Godziny pracy biblioteki REGULAMIN BIBLIOTEKI REGULAMIN ICIM BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Cytaty o książkach, rodzaje katalogów bibliotecznych, słownik terminów bibliotecznych Lista lektur szkolnych REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPUTERÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ Plan pracy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników Szkolny zestaw podręczników Szkolny zestaw programów nauczania

REGULAMIN ICIM BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
  1. wypożyczając je do domu,
  2. czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma),
  3. wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (materiały przekazane do pracowni).
  4. Czytelnik może wypożyczyć z biblioteki 2 książki, w tym tylko jedną powieść na okres 2 tygodni.

3.Bibliotekarka może przedłużyć termin zwrotu wypożyczonej książki, jeżeli nie stanowi poszukiwanej pozycji.

4.Z księgozbioru podręcznego biblioteki i bieżących czasopism czytelnik może korzystać tylko na miejscu w bibliotece.

5.Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarki na ewentualne uszkodzenia.

6.Wypożyczone książki należy szanować.

7.Bibliotekarka udziela informacji o książkach, pomaga w doborze literatury, korzystaniu z katalogów itp.

8.Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki powinny być obowiązkowo zwrócone do biblioteki.