• Podsumowanie roku sportowego 2022/2023

    W piątek 8 grudnia 2023 roku w nowej hali sportowej ZS CKP Osiemdziesiątka Sochaczew odbyła się gala podsumowująca osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2022/2023 ze szkół w powiecie sochaczewskim. Była to także doskonała okazja do zainaugurowania nowego szkolnego roku sportowego 2023/2024. Tego dnia nie zabrakło atrakcyjnych nagród, medali i gratulacji dla najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Elżbieta Kopka. Szkoła otrzymała dwa puchary za 2 miejsce w rywalizacji w kategorii młodzież i 4 miejsce w kategorii dzieci. Dostaliśmy także wyróżnienie za współorganizowanie zawodów powiatowych i rejonowych. Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Pietrzyk srebrny medalista olimpijski sztafecie 4×400 m z Montrealu 1976.

    Wyróżnienia dla szkół w ramach współzawodnictwa w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przyznano w kategorii:

    Szkoły Podstawowe „DZIECI” dziewcząt i chłopców

    1. SP Młodzieszyn

    2. SP Kozłów Biskupi

    3. SP Teresin

    4. SP Iłów

    5. SP Budki Piaseckie

    6. SP Paprotnia 

    Szkoły Podstawowe „MŁODZIEŻ” dziewcząt i chłopców

    1. SP Kozłów Biskupi

    2. 2 SP Iłów

    3. SP Teresin

    4. SP Budki Piaseckie

    5. SP Kamion

    6. SP Rybno

     

  • Promocja sportu - tenis stołowy

    W czwartek 7 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klasy VI wraz opiekunami Moniką Kłosek i Piotrem Piotrowskim oraz dyrektor Elżbietą Kopka uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z zawodniczkami Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego. Zorganizował je Bronisław Gawrylczyk- właściciel klubu w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym.
    SKTS Sochaczew to 4-krotne srebrne i 7-krotne brązowe medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski oraz 3-krotne zdobywczynie Pucharu Polski w tenisie stołowym kobiet.
    Uczniowie mogli podziwiać grę: Iriny Ciobanu , Darii Łuczakowskiej i Aleksandry Wojtczak. Mogli też z zawodniczkami poćwiczyć grę w tenisa stołowego, zdobyć gadżety klubowe. Spotkanie odbyło się w Mikołajkowej atmosferze w której  uczestniczył też Wójt Gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski.

     

  • MIkołajkowa niespodzinka

            6 grudnia to czas magiczny, to czas, kiedy czujemy już przedsmak Świąt Bożego Narodzenia.  Do naszej szkoły zagościł Święty Mikołaj - Wójt Gminy Iłów P. Jan Kraśniewski. Pan Wójt serdecznie powitał wszystkie dzieci, złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym – dzieciom oraz pracownikom szkoły. Następnie przybliżył zebranym krótką historię o Mikołaju. Pan Wójt ofiarował dzieciom  prezenty. Na koniec spotkania młodzież naszej szkoły zaprezentowała Gościowi taniec ”Waka,Waka”. Odwiedziny  Mikołaja  sprawiły  wiele radości uczniom. W tym dniu uśmiechu nie brakowało. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. 

    Urszula Geras-Stodulska

  • Mikołajki z Powiatową Komendą Policji w Sochaczewie

    6 grudnia to szczególny dzień. I  ten szczególny dzień klasa III a i III b wraz z wychowawcami p. Urszulą Geras – Stodulską, p. Moniką Kurowską i p. Agnieszką Pytkowską spędzili z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

    Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe i zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

    W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie profilaktyczne podczas którego policjantki mówiły o bezpieczeństwie w czasie zimy, w ruchu drogowym, korzyściach płynących z noszenia odblasków, ale poruszono również niezwykle ważne kwestie jak tolerancja, akceptacja rówieśnicza i szacunek do drugiego człowieka.

    Najważniejszą jednak atrakcją była wizyta świętego Mikołaja, który przyniósł dla każdego dziecka upominek.

    Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń.

