• Zebranie z Rodzicami

    Harmonogram zebrania z Rodzicami
    w dniu 21 listopada 2024 r.

    • 1600 zebranie ogólne w auli szkolnej – Kampania dla Rodziców w ramach  projektu Pełni Mocy Bez przemocy II realizowana przez Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej wraz z Zespołem Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.
    • Po zebraniu ogólnym spotkanie w klasach z Wychowawcami
  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    15 listopada obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcjach związanych z tym świętem. ŚDTM to inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja ma ciekawy przebieg. Uczniowie, pod opieką dorosłej osoby, wcielają się w role egzaminatorów i przepytują starszych z tabliczki mnożenia. W role naszych egzaminatorów wcieliły się uczennice klasy 7a: Błaszczak Amelia, Gasik Aleksandra, Gomoliszek Dominika, Skrobosz Maja, Staniszewska Klaudia i Szyprzak Oliwia. Uczennice przeegzaminowały pracowników naszej szkoły, a następnie pod opieką pani Marzeny Ryfa – Kowalczyk odwiedziły Urząd Gminy, banki i inne instytucje, sprawdzając czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. Każdy kto zdał egzamin otrzymywał  tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i imienny certyfikat. Certyfikat mogli również zdobyć uczniowie odpowiadając bezbłędnie na pytania z tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki i zajęciach świetlicy nasi podopieczni grali w gry matematyczne, wykreślanki i kodowane wiadomości. Uczniowie klas 4 – 6 wykonali tematyczne plakaty. Uczniowie klasy III walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Budowali Piramidy rozwiązując tabliczkę mnożenia. Zabawa połączona została z nauką. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.

     

    Koordynatorzy akcji:

    Marzena Ryfa-Kowalczyk

    Małgorzata Gomoliszek

    Katarzyna Rzepecka

    Renata Majewska

  • W krainie baśni i bajek

    Na zajęciach  z edukacji polonistyczno-społecznej wychowawczynie klas II-III wraz z panią Małgosią oraz nauczycielem biblioteki zorganizowały zabawy tematycznie związane z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Różne quizy, pogadanki, zagadki, konkursy plastyczne, wyświetlane filmy i czytane fragmenty baśni sprawiły, że dzień ten pomógł uczniom przenieść się do krainy baśni i bajek. Była to również okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych, wzbogacania słownictwa, ćwiczenia pamięci oraz kształcenia właściwych postaw moralnych. Wspólna zabawa sprawiła, że był to magiczny i radosny dzień.

    Majewska Renata,

    Banaszczak Renata,

    Kurowska Monika

  • Wyjątkowy gość w naszej szkole - Miś Teddy Eddie

    15 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkowych gości - Misia Teddy Eddie oraz teacher Zuzię ze Szkoły Językowej British House! 

    Zerówkowicze i pierwszoklasiści uczestniczyli w niesamowitym Eddie'sShow - przedstawieniu edukacyjnym w języku angielskim. Dzieci odkrywały, jak przyjemna i naturalna może być nauka językaangielskiego - śpiewając piosenki, biorąc udział w kreatywnych grachi aktywnościach.

    Miś Teddy Eddie, jak zawsze, zadbał o niezapomnianą atmosferę imnóstwo wesołych niespodzianek!  Dzięki jego towarzystwu izaangażowaniu dzieci z entuzjazmem chłonęły nowe słówka iwyrażenia, a angielski stawał się dla nich nie tylko nauką, aleprawdziwą przygodą!

    Metoda Teddy Eddie, przeznaczona dla dzieci w wieku 2-7 lat, pokazuje,jak skutecznie uczyć się języka poprzez zabawę i aktywność.Podczas takich zajęć dzieci mają okazję mówić, słuchać iużywać języka w praktyce - od prostych poleceń po swobodne rozmowy.

    Każde spotkanie to krok do przełamywania barier językowych ibudowania pewności siebie. Dzieci naturalnie przyswajają angielskiakcent i intonację, co daje im solidne podstawy do dalszej nauki.

    Dziękujemy Misiowi Teddy Eddie i teacher Zuzi za ten wspaniały dzieńpełen nauki, śmiechu i dobrej zabawy!

    Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o metodzie Teddy Eddie, zapraszamy do kontaktu z British House:

    📞 512 055 800.

  • Przeżyjmy to jeszcze raz Jubileusz 90 - lecia Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie

    Zachęcamy to obejrzenia Jubileuszu naszej Szkoły

    https://www.youtube.com/watch?v=-P2SQrgYycw

  • Lekcja z Mistrzem – Adam Wiśniewski

    Na zaproszenie szkoły podstawowej w Brzozowie Starym  w dniu 18 listopada 2024 roku klasy 8A i 8B udały się na spotkanie z wyśmienitym byłym piłkarzem ręcznym Adamem Wiśniewskim. Pan Adam jest obecnie dyrektorem sportowym Wisły Płock obecnego mistrza Polski w piłce ręcznej. Jest wychowankiem tego klubu w którym grał przez 18 lat aż do zakończenia kariery. Z Wisłą Płock pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i dwukrotnie wywalczył puchar kraju. Adam Wiśniewski zostawił po sobie trwały ślad w kronikach polskiej reprezentacji piłki ręcznej, z którą podczas 13 lat gry na wszystkich najwyższych turniejach rangi europejskiej i światowej w 145 występach zdobył w sumie 294 i sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze w 2015 roku, a także zajął 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Pan Adam przedstawił nam swoje osiągnięcia oraz poprowadził trening piłki ręcznej. Spotkanie przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze. Dziękujemy szkole podstawowej w Brzozowie Starym za zaproszenie na spotkanie w szkole.

  • Podsumowanie roku sportowego 2023/2024

    W piątek 15 listopada 2024 roku w ZS CKU „Ogrodnik” Sochaczew odbyła się gala podsumowująca osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2023/2024 ze szkół w powiecie sochaczewskim. Była to także doskonała okazja do zainaugurowania nowego szkolnego roku sportowego 2024/2025. Tego dnia nie zabrakło atrakcyjnych nagród, pucharów, medali i gratulacji dla najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów. Naszą szkołę reprezentował nauczyciel Piotr Piotrowski i uczeń Alan Skrobosz. Otrzymaliśmy dwa puchary za 2 miejsce w rywalizacji w kategorii młodzież i 1 miejsce w kategorii dzieci w klasyfikacji 32 szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego. Dostaliśmy także wyróżnienie za współorganizowanie zawodów powiatowych i rejonowych. Gościem specjalnym wydarzenia był Dariusz Kowaluk złoty medalista igrzysk olimpijskich w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio 2020. Dziękujemy dzieciom i młodzieży w zaangażowanie w rywalizację sportową.

    Wyróżnienia dla szkół w ramach współzawodnictwa w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przyznano w kategorii:

    Szkoły Podstawowe „DZIECI” dziewcząt i chłopców

    1. SP Iłów

    2. SP nr 6 Sochaczew

    3. SP Teresin

    4. SP Młodzieszyn

    5. SP Brzozów Stary

    6. SP Kozłów Biskupi

    Szkoły Podstawowe „MŁODZIEŻ” dziewcząt i chłopców

    1. SP Teresin

    2. SP Iłów

    3. SP Kozłów Biskupi

    4. SP Budki Piaseckie

    5. SP Brzozów Stary

    6. SP nr 2 Sochaczew

     

  • Szkolny etap Olimpiady Zdrowia PCK

    15 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Zdrowia PCK. Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs, którego celem jest wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki Olimpiadzie młodzi ludzie mogą nie tylko wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, ale także wprowadzać modelowe działania w swojej lokalnej społeczności. Dodatkowo wykształcamy w uczestnikach umiejętność mobilizacji lokalnych środowisk na rzecz ważnych społecznie celów. Założenia Olimpiady wpisują się w cel nr 3 Agendy ONZ 2030 – „Dobre zdrowie, jakość życia”.

    Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.

    W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 9 uczestników z klas 7-8. Najwyższy wynik otrzymała uczennica klasy 7 Dominika Gomoliszek zdobywając 16 pkt. I tym samym przeszłą do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Koordynatorzy akcji na etapie szkolnym:

    Aneta Dąbrowska-Gorzka

    Marzena Ryfa-Kowalczyk

    Mariusz Pakuła

  • Program „Mały Mistrz” - lekcja z Mistrzem

    W ramach realizowanego w szkole programu „Mały Mistrz” w dniu 13 listopada 2024 roku odbyła się lekcja z Mistrzem w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie z klasy I (wychowawca Urszula Stodulska), klasy II (Monika Kurowska) i klasy III (Renata Majewska) spotkali się z Tomaszem Trafalskim. Pan Tomasz to były zawodnik piłki nożnej młodzieżowych drużyn Unii Boryszew, Orkan Sochaczew, Legia Warszawa. Jako senior występował w Orkanie Sochaczew, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Bzurze Chodaków i Unii Iłów. Obecnie jest trenerem UEFA „A” zespołów młodzieżowych Wisły Płock, CSP Rybno, Unii Iłów i także seniorów Unii Iłów. Pan Tomasz przedstawił swoje osiągnięcia, zachęcał do aktywności fizycznej i sportu oraz mówił o prawidłowym zdrowym żywieniu. Pokazał nam kilka sztuczek piłkarskich i dzieci miały możliwość sprawdzić się podczas ćwiczeń refleksu na urządzeniu Światła BlazePods STANDARD. Spotkanie przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze. Dziękujemy panu Tomaszowi Trafalskiemu za przyjęcie naszego zaproszenia do szkoły.

