Godziny pracy biblioteki REGULAMIN BIBLIOTEKI REGULAMIN ICIM BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Cytaty o książkach, rodzaje katalogów bibliotecznych, słownik terminów bibliotecznych Lista lektur szkolnych REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPUTERÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ Plan pracy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników Szkolny zestaw podręczników Szkolny zestaw programów nauczania

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Opiekunem ICIM jest nauczyciel bibliotekarz.
  2. Z komputerów mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej oprócz przerw lekcyjnych.
  3. Centrum służy przede wszystkim, jako źródło wiedzy i informacji. Z Internetu można korzystać wyłącznie do celów edukacyjnych.
  4. Przed przystąpieniem do pracy należy wpisać się do zeszytu korzystania z ICIM (data, nazwisko, klasa, numer stanowiska).
  5. Przy jednym stanowisku mogą pracować maksymalnie dwie osoby.
  6. Jednorazowo z komputera można korzystać do 30 minut (istnieje możliwość dłuższej pracy, jeżeli są wolne stanowiska, w przypadku dużej ilości chętnych czas pracy przy komputerze będzie graniczony).
  7. Opiekun przydziela każdemu użytkownikowi prawa do konkretnych zasobów lokalnej sieci komputerowej.
  8. Wszelkie usterki, uszkodzenia i nieprawidłowości w działaniu sprzętu i sytemu, użytkownik ma obowiązek zgłosić bibliotekarzowi bez podejmowania samowolnej próby naprawy.
  9. Podczas pracy przy stanowisku komputerowym należy zachować ciszę, umożliwiającą spokojną pracę innym użytkownikom biblioteki.
  10. Z nagrywarki CD – ROM może korzystać osoba, która uzyska zgodę opiekuna centrum.
  11. Urządzenie wielofunkcyjne może obsługiwać tylko i wyłącznie bibliotekarz.
  12. Zabrania się:
    • dokonywania jakichkolwiek napraw, przekonfigurowywania sprzętu, samowolnego manipulowania sprzętem;
    • instalowania własnych programów oraz komunikatorów internetowych (Np. Tlen, Gadu – Gadu itp.);
    • wysyłania wiadomości tekstowych SMS;
    • kopiowania oprogramowania zarówno ze sprzętu należącego do ICIM, jak również z dostępnych stron internetowych;
    • korzystania z dysków przenośnych wymagających instalacji;
    • używania sprzętu do gier komputerowych;
    • zapisywania dokumentów na dysku twardym;
    • posługiwania się własnymi dyskietkami i płytami CD, bez konsultacji z nauczycielem.
    • Użytkownik ponosi odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane umyślnym i niewłaściwym użytkowaniem sprzętu komputerowego

13. W ICIM obowiązuje zakaz picia napojów, spożywania posiłków oraz używania telefonów komórkowych.

14. Za nieprzestrzeganie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa do korzystania z centrum na określony czas wskazany przez opiekuna.