Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dziś „Marzannę” - symbol zimy. Wesoły i barwny korowód dzieci przeszedł ulicami Iłowa, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością . W ten tradycyjny sposób pożegnaliśmy mroźną zimę i przywitaliśmy nadchodzącą wiosnę.
Dziecko uczy się wtedy...kiedy nie wie, że się uczy!
21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie brali udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Główne założenie inicjatywy to aktywny udział uczniów oraz ich rodziców w bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce. Organizatorem tego wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.
Z inicjatywy NASK Państwowego Instytutu Badawczego na ich stronie znalazły się quizy, dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów. Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie quizy zaprojektowano z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie mogli brać udział nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Quizy można było wykonać na zajęciach w szkole lub w wolnym czasie w domu, również z udziałem rodziców.
W ramach zabawy istniała też możliwość zapoznania się z edukacyjnymi filmami o przygodach zabawnych bohaterów: Plika i Foldera w sieci. Dowcipna i przystępna dla dzieci treść filmów zawiera wiedzę o zasadach postępowania, które sprawiają, że korzystanie z nowych technologii staje się bezpieczniejsze i bardziej kształcące.
Iłowscy uczniowie biorą aktywny udział w takich wydarzeniach jak m.in. Tydzień Kodowania, Godzina Kodowania czy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci z klas I- III wspólnie z nauczycielem p. Ewą Ryfa realizują innowacyjny program edukacyjny „Technologie z klasą”.
W związku z obchodami Dnia Nowych Technologii zaprosiliśmy do szkoły przedstawiciela MAC, który zaprezentował uczniom klas drugiej i trzecich robota Photona.
To pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej nietypowej lekcji. Świetnie poradzili sobie w tworzeniu własnych algorytmów czy prostych sekwencji kodów. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Photon posiada sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość.
Już po pierwszych lekcjach można stwierdzić, że zajęcia z Photonem to świetna sprawa. Dzieciom trudno było rozstać się z nim i wyjść na przerwę.
Uczniowie ze starszych klas pracując w grupach, kodowali spacer Photona na podstawie słów, działań matematycznych i innych wymyślonych przez siebie sytuacji. Wędrówka robota wcale nie była nudna. Na każdym etapie musiał on wykonać zaprogramowane polecenie – orientować się w przestrzeni, dać świetlny sygnał czy zmienić kolor lub wydać dźwięk. Każda grupa zadanie wykonała koncertowo! Okazuje się, że dzięki pracy z robotem uczniowie mogą poszerzać także wiedzę z różnych dziedzin, jak przyroda, biologia, geografia, matematyka czy języki obce.
Ewa Ryfa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robot Photon gościem w Iłowie podczas obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji.
Dnia 22 marca 2018 r. (czwartek) w godzinach 15:30-16:30 zapraszamy wszystkich rodziców na dzień otwarty.
12 marca 2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów reprezentujących gminy z powiatu sochaczewskiego.
Celem turnieju jest popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym oraz poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Turniej był połączony ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP, oraz pokazem sprzętu zorganizowanym przez sochaczewskich strażaków PSP.
Laureatami w grupie I zostali uczniowie z naszej szkoły:
Oliwier, który zdobyły I miejsce reprezentować będzie naszą szkołę w eliminacjach szczebla wojewódzkiego.
Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe,
Uczniów do konkursu przygotowały: p. Aneta Dąbrowska-Gorzka, p. Monika Kurowska, p. Ewa Majorek.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie uczestników.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!
20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Iłowie witaliśmy wiosnę oraz obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uroczystość przygotował p. Paweł Sarzała wraz z uczniami klasy Vb. W wiosenną zadumę wprowadził nas krótki film z bardzo ważnym przesłaniem nawiązującym do radości z budzącego się na nowo życia. Później były życzenia dla kobiet, koleżanek i dla wszystkich pań pracujących w naszej placówce, które złożył w imieniu męskiej części społeczności szkolnej uczeń klasy piątej – Kacper Stobiecki. Potem pozostali uczniowie tej klasy odegrali skecze, które nawiązywały do roli kobiet na przestrzeni dziejów. W roli ojca wystąpił Adrian Zientara, syna grał Zobaczyliśmy historię miłosną z późnego średniowiecza, polowanie na żonę oraz karykaturalnie przedstawioną prace nauczycielek z edukacji wczesnoszkolnej oraz tych pań, które uczą w klasach starszych. Całość przeplatały utwory wokalno-instrumentalne, które przygotował p. Piotr Jędraszczak. Soliści i solistki (Sandra Łęcka, Mateusz Staniaszek, Oliwier Dutkiewicz) prezentowali swoje umiejętności wokalne, a towarzyszył im chór szkolny. Następnie, już na zakończenie dziewczyny zatańczyły taniec kowbojski, po którym Bartosz Romanowski wraz z koleżankami i kolegami (Anią Sałacińską, Olgą Pytkowską, Jolantą Zientarą, Anną Karpińską, Bartoszem Stachowiakiem) przypomniał w sposób humorystyczny znaczenie poszczególnych kobiecych imion. Pani Dyrektor Renata Majewska podziękowała wszystkim artystom i ich opiekunom.
W terminie 6-21 marca 2018r. odbędzie się rekrutacja dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie oraz klasy I w/w szkoły.
Zapraszamy Rodziców do sekretariatu w godz. 800 – 1500 celem wypełnienia odpowiednich dokumentów na rok szkolny 2018/2019.
Druki można pobrać na stronie internetowej www.szkolap.edupage.org w zakładce „Rekrutacja”.
Druki można też pobrać w sekretariacie szkoły.
Szczegóły znajdują się w załączniku „Procedura rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie na rok szkolny 2018/2019”
9 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej im. Gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu- Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
I miejsce w kategorii plakat zajęła Magdalena Walczak- uczennica klasy I Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Nagrody pocieszenia otrzymali: Mateusz Staniaszek, Aleksandra Wojtecka, Hubert Jurek, Zuzanna Gomoliszek, Blanka Kurpias. DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Konkurs stanowił jedno z wielu działań, jakie uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie realizowali z okazji DBI. Wkrótce pełna relacja ze wszystkich przeprowadzonych działań. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Dnia 26.02.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest przede wszystkim rozpowszechnienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Uczestnikami Turnieju Gminnego byli wyłonieni zwycięzcy podczas eliminacji szkolnych.
W skład komisji zasiadły następujące osoby:
Oraz gość specjalny:
Po dokonaniu oceny prac pisemnych (test – 25 pytań) dogrywce dla uczniów z jednakową liczbą punktów jury zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych ze Szkoły Podstawowej w Iłowie:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
I miejsce – Oliwier Dutkiewicz kl. VI b
III miejsce – Karol Krzemiński kl. IV a
II grupa wiekowa (klasy VII i oddziały gimnazjalne):
II miejsce – Dominik Bartos kl. VIIa
Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wręczone przez jury pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy świadomość młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
W dniu 23 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Iłowie przeprowadzono eliminacje szkolne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które miały na celu wyłonienie reprezentantów do Eliminacji Gminnych w/w turnieju. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 30 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy medycznej.
W eliminacjach udział wzięło 15 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców z klas IV-VI; 6 uczniów z klas VII oraz 50nuczniów oddziałów gimnazjalnych.
Pracę uczniów klas IV-VI oceniało jury w składzie: p. Aneta Gorzka, p. Ewa Majorek, p. Andrzej Wojciechowski- przedstawiciel OSP Iłów.
Pracę uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych oceniało jury w składzie: p. Monika Kurowska, p. Monika Kłosek, p. Henryk Grabarek - przedstawiciel OSP Iłów.
Nad przebiegiem konkursu czuwała pani dyrektor Ewa Ryfa.