     

  • ,,Wolność - kocham i rozumiem..." - uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    12 listopada w auli Szkoły Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Szczególną rolę podczas obchodów pełnili harcerze, którzy nadali uroczystości patriotyczny charakter i podkreślili znaczenie tego wyjątkowego dnia. Program artystyczny był różnorodny i w pełni oddał atmosferę święta. Część muzyczną przygotował szkolny chór pod kierownictwem pana Piotra Jędraszczaka, wykonując pieśni patriotyczne, które wzbudziły wzruszenie wśród zgromadzonych. Następnie zaprezentowany został montaż słowny, przygotowany przez uczniów klasy VIII pod opieką pani Julity Perlikowskiej-Tomasik. Recytowane przez uczniów wiersze i fragmenty prozy przybliżyły publiczności historie i emocje towarzyszące walce o niepodległość Polski. Dopełnieniem uroczystości był układ taneczny w wykonaniu uczniów, który przygotowała pani Monika Kujawa. Poprzez taniec młodzi artyści wyrazili uczucia patriotyczne, co spotkało się z dużym uznaniem zgromadzonych. Wyjątkową oprawę wizualną wydarzenia zapewniły dekoracje, które wykonała pani Justyna Kuźmińska. Stworzona scenografia z biało-czerwonymi akcentami podkreśliły podniosły charakter uroczystości.

    Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kopka, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii – zarówno uczniom, nauczycielom, jak i pozostałym organizatorom. Wyraziła wdzięczność za piękne występy, podkreślając, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość Polski. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że takie wydarzenia uczą młode pokolenie szacunku do historii i narodowych wartości. Na koniec życzyła wszystkim, aby Święto Niepodległości było okazją do refleksji oraz źródłem dumy z polskiej tożsamości.

    Zachęcamy do obejrzenia uroczystości. https://www.youtube.com/watch?v=SBNB-TagyFg

    Monika Kujawa

  • Jesteśmy Polką i Polakiem

    Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem: Dla Niepodległej.

    W piątek, 8 listopada 2024r. włączyły się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 z dumą i przejęciem odśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przygotowały też wystawę pt. „Dla Niepodległej” z wcześniej wykonanych prac. Skupiły się przede wszystkim na symbolach narodowych, takich jak flaga, hymn, godło. Zwróciły szczególną uwagę na mapę Polski, gazetkę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, poznały znaczenie barw ojczystych. Dużo radości dostarczyły wszystkim zabawy: Łączenie serduszek, Flaga Polski. Podczas opowieści ruchowej pt. „Zwiedzamy Polskę”, odbyły podróż do Zakopanego, do Wrocławia i nad Morze Bałtyckie.

    12 listopada 2024r. był kolejnym dniem świętowania przez przedszkolaków Dnia Niepodległości. Wspólnie z Panią Dyrektor Elżbietą Kopka ponownie odśpiewały Hymn Narodowy, zaprezentowały przygotowaną wystawę prac plastycznych, wyrecytowały wiersz W. Bełzy pt. Katechizm polskiego dziecka.

    Na zakończenie wzięły udział w uroczystym przemarszu po najbliższej okolicy. Z uwagą liczyły wywieszone flagi oraz obserwowały, jak pięknie powiewają przy lekkim wietrze.

    Dni poświęcone patriotyzmowi  i pamięci o odzyskaniu przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w pamięci małych patriotów.

    Dziękujemy Pani Dyrektor za obecność, piękną lekcję historii, gratulacje i wręczenie wszystkim przedszkolakom pamiątkowych dyplomów.

     

    Małgorzata Orzeszek

     

  • Ostatnie pożegnanie...

  • Udział harcerzy w Rajdzie Niepodległości

    7 Drużyna Harcerska „Leśni „ wzięła udział w Rajdzie Niepodległości. Trasa prowadziła z Iłowa do Słubic . Harcerze przeszli ją dzielnie w asyście orkiestry strażackiej doszliśmy do Kopca Powstańców Styczniowych gdzie odbyły się uroczystości patriotyczne. Na zakończenie poczęstowano nas pyszną grochówką i kiełbaskami . Harcerze zostali zaproszeni na kolejną uroczystość 13 grudnia . 

    Czuwaj  

    phmEwa Grzywacz

  • Uroczystości patriotyczne pod Kolumną Niepodległości z udziałem harcerzy

    10 listopada odbyła się uroczystość patriotyczna pod Kolumną Niepodległości w Iłowie.

    Nasza drużyna harcerska miała za zadanie przypinać przygotowane kotyliony zaproszonym gościom oraz roznosić przygotowaną prasę. Podczas składania kwiatów pod kolumną nasza drużyna postawiła znicz ku pamięci poległych żołnierzy.

    Dziękuję bardzo za wykonanie zadania wszystkim harcerzom i zuchom.

    Czuwaj 

    Phm Ewa Grzywacz

  • II Gminny Konkurs z języka angielskiego Christmas Time!



    II Gminny Konkurs z języka angielskiego

    Christmas Time!

    Zapraszam serdecznie uczniów klas 1 - 8

    do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego

    dotyczącego tradycji Świąt Bożego Narodzenia!

    Cele konkursu:

    • kształtowanie właściwej postawy dziecka wobec polskich tradycji
    • motywowanie do poszukiwania informacji i poszerzania wiedzy na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia  w Polsce oraz Wielkiej Brytanii
    • rozwijanie talentu artystycznego
    • wdrażanie do poszerzania zasobu słownictwa z języka angielskiego
      i wykorzystywania poznanego słownictwa i struktur gramatycznych z języka angielskiego
    • rozwijanie umiejętności korzystania ze słownika polsko-angielskiego
    • zachęcanie do umiejętnego wykorzystywania różnorodnych technik plastycznych
    • rozwijanie wyobraźni.

     

    Opis konkursu:

    1. kategoria klas 1 – 3

    Zadaniem uczniów jest wyszukanie informacji na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia (wywiad z rodzicami, dziadkami, poszukiwania w źródłach internetowych) oraz wykonanie pracy plastyczno-językowej ilustrującej te tradycje. Do wykonania, uczniowie mogą wykorzystać różne materiały dostępne w domu, np. ryż, wata, bibuła, farby, wełna itp.. Kolejnym etapem pracy jest przygotowanie słowniczka świątecznego w języku angielskim. Można go wykonać na różne sposoby, np. przyklejając słowa po angielsku na elementy ilustracji lub w postaci legendy, umieszczonej w rogu ilustracji.

    1. kategoria klas 4 – 5

    Zadaniem uczniów jest opisanie wybranego dnia, w którym trwają rutynowe czynności w domu rodzinnym, tuż przed świętami. Uczniowie tworzą zdania w Present Simple, opisując przygotowanie domu do Świąt Bożego Narodzenia (sprzątanie, zakupy, pakowanie prezentów, dekorowanie domu, przygotowanie potraw, zaangażowanie rodziny itp.). Tekst musi być napisany własnoręcznie na formacie A4 lub A3 oraz świątecznie ozdobiony. Tekst powinien zawierać 60-80 słów.

    1. kategoria klas 6 – 8

    Zadaniem uczniów jest napisanie opowiadania o najwspanialszych, nietypowych lub najgorszych Świętach Bożego Narodzenia, z wykorzystaniem czasów przeszłych. Uczniowie wymyślają nietypowy przebieg zdarzeń dotyczących tradycji świąt lub wykorzystują swoje doświadczenie związane z okresem Świąt Bożego narodzenia w Polsce czy Wielkiej Brytanii. Tekst musi być napisany własnoręcznie na formacie A4 lub A3 oraz świątecznie ozdobiony. Tekst powinien zawierać 60-100 słów.

     

    Kryteria oceniania pracy:

    • format A4 lub A3 we wszystkich kategoriach
    • wykorzystanie różnych materiałów ozdobienia (bibuła, koraliki, wełna, wata, brokat, kolorowy piasek itp.)
    • pomysłowość i oryginalność wykonania
    • estetyka pisma i rysunku
    • poprawność i barwność językowa
    • wykorzystanie poznanych struktur gramatycznych
    • zgodność z tematem

    Wszystkie prace zostaną ocenione przez powołaną komisję konkursową.

     

     

    Termin nadsyłania prac:

    Prace należy dostarczyć lub przesłać do 11 grudnia 2024r., na adres:

    Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
    ul. Płocka 14, 96-520 Iłów

     

     

     

     

     

    Zapraszamy serdecznie!

    Organizator: Agnieszka Kalińska

     

  • Przedszkolaki odwiedzają miejsca pamięci narodowej

    Jednym z najważniejszych zadań wychowania w przedszkolu jest tworzenie klimatu miłości do Małej i Wielkiej Ojczyzny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, wiedzą że gmina Iłów jest miejscem pamiątek narodowych oraz licznych miejsc związanych z historią Polski.

    W okresie między Dniem Wszystkich Świętych, a obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, przedszkolaki odwiedziły miejsca upamiętniające te ważne wydarzenia. Z powagą i zamyśleniem zapalili znicze w hołdzie poległym za wolność naszej Ojczyzny żołnierzom. Nasza wizyta m.in. przy Kolumnie Niepodległości oraz Mogiłach Żołnierzy poległych podczas wojny pokazała dzieciom, jak ważne jest zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy walczyli o naszą niepodległość.

    Celem było uwrażliwienie przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, tych którzy zapisali się w historii, a szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej Małej Ojczyzny.

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

     

  • Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych

    Dzień Postaci z bajek jest wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, a niekiedy pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

    Z tej okazji, dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wyruszyły w podróż do krainy bajek. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek obfitowały w zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek.

    Dzieci przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz grały w bajkowe memory z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. 

    Oczywieście nie zabrakło ulubionych zabaw ruchowo-tanecznych przedszkolaków. Na zakończenie dnia dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia w swoich wspaniałych przebraniach. 

    Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. 

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

  • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK to ulubione święto najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G obchodziły je 5 listopada 2024r. Na uroczystości obecna była pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom specjalnie z tej okazji przygotowane Dyplomy i baloniki z bajkowymi bohaterami. W tym dniu odwiedził również przedszkolaków Pan Wójt Gminy Iłów – Jan Kraśniewski.

     

    Wyjątkowi goście podziwiali prace dzieci, ich ciekawe przebrania za bohaterów z bajek i baśni. Był czas na rozmowy o ulubionych bajkach i pamiątkowe zdjęcia.

    Dzieci wysłuchały fragmentu kilku bajek, opowiadały o swych ulubionych, bawiły się i tańczyły przy piosenkach: Krasnoludki, Witajcie w naszej bajce, Lubimy baśnie. Doskonale poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, rozpoznawaniem ilustracji i rekwizytów (koszyczek, pantofelek, pierniki, magiczna różdżka) i dopasowaniem ich do odpowiednich baśni.

    Była też wystawa prac plastycznych, na której wyeksponowano: smoka wawelskiego, złotą kaczkę i złotą rybkę. W kąciku książki królowały ulubione bajki i baśnie oraz sylwety baśniowych bohaterów, które zachęcały do czytania, oglądania i wypowiedzi na określony temat. Gry i zabawy ruchowe oraz tańce i pląsy przy muzyce na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

     

    Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za przygotowanie wspaniałych kostiumów. Słowa wdzięczności kierujemy do Pana Wójta i Pani Dyrektor za obecność, wspólnie spędzony czas i wspieranie naszych inicjatyw.

     

    Małgorzata Orzeszek

     

  • „Szkoła do hymnu”

    Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Iłów, Pan Jan Kraśniewski, dyrektor szkoły, Pani Elżbieta Kopka, harcerze, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, uczniowie, wychowawcy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego o godzinie 11.11. Był to wyjątkowy moment, w którym cała społeczność szkolna zjednoczyła się, aby oddać hołd Polsce, obchodząc rocznicę odzyskania niepodległości. Włączenie się w tę akcję to piękny sposób na pielęgnowanie patriotyzmu i kształtowanie wśród młodszych pokoleń poczucia przynależności do ojczyzny oraz szacunku dla jej historii.

  • Sukces naszych uczniów w międzypowiatowym konkursie „PSZCZOŁY NASZE ŻYCIE”

    30 października 2024 r. został rozstrzygnięty Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny w ramach projektu „Eko-Bohaterzy, Na Ratunek!”, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca.
     

    W kategorii Przedszkole nagrody otrzymali:
    II miejsce Basia Szymańska – oddział przedszkolny 0A
    III miejsce Gabriel Kuźmiński – oddział przedszkolny 0B

    W kategorii Szkół Podstawowych nagrody otrzymują:
    Plakaty graficzne:
    I miejsce Hanna Kopka – klasa Ia
    II miejsce Anna Kaniecka – klasa Ia
    III miejsce Stanisław Kuźmiński – klasa Va
     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć