Dnia 29 stycznia 2025 roku w oddziałach przedszkolnych w Iłowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wydarzenie rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Kopka, która serdecznie powitała zgromadzonych gości – ukochane babcie i dziadków naszych przedszkolaków. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ważną rolę pełnią dziadkowie w życiu najmłodszych, przekazując im ciepło, mądrość i nieocenione wartości.
Przedszkolaki, pod opieką swoich wychowawców, przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz tańce dedykowane ukochanym dziadkom. Dzieci z zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności, wywołując uśmiechy i wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.
Po części artystycznej wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki, wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich miłość i wsparcie. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego mieli okazję do wspólnych rozmów i spędzenia miłych chwil w rodzinnej atmosferze.
Takie spotkania są nie tylko okazją do integracji międzypokoleniowej, ale również uczą dzieci szacunku i wdzięczności wobec seniorów. Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Iłowie na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości, ciesząc się dużym zainteresowaniem i sympatią zarówno dzieci, jak i ich dziadków.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
„Biały obrus lśni na stole,
Pod obrusem siano…”
Od początku grudnia w oddziale przedszkolnym 0G panuje świąteczny nastrój. Pięknie ubrana choinka i magiczna dekoracja sali przypominają, że święta tuż, tuż. Dzieci wykonały różnorodne prace związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia, które wyeksponowano na świątecznych gazetkach. Poznały najważniejsze polskie tradycje, odnoszące się do Wigilii i świąt.
W tej magicznej atmosferze 20 grudnia 2024r. odbyło się SPOTKANIE OPŁATKOWE, które uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor rozdała wszystkim obecnym dzieciom i pracownikom OPŁATEK, przybliżyła historię świąt, wartości ważne w życiu każdego człowieka, złożyła serdeczne życzenia.
Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. W sali rozbrzmiewały kolędy. Dzieci z radością zaprezentowały pastorałkę pt. Zostań, Jezu mym braciszkiem. Był również wspólny obiad przy odświętnie zastawionym stole. Wszyscy pamiętali o kulturze zachowania się przy stole i spożywania posiłków. Kultywowanie takich zwyczajów jest szczególnie ważne dla dzieci. Tak uroczyste momenty nie tylko utrwalają wiedzę na temat zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
Dziękujemy z całego serca Pani Dyrektor za obecność, ciepłe słowa, życzenia, udział w zajęciach: Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Błogosławionych Świąt Narodzenia Dzieciątka Jezus!
Małgorzata Orzeszek
Dla dzieci z oddziału przedszkolnego 0G, grudzień przyniósł super niespodzianki. Konkursy, w których brały udział, zakończyły się sukcesami.
Cała grupa uzyskała najlepszy wynik w XIX Powiatowym Konkursie „Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych” w kategorii zbiórka puszek aluminiowych. Na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się 5 grudnia 2024r, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, dzieci oprócz atrakcyjnych zabawek i pomocy dydaktycznych, otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 750,00 zł ufundowaną przez starostę sochaczewskiego z przeznaczeniem na rozrywkę lub wypoczynek. Grupę reprezentowali: Nela Kopka i Tymon Szydło z rodzicami i wychowawczynią.
Kolejnym sukcesem było WYRÓŻNIENIE, które zdobył Kazimierz Rolewski w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna 2024”. Pan Wójt Gminy Iłów - Jan Kraśniewski osobiście wręczył Kaziowi pamiątkowy Dyplom i nagrodę rzeczową podczas Sesji Rady Gminy Iłów w dniu 19 grudnia 2024r.
Natomiast 20 grudnia 2024r. Pani Dyrektor Elżbieta Kopka przekazała nagrodę dla Marcela Kowalskiego. Marcelek za SIELSKĄ KANAPKĘ otrzymał bluzę, a inspiracji do wykonania zdrowej i kolorowej kanapki, dostarczyły „Warsztaty z Klimasem”, promujące zdrowy styl życia w ramach ogólnopolskiej akcji: Poruszamy Polskę.
Gratulujemy nagrodzonym, a dla wszystkich uczestników w/w konkursów wielkie brawa, ponieważ wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursów i Fundatorom nagród.
Małgorzata Orzeszek
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych zakończyła wspólna grupowa wigilia, która odbyła się 20 grudnia.
Naszą uroczytość wigilijną roczpoczeła pani dyrektor Elżbieta Kopka. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia, podzieliła się opłatkiem oraz wspólnie z przedszkolakami zaśpiewała kolędę.
Do świątecznego stołu zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b. Kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zajadały przygotowany przez rodziców poczęstunek.
W tym dniu odbyło sie również podsumowanie Rodzinnego Konkursu na ozdobę świateczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
Ten dzień upłynął nam w radosnej, świątecznej atmosferze.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
16 grudnia 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Płocka na spektakl teatralny pt. ,,Przygody Kota”, wystawiany przez Poznański Teatr Aktora.
Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.
Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu.
Dzieci miały okazje zobaczyć na scenie wspaniałych aktorów, ciekawe kostiumy oraz barwną scenerię. Wszystko to sprawiło, że dzieci z zaciekawieniem obejrzały całe przedstawienie.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
12 grudnia 2024 r. w Galerii Trakt został rozstrzygnięty świąteczny konkurs plastyczny na kartkę bozonarodzeniową organizowany przez Sochaczewskie Centrum Kultury.
Na konkurs wpłynęły 183 prace, a jurry zwróciło uwagę na wysoki poziom i różnorodność prac.
W kategorii I - przedszkola i klasy zerowe, dziewczynki z oddziału przedszklnego 0b otrzymały:
II nagrodę - Helena Rybicka
wyróżnienie - Zuzanna Majorek
Niezmiernie cieszy nas fakt, że spośród tak wielu zgłoszonych prac, prace naszych dziewczynek zostały wyróżnione i nagrodzone.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawczyni - Magdalena Kaniecka
Wielkie ożywienie zapanowało wśród dzieci z oddziału przedszkolnego 0G w dniu 6 grudnia 2024r., gdy usłyszały dźwięk dzwoneczka. Z zaciekawieniem patrzyły na drzwi, w których pojawił się Wyjątkowy Gość.
Pan Wójt Gminy Iłów - Jan Kraśniewski w roli Mikołaja odwiedził przedszkolaków. Po radosnym powitaniu, dzieci zaśpiewały piosenkę. Pan Wójt był zachwycony, złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia i rozdał prezenty. Był czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.
Przedszkolaki wykorzystały ten ważny moment na promocję zdrowego stylu życia i przygotowały w podziękowaniu soczyste jabłuszka z okolicznych sadów oraz najzdrowszy napój – wodę.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi i Pracownikowi Urzędu Gminy Iłów za Mikołajkową Wizytę, prezenty, wspólnie spędzony czas.
Małgorzata Orzeszek
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Przyjechał do nas z workami pełnymi prezentów. Zanim jednak Mikołaj rozdał je dzieciom, śpiewał i tańczył wspólnie z przedszkolakami w rytm świątecznych utworów. W przygotowanie mikołajkowej uroczystości włączyli się rodzice, którzy dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek.
Radości i uśmiechów tego dnia było co niemiara!
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych, świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem lub ukochanym pluszakiem.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie z misiami tańczyly i bawiły się. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz miosiwa fotobudka.
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej misiowej zabawy.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopada 2024r.
Z tej okazji uczestniczyły w zajęciach pod hasłem: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Radosne święto z poważnym przesłaniem rozpoczęły tańcem przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Wysłuchały też wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, który wprowadził je w tematykę zajęć.
Wyeksponowane w sali plansze dydaktyczne, ułatwiły przedszkolakom zrozumienie tematu. Wykorzystano je również do odegrania scenek, ilustrujących różne prawa. Prawo do zabawy cieszyło się największym zaangażowaniem.
Podczas rozmowy, dzieci chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu, wypowiadały się, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Aktywnie uczestniczyły w ciekawych grach i zabawach ruchowych. Wykonały prace plastyczne „Niebieskie drzewa” jako symbol PRAW DZIECKA na całym świecie.
Dzięki zabawie pt. „Tak czy nie” utrwaliły swe prawa oraz prawidłowe zachowania wobec koleżanek i kolegów. Wiedzą, że mają m. in.: prawo do radości, zabawy, odpoczynku, rodziny, miłości, nauki, opieki zdrowotnej, ciekawego poznawania otaczającego je świata.
Przeprowadzone zajęcia w formie gier, zabaw i nauki przez doświadczenie, w przystępny sposób przybliżyły przedszkolakom ideę i znaczenie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Małgorzata Orzeszek
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem: Dla Niepodległej.
W piątek, 8 listopada 2024r. włączyły się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 z dumą i przejęciem odśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przygotowały też wystawę pt. „Dla Niepodległej” z wcześniej wykonanych prac. Skupiły się przede wszystkim na symbolach narodowych, takich jak flaga, hymn, godło. Zwróciły szczególną uwagę na mapę Polski, gazetkę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, poznały znaczenie barw ojczystych. Dużo radości dostarczyły wszystkim zabawy: Łączenie serduszek, Flaga Polski. Podczas opowieści ruchowej pt. „Zwiedzamy Polskę”, odbyły podróż do Zakopanego, do Wrocławia i nad Morze Bałtyckie.
12 listopada 2024r. był kolejnym dniem świętowania przez przedszkolaków Dnia Niepodległości. Wspólnie z Panią Dyrektor Elżbietą Kopka ponownie odśpiewały Hymn Narodowy, zaprezentowały przygotowaną wystawę prac plastycznych, wyrecytowały wiersz W. Bełzy pt. Katechizm polskiego dziecka.
Na zakończenie wzięły udział w uroczystym przemarszu po najbliższej okolicy. Z uwagą liczyły wywieszone flagi oraz obserwowały, jak pięknie powiewają przy lekkim wietrze.
Dni poświęcone patriotyzmowi i pamięci o odzyskaniu przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w pamięci małych patriotów.
Dziękujemy Pani Dyrektor za obecność, piękną lekcję historii, gratulacje i wręczenie wszystkim przedszkolakom pamiątkowych dyplomów.
Małgorzata Orzeszek
Jednym z najważniejszych zadań wychowania w przedszkolu jest tworzenie klimatu miłości do Małej i Wielkiej Ojczyzny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, wiedzą że gmina Iłów jest miejscem pamiątek narodowych oraz licznych miejsc związanych z historią Polski.
W okresie między Dniem Wszystkich Świętych, a obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, przedszkolaki odwiedziły miejsca upamiętniające te ważne wydarzenia. Z powagą i zamyśleniem zapalili znicze w hołdzie poległym za wolność naszej Ojczyzny żołnierzom. Nasza wizyta m.in. przy Kolumnie Niepodległości oraz Mogiłach Żołnierzy poległych podczas wojny pokazała dzieciom, jak ważne jest zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy walczyli o naszą niepodległość.
Celem było uwrażliwienie przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, tych którzy zapisali się w historii, a szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej Małej Ojczyzny.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
Dzień Postaci z bajek jest wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, a niekiedy pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.
Z tej okazji, dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wyruszyły w podróż do krainy bajek. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek obfitowały w zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek.
Dzieci przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz grały w bajkowe memory z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
Oczywieście nie zabrakło ulubionych zabaw ruchowo-tanecznych przedszkolaków. Na zakończenie dnia dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia w swoich wspaniałych przebraniach.
Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK to ulubione święto najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G obchodziły je 5 listopada 2024r. Na uroczystości obecna była pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom specjalnie z tej okazji przygotowane Dyplomy i baloniki z bajkowymi bohaterami. W tym dniu odwiedził również przedszkolaków Pan Wójt Gminy Iłów – Jan Kraśniewski.
Wyjątkowi goście podziwiali prace dzieci, ich ciekawe przebrania za bohaterów z bajek i baśni. Był czas na rozmowy o ulubionych bajkach i pamiątkowe zdjęcia.
Dzieci wysłuchały fragmentu kilku bajek, opowiadały o swych ulubionych, bawiły się i tańczyły przy piosenkach: Krasnoludki, Witajcie w naszej bajce, Lubimy baśnie. Doskonale poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, rozpoznawaniem ilustracji i rekwizytów (koszyczek, pantofelek, pierniki, magiczna różdżka) i dopasowaniem ich do odpowiednich baśni.
Była też wystawa prac plastycznych, na której wyeksponowano: smoka wawelskiego, złotą kaczkę i złotą rybkę. W kąciku książki królowały ulubione bajki i baśnie oraz sylwety baśniowych bohaterów, które zachęcały do czytania, oglądania i wypowiedzi na określony temat. Gry i zabawy ruchowe oraz tańce i pląsy przy muzyce na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za przygotowanie wspaniałych kostiumów. Słowa wdzięczności kierujemy do Pana Wójta i Pani Dyrektor za obecność, wspólnie spędzony czas i wspieranie naszych inicjatyw.
Małgorzata Orzeszek
30 października 2024 r. został rozstrzygnięty Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny w ramach projektu „Eko-Bohaterzy, Na Ratunek!”, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca.
W kategorii Przedszkole nagrody otrzymali:
II miejsce Basia Szymańska – oddział przedszkolny 0A
III miejsce Gabriel Kuźmiński – oddział przedszkolny 0B
W kategorii Szkół Podstawowych nagrody otrzymują:
Plakaty graficzne:
I miejsce Hanna Kopka – klasa Ia
II miejsce Anna Kaniecka – klasa Ia
III miejsce Stanisław Kuźmiński – klasa Va
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawcy
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, 11 października 2024 r. uczciły Obchody Światowego Dnia Zwierząt. Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy. Zwróciliśmy także uwagę na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków.
W tym dniu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których tematem przewodnim były zwierzęta. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach. Na zakończenie dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć w przebraniu ulubionego zwierzątka.
M. Kaniecka
G. Błaszczyk
Do ŚWIATOWEJ AKCJI MYCIA RĄK włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego 0G.
Ciekawe zajęcia, podczas których dominowały czynności samoobsługowe i higieniczne, uświadomiły wszystkim, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce i zabawach ruchowych: „Umyjemy brudne ręce”, „Gdzie były, co robiły nasze ręce?” Przekonały się, jak zarazki przyklejają się do rąk, pokazując własną dłoń po przyłożeniu jej do pojemniczka z farbą plakatową. Wycierając suchą chusteczką, zauważyły, że nie wszystko udało się wytrzeć. Dopiero mydło i ciepła woda sprawiły, że ręce były czyste.
Na podsumowaniu akcji w dniu 18.10.2024r. obecna była Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. W obecności Pani Dyrektor odbyło się usystematyzowanie wiedzy na temat zarazków i bakterii. Dzieci omówiły schemat mycia rąk i zastosowały go w praktyce. Zaprezentowały wykonane przez siebie prace plastyczne: „Kropelka wody”, „Brudne ręce” oraz „Czyste ręce to zdrowie”. Wyrecytowały też rymowankę: Aby wirus zwiał czym prędzej, dobrze umyj swoje ręce!, którą wcześniej wypowiadały przy każdej stosownej okazji.
Pani Dyrektor z podziwem oglądała prace dzieci, rozmawiała na w/w temat, gratulowała udanej akcji prozdrowotnej i wręczyła mydełka z napisem: Przyjaciel Czystych Rąk, za co serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Orzeszek
Dnia 17.10. 2024 r. odbyła się pierwsza z planowanych wycieczek w ramach projektu „Szanuj przyrodę-segreguj odpady”.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b odwiedziły Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy.
Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Na tropie...odpadów" oraz lekcji przyrody z edukatorem Kampinoskiego Parku Narodowego. Wędrowaliśmy ścieżką dydaktyczną, zwiedzaliśmy muzeum poświęcone zwierzętom Puszczy Kampinoskiej, a także spotkaliśmy się z leśnikiem, który opowiedział nam o swojej pracy.
Na zakończenie udaliśmy się na polanę wypoczynkową, gdzie dzieci mogły zjeść kiełbaskę i ziemniaki z ogniska.
M. Kaniecka
G. Błaszczyk
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0G aktywnie uczestniczyły w obchodach TYGODNIA ZWIERZĄT, który zakończył się 16. 10. 2024r. Na uroczystym podsumowaniu programu obecna była pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy, podziękowała za aktywny udział, gratulowała i życzyła podejmowania dalszych, ciekawych działań.
Przedszkolaki pogłębiały i zdobywały wiedzę o zwierzętach w oparciu o zajęcia edukacyjne, prowadzone w formie gier i zabaw, rozwiązywały zagadki o zwierzętach, naśladowały ich ruchy i głosy, rozpoznawały nagrane dźwięki. Nazywały określone gatunki i ustnie opisywały ich wygląd na podstawie własnych doświadczeń, literatury dziecięcej, plansz dydaktycznych, gazetki: „Świat zwierząt”. Z materiałów przyrodniczych zbudowały domek dla jeża, a z klocków zaprojektowały budę dla pieska. Przygotowały prace plastyczne pt. Nasze ulubione zwierzęta, które wyeksponowano w galerii prac. Bohaterami prac były: psy, koty, lisy, jeże.
Dzieci zwróciły szczególną uwagę na odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami domowymi i hodowlanymi. Podczas rozmowy kierowanej poznały różnorodność gatunkową na Ziemi i zwierzęta zagrożone wyginięciem. Przy piosence pt. „Bal w lesie”, odgrywały role: zajączka, wiewiórki, niedźwiedzia. Klasyfikowały zwierzęta ze względu na ich siedliska: lasy, łąki, sawanny, wody.
Przyniosły też na zajęcia maskotki zwierząt, które wykorzystały do ćwiczeń: sensorycznych, relaksacyjnych, tanecznych, oddechowych. Najwięcej radości dostarczył mini teatrzyk: „Popatrzcie na zwierzęta”, w którym każde dziecko prezentowało wybrane zwierzątko, zwracając uwagę na miejsce występowania, sposób odżywiania, poruszania się, cechy charakterystyczne danego gatunku.
Udział w programie był najlepszą okazją, by zachęcić uczestników do empatii, odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt.
Dziękujemy Pani Dyrektor za obecność na uroczystości podsumowania, cenne wskazówki i życzenia.
Małgorzata Orzeszek
9 października harcerze z 7. drużyny „Leśni" przygotowali dla przedszkolaków symulację pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaangażowanie było duże. Harcerze przygotowali rekwizyty, pomoce, plansze, instrukcje jak należy postępować, m.in. podczas wypadku, zadławienia czy skaleczenia.
Dzieci z przedszkola chętnie brały udział w przenoszeniu i opatrywaniu ran poszkodowanym. Przeprowadzona symulacja przybliżyła temat pierwszej pomocy najmłodszym uczestnikom. Przedszkolaki wiele się nauczyły przez praktyczne ćwiczenia.
phm Ewa Grzywacz
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
Atrakcji tego dnia nie brakowało, chłopcy świętowali ten dzień biorąc udział w licznych konkursach oraz bawili się na klasowej dyskotece. Chłopcy otrzymali również drobne upominki przygotowane przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oficjalnie powitały nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Podczas jesiennego spaceru zbieraliśmy dary jesieni, które potem znalazły się w naszym kąciku przyrody.
Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek i rebusów. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę podczas kolejnych zajęć oraz obserwować zmiany, jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas spacerów i wycieczek.
Magdalena Kaniecka
Grażyna Błaszczyk
Sprzątanie Świata
25 września Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata. Dzieci z oddziałów przedszkolnych sprzątały tego dnia teren wokół szkoły. Przedszkolaki były zaskoczone ilością zebranych śmieci i zgodnie stwierdziły, że taka akcja jest bardzo potrzebna. Każdy zjadł kiełbaskę ufundowaną przez Urząd Gminy Iłów, za co bardzo dziękujemy.
20 września dzieci z oddziałów 0A, 0B i 0G obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
W tym dniu dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach taneczno-ruchowych. Każdy przedszkolak otrzymał balonik, który mógł ozdobić oraz pamiątkowy dyplom.
Ważnym elementem obchodów Dnia Przedszkolaka był pokaz pierwszej pomocy, który przeprowadziła p. Monika Kłosek.
Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy Wam każdego dnia, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości.
M. Kaniecka
G. Błaszczyk
M. Kujawa
Dnia 16 września dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B wybrały się na skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowe przechodzenie przez pasy.
M. Kaniecka
G. Błaszczyk
Dnia 16.09.2024 r. dzieci z oddziałów 0A i 0B w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, włączyły się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej.
Z tej okazji dzieci wraz z wychowawczyniami M. Kaniecką i G. Błaszczyk odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Iłowie. Pani Anna Kornacka-Bartos - dyr GBP w Iłowie przeczytała fragment dzieła Juliusza Słowackiego. pt. „Kordian”.
Ponadto panie z Gminnej Biblioteki Publicznej przeprowadziły dla przedszkolaków lekcję biblioteczną.
Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie, pamiątkowe zeszyty ze stemplem z kancelarii prezydenta RP upamiętniającym akcję oraz słodki poczęstunek.
M. Kaniecka
G. Błaszczyk