    Monika Kurowska

  • Niezwykłe Mikołajki w Szkole Podstawowej w Iłowie z drużyną Leszka Klimasa

    W przeddzień Mikołajek w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie „Poruszamy Polskę”. Akcja ta powstała z inicjatywy Leszka Klimasa i ma na celu uświadomienie młodym ludziom w całej Polsce konsekwencji zdrowotnych płynących ze złych nawyków żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej.

    Nasza szkoła, na czele z panią dyrektor Elżbietą Kopką oraz koordynatorami - Magdaleną Kaniecką i Julitą Perlikowską-Tomasik, jako jedna z wielu w Polsce zgłosiła się do udziału w Akcji. Wysłaliśmy aż trzy filmy przepełnione energią i zapałem, które zaowocowały przyjazdem tak wspaniałych gości jak Leszek Klimas oraz Filip Chajzer.

    Spotkanie rozpoczęliśmy od nietypowego powitania gości tańcem w rytmach Shakiry, meksykańską falą w świątecznym anturażu oraz humorystyczną piosenką. Po motywacyjnej rozmowie Filipa Chajzera z Leszkiem Klimasem usłyszeliśmy inspirującą historię o drodze do sukcesu i dążeniu do celu pomimo trudności.

    Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wykładzie żywieniowym prowadzonym przez dietetyczki programu “Efekt Klimasa”. Zarówno młodzież jak i młodsi uczniowie chętnie zadawali pytania naszym gościom i udzielali się podczas spotkania.

    Kolejną częścią programu był wyczerpujący trening z Leszkiem Klimasem, który odbył się w Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie. Wzięli w nim udział nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście na czele z naszymi wspaniałymi uczniami. 

    Na zakończenie zaprosiliśmy do wspólnego tańca wszystkich uczestników wydarzenia. Słowa piosenki “Jesteś super” jeszcze bardziej utwierdziły nas w przekonaniu, że sukces jest na wyciągnięcie naszej ręki.

    Niespodziankom nie było końca…zostaliśmy obdarowani upominkami od marki “Kurczak Sielski” oraz skosztowaliśmy pysznych, bezcukrowych drożdżówek prosto z Piekarni Młyn Olecko.

    Cieszymy się bardzo, że to właśnie my zostaliśmy wybrani i mieliśmy możliwość udziału w Akcji “Poruszamy Polskę”. 

    Jesteśmy przekonani, że to spotkanie zaowocuje poprawą nawyków żywieniowych i aktywniejszym trybem życia nas wszystkich.

     

    Dziękujemy za pomoc w organizacji powyższego przedsięwzięcia uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz Środowiskowej Hali Sportowej, firmie WORD MEDIA za udostępnienie sceny, jak również panu Pawłowi Trafalskiemu za czuwanie nad nagłośnieniem, pani Monice Kujawa za oprawę taneczną, panu Piotrowi Jędraszczakowi za oprawę muzyczną, pani Justynie Kuźmińskiej za wspaniałe dekoracje.

     

    Relacje z wydarzenia w naszej szkole można obejrzeć na portalu społecznościowym Leszka Klimasa, Piekarni Młyn Olecko oraz Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie:

    https://www.facebook.com/reel/662137619336561 

    https://fb.watch/oMwsjiDhLN/ 

    https://fb.watch/oNTcaR3div/

    https://www.canva.com/design/DAF3RZd1gS4/ynVJqRENYHlTHPAcA2YjbA/watch?utm_content=DAF3RZd1gS4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor 

    Link do filmu podsumowującego wydarzenie w naszej szkole - Poruszamy Polskę w Szkole Podstawowej w Iłowie 

     

    Dyrektor Szkoły Elżbieta Kopka

    Koordynatorzy akcji - Magdalena Kaniecka i Julita Perlikowska-Tomasik

     

     

  • Projekt edukacyjny "Model cząsteczki DNA"

    Uczniowie klasy  8  w ramach zajęć z biologii  wzięli  udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym wykonania modelu cząsteczki DNA. Głównym założeniem było poznanie i utrwalenie komplementarności zasad, czyli prawidłowości dotyczącej łączenia się zasad azotowych w kwasach nukleinowych. Uczniowie wykazali się wielką inwencją twórczą . Modele, które wykonali zrobione są z różnych materiałów np.: plastiku, papieru, metalu, koralików, kredek, patyczków do lodów, pomponów, piłeczek styropianowych, słomek plastikowych, plasteliny. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu wykonawców powstały imponujące prace.

                                                                          Koordynator projektu – nauczyciel biologii Aneta Dąbrowska-Gorzka

     

  • Uczennice naszej szkoły laureatami w Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym

    4 grudnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyło się wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu Ekologicznego „Pszczoły- Nasze Życie”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu” Eko-Bohaterzy, Na Ratunek!”.  Nagrody dzieciom wręczyły p .E. Młodziejewska ze Stowarzyszenia ”Razem Możemy Więcej” oraz p. J. Milewska Dyrektor Szkoły w Gąbinie. Laureatami naszej szkoły zostały:
     

    w kategorii przedszkola - zdjęcia:

    II miejsce Zuzanna Gasik- oddział przedszkolny 0a

    Wyróżnienie Anna Kaniecka- oddział przedszkolny 0a

    W kategorii 4-8 prace plastyczne:

    Amelia Błaszczak kl.VI- wyróżnienie

    Julia Zientara kl. V- wyróżnienie

    Organizator przydzielił na rzecz naszej placówki hotel dla owadów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

    Grażyna Błaszczyk

     

  • Zawody piłki ręcznej dzieci

    W poniedziałek dnia 04.12.2023 roku odbyły się na hali sportowej w Teresinie zawody o Puchar Starosty Sochaczewskiego dziewcząt i chłopców kategoria „dzieci”. Duży sukces osiągnęły nasze dziewczęta, które wygrały wszystkie mecze i zwyciężyły w turnieju. Królem strzelców została Aleksandra Gasik a najlepszą bramkarką Amelia Kowalska. Wyniki:

    SP Iłów - SP Kozłów Biskupi 7:0

    SP Iłów – SP Brochów 4:1

    SP Iłów – SP Teresin 5:3

    Klasyfikacja końcowa:

    1. SP Iłów

    2. SP Teresin

    3. SP Kozłów Biskupi

    4. SP Brochów

    Gorzej powiodło się chłopcom, którzy jeden mecz po rzutach karnych, drugi jedną bramką i tylko ostatni mecz przegrali zdecydowanie. Wyniki:

    SP Iłów - SP Kozłów Biskupi 6:6 karne 0:1

    SP Iłów – SP Teresin 3:4

    SP Iłów – SP Brochów 1:4

    Klasyfikacja końcowa:

    1. SP Teresin

    2. SP Brochów

    3. SP Kozłów Biskupi

    4. SP Iłów

    Skład dziewcząt: Amelia Kowalska, Aleksandra Gasik, Marika Stasiak, Klaudia Staniszewska, Nikola Kowalska, Klaudia Pendowska, Maja Błaszczyk, Patrycja Janiak, Diana Kobierecka, Natasza Nowacka

    Skład chłopców: Filip Wasilewski, Brajan Kaczmarek, Adam Banaszczak, Patryk Papierowski, Hubert Korczak, Filip Ludwiczak, Jakub Dąbrowski, Mateusz Kujawa, Krystian Kopka, Oskar Jasiński, Opiekunowie: Justyna Kuźmińska, Piotr Piotrowski

     

  • Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia

    Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą a także zwrócenie uwagi na walkę z AIDS oraz uświadomienie o konieczność pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie.

    Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

    Nasza szkoła jak co roku, także przyłączyła się do akcji profilaktycznej, która była przygotowana z myślą o całej społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym uczniowie klas 7 w ramach realizacji projektu edukacyjnego z biologii  wykonali plakaty i gazetki tematyczne. Prace zostały zaprezentowane  w auli szkolnej .Ponadto w szkolnej gazetce wirtualnej została zamieszczona prezentacja multimedialna przedstawiająca problematykę choroby AIDS. Społeczność szkolna miała możliwość też wysłuchać prelekcji uczennicy klasy 7 poprzez szkolny radiowęzeł .

     

    Koordynatorzy akcji- opiekunowie Szkolnego Koła  PCK :

    Aneta Dąbrowska-Gorzka i Monika Kłosek

     

  • ,,Jak mówić o niepełnosprawności?”

    Nasza szkoła będzie brała udział w Projekcie Edukacyjnym ,,Jak mówić o niepełnosprawności?”. Odbiorcami działań projektowych będą uczniowie klas I-III. Projekt będzie trwał od grudnia 2023 r. do końca maja 2024 r. i oparty będzie o materiały zawarte w książce Julii Borkowskiej o takim samym tytule. Autorka opracowała opowiadania dotyczące różnych niepełnosprawności a do historyjek dołączyła ilustracje,  które ułatwiają rozmowę z dziećmi.Zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych, rozwijanie empatii i kształtowanie tolerancji wobec nich, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów, a także przygotowanie do wspólnego spędzania czasu z osobami z niepełnosprawnościami.

    Małgorzata Bujakowska

  • Dentobus w naszej szkole

           Dbanie o higienę jamy ustnej jest pierwszym krokiem do uzyskania zdrowego i pięknego uśmiechu. Aby móc cieszyć się nim jak najdłużej konieczna jest regularność, skrupulatność, systematyczność oraz wizyty kontrolne u stomatologa. Bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowego uzębienia, pełni nie tylko dieta, ale to w jaki sposób na co dzień dbamy o swoje zęby, pamiętając o częstym ich myciu. Nie zawsze jednak to wystarczy, aby nasze zęby były w dobrym stanie. Z pomocą śpieszy mobilny gabinet stomatologiczny o ciekawej nazwie Dentobus. Naszą szkołę Dentobus  odwiedził w dniach 28-29 listopada 2023 r. Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty Dentobusu pani lekarz stomatolog z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, przeprowadziła indywidualne badania stomatologiczne. Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów dzieci. Opieka stomatologiczna Dentobusu była bezpłatna. Możliwość udzielania takiego świadczenia stomatologicznego miało na celu zwiększenie dostępności profilaktyki i leczenia dla dzieci oraz młodzieży, by w przyszłości ograniczyć miejscowe i ogólnorozwojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

    Urszula Geras-Stodulska

  • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UMIEM PŁYWAĆ 2023

    W listopadzie 2023 r. klasy II i III zakończyły realizację bezpłatnych zajęć w ramach projektu powszechnej nauki pływania. Uczestniczyło w nich  42 uczniów, którzy  w trzech grupach zdobywali podstawowe umiejętności pływania, pod kierunkiem instruktorów na pływalni ”Orka” w Sochaczewie.  Pomysłowe, bezstresowe i skuteczne zajęcia zgodnie z programem polegały na: oswajaniu z wodą, nauce pływania, doskonaleniu i treningu stylów pływackich. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas: Majewska Renata, Kurowska Monika, Stodulska Urszula. Zadanie zrealizowane zostało w ramach programu „Umiem pływać” przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem był Minister Sportu  i Turystyki, a organizatorem Wójt Gminy Iłów oraz Szkoła Podstawowa w Iłowie.  

                                                                         Szkolny koordynator programu: Majewska Renata

  • Wizyta klas III w Gminnej Bibliotece Publicznej

    Z radością klasa III a i III b wraz z wychowawcami p. Urszulą Geras-Stodulską,  p. Moniką Kurowską oraz p. Agnieszką Pytkowską  odpowiedziały na zaproszenie od Pani Dyrektor Anny Kornackiej – Bartos z wizytą w bibliotece w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada . Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat roli misia w życiu dziecka. Ustaliliśmy wspólnie, że misiu pociesza w trudnych chwilach, daje radość, gdy się go przytula oraz jest świetnym towarzyszem wszelkich zabaw. Na początku uczniowie poznali historię pluszowego misia. Następnie wykonywali prace plastyczne. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

    Monika Kurowska

  • Warsztaty z uczniami

    ,Jak współpracować w grupie? Kształtowanie postawy szacunku i empatii w relacji z innym”- taki temat nosiły przeprowadzone 24.11.2023r. warsztaty w klasie Va. Prowadzące to specjalistki z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sochaczewie: p. pedagog Anna Turbiarz i p. psycholog Monika Królikowska przygotowały szereg ćwiczeń, które miały przede wszystkim pogłębić poczucie przynależności do grupy oraz wzbudzić w uczniach poczucie szacunku i tolerancji wobec innych.

    Justyna Kuźmińska

  • Innowacja pedagogiczna "Poruszamy Polskę"

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa w Iłowie klas 0-VIII w dniach 27 listopada do 5 grudnia włączyli się do innowacji pedagogicznej pod opieką Pani Moniki Kujawy  pod hasłem: „Poruszamy Polskę”.

    Głównym celem innowacji jest kształtowanie i promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz nabywania nowych umiejętności a także pogłębianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się wśród dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

  • Przedszkolaki i Dzień Pluszowego Misia

    24 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych, świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem lub ukochanym pluszakiem.

    Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie z misiami tańczyly przy piosenkach: "Gumme bear" i "Misio mniam mniam". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz miosiwa fotobudka.

    Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej misiowej zabawy. 

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

  •  III miejsce w województwie mazowieckim dla naszej szkoły

    Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie we wrześniu 2023 r. przystąpiła po raz drugi do konkursu pod hasłem „Szkoła Podstawowa Promująca Aktywny Styl Życia” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i ogłoszonego w województwie mazowieckim.
    W poprzednim roku nasza szkoła otrzymała tytuł najlepszej szkoły na Mazowszu w kategorii szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było wyróżnienie szkół, które oferują uczniom ciekawe i atrakcyjne formy wychowania fizycznego i sportu oraz promują wszelkie formy aktywności fizycznej.

    22 listopada 2023 r. w Warszawie w siedzibie Szkolnego Związku Sportowego nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych.(w województwie mazowieckim mamy 7460 szkół podstawowych)
    Z rąk pani Iwony Zielińskiej - Mróz prezes SZS nagrody odebrała dyrektor szkoły Elżbieta Kopka
    i  nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Piotrowski. W ramach wyróżnienia szkoła otrzymała okazały puchar i 2000 zł na przeprowadzenie imprezy rekreacyjno-sportowej oraz zakup sprzętu sportowego. Jest to wyróżnienie i uhonorowanie dla całej społeczności szkolnej w szczególności uczniów chętnych do rozwoju sprawności fizycznej i doskonalenia swoich umiejętności, nauczycieli pomagających w tym procesie oraz rodziców przychylnie patrzących na rozwijanie zainteresowań swoich dzieci. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasze dzieci i młodzież chętnie garną się do wszelakiej aktywności sportowej. Dzięki wsparciu dyrekcji w szkole prowadzono działania prozdrowotne, które pomagają uczniom zrozumieć, jak dbać o swoje zdrowie i zdrowie innych. Edukacja zdrowotna jest ważnym elementem procesu wychowania i edukacji. W ramach działań prozdrowotnych, szkoły mogą organizować różnorodne zajęcia, takie jak: zachęcanie do aktywności fizycznej, spacery, zabawy na boisku szkolnym.  Dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w programach ogólnopolskich „Umiem pływać” i  zajęciach SKS finansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest minister właściwy ds. kultury fizycznej.

    W ubiegłym roku szkolnym 2022/2023 byliśmy organizatorem 4 zawodów gminnych, 6 powiatowych i 4 rejonowych w różnych dyscyplinach sportowych przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym w Sochaczewie Ponadto nasza szkoła zorganizowała takie imprezy
    i  turnieje jak:

    - XXII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

    - Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dzieci – kat. dzieci

    - Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – kat. Dzieci

    - Feryjny turniej tenisa stołowego

    - Memoriał Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego – Rajd rowerowy, turniej tenisa stołowego

    - połączony Dzień Sportu z Dniem Dziecka.

    Cieszymy się bardzo ze nasze imprezy sportowe przyciągają dużą liczbę uczestników i kibiców. Będziemy nadal kontynuować nasze działania promujące zdrowy styl życia.

     

                                                                                                          Piotr Piotrowski
                                                                                             nauczyciel wychowania fizycznego
     

  • Wieczornica Patriotyczna

     " BEZ TEJ MIŁOŚCI MOŻNA ŻYĆ..."

    W listopadowe popołudnie uczniowie naszej szkoły zorganizowali WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ.                    

    Cele, które przyświecały wieczorowi poetyckiemu to przede wszystkim uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji, wychowanie w duchu patriotyzmu, wdrażanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Ponad to przypomnienie i utrwalenie faktów historycznych, ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę, więzienia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia.
        Uczniowie pod kierunkiem pani Julity Perlikowska - Tomasik  zaprezentowali program artystyczny, w którym kluczowym słowem była Ojczyzna. W organizację tego przedsięwzięcia włączyły się również panie Monika Kujawa, Małgorata Bujakowska, Agnieszka Pytkowska oraz pan Piotr Jędraszczak. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze, skłaniającej do refleksji nad losami kraju. Niezwykły nastrój podkreślony blaskiem świec, udzielił się uczestnikom uroczystości podczas  recytacji wierszy o tematyce patriotycznej, przeplatanej akordami muzyki. Przedstawienie było ciekawą lekcją historii. Przed słuchaczami jawiły  różne wydarzenia historyczne dotyczące naszego kraju. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą , upadkiem, poświęceniem i miłością do Ojczyzny. Wieczornica dedykowana była nie tylko bohaterom, którzy oddali swe życie za naszą Niepodległą, ale też tym Polakom, którym  zawdzięczamy teraźniejszą wolność.

    Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kopka, która podziękowała wszystkim gościom za przybycie, a naszym wspaniałym artystom, harcerzom oraz chórzystom za pełen refleksji wieczór.

    Julita Perlikowska - Tomasik

     

  • Tabliczka mnożenia jest do nauczenia

         Tabliczka mnożenia nie jest łatwa, a przyczyn braku powodzenia w jej opanowaniu może być wiele. Są jednak sposoby, dzięki którym nauka stanie się przyjemnością i wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Wszyscy wiemy, że  w matematyce kluczowa jest praktyka. Im więcej  powtarzamy tabliczkę mnożenia, tym łatwiej  ją opanujemy. Każdy z nas  zaczynał  od tego samego punktu, więc nie ma co się stresować. Zabawa w liczenie może być naprawdę fajna. Świetnym  narzędziem do nauki tabliczki mnożenia są wierszyki, ponieważ dodają element rytmiczny.  Im bardziej związane z codziennymi obrazami lub sytuacjami, tym łatwiej będzie  zapamiętać. Klasy trzecie biorą udział w projekcie matematycznym „ Nos Pinokia”. Z tego też względu w Dniu Święta Tabliczki Mnożenia rozwiązywali różne zadania matematyczne utrwalające tabliczkę mnożenia. Były to właśnie wierszyki. Próbowali również sami je układać. Uczniowie  grali w grę „Piramida” oraz gry planszowe, karciane i komputerowe. Nauka przez zabawę to zdecydowanie najatrakcyjniejsza dla dziecka forma przyswajania wiedzy.

    Urszula Geras-Stodulska

     

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada, to dzień, w którym razem z UNICEF obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

    W to bardzo ważne święto wszyscy uczniowie przypomnieli sobie jakie są ich prawa. Zostały przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. 

    W to wydarzenie włączyły się równiez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsi chętnie wypowiadali się na temat swoich praw i wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o prawach dziecka, oglądały także bajkę edukacyjną „Karolek i prawa dziecka”. Na zakończenie dzieci wykonały tematyczne kolorowanki.

    Pamiętajmy, jak niezwykle ważne jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

    Justyna Lewandowska

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć