Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024 Informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów. Procedury współpracy z rodzicami Referaty Druki i dokumenty do pobrania Numery pomocowe Informacje ze szkolenia " Dziecko z cukrzycą" Harmonogram konsultacji

Dla Rodziców

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Więcej informacji w dokumencie znajdującym się poniżej:

MEN i GIS Informacja na temat zagrożen dotyczacych e-papierosów.pdf