Klasa III wraz z wychowawcą p. Urszulą Geras-Stodulską postanowiła uczcić Święto Konstytucji 3 Maja w nieco inny sposób. Uczniowie wykonywali książeczki patriotyczne, w których najważniejsze miejsce zajmował test wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Zawierał 10 pytań dotyczących Konstytucji 3 Maja. Wymagał znajomości podstawowej wiedzy o tym najważniejszym wydarzeniu dla Polaków. Ciekawostką tego testu były odpowiedzi, które zostały ukryte na końcu strony. Każda osoba rozwiązująca test mogła sprawdzić swoją odpowiedź. Uczniowie ozdabiali stronę tytułową elementami takimi jak: Herb Iłowa, Godło Polski oraz Flaga. Klasa III postanowiła obdarować tymi książeczkami uczniów klas I-III. Mamy nadzieję, że uczniowie w chwili wolnego czasu poszukają odpowiedzi na pytania dotyczące Konstytucji 3 Maja.
Wychowawca klasy: Urszula Geras-Stodulska
30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie był dniem przygotowań do nadchodzących, wyjątkowych świąt. Podczas wybranych zajęć edukacyjnych rozmawiano o majowych świętach - skąd się wzięły, dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
Uczniowie przygotowali również prace plastyczne związane z tematyką patriotyczną, które przez najbliższy czas będą zdobiły ich domy. Są gotowi do świętowania.
Majowe Święta:
By upamiętnić święta majowe przygotowaliśmy koncert, który powstał we współpracy z Gminnym Ośrorodkiem Kultury w Iłowie.
Serdecznie zapraszamy!
Iłów, dnia 30 kwietnia 2021 r.
KOMUNIKAT
Od 4 maja 2021 r. ( wtorek) dla uczniów klas I- III zostaje przywrócona stacjonarna nauka w szkole.
Uczniowie klas IV -VIII do 16 maja br. kontynuują kształcenie na odległość.
Utrzymane są również zasady pracy oddziałów przedszkolnych w trybie stacjonarnym.
Obiady oraz dowozy dla uczniów nie ulegają zmianie.
Dla uczniów zostaną zorganizowane zajęcia świetlicowe.
W szkole podczas zajęć stacjonarnych obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
Zajęcia stacjonarne i zdalne zaczynają się o godz. 8.20.
Bardzo proszę o ograniczenie korzystania z zajęć świetlicowych i dowozów ze względu na stan epidemii.
Każda klasa w trakcie przebywania w szkole będzie miała ograniczoną możliwość do minimum dla klas I -III szkół podstawowych ( aktualizacja 4.05.2021 r.) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Dlatego, zgodnie z pkt 13 wytycznych, MEiN, MZ i GIS ustala się indywidualny harmonogram dnia dla danej klasy, uwzględniając m.in.:
Godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły
Wychodzenia ze szkoły:
Z poważaniem
Elżbieta Kopka
wicedyrektor szkoły
Wytyczne Men i Gis: szczegóły w pliku Wytyczne dla klas 1-3 SP.pdf
Szczegóły w pliku:
Wytyczne CKE MEiN i GIS dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2021 r.pdf
Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki odbędzie się w dniach:
Czas przeznaczony na pisanie 100 minut. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły we własnym zakresie, według ustalonego harmonogramu. Wszyscy uczniowie muszą zabrać ze sobą maseczki. Egzamin zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym. Uczniowie wchodzą głównym wejściem od strony dawnego gimnazjum i tym samym wejściem opuszczają szkołę. Przed egzaminem uczniowie zostawiają nakrycia wierzchnie w szatni w części dawnego gimnazjum.
Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego odbędzie się w dniach:
Klasa 8b:
Klasa 8a:
Czas przeznaczony na pisanie 120 minut. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły we własnym zakresie, według ustalonego harmonogramu. Wszyscy uczniowie muszą zabrać ze sobą maseczki. Egzamin zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym. Uczniowie wchodzą głównym wejściem od strony dawnego gimnazjum i tym samym wejściem opuszczają szkołę. Przed egzaminem uczniowie zostawiają nakrycia wierzchnie w szatni w części dawnego gimnazjum
W dniu 28 kwietnia 2021 roku tj. środa został podsumowany konkurs międzyklasowego i indywidualnego współzawodnictwa o zasięgu ogólnoszkolnym dotyczący systematycznego oszczędzania pieniędzy w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody czekają.
Serdecznie pozdrawiam.
Opiekun SKO
W dniu 30.04.2021 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się egzamin próbny z języka angielskiego. Czas przeznaczony na napisanie egzaminu 90 minut. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły we własnym zakresie, według ustalonego harmonogramu. Wszyscy uczniowie muszą zabrać ze sobą maseczki. Egzamin zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym w auli. Uczniowie wchodzą głównym wejściem od strony dawnego gimnazjum i tym samym wejściem opuszczają szkołę. Przed egzaminem uczniowie zostawiają nakrycia wierzchnie w szatni w części dawnego gimnazjum.
Klasa 8a- godz. 8:30 do godz. 10.00
Klasa 8b- godz. 10.30 do godz.12.00
Iłów, dn. 23 kwietnia 2021 r.
KOMUNIKAT
Od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą odbywali zajęcia w systemie hybrydowym.
Uczniowie klas IV-VIII będą uczyć się zdalnie. Utrzymane są również zasady pracy oddziałów przedszkolnych w trybie stacjonarnym.
Obiady oraz dowozy dla uczniów obecnych w danym dniu w szkole nie ulegają zmianie.
Dla uczniów, którzy w danym dniu odbywają zajęcia stacjonarne zostaną zorganizowane zajęcia świetlicowe, po uprzednim złożeniu wniosku przez rodziców ww. uczniów.
W szkole podczas zajęć stacjonarnych obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
Zajęcia stacjonarne i zdalne zaczynają się o godz. 8.20.
Bardzo proszę o ograniczenie korzystania z zajęć świetlicowych i dowozów ze względu na stan epidemii.
Harmonogram prowadzenia zajęć edukacyjnych, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia w szkole lub zdalnie przedstawia się następująco:
Z poważaniem
Anna Majchrzak
Dyrektor szkoły
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie pomimo zdalnego nauczania bardzo chętnie biorą udział w konkursach.
Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI nasi uczniowie wzięli udział w II Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym „Ufoplasty, czyli jak zrobić coś z niczego – maskotka ekologiczna” .
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci ochroną środowiska, w szczególności wskazanie korzyści płynących z ponownego wykorzystania odpadów.
Każdy uczeń miał za zadanie wykonać jedną pracę plastyczną przestrzenną z wykorzystaniem różnorodnych surowców i materiałów wtórnych, np. nakrętek, butelek, rolek, torebek, korków, guzików, drewna, słomy, sznurków itp.
Nasi uczniowie pokazali jak są pomysłowi i kreatywni.
Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało blisko 100 prac!!!
Oto zwycięzcy konkursu ze Szkoły Podstawowej w Iłowie:
Opiekunami były: p. Monika Kurowska, p. Aneta Dąbrowska –Gorzka.
Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły gratulujemy!!!
Dzień Ziemi obchodzono po raz pierwszy w 1970 roku w USA, a w Polsce obchodzony jest od 1990 roku. Nasza szkoła corocznie bierze udział w obchodach tego święta. W tym roku świętowanie ma inny przebieg. Z powodu pandemii nie możemy spotkać się w szkole. Dla całej społeczności szkolnej mamy przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną oraz występ naszych uczniów z oddziałów przedszkolnych, którzy przygotowali wiersze o tematyce ekologicznej związane z ochroną środowiska.
W ramach obchodów Dnia Ziemi 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach i projektach o tematyce ekologicznej. Są to m.in.:
1) Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny „UFOPLASTY-Maskotka Ekologiczna”.
2) Projekt ekologiczny – „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
3) Konkurs plastyczny „Nie wyrzucaj- wykorzystaj”.
Dbanie o środowisko jest sprawą ważną dla nas wszystkich, włączajmy się więc do różnych akcji mających na celu działania związane z ekologią.
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prezentacji i występów najmłodszych uczniów z naszej szkoły.
Dzień Ziemi 2021-prezentacja.pptx
Występ dzieci z oddziału przedszkolnego
Organizatorzy: A. Dąbrowska-Gorzka,
M. Ryfa-Kowalczyk,
M. Kujawa,
G. Błaszczyk,
A. Pytkowska
15 kwietnia w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyło się ogłoszenie wyników XX edycji konkursu „Mazowsze – moja mała ojczyzna”. Wśród 38 laureatów jubileuszowej edycji znalazło się czterech uczniów naszej szkoły.
Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu: „Mazowsze – moja mała ojczyzna”:
Praca fotograficzna
I miejsce: Karol Krzemiński, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Opiekun: Elżbieta Modrzejewska .
III miejsce: Zuzanna Gomoliszek, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowe Opiekun: Jolanta Kraśniewska
Praca plastyczna
Wyróżnienie: Maja Skrobosz, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Opiekun: Urszula Geras- Stodulska
Praca multimedialna
Wyróżnienie: Oskar Dmowski, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie Opiekun: Paweł Sarzała
Gratulujemy laureatom zdobycia nagród i wyróżnień w XX edycji konkursu Mazowsze, moja mała Ojczyzna. Ze względu na pandemie korona wirusa, finał konkursu odbył się w wersji live, 15 kwietnia o godz. 12.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie bez udziału publiczności.
Link do finału live https://www.youtube.com/watch?v=ra9_hOft5lw
Nagrody dla zwycięzców będą przesłane drogą pocztową na adres domowy lub adres szkoły.
Katarzyna Krzemińska
Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną do 18 kwietnia br. zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia, również kształcenie na odległość dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Anna Majchrzak
dyrektor szkoły
Źródło: Konferencja prasowa Ministra Zdrowia z dn. 7.04.2021 r.
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty
sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 20 kwietnia
Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Iłowie
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
Partnerzy akcji:
Uczniowie klasy II w okresie od 22 marca 2021 r. do 08 kwietnia 2021 r. realizowali projekt edukacyjny „Domowy kącik przyrodniczy”. Podczas kształcenia na odległość zostali zapoznani ze sposobami hodowli roślin, jak również czynnikami, które wpływają na rozwój rośliny. Poznały pracę ogrodnika, narzędzia ogrodnicze, czynności związane z wiosennymi pracami ogrodniczymi oraz polowymi.
Dzieci zostały zapoznane też z wyglądem nasion rzeżuchy i owsa oraz cebulkami na szczypiorek i kwiaty. Założyły eksperymentalną hodowlę roślin w domu pod czujnym okiem rodziców. Posadziły cebulki w doniczkach i wysiały nasionka, a następnie ustawiły doniczki w różnych miejscach w domu. Część doniczek została ustawiona na parapecie w słonecznym miejscu, inne z kolei w ciemnym miejscu, gdzie nie dochodziło słońce. Celem hodowli była też obserwacja, w którym miejscu najszybciej wyrosną roślinki. Dzieci pielęgnowały je, obserwowały, porównywały ich wzrost oraz dzieliły się swoimi pomysłami, co należy zrobić, aby zapewnić właściwe warunki rozwoju roślinie. Przekonały się, że gleba, woda i słońce są sprzymierzeńcami roślin. W trakcie realizowanego projektu uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat roślin, ale również nabyły umiejętności zadawania pytań, rozwinęły kompetencje językowe, stały się bardziej dociekliwe i otwarte na otaczający świat. Zaspokoiły naturalną ciekawość, miały możliwość doświadczania, wyzwoliły swoją aktywność twórczą . Prace w domowym kąciku przyrodniczym dały możliwość codziennego obserwowania wyrastających roślin, pielęgnowania ich i wymiany spostrzeżeń. Uczniowie zakładając hodowlę oprócz dbania o swoje rośliny, miały za zadanie prowadzić karty obserwacji, w których zapisywali zachodzące zmiany. Hodując rośliny drugoklasiści poznali jej cykl życiowy. Poprzez samodzielne działanie przyswoili wiedzę, dzięki czemu nie mieli problemu ze sformułowaniem właściwych wniosków. Każdy uczeń wzorowo wywiązał się z zadania. Realizacja projektu przyrodniczego cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów zwłaszcza, że wyhodowane roślinki stanowiły ozdobę wielkanocnego stołu. Fotorelacje z przeprowadzonej hodowli roślin można zobaczyć na Dysku GOOGLE w zakładce klasy II.
Wychowawczyni klasy : Majewska Renata
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w akcję „Polska na Niebiesko” - ogólnopolską kampanię społeczną organizowaną przez Fundację JiM.
Osoby w spektrum autyzmu są szczególnie narażone na dyskryminację i wykluczenie. Autyzm to całościowe zaburzenia rozwoju o podłożu neurologicznym, dotyczące tysięcy osób. Dzieci i dorośli z autyzmem mają problemy z mówieniem, nawiązywaniem kontaktów, postrzeganiem świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje
u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje około 400 tysięcy dzieci ze spektrum autyzmu. 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mający na celu propagowanie wiedzy i akceptacji ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
Narodowe czytanie w 2020 roku było poświęcone jednemu z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu - "Balladyna". Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie również była na liście instytucji włączających się w tą wyjątkową akcję. Niestety pandemia i ograniczenia z nią wprowadzone uniemożliwiły nam przeprowadzenie Narodowego Czytania na terenie naszej szkoły.
Nauczyciele i pracownicy szkoły jednak nie zaprzestali działań aby ją zrealizować.
Drodzy uczniowie i mieszkańcy gminy przygotowaliśmy dla Was audiobook "Balladyna" z udziałem pracowników naszej szkoły.
"Balladyna" dramat Juliusza Słowackiego ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę,a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. (źródło www.prezydent.pl)
Dziękuję serdecznie za zaangażowanie nauczycielom, pracownikom szkoły oraz Pani Dyrektor Annie Majchrzak, która zainicjowała akcję oraz motywowała do działań, podkreślając rolę podjętej inicjatywy w kształtowaniu właściwych postaw patriotycznych i obywatelskich. Dziękujemy również panu Mateuszowi Matusiakowi za pomoc w organizacji i realizacji nagrania.
Zapraszamy do słuchania - link pod zdjęciem.
Koordynator projektu: Paulina Szczesna