Piątek 26.04.2024

liczba odwiedzin: 1515665
  • Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, pod kierunkiem wychowawców p. Grażyny Błaszczyk i p. Magdaleny Kanieckiej przygotowały dla społeczności szkolnej występ pt. ”Eko-Kapturek”.

Przedszkolaki w swoim występie poruszyły ważny temat ekologii oraz życia w zgodzie z naturą. Ich przebrania oraz wspaniała gra aktorska zrobiła na widzach ogromne wrażenie.

• Uczniowie klas czwartych podsumowali swoją pracę na lekcjach przyrody projektem edukacyjnym – Krajobrazy w pudełku. Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolnie wybranego rodzaju krajobrazu naturalnego bądź kulturowego . Następnie w pudełku po butach, uczniowie mieli zgromadzić charakterystyczne elementy, które kojarzyły się im z wybranym krajobrazem .Realizując projekt, uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Stworzyli piękne i oryginalne makiety z charakterystyką wybranych elementów krajobrazów leśnego ,rolniczego, górskiego, nadmorskiego ,przemysłowego .

• W dniu 23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Legionowej „ Bóg-Honor- Ojczyzna” .

Pani dyrektor Elżbieta Kopka z ogromną radością powitała zaproszonych Gości, którzy objęli honorowym patronatem konkurs oraz uczestników ze szkół powiatu sochaczewskiego, nauczycieli, rodziców, a także Przyjaciół Szkoły- Darczyńców. ” To wyjątkowe wydarzenie, które łączy nas w duchu miłości do Ojczyzny i hołdu dla bohaterów, tych którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość. Konkurs wpisany został w obchody Jubileuszu 90-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, których główne uroczystości odbędą się w dniu 21 maja 2024 r. Uczniowie klas 0-8 szkół podstawowych, którzy dziś wystąpią na tej scenie, mają nie tylko piękne głosy, ale także serca pełne miłości do Polski. Ich piosenki opowiadają historie bohaterów, chwałę narodu i dumę z przynależności do naszej wielkiej Ojczyzny. Niech ta konkursowa scena stanie się miejscem, gdzie nasze młode talenty rozkwitną, muzyka i słowa przeniosą nas w przeszłość, byśmy nigdy nie zapomnieli, skąd pochodzimy i jak wiele zawdzięczamy naszym bohaterom, a patriotyzm i szacunek dla historii będą przekazywane z pokolenia na pokolenie…”
    Honorowy Patronat nad konkursem objęli:
    - Pani Jolanta Gonta-Starosta Powiatu Sochaczewskiego,
    - Pan Mariusz Ambroziak- Poseł III Kadencji na Sejm RP,
    - Pan Jan Kraśniewski- Wójt Gminy Ił

• Nasze zespoły dziewcząt i chłopców po zaciętych eliminacjach w Młodzieszynie uzyskały awans na zawody powiatowe w kategorii dzieci (klasa 4-6) które odbyły się w Iłowie dnia 22.04.2024 roku. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zawody przyniosły nam dużo emocji. Dziewczęta po wygraniu grupy eliminacyjnej uległy dopiero w finale a chłopcy zajęli 6 miejsce. Opiekunami na zawodach byli Monika Kujawa i Piotr Piotrowski.

Wyniki zawodów dziewcząt:

SP Iłów – SP Paprotnia 1:0

SP Młodzieszyn – SP Iłów 0:0 karne 1:2

Honorowy Patronat nad konkursem objęli:
    - Pani Jolanta Gonta-Starosta Powiatu Sochaczewskiego,
    - Pan Mariusz Ambroziak- Poseł III Kadencji na Sejm RP,