• Polska w literaturze dla dzieci-konkurs

    Dnia 29.03.2019r odbył się X międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Polska w literaturze dla dzieci” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań literaturą w klasach I-III.  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wiersze, które przyniosły uczniom zwycięstwo:

    1 miejsce: Nadia Piotrowska uczennica klasy III w wierszu pt: „ Polska” – E. Krystek-Jones

    3 miejsce: Mateusz Kujawa uczeń klasy I w wierszu pt: „ Czy Ty kochasz” – Zygmunt Miszczak

    Opiekunom uczniów bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • „Klasowy Połykacz Książek”

     W roku szkolnym 2018/2019 klasa I wraz z wychowawcą zainicjowała klasowy projekt promujący czytelnictwo. Projekt nosi nazwę „Połykacz książek”. Uczniowie czytają książki, wiersze, czasopisma, wykonują plakaty związane z tematyką poruszaną w przeczytanych pozycjach, odgrywają scenki, biorą udział w grach i zabawach, rozwiązują quizy. Książki lub czasopisma uczniowie czytają sami w domu oraz na zajęciach lekcyjnych. Każde dziecko zamalowuje połykacza, którego wcześniej samo ozdobiło i powiesiło na tablicy. Po zapełnieniu połykacza pod koniec semestru wśród wszystkich uczniów klasy biorących udział w projekcie zostaną wyłonieni „ Klasowi  Połykacze Książek”, którzy otrzymają specjalne dyplomy. Klasa pierwsza w I półroczu roku szkolnego zajęła I miejsce w czytelnictwie książek z biblioteki szkolnej.

    Wychowawca klasy: Urszula Geras-Stodulska

      

  • Dzień otwarty

    Dzień otwarty dla Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Iłowie odbędzie się dnia 28.03.2019r. (czwartek) w godzinach 15:30-16:30.

  • Zebranie klasa VB

    W dniu 28.III.2019r. o godz  16.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy Vb. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, na którym będą omawiane problemy wychowawcze uczniów tej klasy.

    Z poważaniem Renata Majewska 

  • Akcja Uśmiechnij się i Podaj dalej!

     Śmiech łagodzi stres, stymuluje pracę mózgu, poprawia koncentrację, kojarzenie i pamięć. Dotlenia, stymuluje układ odpornościowy, łagodzi wiele dolegliwości psychosomatycznych. Zwiększa atrakcyjność i pewność siebie, ale przede wszystkim – zbliża ludzi do siebie.

     Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zdecydowali, iż 21 marca razem z Wiosną akcja zagości w murach naszej Szkoły. Odwiedziliśmy wszystkie klasy zarażając uśmiechem - również najmłodsze zeróweczki! Znakiem naszej obecności były uśmiechy wykonane na policzkach uczniów.

    Nikt nie oparł się pozytywnej magii niespodziewanie otrzymanego uśmiechu. Warto pamiętać, że uśmiech nic nie kosztuje a może zdziałać cuda.

    Opracowała : Paulina Szczesna

              

  • „Światowy Dzień Zespołu Downa”

            21 marca to wyjątkowa data, nie tylko ze względu na fakt przyjścia upragnionej wiosny - tego dnia obchodzony jest także „Światowy Dzień Zespołu Downa”.

             Data obchodów święta nie jest przypadkowa! Pierwszy dzień wiosny to początek nowego życia. Narodziny ludzi niezwykłych, oryginalnych.

             Cyfra 21 oznacza zaburzenia w 21 parze chromosomów osób z Zespołem Downa – zamiast dwóch występują trzy chromosomy.

             Tego dnia w całej Polsce organizowane są liczne akcje, uroczystości mające na celu promowanie wiedzy na temat Zespołu Downa, uświadamianiu społeczności o problemach 
    z jakim borykają się osoby z tą jednostką chorobową, a także pokazanie ich niepowtarzalności i szerokiej gamy talentów jakie posiadają!

             Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu również nie pozostali obojętni i przyłączyli się do akcji!!! Wszyscy założyli kolorowe skarpetki - nie do pary, które symbolizują niedostosowanie społeczne osób z Zespołem Downa, jak również ich barwne i kolorowe życie. W tym dniu na nasz apel odpowiedzieli również inni uczniowie naszej szkoły - szczególnie dziękujemy klasą, które aktywnie włączyły się w akcję - kl. 0A z wychowawcą p. Magdaleną Kaniecką, kl. II A z wychowawcą p. Renatą Banaszczak, kl. IV B, VB, VIIIA, IIIA i IIIB oddziałów gimnazjalnych.

             Pamiętajmy, że osoby z Zespołem Downa to wartościowi ludzie, którzy mają ogromny zasób uczuć i niesamowitą chęć poznawania świata. Nie uprzedzajmy się, nie bądźmy stereotypowi!

     

    Nie tylko wygląd ma znaczenie. 

    Dajmy im szansę! 

    Opracowała : Paulina Szczesna

     

     

  • MARZEC – MIESIĄCEM MATEMATYKI

    „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” Roger Bacon

    Marzec w naszej szkole upływał w duchu matematycznym. Głównym celem podejmowanych działań jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu uczniów, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań i talentów matematycznych wśród dzieci. Uczniowie odkrywali tajniki matematyki  poprzez udział w licznych grach, zabawach  i konkursach. Na zajęciach lekcyjnych rozwiązywali:

    • krzyżówki matematyczne,
    • krzyżówki – Gigant,
    • wykreślani matematyczne,
    • krzyżówki liczbowe,
    • diagramy sudoku.

    Dużą popularnością cieszyły się zadania z zapałkami (typu przesuń jedną, dwie lub trzy zapałki, aby uzyskać równość prawdziwą). Chętni uczniowie tworzyli własne krzyżówki, rebusy i wykreślanki matematyczne. Ponadto do uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas trzecich oddziałów gimnazjalnych została skierowana IV edycja konkursu „Potyczki z królową nauk”. Konkurs odbył się 12 marca 2019r. i wzięło w nim udział 9 trzyosobowych zespołów: trzy zespoły z klas ósmych i sześć zespołów z klas trzecich.  Zwycięzcami klas ósmych okazał się zespół z klasy VIIIA (Karolina Feliniak, Julia Rybicka, Wiktoria Wolska), II miejsce otrzymał zespół w składzie: Nikola Kurpias, Sandra Łęcka, Konrad Ziółkowski zaś trzecie zespół z klasy VIIIB (Kacper Kuźmiński, Adam Piecka oraz Marcel Orzeszek). Tytuł laureata I miejsca w oddziałach gimnazjalnych uzyskał zespół z klasy IIIB w składzie: Paweł Andrzejewski, Daniel Ciszewski oraz Zuzanna Palasik, II miejsce zdobył zespół z tej samej klasy: Piotr Lachowicz, Piotr Olkowicz oraz Jakub Przewoźny, zaś III miejsce zespół z klasy IIIC ( Dominik Busler, Patryk Idziak, Marcin Rutkowski).

    W szkole został również zorganizowany konkurs Mistrz rachunków pamięciowych: W klasie czwartej I miejsce zajęła Julia Błaszczyk, II miejsce Konrad Jasiński, III miejsce Bartek Grabarek; w klasie piątej: I miejsce zajęła Wiktoria Matysiak, II miejsce Zuzanna Wasilewska, III miejsce Nikodem Malejko; w klasie szóstej: I miejsce Hanna Napieracz, II  miejsce Anna Karpińska, III miejsce Adam Zientara; w klasie siódmej: I miejsce Aleksandra Wojtecka, II miejsce Zuzanna Węgrzyn, Aleksandra Majorek, Marcel Pakuła.

    Ciekawym doświadczeniem matematycznym dla uczniów klas III – VIII był udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”, ale jego wyniki poznamy dopiero za kilka tygodni. Poniżej znajduje się fotogaleria z podejmowanych inicjatyw.

    Organizatorzy

    Tygodnia Matematyki

  • Happy Park-wycieczka zeróweczek
    25.03.2019

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happy Park-wycieczka zeróweczek.

  • Zdjęcia: 26-27 marca 2019r.

    ZDJĘCIA

      Wtorek 26 marca

    8.15 – 8.45 – kl. I z wych.
    8.45 – 9.15 – kl. IIA z wych.
    9.15 – 9.45 – kl. IIB z wych.
    9.45 – 10.15 – kl. VIA z wych.
    10.15 -10.45 – kl. VIB z wych. 10.45 – 11.15 – kl. VIIIA z wych.
    11.15 – 11.45 – kl. VIIIB z wych.
    11.45 – 12.15 – kl. VA z wych.
    12.15 – 13.00 – kl.0A z wych.
    13.00 – 13.30 – kl. VIIB z wych.
         

      Środa 27 marca

    8.15 – 8.45 – kl. IVA z wych.
    8.45 – 9.15 – kl. III z wych.
    9.15 – 9.45 – kl. IVB z wych.
    9.45 – 10.15 – kl. VIIA z wych.
    10.15 -10.45 – kl. IIIA-G z wych. 10.45 – 11.15 – kl. IIIB-G z wych.
    11.15 – 11.45 – kl. IIIC z wych.
    11.45 – 12.15 – kl. VB z wych.
    12.15 – 13.00 – kl. 0B z wych.
    13.00 – 13.30 – zdjęcia wykonują uczniowie, którzy nie zdążyli zrobić sobie zdjęć indywidualnych.

    Godziny wykonania zdjęć mogą ulec nieznacznemu przesunięciu.

  • „Szklane Dzieci" , „ Czarownica na praktykach”, „ Życie w słoiku” – zwycięskie tytuły dla Szkoły Podstawowej w Iłowie.

     Dnia 20.03.2019r odbył się XVI Powiatowy Konkurs TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ. Do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, które od lat patronuje wydarzeniu, przybyła rekordowa liczba uczestników. Jury i organizatorzy konkursu nie kryli zachwytów. Dzieci doskonale przygotowane przez opiekunów, rodziców, niejednokrotnie wzruszyły i rozbawiły widownię niemal do łez. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach klasy I-III, IV-VI oraz VII- VIII oraz III klasy gimnazjum.  Jury brało pod uwagę intonację, płynność, ale też oczywiście poprawność gramatyczną i oryginalność. Z naszej szkoły udział wzięli : Magdalena Walczak kl IIa, Weronika Szewczyk kl.III, Wiktoria Łęcka kl. IVb, Kornelia Pakuła kl.Vb, Julia Rybicka oraz Sandra Łęcka kl.VIIIa. Uczniowie byli przygotowywani przez wychowawców, polonistów oraz bibliotekarzy SP. Opiekę nad uczestnikami  konkursu  sprawowały p. M Kujawa oraz p. K. Wilczek.

     

    Nagrodzeni uczniowie w kategorii klas I-III

    Weronika Szewczyk zajęła- II miejsce

     

    w kategorii klas IV-VI

    Wiktoria Łęcka zajęła - 1 miejsce

    Kornelia Pakuła – wyróżnienie

     

    w kategorii klas VII-VIII i III klas gimnazjum

    Sandra Łęcka – 3 miejsce

    Julia Rybicka – wyróżnienie

     

    Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

            

  • Dziewczęta SP Iłów z brązowym medalem w zawodach międzypowiatowych – piłka ręczna

    Dnia 19 marca dziewczęta Szkoły Podstawowej w kategorii młodzież rocznik 2005-2003 w Iłowie zajęły 3 miejsce w zawodach międzypowiatowych. W turnieju w Iłowie wystąpiło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Dziewczęta walczyły bardzo ambitnie i jako jedyna drużyna dotrzymała kroku zdecydowanemu faworytowi zawodów - SP. Nr. 9 Pruszków przegrywając w meczu grupowym 7:4. Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Rybicka, Maja Piecka, Karolina Sobótka, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Leszczyńska, Dorota Pytkowska, Karolina Feliniak, Patrycja Różycka, Sandra Michalska, Kinga Kalińska, opiekun Piotr Piotrowski.

     

    WYNIKI GRUPOWE

     

    WYNIKI GRUPOWE

     

    Drużyna

    Mecz

    Drużyna

    Wynik

    SP. Podkowa Leśna

    1-3

    SP. Koczargi Stare

    5:4 (2:1)

    SP. Nr. 9 Pruszków

    4-6

    SP ZSP Międzyborów

    13:0 (8:0)

    SP. Radziejowice

    2-3

    SP. Koczargi Stare

    4:5 (3:3)

    SP. Iłów

    5-6

    SP ZSP Międzyborów

    12:0 (6:0)

    SP. Podkowa Leśna

    1-2

    SP. Radziejowice

    5:9 (5:5)

    SP. Nr. 9 Pruszków

    4-5

    SP. Iłów

    7:4 (4:3)

     

    KOLEJNOŚĆ W GRUPACH

     

    Grupa A

    Pkt.

    Bramki

    Grupa B

    Pkt.

    Bramki

    1.

    SP. Radziejowice

    3

    13:10

    1.

    SP. Nr. 9 Pruszków

    6

    20:4

    2.

    SP. Koczargi Stare

    3

    9:9

    2.

    SP. Iłów

    3

    16:7

    3.

    SP. Podkowa Leśna

    3

    10:13

    3.

    ZSP Międzyborów

    0

    0:25

                                              

    MECZE O MIEJSCA I-III

     

    Drużyna

    Mecz

    Drużyna

    Wynik

    SP. Koczargi Stare

    3 miejsce

    SP. Iłów

    6:8 (3:2)

    SP Radziejowice

    Finał

    SP. Nr. 9 Pruszków

    5:12 (2:4)

     

     

  • SZKOŁA W IŁOWIE PO RAZ KOLEJNY GÓRĄ!

    14 marca 2019r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W konkursie wzięło udział 25 uczniów reprezentujących gminy z powiatu sochaczewskiego. Celem turnieju jest  popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym oraz poznawanie tradycji, historii  i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Turniej był połączony ze zwiedzaniem Komendy Powiatowej PSP, oraz pokazem sprzętu zorganizowanym przez sochaczewskich strażaków PSP.

     

    Laureatami w grupie I (kl. IV – VI) zostali uczniowie:

    • II miejsce – Karol Krzemiński z klasy V a
    • IV miejsce – Kornelia Pakuła z klasy V b

    Laureatem w grupie II (VII, VIII, III Gim) został:

    • Olivier Dutkiewicz z klasy VII b

    Oliwier, który zdobyły I miejsce reprezentować będzie naszą szkołę w eliminacjach szczebla wojewódzkiego.

    Laureaci pierwszych miejsc w nagrodę otrzymali nowoczesne, sportowe rowery, zaś  wszystkim uczestnikom turnieju wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe.

    Uczniów do konkursu przygotowały: p. Aneta Dąbrowska-Gorzka, p. Monika Kurowska, p. Ewa Majorek.

    Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie uczestników.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!

    Monika Kurowska

  • „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

    Klasa I bierze udział w Ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B®! Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Dzieci w ramach programu otrzymały arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, obejrzały film. Uczniowie  biorą udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Po zakończeniu  każde dziecko otrzyma  certyfikat uczestnictwa w  programie.

    Urszula Geras-Stodulska

                                                            

  • „ CZY WIESZ, JAK ŻYJE JEŻ?”-ZESTAW EDUKACYJNY DLA KLASY III   

    Klasa III otrzymała zestaw edukacyjny inspirowany teatrem Kamishiabi-"Czy wiesz, jak żyje jeż?" do realizowanego projektu przyrodniczego Przyroda z klasą”. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków. Główny element zestawu to mała scena, 4 scenografie do okna głównego oraz 8 ilustracji do ścian bocznych, które można wymieniać i „prezentować na scenie”/ pudełko butai/.

     Bohaterem zestawu jest jeż o imieniu Zoja, którego przygody rozgrywają się na przestrzeni 4 pór roku. Zoja przychodzi na świat wraz ze swoim rodzeństwem pewnej wiosny w miejskim ogrodzie. Dzieci wraz z Zoją poznają otaczający je świat przyrody. Gdy nadchodzi lato i Zoja jest już większa uczy się samodzielnie zdobywać dla siebie pożywienie. Podczas jesieni przygotowuje się do hibernacji i szuka odpowiedniego schronienia. W czasie zimy wybudza się ze snu i udaje jej się przetrwać dzięki pomocy ludzi, którzy wiedzą, jak wspierać zwierzęta i czują się za nie odpowiedzialni. Zestaw edukacyjny w pomoże w realizacji scenariuszy lekcji przyrodniczych dostępnych w serwisie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci .

    Materiały powiązane z pudełkiem butai są efektem współpracy edukatorów z 4 państw: Anglii, Austrii, Irlandii i Polski w projekcie InEdu w ramach Erasmus+.

    Majewska Renata

    1.   
  • SP Iłów dziewczęta mistrzem powiatu – piłka ręczna

    Dnia 13 marca dziewczęta Szkoły Podstawowej w Iłowie odniosły największy sukces sportowy w tym roku szkolnym w kategorii młodzież rocznik 2005-2003. Powtórzyły osiągnięcie młodszych koleżanek i zwyciężyły w zawodach w piłkę ręczną. W turnieju wystąpiło 5 zespołów: SP Kozłów Biskupi, SP Iłów, SP Teresin, SP nr 1 Sochaczew, SP nr 6 Sochaczew. Nasze dziewczęta zdecydowanie wygrały dwa mecze i wywalczyły awans na zawody międzypowiatowe 19 marca.

    Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Rybicka, Maja Piecka, Karolina Sobótka, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Leszczyńska, Dorota Pytkowska, Karolina Feliniak, Patrycja Różycka, Sandra Michalska, Nikola Kurpias, Kinga Kalińska, opiekun Piotr Piotrowski.

     

    WYNIKI GRUPOWE

     

    Drużyna

    Mecz

    Drużyna

    Wynik

    SP Teresin

    4-6

    SP Nr.6 Sochaczew

    7:2 (3:1)

    SP Kozłów Biskupi

    5-6

    SP Nr.6 Sochaczew

    13:2 (4:0)

    SP Nr.1 Sochaczew

    1-2

    SP Iłów

    5:13 (1:6)

    SP Teresin

    4-5

    SP Kozłów Biskupi

    3:7 (2:3)

     

    KOLEJNOŚĆ W GRUPACH

     

    Grupa A

    Pkt.

    Bramki

    Grupa B

    Pkt.

    Bramki

    1.

    SP Iłów

    2

    13:5

    1.

    SP Kozłów Biskupi

    4

    20:5

    2.

    SP Nr.1 Sochaczew

    0

    5:13

    2.

    SP Teresin

    2

    10:9

    3.

    --------------------

     

     

    3.

    SP Nr.6 Sochaczew

    0

    4:20

     

    MECZE O MIEJSCA I-III

     

    Drużyna

    Mecz

    Drużyna

    Wynik

    SP Nr.1 Sochaczew

    A2-B2

    SP Teresin

    2:3 (1:2)

    SP Iłów

    A1-B1

    SP Kozłów Biskupi

    13:2 (7:1)

     

                                              

  • SP Iłów ze srebrnym medalem na zawodach międzypowiatowych

    Uczennice Szkoły Podstawowej w Iłowie odniosły największy sukces sportowy w tym roku szkolnym. Dziewczęta z kategorii dzieci IV-VI klasa po zwycięstwie w zawodach powiatowych zdobyły II miejsce w zawodach międzypowiatowych, które odbyły się w Iłowie 6 marca. W turnieju wystąpiło 6 zespołów: SP Jaktorów, SP Iłów, SP Nr. 9 Pruszków, SP Rusiec, SP Mszczonów, SP Ożarów Mazowiecki. Nasze dziewczęta w meczach grupowych pokonały SP Ożarów Mazowiecki 7:2 i SP Jaktorów 9:5. W finale przegrały 5:12 z SP Nr. 9 Pruszków. Ambitnie walczyły  do końca meczu z zespołem z Pruszkowa, który występuje w rozgrywkach ligowych.

    Drużyna wystąpiła w składzie: Klaudia Brzeska, Kinga Brzezińska, Patrycja Roskosz, Weronika Kalińska, Anna Karpińska, Hanna Napieracz, Olga Pytkowska, Anna Sałacińska, Izabela Użarowska, Kornelia Pakuła, Julia Sztubecka

    Piotr Piotrowski

  • Projekt- Przyroda z klasą

    W tym roku szkolnym klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Majewskiej Renaty rozpoczęła realizację nowego projektu "Przyroda z klasą". Uczniowie będą odkrywać tajemnice przyrody, sprawdzą, gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice i jak tropić zwierzęta.  Poznają prawa panujące w naturze oraz dowiedzą się, jak na przyrodę wpływa człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia, tworzyć notatki i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznają wiele gatunków roślin i zwierząt, a także dowiedzą się, jak chronić przyrodę. Dzięki licznym grom dydaktycznym i zabawom ruchowym, wiedza sama wejdzie uczniom do głowy. 

    Projekt "Przyroda z klasą" powstał w ramach współpracy edukatorów z 4 państw: Anglii, Austrii, Irlandii i Polski w projekcie InEdu.

    Majewska Renata              

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Piękna Nasza Polska Cała”

     Nasza szkoła ma zaszczyt nosić imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, człowieka, któremu zawdzięczamy życie w wolnym kraju. Dzieci z oddziałów przedszkolnych Oa,Ob z przyjemnością włączyły się do udziału w  międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Wszystkie realizowane zadania spotkały się z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem ze strony dzieci. Z przyjemnością realizowaliśmy kolejne punkty, a uczniowie zdobywali doświadczenia oraz nową wiedzę o naszej wspaniałej ojczyźnie. W obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, została włączona cała społeczność naszej szkoły. Zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele zaangażowali się w szereg przedsięwzięć związanych z tą wyjątkową rocznicą. Uczniowie brali udział w różnych konkursach o tematyce patriotycznej. Rodzice uczestniczyli w zajęciach otwartych i warsztatach. Nauczyciele z naszej szkoły zaprezentowali swoją twórczość w Konkursie Literackim „Polska wierszem malowana”. Wiersze zostały opublikowane na stronie internetowej szkoły. Projekt zakończył się w grudniu 2018r. Nasza szkoła oraz wychowawcy oddziałów otrzymali Certyfikat……dzieci otrzymały dyplomy…..Dzieci wspólnie z Dyrekcją Szkoły i wychowawcami 30.11. 2018r. posadziły na terenie szkoły dąb i nazwały go „Józio” - na cześć patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego. „Drzewo Pamięci” pozostanie symbolem życia i wolności oraz pamiątką 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To był wyjątkowy dla wszystkich czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

    Grażyna Błaszczyk

      

  • „Nie mówię szeptem…”

    ’Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem’’ to tytuł Festiwalu Poezji  i  Pieśni Patriotycznej organizowanej  przez wydział Kultury, Turystyki i Promocji  Miasta Sochaczew, który odbywał się w dniach 02-03 marca br. Honorowy Patronat objęli:  Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta  Gonta i Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki. Wśród sponsorów znaleźli się wójtowie gmin z powiatu sochaczewskiego, w tym Wójt Gminy Iłów J.P. Kraśniewski.                            

    Tegoroczna VI edycja, wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,  80 rocznicę Bitwy nad Bzurą, 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Festiwal rozpoczął się eliminacjami. Naszą świetlicę reprezentowali: Sandra Łęcka ucz. kl.VIIIa w utworze z repertuaru Ireny Santor pt. „Powrócisz tu”, Natalia Modrzejewska ucz. kl IIIb  z utworem: „Polskie skrzydła” Danuty Rinn oraz Dominik Busler     i Patryk Idziak ucz.kl.III c, wykonując utwór pt. „Krwią  piszę list do Ciebie” zespołu  Horytnica.  Listę laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali , która odbyła się nazajutrz.

    W festiwalu wzięło udział 202 uczestników. Indywidualne nagrody w swoich kategoriach wiekowych otrzymały: Sandra Łęcka zajmując II miejsce oraz Natalia Modrzejewska zajmując III miejsce. Obydwie solistki przygotowała p. Małgorzata Kunz.

    Naszą szkołę godnie reprezentowały także recytatorki  przygotowane przez p. Renatę Jachowiczp. Elżbietę Modrzejewską  i  p. Pawła Sarzałę. Wiktoria Łęcka ucz. kl. IVb za recytację wiersza pt. „Orlątko” A.Oppmana zajęła II miejsce i Nikola Kurpias ucz. kl.VIIIa  za interpretację wiersza A. Słonimskiego  pt. „Alarm” zajęła III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kamińska i Amelia Tomaszewska.. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy,  nagrodzonym  gratulujemy.

  • Sukcesy sportowe SP Iłów

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie odnieśli duże sukcesy w zawodach sportowych. Dziewczęta z kategorii dzieci IV-VI klasa wystąpiły 28 lutego w Sochaczewie w zawodach powiatowych w piłkę ręczną. Nasze dziewczęta w meczach grupowych pokonały SP nr 4 Sochaczew 7:2 oraz SP Kozłów Biskupi 7:3. W zaciętym finale zwyciężyły 4:3 z SP Kozłów Szlachecki. Z niecierpliwością czekamy na zawody międzypowiatowe w Iłowie dnia 6 marca. Drużyna wystąpiła w składzie: Klaudia Brzeska, Kinga Brzezińska, Patrycja Roskosz, Weronika Kalińska, Anna Karpińska, Hanna Napieracz, Olga Pytkowska, Anna Sałacińska, Izabela Użarowska, Kornelia Pakuła, Julia Sztubecka, opiekun Mariusz Pakuła. 

    Następnego dnia 1 marca odbył się w Janowie XII Memoriał Krzysztofa Piwowarczyka w piłkę siatkową. Jest to turniej zespołów mieszanych (3 dziewczęta i 3 chłopców). W turnieju wystąpiło 5 zespołów w kategorii wiekowej młodzież (VII-VIII-IIIgim.). Nasza drużyna w meczu półfinałowym pokonała gospodarzy SP Janów 2:0. W emocjonującym finale pokonaliśmy 2:1 drużynę SP Młodzieszyn. Trzecie miejsce zdobyła SP Janów po wygraniu z SP Rybno. Skład drużyna SP Iłów: Dorota Pytkowska, Natalia Leszczyńska, Julia Rybicka, Aleksandra Kowalczyk, Dawid Szczepanik, Jakub Racki, Piotr Olkowicz, Przemysław Kamiński, opiekun Piotr Piotrowski.

     

                   

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć