Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G - 31 marca 2025r. zakończyły tygodniowe obchody ŚWIĘTA WODY. Dzięki współpracy z PAH, korzystały z atrakcyjnych materiałów i wskazówek.
Na zajęciach o tematyce: PIJ WODĘ, NA
ZDROWIE! obecna była Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor powitała
wszystkich bukietem uroczych tulipanów, które natychmiast wstawiliśmy do
dzbanka z wodą, by jak najdłużej cieszyły nas swym pięknem. Jeszcze tego samego
dnia, dzieci zaobserwowały, że pod koniec zajęć, wody ubyło. Doszły do wniosku,
że roślina pobiera wodę nie tylko przez system korzeniowy, ale również poprzez
łodygę, w przypadku braku korzenia.
Pani Dyrektor podarowała wszystkim wodę w
szklanych butelkach, zachęcając do picia tego najzdrowszego napoju – Zdrowa
woda, zdrowia doda!”
Po tańcach i zabawach przy piosenkach o wodzie, przeczytała przedszkolakom „Historię srebrnej kropli”. Dzieci poznały OBIEG WODY w przyrodzie. Na podstawie odpowiedzi na zadawane pytania i wykonanych dodatkowych kart pracy, usystematyzowały wiedzę na omawiany temat. W zabawie ruchowej pt. Podróż kropli wody, tworzyły „żywy obieg wody.” Szczególną aktywność wywołało przygotowanie i degustacja wód smakowych. Zdrowe wody z jabłkiem i cytryną wszystkim bardzo smakowały.
Podczas obchodów dzieci eksperymentowały z wodą, badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor, stan skupienia. Dowiedziały się również, w jaki sposób można ją oszczędzać podczas codziennego użytkowania i do jakich celów wykorzystać tzw. deszczówkę. W przedszkolnych łazienkach zawiesiły specjalne oznakowania: Stop kapiącym kranom! Odbyły też podróż po środowisku wodnym i poznały żyjące w nim rośliny oraz zwierzęta.
Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, jakie znaczenia ma woda w życiu ludzi, roślin, zwierząt, jak należy o nią dbać i oszczędzać. Mają świadomość, że bardzo cenna jest każda jej kropla.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów w kolorze niebieskim na ten wyjątkowy dzień.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pani Dyrektor za wspólne
obchody, ozdobne kwiaty, wodę butelkowaną, którą piliśmy w przedszkolu i w
domu, pamiątkowe Dyplomy Przyjaciela Wody,
naukę poprzez zabawę oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.
Małgorzata Orzeszek
Celem konkursu było rozpowszechnianie zainteresowania uczniów oraz wzbogacanie ich wiedzy o kulturze i tradycji Wielkiej Brytanii (w tegorocznej edycji - o Irlandii Północnej), propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języka obcego, promowanie osiągnięć uczniów
i nawiązanie współpracy z innymi szkołami podstawowymi.
Konkurs przebiegał w 3 kategoriach:
Poznajcie zwycięzców III edycji konkursu:
I miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajął Norbert Cieślak, uczeń klasy II ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
II miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajęła Anna Kaniecka, uczennica klasy I ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
III miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajął Michał Witkowski, uczeń klasy III ze Szkoły Podstawowej w Kapturach.
Wyróżnienie w kategorii „Zakładka do książki” otrzymał Aleksander Ploch, uczeń klasy I ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
I miejsce dla autorów prezentacji multimedialnej o Irlandii Północnej zajęły Dominika Gomoliszek i Maja Skrobosz, uczennice klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
Wyróżnienie dla autorów prezentacji multimedialnej o Irlandii Północnej otrzymali Bartłomiej Witkowski i Igor Mazur, uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Kapturach.
I miejsce w kategorii „Test wiedzy o Irlandii Północnej” zajęła Aleksandra Kochańska, uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym.
II miejsce w kategorii „Test wiedzy o Irlandii Północnej” zajęła Maja Kochańska, uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym.
III miejsce w kategorii „Test wiedzy o Irlandii Północnej” zajęła Klaudia Pendowska, uczennica klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
Wyróżnienie w kategorii „Test wiedzy o Irlandii Północnej” otrzymała Natalia Kopka, uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie,
a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu oraz czuwającym nad przebiegiem prac komisji konkursowych. Zapraszamy do kolejnej przygody z Wielką Brytanią w przyszłym roku, poświęconej Walii.
Agnieszka Kalińska
Dnia 27.03.2025r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka może być łatwa i przyjemna” w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Konkurs adresowany był do uczniów klas 7 i 8. Naszą szkołę reprezentowali Adam Banaszczak i Mateusz Kujawa z klasy 7 oraz Adam Busler i Jakub Ziarek z klasy 8. Do rywalizacji przystąpiły 23 dwuosobowe zespoły. Poprzez typowe zadania otwarte, zadania testowe, łamigłówki i zadania logiczne uczniowie rozwijali swoje zdolności i umiejętności matematyczne, umiejętności logicznego, twórczego i krytycznego myślenia. Uczyli się pracy w grupie i współzawodnictwa. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz mobilizowanie i motywowanie do pokonywania matematycznych problemów.
Gratulujemy bardzo dobrych wyników i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
Opiekun: Małgorzata Gomoliszek
W tym roku nasza szkoła z wielkim zaangażowaniem włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. To wyjątkowe święto, ma na celu zwrócenie uwagi na kluczową rolę wody w naszym życiu i na globalny problem jej niedoboru.
Centralnym punktem obchodów była wystawa edukacyjna zatytułowana „Woda – źródło życia”, na którą uczniowie przygotowali plakaty, prezentujące różnorodne aspekty związane
z wodą. Można było podziwiać prace poświęcone:
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat wody i uświadomienia sobie, jak ważna jest jej ochrona.
Plakaty przygotowane przez uczniów były nie tylko bogate w treść, ale także bardzo kreatywne. Wykorzystano różnorodne techniki plastyczne, co sprawiło, że wystawa była bardzo kolorowa i atrakcyjna wizualnie.
W obchody Światowego Dnia Wody włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się, jak ogromne znaczenie ma woda w życiu człowieka oraz dlaczego powinno się o nią dbać. Podczas zajęć rozmawialiśmy nie tylko o tym, skąd bierze się woda i jak krąży w przyrodzie, ale również o tym, jak każdy z nas – nawet najmłodszy – może ją oszczędzać. Przedszkolaki poznały proste sposoby, takie jak zakręcanie kranu podczas mycia zębów, podlewanie roślin wodą deszczową czy korzystanie z kubeczka do płukania ust. Dzieci chętnie dzieliły się także własnymi pomysłami na ochronę wody.
W ramach obchodów dzieci uczestniczyły również w ciekawych eksperymentach z wodą, które pozwoliły im lepiej zrozumieć jej właściwości. Sprawdzaliśmy m.in., co pływa, a co tonie, jak wygląda filtracja wody oraz jak woda zmienia swój stan skupienia. Eksperymenty wzbudziły wiele emocji i pokazały, że nauka może być świetną zabawą. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do zespołowego tworzenia prac plastycznych ukazujących, jak woda krąży w przyrodzie. Każda grupa z dużym zaangażowaniem wykonała swoją wersję cyklu wodnego – od parowania i tworzenia chmur, po deszcz i spływanie wody do rzek i oceanów. Prace były bardzo kreatywne i pokazały, jak dobrze dzieci zrozumiały omawiany temat.
Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Wody w naszej szkole przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów i zachęciły ich do podejmowania działań na rzecz ochrony tego cennego zasobu.
Anna Bednarek
Aneta Gorzka
Magdalena Kniecka
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G świętowały Pierwszy Dzień Wiosny w klimacie ekologii. Przez kilka dni z zaangażowaniem przygotowywały się do tego wydarzenia. W sali powstała wiosenna sceneria. Ożywiły się kąciki przyrody, a na tablicach wyeksponowano prace plastyczne na temat zwiastunów wiosny.
W obecności Pani Dyrektor Elżbiety Kopka rozpoczęły się uroczyste obchody. Pani Dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie. Do naszej sali zajęć podarowała piękny, wiosenny kwiat doniczkowy. Z przyjemnością będziemy o niego dbać i obserwować, jak rośnie i kwitnie. Ponadto wręczyła urocze wiosenne ozdoby w postaci kurczątek i króliczków. Zadbała też o nasze zdrowie i poczęstowała wszystkich bananami, zachęcając do zdrowego odżywiania.
Dała również przykład aktywności fizycznej poprzez udział w grach, zabawach tanecznych i konkursach sprawnościowych. Następnie przeczytała dzieciom list od Wiosny. Wszystkie uważnie słuchały i bez problemu odpowiadały na zadawane pytania. Za poprawne odpowiedzi nagradzane były symbolicznymi, kwiatowymi balonikami. Przy okazji wypowiedzi, prezentowały swe piękne, kolorowe stroje.
W dalszej części przedszkolaki - piosenkami, wierszami, wspólnym tańcem, przywitały wyczekiwaną porę roku. Zgodnie ze starym zwyczajem, przygotowały GAIKI - wcześniej zebrane z ziemi gałązki ozdobiły kolorowymi paskami bibuły. Wykorzystały je do improwizacji ruchowej utworów muzycznych.
Wspólnie wykonały MARZANNĘ z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przy tej okazji pogłębiły wiedzę na temat ekologii i wykorzystania surowców wtórnych. Przemarsz z Marzanną ulicami Giżyc, dostarczył dużo radości. Podczas spaceru, dzieci podziwiały zwiastuny wiosny. A w trosce o środowisko naturalne, zebrały z pól i dróg puszki aluminiowe. Po powrocie do budynku Marzanna została rozebrana, a jej części posegregowane do odpowiednich pojemników.
Ostatnim punktem świętowania było nawiązanie do Dnia Kolorowej Skarpetki. Przedszkolaki pokazały, że mają na stopach różne skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zrozumiały, że „Wszyscy jesteśmy różni, lecz tak samo ważni”.
Radosne obchody dostarczyły wielu ciekawych doświadczeń. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, możliwość wykorzystania odpadów i znaczenie ich segregacji. Wykazały troskę o środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że za zaangażowanie i entuzjazm, wiosna w pełni zagości w naszym otoczeniu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych, tematycznych strojów dla dzieci.
Pani Dyrektor dziękujemy za obecność, uśmiech, zaangażowanie podczas obchodów, pamiątkowe dyplomy, urocze upominki oraz promocję zdrowego stylu życia i postaw proekologicznych.
Małgorzata Orzeszek
21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłowie wspólnie świętowali pierwszy dzień wiosny. Uroczystość rozpoczęła się na auli szkolnej, gdzie cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnym śniadaniu. Tego dnia dzieci miały okazję samodzielnie przygotować kanapki, promując tym samym zdrowe nawyki żywieniowe.Każda klasa przyszła ubrana w inny kolor, co nadało wydarzeniu barwny i radosny charakter. Po śniadaniu uczniowie spędzili ten wyjątkowy dzień na różnych aktywnościach. Niektóre klasy oddały się rozgrywkom w gry stolikowe, inne wybrały się na spacery, ciesząc się pierwszymi oznakami wiosny, a część spędziła czas przy ognisku, delektując się ciepłem i wspólnymi rozmowami.Kulminacyjnym punktem dnia był emocjonujący mecz piłki siatkowej, który odbył się na hali sportowej. W sportowej rywalizacji zmierzyli się uczniowie kontra nauczyciele. Po zaciętej walce zwycięstwo odnieśli nauczyciele, wygrywając 2:0.Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był pełen uśmiechu, integracji i dobrej zabawy. To wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli!
Pierwszy dzień wiosny to niezwykle radosne wydarzenie, pełne koloru, uśmiechów i zabawy. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się w zabawę organizowaną przez Samorząd Uczniowski i ubrały się na wylosowane wiosenne kolory: 0a – niebieski, a 0b-czerwony.
Tego wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od samodzielnego przygotowania zdrowych i kolorowych wiosennych kanapek. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały zdrowe śniadanie, które następnie z apetytem zajadały. Przygotowanymi kanapkami poczęstowaliśmy również pracowników szkoły oraz innych uczniów.
Obowiązkowym punktem dnia był oczywiście wiosenny pochód i spacer. Wyruszyliśmy na poszukiwanie oznak wiosny w naszym otoczeniu. Dzieci z wielką uwagą wypatrywały pierwszych pąków na drzewach, zielonych traw i śpiewu ptaków. Spacer był nie tylko doskonałą okazją do obserwacji przyrody, ale także do cieszenia się piękną pogodą i wspólną zabawą na świeżym powietrzu.
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był pełen radości, śmiechu i wiosennej energii. Przedszkolaki z niecierpliwością będą teraz wypatrywać kolejnych zwiastunów wiosny, ciesząc się jej urokami.
Magdalena Kaniecka
Grazyna Błaszczyk
Dnia 20 marca 2025 roku klasy IA, IB, IIB wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie w ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu, którego Inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego ”. Pierwszym punktem programu wycieczki była lekcja muzealna” Poznaj swoją ciuchcię”. Dzieci poznały historię Kolei Sochaczewskiej od jej początków w 1922 r., aż do zamknięcia w 1984 r., a następnie przejęcia przez Muzeum Kolejnictwa, celem organizacji Muzeum Kolei Wąskotorowej. Po obejrzeniu ekspozycji w budynku, udaliśmy się wspólnie na zewnątrz, gdzie znajduje się Skansen Lokomotyw. Wszyscy z podziwem oglądaliśmy różne drezyny i parowozy, a do kilku z nich mogliśmy nawet wejść i zobaczyć, jak wyglądały dawne pociągi od środka, a także mieliśmy przyjemność poczuć się jak ich pasażer.
Kolejnym atutem naszej wyprawy było ognisko z kiełbaskami oraz piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam podczas całej wycieczki. Na koniec kupiliśmy pamiątki, które będą przypominały nam o tym ciekawym, wspaniałym miejscu. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się wycieczka i z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę tym razem będzie to już przejażdżka pociągiem Retro z Sochaczewa do Tułowic.
Urszula Geras-Stodulska
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu młodego człowieka. Aby ułatwić ten proces, coraz więcej szkół organizuje targi edukacyjne, na których uczniowie mogą zapoznać się z ofertą liceów, techników i szkół branżowych. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Kopka zaproszenie do naszej szkoły przyjęło 6 szkół ponadpodstawowych: z Płocka, Gąbina, Wyszogrodu i Sochaczewa.Giełda szkół w naszej szkole odbyła się w dniu 19.03.2025 r ósmoklasiści z Brzozowa Starego i nasi uczniowie klas VII i VIII mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych placówek, z powiatu płockiego i sochaczewskiego, poznać profile klas, dowiedzieć się o warunkach rekrutacji oraz możliwościach rozwoju. Stoiska informacyjne, prezentacje multimedialne, pomogą uczniom lepiej zrozumieć, czego mogą się spodziewać w przyszłej szkole.
Koordynator: Monika Kujawa
Dzięki pozyskanej drukarce 3D z programu „Laboratoria przyszłości” możemy przekazać naszym uczniom wiedzę z zakresu nowej technologii jaką jest drukowanie.
Tym razem zachwytu doświadczyli uczniowie klasy II b. Uczniowie na początku zapoznali się z ogólną budową i działaniem drukarki 3D oraz mieli okazję zobaczyć jak wygląda drukowanie i praca drukarki w praktyce. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali tego, co mówi nauczycielka oraz z niecierpliwością przyglądali się, jak przebiega proces druku. Zadawali też dużo dodatkowych pytań, dotyczących samego wydruku, rodzaju filamentu, możliwości wyboru projektów do drukowania.
Udało się z sukcesem wydrukować projekt 3D - wiosenne słoneczko.
Monika Kurowska
W piątek 14 marca 2025 roku rozegrano na Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie zawody międzypowiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież. (klasy 7-8) Zwycięzcy tych zawodów uzyskiwali awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Prawo występu mieli mistrzowie powiatów z naszego rejonu. Na zawodach wystąpili nasi chłopcy jako mistrzowie powiatu sochaczewskiego. Poziom zawodów był bardzo wysoki o czym świadczy występ w turnieju mistrza Polski w kategorii kadetów. (zawodnika KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) Nasi chłopcy zajęli 5 miejsce wygrywając jeden mecz i doznając dwóch porażek. Wyniki naszych zawodników i meczy o poszczególne miejsca:
SP Iłów - SP Komorów 0:3
SP Iłów - SP nr 2 Grodzisk Mazowiecki 1:3
Mecz o 5 miejsce: SP Iłów - SP nr 6 Grodzisk Mazowiecki 3:1
Mecz o 3 miejsce: SP Bartniki - SP Izabelin 3:1
Finał: SP Komorów - SP 2 Grodzisk Mazowiecki 3:2
Wyniki decydujących meczy zawodów dziewcząt:
Mecz o 3 miejsce: SP nr 10 Pruszków - SP Brzozów 3:2
Finał: SP Budki Piaseckie - SP Wiskitki 3:1
Opiekun: Piotr Piotrowski
11 marca 2025 r. w sali konferencyjnej Starostwa w Sochaczewie odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z klasy VIII b Natalia Kopka oraz Jakub Ziarek. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się ogromną wiedzą. Etap składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Rywalizowali ze sobą rozwiązując test jednokrotnego wyboru, składający się z 30 pytań. Trójka najlepszych losowała zestaw pytań i odpowiadała ustnie.
Należało wykazać się znajomością m.in. przepisów przeciwpożarowych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, jak również historii i tradycji pożarniczej.
Nasz uczeń Jakub Ziarek zajął drugie miejsce w II grupie wiekowej (klasy V-VIII SP).
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendę Powiatową PSP w Sochaczewie, samorząd powiatowy oraz samorządy gminne.
Dziękujemy OSP Iłów na czele z Panem Józefem Smagałą za wsparcie.
Serdecznie gratulujemy !!!
Monika Kurowska
Aneta Dąbrowska – Gorzka
Ewa Majorek
Dzieci z oddziału przedszkolnego OG przez tydzień poznawały zwierzęta sprzed milionów lat. W sali rozbrzmiewały dźwięki prehistorycznego lasu z przewagą odgłosów dinozaurów. Wyeksponowano sylwety, plansze, kolorowe ilustracje tych okazałych zwierząt i roślin, by przybliżyć klimat ŚWIATA DINOZAURÓW. Wspólnie przeprowadzono eksperyment: Wybuch wulkanu.
Wiedzę na temat fascynujących gadów podsumowano 7 marca 2025r. Przedszkolaki dowiodły, że poznały ich historię, wiedzą kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Podczas zajęć miały okazję poznać różne gatunki gadów, ich charakterystyczne cechy, przyzwyczajenia i pracę paleontologa.
Na zajęciach pod hasłem: „Prehistoryczne stwory” obecna była Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Wspólnie z Panią Dyrektor, dzieci oglądały książki, układały puzzle, tworzyły „Dino-obrazy”, wykonały własne dinozaury odciskami dłoni, malowały obrazki zwierząt kredkami, farbami.
Pani Dyrektor przeczytała dzieciom fragment lektury pt. „Opowieści sprzed lat”. Dzięki temu lepiej zrozumiały, jak wyglądało życie na Ziemi miliony lat temu i jakie pradawne stworzenia zamieszkiwały naszą planetę. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o egiptozaurach, tyranozaurach, diplodokach. Jak się okazało, trudne nazwy niektórych z nich, nie sprawiły większych kłopotów podczas wypowiedzi. Z radością zamieniły się na chwilę w prehistoryczne gady i przy dźwiękach muzyki, skubały liście z samego czubka drzewa, stawały do walki, uciekały przed stadem drapieżnych tyranozaurów. Nie zabrakło również piosenek o dinozaurach, przy których chętnie tańczyły ze swoimi dino figurkami, naśladując ruchy tajemniczych stworzeń.
Pani Dyrektor była również przewodnikiem na „Jurajskim torze przeszkód” i nauczyła wszystkich piosenki do zabawy ruchowej pt. „Maszerują … dinozaury”.
Święto Dinozaura było dla dzieci ciekawym doświadczeniem, świetną zabawą, okazją do nauki i rozwijania wyobraźni. Na długo pozostanie w ich pamięci.
Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za udostępnienie zabawkowych dinozaurów, książek i przygotowanie strojów.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Kopka za obecność, wręczenie dzieciom pamiątkowych Dyplomów, nadmuchanych dinozaurów, naukę piosenki, zabawy sensoryczne, rozwijanie sprawności fizycznej, zainteresowań czytelniczych oraz życzliwą, systematyczną współpracę.
Małgorzata Orzeszek
W dniu 8 marca 2025 r. w NoveKino Przedwiośnie w Płocku odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej na zakładkę do książki "W krainie zorzy polarnej". Laureatom konkursu wręczono nagrody i wyróżnienia. Na konkurs wpłynęły 564 zakładki. Wręczono dziewięć nagród głównych i 41 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 7-9 lat wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IA- Wiktor Durzyński. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi.
Wychowawca- Urszula Geras-Stodulska
Co roku w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywa się w Sochaczewie festiwal „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Organizatorem jest stowarzyszenie „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” przy wsparciu miasta Sochaczew oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej i Sochaczewskiego Centrum Kultury. Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu od początku był Daniel Janiak, który także w tym roku, jako burmistrz, zaangażował się w to patriotyczne wydarzenie. Wraz z burmistrzem festiwal otworzył poseł Maciej Małecki. Obaj panowie podkreślali rolę i znaczenie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego i wyrazili radość, że festiwal przyciąga tylu młodych i dorosłych, którzy tę pamięć kultywują.
Eliminacje konkursowe odbyły się 1 marca 2025 r. w kramnicach miejskich, gdzie swoje umiejętności zaprezentowało 340 uczestników. Z naszej szkoły w konkursie, w kategorii klas 1-3 wzięły udział uczennice:
POEZJA PATRIOTYCZNA
PIEŚŃ PATRIOTYCZNA
9 marca 2025 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury miała miejsce gala finałowa, na której ogłoszono laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach, a także wysłuchano ich występów . Miło nam przedstawić wyniki naszych uczennic.
KATEGORIA II (klasy 1-3 szkoły podstawowe)
POEZJA PATRIOTYCZNA
I miejsce – Pola Jażdżyk (Szkoła Podstawowa w Iłowie)
III miejsce – Maja Pęczkowska (Szkoła Podstawowa w Iłowie)
Wyróżnienie – Oliwia Olkowicz (Szkoła Podstawowa w Iłowie)
„….Festiwalową nagrodę ufundowało także Radio Sochaczew. Trafiła ona do Poli Jażdżyk, która zajęła I miejsce w kategorii II - poezja patriotyczna...”
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Majewska Renata, Banaszczak Renata
W dniu 26.02.2025r r. odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej pt: „Młodzież zapobiega pożarom”. Na szczeblu gminnym uczennica Natalia Kopka odniosła sukces zajmując II miejsce oraz Jakub Ziarek III miejsce. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą gminę w powiecie sochaczewskim.
Pan Dyrektor Elżbieta Kopka podziękowała wszystkim za obecność oraz życzyła dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.
Aneta Dąbrowska – Gorzka
Monika Kurowska
Ewa Majorek
27 lutego 2025 r. uczniowie klas 7 i 8 reprezentowali naszą szkołę w VIII Powiatowym Dniu Bezpiecznego Internetu, który odbył się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Uczniowie wzięli udział w konkursie Wiedzy DBI, promującym bezpieczeństwo w sieci Internet, propagującym wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci Internet oraz zagrożeń wynikających z nadmiernego lub nie właściwego korzystania z sieci Internet i mediów społecznościowych.
Magdalena Walczak uczennica klasy 8a zajęła II miejsce, a Lena Grabowska uczennica klasy 8a otrzymała Nagrodę Specjalną. Ponadto Magdalena Walczak wzięła udział w konkursie na mema pt. „Używaj mózgu, zanim AI zrobi to za Ciebie”, w którym otrzymała Nagrodę Publiczności.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Marzena Ryfa-Kowalczyk
4 miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt i 5 chłopców.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież (klasy 7-8) odbyły się w Iłowie dnia 28.02.2025 roku. Duży sukces osiągnęli chłopcy wygrywając wszystkie mecze i uzyskując awans na zawody rejonowe. Uzyskali tytuł mistrzów powiatu sochaczewskiego. Naszym dziewczętom poszło troszeczkę gorzej bo wygrały jeden mecz i trzy przegrały i zajęły 4 miejsce.
Dwa dni wcześniej 26.02.2025 roku w zawodach powiatowych w Budkach Piaseckich wystąpiły dwa nasze zespoły w kategorii dzieci (klasy 4-6). Dziewczęta zajęły drugie miejsce a chłopcy czwarte.
Wyniki zawodów kategoria młodzież Iłów
Chłopcy:
SP Iłów - SP Gawłów 3:1
SP Iłów - SP Budki Piaseckie 3:2
Półfinał: SP Iłów – SP Młodzieszyn 3:0
Finał: SP Iłów - SP Budki Piaseckie 31
Dziewczęta:
SP Iłów - SP Budki Piaseckie 0:3
SP Iłów - SP Gawłów 3:1
SP Iłów - SP Rybno 0:3
SP Iłów - SP Brzozów 0:3
Wyniki zawodów kategoria dzieci Budki Piaseckie
Chłopcy:
SP Iłów - SP Mokas 3:2
SP Iłów - SP Budki Piaseckie 0:3
Półfinał: SP Iłów – SP Akademia Prymusa Sochaczew 0:3
Mecz o 3 miejsce: SP Iłów - SP Śladów 0:3
Dziewczęta:
SP Iłów - SP Budki Piaseckie 0:3
SP Iłów - SP Kaptury 3:1
Opiekun: Piotr Piotrowski