Wyniki końcowe eliminacji są następujące:
KATEGORIA IV-VI
I miejsce – Karol Krzemiński kl. IV a
II miejsce – Oliwier Dutkiewicz kl. VI b
III miejsce – Hubert Jurek kl. V b
KATEGORIA KLASY VII
I miejsce – Kacper Krzemiński
II miejsce – Dominik Bartos
KATEGORIA ODDZIAŁY GIMNAZJALNE
I miejsce – Natalia Filanowska kl. III c
II miejsce – Kinga Gasik kl. II b
III miejsce – Natalia Ziembicka kl. IIa
IV miejsce – Weronika Kamińska kl. III c
Osoby te zakwalifikowały się do Eliminacji Gminnych, które odbędą się w naszej jednostce w dniu 26 lutego. Gratulujemy
Organizatorzy dziękują sponsorom nagród:
Dnia 22 lutego 2018 r. (czwartek) w godzinach 15:30-16:30 zapraszamy wszystkich rodziców na dzień otwarty.
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania i zachowania w I półroczu 2017/2018
Oddział przedszkolny Oa
Oddział przedszkolny Ob
Klasa Ia
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania i zachowania w I półroczu 2017/2018
Klasa Ib
Klasa II
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania i zachowania w I półroczu 2017/2018/ średnia 4,75 i wyżej/
Klasa IIIa
Klasa IIIb
Klasa IVa
Klasa IVb
Klasa Va
Klasa Vb
Klasa VIa
Klasa VIb
Klasa VIIa
Klasa VIIb
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki nauczania i zachowania w I półroczu 2017/2018 / średnia 4,73 i wyżej/
Klasa IIa – oddział gimnazjalny
Klasa IIb – oddział gimnazjalny
Klasa IIc – oddział gimnazjalny
Klasa IIIa – oddział gimnazjalny
Klasa IIIb– oddział gimnazjalny
Klasa IIIc– oddział gimnazjalny
Klasa Ia
1. Błaszczyk Oliwia
Klasa Ib
1.Ziarek Jakub
2.Orliński Adam
Klasa II
1.Latoszewski Marcin
2.Roskosz Kinga
Klasa IIIa
1.Tomaszewska Amelia
2.Kaczmarek Kevin
Klasa IIIb
1.Bogiel Natalia
2.Babulewicz Natalia
Klasa IVa
1.Majewska Malwina
2.Krzemiński Karol
Klasa IVb
1.Pakuła Kornelia
2.Sztubecka Julia
3.Roskosz Adrian
Klasa Va
1.Kornacka Weronika
2.Tomaszewska Julia
3.Brzezińska Kinga
Klasa Vb
1.Jurek Hubert
2.Zając Kacper
3.Pytkowska Olga
4.Jaworski Dominik
Klasa VIa
1.Kubański Adrian
2.Feliniak Małgorzata
3.Latoszewski Michał
Klasa VIb
1.Dutkiewicz Oliwier
Klasa VIIa
1.Bartosiak Julia
2.Brzezińska Oliwia
3.Orlińska Wiktoria
Klasa VIIb
1.Kuźmiński Kacper
2.Zając Arkadiusz
Klasa IIaG
1.Michalska Sandra
2.Sobótka Karolina
Klasa IIbG
1.Olkowicz Piotr
2.Przewoźny Jakub
3.Pytkowska Sylwia
Klasa IIcG ----------
Klasa IIIaG -----------
Klasa IIIbG ------------
Klasa IIIcG ----------
Technologie z klasą
Uczniowie klasy II SP w Iłowie pod kierunkiem p. E. Ryfy od początku roku szkolnego biorą udział w innowacyjnym programie „Technologie z klasą”. Udział w tym programie pozwoli im w łatwy i przystępny sposób poznać nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci. W I półroczu zostały zrealizowane 4 scenariusze lekcji dotyczące nowych technologii : „Jak działa wyszukiwarka internetowa”, „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”, „Do czego człowiek wykorzystuje roboty”, „Czym jest inteligentny dom”. Po każdej realizacji lekcji przesyłamy do organizatora, którym jest „Uniwersytet Dzieci” krótką relację z zajęć.
W II półroczu scenariusze będą dotyczyły programowania (programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch Jr.) Scenariusze przygotowane są na bazie materiałów "Najmłodsi programują!" Fundacji Orange. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczą się zespołowej pracy, rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawią.
Ewa Ryfa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Technologie z klasą.
Każdy może być programistą
Począwszy od grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie biorą cyklicznie udział w Godzinie Kodowania. To inicjatywa edukacyjna organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Adresatami są uczniowie, nauczyciele, rodzice. Cieszy się ona dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, a więc na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Można tam znaleźć wiele zestawów, które przypominają uczniom ich bohaterów z różnych gier, zabaw i filmów. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney bądź też Minecraft. Uczeń może zaprogramować swoją wersję gry.
Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.
Ewa Ryfa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Godzina kodowania.
6 lutego w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Już po raz czternasty nasz kraj przyłącza się do tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczy 130 państw z całego świata. Krajowym organizatorem DBI jest konsorcjum złożone z Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Partnerem Głównym – Fundacja Orange, a Partnerem – firma Facebook.
Ponad 2 700 lokalnych akcji edukacyjnych, dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i pedagogów zaangażowanych w promowanie odpowiedzialnego korzystania z Internetu – w taki sposób obchodzimy to święto w Polsce. Organizatorzy co roku starają się, by Dniu Bezpiecznego Internetu przyświecał ważny temat związany z funkcjonowaniem młodych ludzi w sieci, dlatego hasłem tegorocznej akcji jest: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
„Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To wartość, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami w Internecie, takimi jak cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia” - mówi Anna Rywczyńska z NASK, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
Z przeprowadzonych przez NASK-PIB badań („Nastolatki 3.0”) wynika, że środowisko Internetu jest często przez samą młodzież odbierane jako zagrażające i agresywne. Prawie 60% respondentów w wieku 13-17 lat było świadkami wyzywania, poniżania i ośmieszania swoich znajomych w sieci. Niemal jedna trzecia (32,2%) przyznała, że sami byli ofiarami wyzwisk, a co piąty (20%) doświadczył ośmieszania w Internecie. Alarmujący jest fakt, że tylko 22% młodych ludzi o tych przykrych i obciążających emocjonalnie sytuacjach informuje dorosłych.
W Polsce obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu towarzyszy idea angażowania w organizację jak największej liczby ośrodków edukacyjnych i kulturalnych z całego kraju – szkół, bibliotek, domów kultury czy organizacji pozarządowych.
Polskie Centrum Programu Safer Internet powołane zostało w 2005 r. w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”. Tworzą je Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dawniej Fundacja Dzieci Niczyje oraz państwowy instytut badawczy NASK. Głównym partnerem działań Centrum jest Fundacja Orange. Centrum podejmuje szereg kompleksowych działań edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z Internetu i nowych technologii. W ramach Centrum działają również zespoły: Dyżurnet.pl (przy NASK) - polski punkt ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie, telefon 800 100 100 – bezpłatny punkt pomocy dla rodziców i profesjonalistów w przypadkach zagrożeń w Internecie oraz 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (obydwa przy FDDS).
W tym roku partnerem DBI jest także firma Facebook. Jej przedstawiciel, Jakub Turowski mówi:
„Z Facebooka korzysta dziś ponad 2 miliardy osób na całym świecie – duża część z nich to młodzież. To ogromna odpowiedzialność, dlatego rozwijając naszą platformę stawiamy bezpieczeństwo jako priorytet. Podczas inauguracji DBI podsumujemy największą dotychczas kampanię informacyjną poświęconą bezpieczeństwu nastolatków na Facebooku , którą prowadziliśmy wraz Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę pod patronatem Pierwszej Damy RP. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Komendy Głównej Policji.
W grudniu 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zaklinajmy… zaczytajmy… książkę. Selfie z książką” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie.
Celem konkursu było zainteresowanie sztuką fotografowania, a także promowanie czytelnictwa jako sposobu spędzania wolnego czasu. W konkursie wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły. Z klasy V B udział wzięły: Hanna Napieracz, Olga Pytkowska oraz Izabela Użarowska. Z klasy VII A w konkursie udział wzięła Sandra Łęcka. Wyróżniono zdjęcie Izabeli Użarowskiej z klasy V B. Iza otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom. Gratulujemy. |
Chociaż od Świąt Bożego Narodzenia dzieli już nas pewien czas, to zgodnie z tradycją w tym wyjątkowym czasie, uczennice naszej szkoły trwają w dalszym ciągu z kolędą na ustach.
Uczennice z klasy 0a oraz z Małego Chóru Szkolnego pod kierunkiem pani Sylwii Ryfa tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. W konkursie wzięło udział ponad 200 uczestników z całego powiatu. Z naszej szkoły udział wzięły: Amelia Błaszczak, Zuzanna Kobierecka oraz Maja Skrobosz z klasy 0a, a także Amelia Tomaszewska, Maja Siekiera i Patrycja Dombrzał z Małego Chóru Szkolnego.
W kategorii: przedszkola, wyróżnienie otrzymała Amelia Błaszczak, zaś w kategorii: kl. I-III, dziewczynki z Małego Chóru Szkolnego otrzymały I miejsce!
12 stycznia w kramnicach miejskich zorganizowano świąteczny koncert, w którym wzięły udział dwie nowe sochaczewskie orkiestry, soliści z SCK oraz laureaci II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka”.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Sylwia Ryfa
W dniach 1-14 grudnia 2017 r. trwał konkurs „Scenariusz mlecznych zajęć Kota Mleczysława”, skierowany do nauczycieli klas I-III Szkół Podstawowych, które zgłosiły się i zakwalifikowały do programu „Mamy kota na punkcie mleka” organizowany przez Polską Izbę Mleka. Uczestnictwo w konkursie polegało na stworzeniu przez nauczyciela autorskiego scenariusza ciekawej mlecznej lekcji, w której mleko i produkty mleczne odgrywają kluczową rolę. Komisja Konkursowa oceniła oryginalność scenariusza, kreatywność i estetykę scenariusza, w tym jego oryginalność, staranność, poczucie humoru, bezbłędność, pomysłowość i atrakcyjność pracy konkursowej pod względem przekazania wiedzy na temat mleka i jego właściwości.
Jury wyłoniono 5 zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymują przewidziane w regulaminie nagrody- nagrodę główną w postaci oryginalnego kalendarza na rok 2018 Kota Mleczysława.
Laureatem nagrody została p. Urszula Geras-Stodulska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, która stworzyła scenariusz mlecznej lekcji i przeprowadziła zajęcia.
W dniu 05.01.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na rozstrzygnięcie etapu regionalnego XXXI edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój las” organizowanego przez LOP Okręg w Płocku. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina w Płocku.
Lasy spełniają bardzo ważną rolę nie tylko w życiu człowieka, ale także w całym ekosystemie. Produkują bowiem tlen, pochłaniają dwutlenek węgla -więc filtrują powietrze, chronią nasz klimat a także wody przed zanieczyszczeniem, a glebę przed erozją. Zapewniają byt wielu gatunkom roślin i zwierząt. Są w końcu dla nas miejscem wytchnienia, odpoczynku i rekreacji.
Głównym celem konkursu było:
• poszerzanie wiedzy przyrodniczo - ekologiczno - leśnej
• promowanie walorów przyrodniczo - turystycznych polskich lasów
• podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Kategoria I – „Mój ulubiony mieszkaniec lasu”
Nagrodzeni zostali: uczniowie z klasy III b- opiekun p.Urszula Geras-Stodulska
Kategoria II –„ Runo leśne i jego mieszkańcy”
Uczniowie z klas: IVA, VI A- opiekun p. Aneta Dąbrowska Gorzka
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Konkurs ten, to dla nas wszystkich wspaniała okazja do refleksji na temat znaczenia lasów w naszym życiu i niezauważanych na co dzień zawodów, których celem jest ochrona drzew.
Opracowała: Urszula Geras-Stodulska