentarzu była duchowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Tak uczczono pamięć o tych, którzy od nas odeszli.

    Julita Perlikowska - Tomasik

     

  • Zawody międzyszkolne w Brzozowie

    W dniu 19.10.2022 roku odbył się III Ogólnopolski Multisportowy Turniej Miast i Gmin na nowej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie Starym. Udział w imprezie wzięły dzieci ze szkół podstawowych z gminy Iłów: SP Brzozów, SP Kaptury, SP Iłów.
    Imprezę sportową oficjalnie otworzył Pan Minister Maciej Małecki i życzył wszystkim zdrowej rywalizacji oraz świetnej zabawy. W wydarzeniu również uczestniczył Wójt Jan Paweł Kraśniewski i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozowie Andrzej Grabarek, którzy podziękowali Ministrowi za wsparcie w budowie hali sportowej. Turniej realizowany był przez Fundacje Orły Sportu. W rywalizacji wzięło udział 40 uczniów z naszej szkoły podstawowej, byli to uczniowie z klas 3-6  dziewczęta i chłopcy Każdy z zawodników występował w 8 konkurencjach: 1. Rzuty do kosza, 2. Slalom piłkarski, 3. Rzuty na bramkę piłka ręczna, 4. Bieg wahadłowy 10x6 m, 5. Podskoki na skakance, 6. Skok dosiężny, 7. Bieg zwinnościowy (koperta) 8. Skok w dal z miejsca. Każdy zawodnik punktował dla siebie, ale także dla swojej szkoły. Wyniki najlepszych 100 zawodników z tego turnieju będą się liczyć do rywalizacji pomiędzy innymi miastami i gminami w kraju.

    Atrakcją dla dzieci była ruchowa ścianka spinaczkowa i symulator jazdy na nartach. Swój pokaz z piłki nożnej – freestyle i drybling przedstawił  Dawid Jarzębowski, półfinalista pucharu Polski w freestyle football.

    Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców uhonorowali pucharami Wójt Jan Paweł Kraśniewski, Dyrektor Szkoły podstawowej w Brzozowie Andrzej Grabarek i Dyrektor Biura Poselskiego Macieja Małeckiego Pan Michał Orliński.

  • RELACJE Z KALENDARZA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

    Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Filialnej im. Wojska Polskiego w Giżycach z powodzeniem biorą udział w zaplanowanych imprezach i uroczystościach zgodnie z opracowanym kalendarzem.
    Bardzo ważnym wydarzeniem był udział w XI edycji NARODOWEGO CZYTANIA, które odbyło się 3. 10. 2022 r. z inicjatywy pani Dyrektor Anny Majchrzak. Lekturą tegorocznej odsłony były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W atmosferę wydarzenia wprowadziła obecnych pani Dyrektor.
    Uczniowie klas VI–VIII ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, znakomicie przenieśli obecnych w cudowny świat poezji. Dzieci miały przyjemność poznać utwory wielkiego wieszcza, do których należą: „Rękawiczka”, „Powrót taty”, „Pani Twardowska”. Dodatkową atrakcją było przybliżenie utworów literatury dziecięcej. Z uwagą wysłuchały wspaniałej interpretacji znanych baśni:    H. CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”, Braci Grimm „Czerwony Kapturek” oraz wierszy: J. Tuwima „Okulary” i M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”.
    Stroje i rekwizyty występujących, pomogły publiczności poczuć klimat romantyzmu. Uczniowie starannie przygotowani do występów przez p. Renatę Jachowicz i p. Julitę Perlikowską-Tomasik otrzymali zasłużone brawa. Dzieci zobaczyły też okolicznościową pieczęć, otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na przygotowanych kartach.                     
    Po prezentacji poezji, pani Dyrektor wyraziła uznanie dla recytatorów, podziękowała nauczycielom za przygotowanie, a obecnym za uwagę. Zaprosiła wszystkich na przygotowany poczęstunek z jabłkiem w roli głównej.

    W tym dniu finalizowaliśmy również obchody ŚWIĘTA JABŁKA, poprzedzone licznymi atrakcjami. DZIEŃ JABŁKIEM PACHNĄCY, rozpoczęliśmy od przygotowania straganu, na którym rumieniło się od jabłuszek podarowanych przez rodziców, którzy są sadownikami. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek. Dzięki tej akcji, dzieci pogłębiły wiedzę o jabłkach, a szczególnie ich walorach zdrowotnych, różnorodności potraw i przetworów z tych smacznych owoców. Wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek”, który był inspiracją do wykonania prac plastycznych. Wiedzą, że jabłka najlepiej jeść ze skórką. Należy jednak pamiętać o ich umyciu przed spożyciem. Bardzo podobała się wszystkim zabawa taneczna przy piosence: „Małe, czerwone jabłuszko”. Na podstawie historyjki obrazkowej: „Od pestki  do jabłka”, nabyły wiedzę na temat: Skąd się biorą jabłka? i poznały cykl rozwojowy jabłoni.  Najbardziej przyjemny moment to degustacja jabłuszek. Cieszymy się, że mogliśmy poczęstować nimi naszych gości.

    Dziękujemy pani Dyrektor za promocję zdrowego stylu życia, poprzez zachęcanie do jedzenia jabłek, które są źródłem zdrowia i witamin, a rodzicom za owoce, pochodzące z lokalnych upraw.

    Bardzo miłym akcentem było podsumowanie Tygodnia Kropki - święta kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci poznały historię Vashti, tańczyły z kropką, szukały i łączyły w pary kolorowe kropeczki, wykonywały zadania matematyczne, odkodowały obrazek poprzez łączenie kropek, wykonały eksperyment pt. „Tańczące kropki”, poszukiwały kropek i dostrzegały je tam, gdzie wcześniej nie zwracano na nie uwagi. Chętnie pozowały do zdjęć: „Z kropką mi do twarzy”, tworzyły kreatywne obrazki. Przedszkolaki spisały się znakomicie, a ich dzieła zdobią szkolny korytarz.

    Pani Dyrektor Anna Majchrzak wręczyła dzieciom pamiątkowe DYPLOMY za udział i kreatywność. Pogratulowała każdemu dziecku, życząc rozwijania pasji i talentów.

    Dzień ten, dostarczył kolejnych okazji do świętowania oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

    Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku upominek oraz specjalnie przygotowany DYPLOM z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA i złożyła serdeczne życzenia.

    A jak widać na załączonych zdjęciach, było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział    w konkursach i zabawach integracyjnych, odgrywały scenki: Przedszkolak o wielkim sercu.

    Przypominaliśmy sobie ważne zasady i umowy, których należy przestrzegać, by wszyscy w grupie czuli się dobrze. Odbyły się także gry i zabawy z wykorzystaniem muzyki.  Poznaliśmy też Kodeks Ekologa, czego efektem było upiększenie kącika przyrody darami natury oraz Zdrowa przerwa owocowa. Zwieńczeniem imprezy były gry planszowe, układanie puzzli, ćwiczenia z wykorzystaniem chusty animacyjnej, balonów, klocków rehabilitacyjnych. Obchody zakończyły się wspólnym odśpiewaniem ulubionej piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek".

    Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w Narodowe Czytanie oraz wszelkie działania, sprzyjające osiąganiu zamierzonych przez nas celów.

    Wyrazy uznania kierujemy do pani Dyrektor Anny Majchrzak za aprobatę i wspieranie naszych przedszkolnych zamierzeń. Jesteśmy bardzo wdzięczni za troskę, wszelką pomoc, życzliwe wskazówki.

    Cieszymy się niezmiernie z zainicjowanych przedsięwzięć, w których wspólnie wzięliśmy udział.

     

    Społeczność Szkoły Podstawowej Filialnej im. Wojska Polskiego w Giżycach

     

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomo, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min.: na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami      i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć. Głośne czytanie przez uczniów klasy V i VIb było motywem przewodnim uroczystości. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III  na auli szkolnej wysłuchali wierszy inscenizowanych przez starszych kolegów. Z głośników szkolnego radiowęzła, wybrzmiewała również lekcje pięknego czytania i słuchowiska. Nadawana była audycja „Czytadło”, podczas której uczniowie czytali fragmenty bestsellerowych powieści, bajek  i satyry. Do akcji głośnego czytania zaangażowała się także świetlica szkolna, biblioteka oraz nauczyciele języka polskiego.

     

    Monika Kujawa

  • Mistrzostwo powiatu dla dziewcząt i chłopców

    Znakomicie spisały się dziewczęta i chłopcy w zawodach powiatowych w piłkę nożną, które odbyły się w Iłowie 29 września 2022 roku. Mistrzostwa rozgrywano w kategorii młodzież (rocznik 2008-2009 czyli klas 7-8) Po wygranych wcześniej zawodach eliminacyjnych z optymizmem przystąpiliśmy do zawodów. Dziewczęta i chłopcy nie dali szans zespołom z powiatu sochaczewskiego i awansowali do zawodów rejonowych. Wyniki i klasyfikacje zawodów:

    Dziewczęta

    SP Iłów – SP Rybno    4:0

    SP Iłów – SP Budki Piaseckie 2:1

    Budki Piaseckie – SP Rybno   0:0

    KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

    1.         SP Iłów                        6          6:1

    2.         SP Budki Piaseckie      1          1:2

    3.         SP Rybno                     0          0:4

    Skład zespołu: ZUZANNA PRZANOWSKA, MAJA SIEKIERA, NATALIA ZAJĄC, WERONIKA BARTOS, ZUZANNA GOMOLISZEK, BLANKA KURPIAS, JULIA KUNIKOWSKA, JULIA BŁASZCZYK, JULIA WILCZYŃSKA. Opiekun: Piotr Piotrowski

    Chłopcy

    SP Iłów – SP Rybno    7:0

    SP Iłów – SP Paprotnia   4:3

    Finał: SP Iłów – SP Teresin    3:0

    Skład zespołu: KEVIN KACZMAREK, MATEUSZ KALIŃSKI, BARTŁOMIEJ KUJAWA, KONRAD JASIŃSKI, MATEUSZ STANISZEWSKI, KUBA WASILEWSKI, MARCEL RÓŻYCKI, ERYK STANIASZEK, PAWEŁ KARPIŃSKI, BARTŁOMIEJ ORLIŃSKI Opiekun: Monika Kłosek

  • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

    Szanowni Rodzice/Opiekunowie,
    W roku szkolnym 2022/2023 dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych są następujące:

    14 października 2022 r. (piątek);
    31 października 2022 r. (poniedziałek);
    28 kwietnia 2023 r. (piątek);
    2 maja 2023 r. (wtorek);
    24,25,26 maja (wtorek, środa, czwartek);
    9 czerwca 2023 r. (piątek). 
    Uczniowie mają możliwość skorzystania w tych dniach z zajęć opiekuńczych, po uprzednim zgłoszeniu wychowawcy.
     

  • POMÓŻ ZUZI WRÓCIĆ DO ZDROWIA

    Zuzia, mała mieszkanka naszej gminy choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

    Dzięki Państwa zaangażowaniu, wiosną tego roku udało się, choćby na chwilę przywrócić uśmiech Zuzi, dzisiaj dziewczynka bardzo cierpi i również potrzebuje naszego wsparcia!

    Poznaj historię Zuzi:

    https://www.krwinka.org/podopieczni/zuzanna-drzewiecka

    Wesprzyj leczenie podopiecznej Fundacji Krwinka

    https://www.krwinka.org/darowizna?target=216

    DZIĘKUJEMY

  • Europejski Dzień Języków

    27 września 2022 r. spotkaliśmy się w auli szkolnej im. Jana Pawła II z okazji apelu przybliżającego ideę Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację pod hasłem „Uczę się języków, bo wiem, że warto!”, w której pokazali możliwości, jakie daje nam znajomość języka obcego w życiu codziennym. Krótkie scenki uświadomiły uczniom potrzebę znajomości języka obcego podczas podróży, nawiązywania nowych znajomości, jak również w poszukiwaniu dobrej pracy. Przedstawieniu towarzyszyły występy wokalno-taneczne uczniów z klas II B, III A, III B oraz dziewczyn z klas ósmych: Amelii Tomaszewskiej i Wiktorii Łęckiej.

    Organizatorzy uroczystości:

    Agnieszka Kalińska

    Aneta Jagielska

    Piotr Jędraszczak

  • Harmonogram zebrania dnia 29.09.2022r.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć