• II Gminny Konkurs z języka angielskiego z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii ‘A trip to Scotland’ rozstrzygnięty!

    Celem konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie było rozpowszechnianie zainteresowania uczniów oraz wzbogacanie ich wiedzy o kulturze i tradycji Wielkiej Brytanii (w tegorocznej edycji-Szkocji), propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języka obcego, promowanie osiągnięć uczniów i nawiązanie współpracy z innymi szkołami podstawowymi.

    Konkurs przebiegał w 3 kategoriach:

    • zakładka do książki – uczniowie klas 1-3 wykonali zakładki z motywem Szkocji,
    • prezentacja multimedialna – uczniowie klas 4-8 utworzyli prezentacje dotyczące najważniejszych atrakcji turystycznych oraz kultury Szkocji,
    • test wiedzy – autorzy prezentacji multimedialnych przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę o kulturze Szkocji.

     

    Poznajcie zwycięzców II edycji konkursu:

    I miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajął Norbert Cieślak, uczeń klasy Ib  ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.

    II miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajął Natan Czubak, uczeń klasy III ze Szkoły Podstawowej w Kapturach.

    III miejsce w kategorii „Zakładka do książki” zajęła Maria Różycka, uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym.

    Wyróżnienie w kategorii „Zakładka do książki” otrzymał Wojciech Walczak, uczeń klasy Ib  ze Szkoły Podstawowej w Iłowie

     

    I miejsce dla autorów prezentacji multimedialnej o Szkocji zajęły Dominika Nowakowska i Oliwia Szyprzak, uczennice klasy VI ze  Szkoły Podstawowej w Iłowie.

    Wyróżnienie dla autorek prezentacji multimedialnej o Szkocji otrzymały Dominika Gomoliszek i Maja Skrobosz, uczennice klasy  VI ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.

     

    I miejsce w kategorii „Test wiedzy o Szkocji” zajęła Maja Kochańska, uczennica klasy VII  ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym.

    II miejsce w kategorii „Test wiedzy o Szkocji” zajęła Aleksandra Kochańska, uczennica klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym.

    III miejsce w kategorii „Test wiedzy o Szkocji” zajął Mikołaj Dołęgowski, uczeń klasy VI  ze Szkoły Podstawowej w Kapturach.

    Wyróżnienie w kategorii „Test wiedzy o Szkocji” otrzymała Natalia Kopka, uczennica klasy  VII ze Szkoły Podstawowej w Iłowie.

     

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie,
    a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
    Dziękujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu oraz czuwającym nad przebiegiem prac komisji konkursowych. Zapraszamy do kolejnej przygody z Wielką Brytanią w przyszłym roku, poświęconej Irlandii Północnej.

     

    Agnieszka Kalińska

  • Mateusz i Pola laureatami powiatowego konkursu czytelniczego ​​​​​​​„Tę książkę warto przeczytać”

    20 marca 2024 r. Mateusz Kujawa z klasy VI oraz Pola Jażdżyk z klasy II udali się pod opieką  rodziców oraz nauczyciela biblioteki pani Moniki Kujawy do Sochaczewa na podsumowanie XXI edycji powiatowego konkursu czytelniczego „Tę książkę warto przeczytać”. Konkurs zorganizowała sochaczewska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Miał w założeniu promocję czytelnictwa, a polegał na przygotowaniu trzyminutowej reklamy wybranej książki i utrwaleniu jej telefonem lub kamerą.     Autorzy prezentacji mieli przekonać oglądających, że to właśnie wybraną przez nich książkę warto przeczytać. 

    Jak podkreśliła pani Elżbieta Szczypińska, kierownik biblioteki …„ W tym roku na konkurs wpłynęło 31 filmików z 12 szkół podstawowych i średnich z terenu miasta i powiatu. Wybory czytelnicze laureatów tej edycji były bardzo różne, od książek przygodowych, przez fantastykę, powieści społeczno-obyczajowe, po popularno-naukowe, a nawet legendy. Poziom był wyrównany, dlatego komisja miała trudny wybór, ale wszyscy byli zgodni, co do tych najlepszych. Przyznano nagrody i wyróżnienia autorom 15 rekomendacji w trzech kategoriach wiekowych”.

    Miło nam poinformować, że w kategorii:

    Szkoła podstawowa klasy 1-4

    3. miejsce zdobyła Pola Jażdżyk  z klasy 2 , która zachęcała do przeczytania książki „Opowieści o tym, co daje moc”. Uczennicę przygotowała wychowawczyni pani Renata Majewska. Z klasy 2 w konkursie udział wzięły również  Julia Kujawa i Oliwia Olkowicz.

    Szkoła podstawowa klasy 5-8

    2. miejsce zdobył Kujawa Mateusz z klasy 6, który zaprezentował  książkę „Cienie nad Londynem”. Ucznia przygotowała pani Monika Kujawa.

    Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Miejski w Sochaczewie  oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie. Laureaci otrzymali bony upominkowe do księgarni, słodkości i książki, a wśród nich „Lubię rozmawiać: kontynuacja” Jolanty Śmielak-Sosnowskiej. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród uczniowie zdobyli pamiątkowe wpisy.

    Gratulujemy!

    Majewska Renata, Kujawa Monika

  • 19. rocznica śmierci Jana Pawła II

    Pani dyrektor Elżbieta Kopka oraz przedstawiciele pracowników i uczniów szkoły upamiętnili 19. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Zgomadzeni przy obelisku zapalili znicz i uczcili pamięć Papieża Polaka minutą ciszy.

  • Międzyprzedszkolna wymiana kartek świątecznych

    W ramach współpracy ze Szkołą Podstawowową w Kapturach, po raz kolejny przygotowaliśmy kartkę świąteczną tym razem z okazji Świąt Wielkanocnych.

    Dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i 0B naszej szkoły, własnorącznie przygotowały kartkę świąteczną dla naszych przyjacół z grupy Sówki ze Szkoły Podstawowej w Kapturach. Następnie wymieniliśmy się kartkami z życzeniami. W ten sposób kultywujemy piękną tradycję wysyłania kart świątecznych oraz pisania pięknych życzeń.

    Obdarowywanie innych życzeniami i otrzymywanie kart świątecznych sprawiło nam ogromną przyjemność.

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

  • ZNÓW W AKCJI – DRUK 3D

    Dzięki pozyskanej drukarce 3D z programu „Laboratoria przyszłości” możemy przekazać naszym uczniom wiedzę z zakresu nowej technologii jaką jest drukowanie. Wedługopracowanego harmonogramu, w dniach 25-27 marca w zajęciach uczestniczyły klasy Oa , Ob  II oraz V.  Uczniowie na początku zapoznali się z ogólną budową i działaniem drukarki 3D oraz mieli okazję zobaczyć jak wygląda drukowanie i praca drukarki w praktyce.

    Udało się z sukcesem wydrukować projekt 3D ozdoby świątecznej – pisanki.

     

  • Finał pierwszego Turnieju Szachowego o tytuł mistrza klas 0-III i IV-VIII

    22.03.2024 r. w Auli Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie odbyło się podsumowanie Turnieju Szachowego. Honorowy patronat nad Turniejem objęła Pani Dyrektor Elżbieta Kopka. Organizatorkami były panie: Hanna Marciniak i Katarzyna Rzepecka. 

    Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców i opiekun SKO p. Ewa Majorek. 

    W kategorii klas I-III:

    Mistrzem został Franciszek Banasiak uczeń klasy II,

    II miejsce - Wojciech Majewski kl. II,

    III miejsce - Antoni Cieślak kl. I b.

    W kategorii klas IV- VIII:

    Mistrzem został Mateusz Kujawa uczeń klasy VI,

    II miejsce - Szymon Kobierecki kl. VII a,

    III miejsce Szymon Brzeziński kl. V.

     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim biorącym udział!

    Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia I Turnieju Szachowego.

    Za rok II Edycja – już dziś zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich chętnych!

  • I miejsce Hani w Powiatowym Konkursie Plastycznym

    Dnia 25 marca 2024r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny "Najładniejsza Kartka Wielkanocna" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sochaczewie.

    Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi, uwrażliwienie dzieci na wartość sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz manualnych.

    Do konkursu przystąpiło 17 Szkół Podstawowych z powiatu sochaczewskiego.

    W kategorii klas "0”  I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Hanna Razik z oddziału przedszkolnego 0b.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Magdalena Kaniecka

  • Zawody rejonowe w Iłowie

    W dniu 24 marca w Iłowie odbyły się zawody międzypowiatowe w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w kategorii młodzież. Na zawodach gościliśmy zespoły z SP Grodzisk Mazowiecki, SP Budki Piaseckie, SP Izabelin, SP Lutkówka, SP Komorów, SP Łady, SP Leszno, SP Guzów. W gronie mistrzów powiatów byli także nasi chłopcy z SP Iłów: Maksymilian Zientara i Oskar Staniaszek. Zwycięstwo w zawodach rejonowych daje prawo występu w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Niestety nasi chłopcy przegrali trzy mecze po 3:0 z SP nr 4 Grodzisk Mazowiecki, SP Lutkówka i SP Komorów. Ostatecznie zajęli 6 miejsce. Całe zawody w chłopcach wygrała drużyna SP nr 4 Grodzisk Mazowiecki oraz w dziewczętach SP Budki Piaseckie. Liczymy na wyższe miejsce za rok gdyż chłopcy to  siódmoklasiści.

    Piotr Piotrowski

  • Światowy Dzień Wody w naszej szkole

    22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

    To już kolejny rok, w którym nasza szkoła włączyła się w inicjatywę organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Tegoroczne hasło przewodnie "Woda dla pokoju" podkreśla kluczową rolę wody w budowaniu pokoju i stabilności na świecie. Nasza planeta nagrzewa się. Poziom mórz podnosi się, zmieniają się pory opadów, a rzeki kurczą się. W niektórych regionach powoduje to susze, a w innych powodzie i erozję wybrzeży. Tymczasem zanieczyszczenie i nadmierna konsumpcja zagrażają dostępowi do świeżej, czystej i dostępnej wody, od której zależy życie. Malejące zasoby mogą zwiększać konkurencję i zaostrzać napięcia między ludźmi, społecznościami i krajami. To zwiększa ryzyko konfliktu.

    Celem akcji było szerzenie świadomości o tym, że:

    • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
    • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej,
    • jesteśmy za to współodpowiedzialni,
    • oszczędzanie wody to za mało.

    W związku z tym podjęliśmy szereg działań, aby zagłębić się w ten niezwykle ważny temat. Uczniowie klas 7 i 8 zrealizowali projekt edukacyjny w ramach zajęć z biologii i chemii, w wyniku którego powstały tematyczne plakaty. Została przygotowana informacyjna gazetka ścienna. Na dolnym korytarzu można było obejrzeć prezentację multimedialną na temat wodnych działań pomocowych. Uczniowie wysłuchali również audycji przez szkolny radiowęzeł na temat obchodów Światowego Dnia Wody.  Najmłodsi uczniowie także wzbogacili wiedzę w tym zakresie. Obejrzeli animacje edukacyjne pt. „Woda nie tylko w kranie” oraz „Oszczędzanie wody to za mało” oraz wykonali tematyczne prace. Nie zabrakło również eksperymentów z wodą w roli głównej.

    Podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Wody uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.

    Aneta Dąbrowska-Gorzka

    Anna Bednarek

    Magdalena Kaniecka

  • Warsztaty wielkanocne w Gminnej Bibliotece Publicznej

    20 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawcami panią G. Błaszczyk i panią M. Kaniecką wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie. Odbyły się tam warsztaty plastyczne, podczas których dzieci przygotowały wielkanocne kartki. Wysłuchaliśmy również ciekawostek na temat Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka.

    Jak zawsze zostaliśmy miło przyjęci przez panią dyrektor Annę Kornacką-Bartos oraz panią Marzenę Grabarek, za co serdecznie dziękujemy. 

    Magdalena Kaniecka

    Grażyna Błaszczyk

     

  • Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

    Po raz kolejny Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w obchody Światowego dnia Zespołu Downa. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki, wyświetlone krótkie filmiki na temat choroby. Dzieci przygotowały również plakaty informacyjne i mnóstwo skarpetek które zostały wykorzystane na gazetkach. Bo to właśnie kolorowe skarpetki są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie aktywnie włączyli się w obchody tego dnia.

    Justyna Kuźmińska

    Justyna Lewandowska

    Daria Engwert-Owczarek

  • Gratulujemy Poli, Oliwii i Agatce!

    W sobotę 16 marca 2024 r. odbyła się w Sochaczewie uroczysta gala finałowa XI edycji Powiatowego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem

    Z przyjemnością informujemy, że w kategorii II ( klasy 1-3) poezja patriotyczna:

     Pola Jażdżyk zdobyła I miejsce, a Oliwia Olkowicz II miejsce.

    W kategorii I (przedszkola i oddziały przedszkolne) śpiew Agata Dragan zajęła III miejsce.

    Uczennice klasy II przygotowała do konkursu wychowawczyni - pani Majewska Renata, uczennicę oddziału przedszkolnego 0b przygotowała wychowawczyni – Magdalena Kaniecka.

    To wspólny patriotyczny projekt Stowarzyszenia „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” oraz burmistrza Sochaczewa. Do konkursu, organizowanego tradycyjnie z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, mogły przystąpić pojedyncze osoby lub zespoły. Tegoroczna edycja została objęta patronatem przez posła Macieja Małeckiego, starostę Jolantę Gontę oraz burmistrza Piotra Osieckiego.

    Serdecznie gratulujemy!

     

  • Dominika Gomoliszek najlepsza w Diecezji Łowickiej!

    W dniu 16.03.2024 r. o godz. 10:00 w budynku Kurii Diecezjalnej Łowickiej odbyło się wręczenie nagród za zdobycie trzech pierwszych miejsc w etapie diecezjalnym Olimpiady Wiedzy Religijnej. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem „Światło Wiary”. Obejmowała trzy etapy: szkolny, dekanalny i diecezjalny. Na ogłoszenie wyników laureaci OWR przyjechali wraz ze swoimi katechetami i opiekunami.

    Na początku spotkania ks. kan. Tomasz Jackowski przywitał laureatów oraz ich opiekunów i krótko opowiedział o przebiegu olimpiady, a następnie ogłosił wyniki:

     

    1 Miejsce – Dominika Gomoliszek (klasa 6) – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie (katecheta – Katarzyna Krzemińska)

    2 Miejsce ex aequo – Róża Frontczak (klasa 8) – SP im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach (katecheta – Małgorzata Kozłowska) oraz Wiktoria Grochal (klasa 8) – PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą (katecheta – Izabela Rogowska)

     

    Nagrody laureatom oraz katechetom wręczył Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej bp Wojciech Osial. Po wręczeniu nagród bp Osial pogratulował zwyciężczyniom oraz podziękował im za chęci i wysiłek włożony w przygotowanie do olimpiady. Słowa podziękowań skierował również do katechetów i rodziców laureatów oraz organizatorów. Na zakończenie bp Wojciech Osial udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

    Katarzyna Krzemińska

  • Sukces uczniów naszej Szkoły w Powiatowym Konkursie Pożarniczym "Młodzież zapobiega pożarom"

    Dziś 12 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa w Sochaczewie odbył się drugi etap Konkursu Pożarniczego. Do konkursu przystąpiło 20 osób z wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z klasy 7b. Podczas konkursu uczniowie mieli dwie dogrywki, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Największą ilość punktów w kategorii klas 4-8 zdobył Jakub Ziarek oraz Natalia Kopka są to uczniowie naszej szkoły. Jakub przeszedł do kolejnego etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim. Nagrody uczestnikom wręczała pani Jolanta Gonta Starosta Sochaczewski. Gratulujemy naszym uczniom wygranej oraz opiekunom konkursu: pani Anecie Gorzkiej, pani Monice Kurowskiej oraz pani Ewie Majorek.

    Ewa Grzywacz

  • Pierwsza pomoc - lekcja dla najmłodszych

    Harcerze i zuchy z 7 drużyny „Leśni" przygotowali pokaz i symulację pierwszej pomocy. Do udziału zaproszono przedszkolaków, którzy również aktywnie uczestniczyli w przygotowanych symulacjach. Duże gratulacje dla dziewcząt, które włożyły dużo pracy w przygotowanie rekwizytów oraz charakteryzację. Przekaz był ważny, odpowiednia i szybka reakcja w ratowaniu ludzi. Przedszkolaki zdały egzamin bardzo dobrze. Gratulujemy. Czuwaj!

    phm. Ewa Grzywacz

  • Dzień Kobiet w naszej szkole

    Dziś dzień najpiękniejszy w świecie - Święto Kobiet, wszyscy wiecie!
    Szczere przyjmijcie życzenia,
    zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!

     

    Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach na całym świecie. 8 marca mężczyźni wręczają kobietom – matkom, żonom, partnerkom i koleżankom kwiaty oraz drobne podarunki.

    A jak obchodziliśmy to święto w naszej szkole? Już od rana wszystkie panie były obdarowywane kwiatami, słodkościami i życzeniami. Trzeba przyznać, że kobiet w naszym gronie pod dostatkiem, więc było to nie lada wyzwanie…

    Męska część Samorządu Uczniowskiego również przygotowała niespodziankę dla naszych uroczych Pań. Był to miły gest ze strony chłopców i mężczyzn dla wszystkich kobiet: nauczycielek, pracownic oraz koleżanek. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, słodkich upominków oraz wiosennych kwiatów.

    Jeszcze raz życzymy Wszystkim Paniom i Dziewczynom, jednym słowem KOBIETOM, wszystkiego, co najpiękniejsze z okazji ich święta! 

     

    Najlepsze życzenia składa:


    Samorząd Uczniowski
    wraz z opiekunami

     

  • Przyrodniczy projekt edukacyjny „Co słychać w stawie?”

    W marcu uczniowie klasy Ia realizowali przyrodniczy projekt edukacyjny „Co słychać w stawie?”.

    Głównym założeniem projektu było motywowanie dzieci do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie ma powietrze i woda w życiu zwierząt wodnych. Poznali życie zwierząt w wybranych ekosystemach. Zapoznali się z cyklem rozwojowym żaby. Na zakończenie dzieci wykonały żaby
    z papieru, które zdobią samodzielnie wykonaną makietę stawu.

                                                                                                               

    Renata Banaszczak, Małgorzata Bujakowska

  • Webinar dla rodziców - Co kryje się za zachowaniem mojego dziecka?

    Czy czasem masz wrażenie, że nie rozumiesz zachowań Twojego dziecka? Zadajesz sobie pytania ,,Dlaczego?" ,,Co robię nie tak, że moje dziecko tak się zachowuje?". Próbujesz tłumaczyć, rozmawiać i masz wrażenie, że nic się nie zmienia?. Odczuwasz bezsilność, a czasem złość czy smutek? Zachowanie to sygnał, symptom tego, co jest niewidoczne na pierwszy rzut oka. Pod nim jest cała paleta powodów, przyczyn, potrzeb, problemów i stanów, które generują zachowania. Przyjrzyjmy się im wspólnie, podczas webinaru Parenteen- partnera Fundacji UNAWEZA -MŁODE GŁOWY 12 marca o godzinie 19:00

    Webiar jest bezpłatny. Obowiązują zapisy:https:/www.parenteen.pl/co-kryje-sie-za-zachowaniem-mojego-dziecka

    Serdecznie zapraszamy.

  • Zawody, zawody, zawody…

    Mistrzostwo Powiatu w tenisie stołowym dla chłopców SP Iłów

     

    Miesiąc luty i marzec to olbrzymia ilość zawodów z różnych dyscyplin sportowych. Rozegraliśmy zawody eliminacyjne oraz wystąpiliśmy na zawodach powiatowych.

    Największy sukces osiągnęli chłopcy w kategorii 7-8 klasa którzy zostali mistrzem powiatu w tenisie stołowym oraz dziewczęta które zajęły 3 miejsce.

    Zawody powiatowe – tenis stołowy kat. 7-8 klasa

    Jednego dnia odbyły się zawody w Iłowie dnia 4 marca. Znakomicie zaprezentowały się zespoły w kategorii młodzież.

    Wyniki zawodów dziewcząt:

    SP Iłów – SP AP Sochaczew 3:0

    SP Iłów – SP Brzozów 0:3

    SP Iłów – SP Budki Piaseckie 0:3

    Wyniki zawodów chłopców:

    SP Iłów – Mokas 3:0

    SP Iłów – SP Młodzieszyn 2:0

    Mecz o 1 miejsce: SP Iłów – SP Budki Piaseckie 3:2

    Zawody powiatowe – tenis stołowy kat. 4-6 klasa

    Zawody odbyły się w szkole podstawowej w Budkach Piaseckich dnia 5 marca 2024 roku. Blisko medalu byli chłopcy którzy ostatecznie 4 miejsce. Dziewczęta tym razem zajęły 5 miejsce. Wyniki zawodów dziewcząt:

    SP Iłów – SP Budki Piaseckie 0:3

    SP Iłów – SP Rybno 1:3

    Mecz o 5 miejsce: SP Iłów – SP Brzozów 3:0

    Wyniki zawodów chłopców:

    SP Iłów – SP Brzozów 3:0

    SP Iłów – SP Budki Piaseckie 0:3

    Mecz o 3 miejsce: SP Iłów – SP Śladów 0:3

    Zawody powiatowe – piłka siatkowa kat. 4-6 klasa

    Niestety tylko chłopcy uzyskali awans na zawody powiatowe. Nasze dziewczęta gorszym stosunkiem setów przegrały awans. O dużym poziomie zawodów eliminacyjnych świadczy to że drużyny które nasz wyprzedziły w zawodach powiatowych zajęły pierwsze miejsce SP Janów i drugie miejsce SP Młodzieszyn.

    Wyniki zawodów powiatowych chłopców dnia 13.02.2024 roku w  Sochaczewie

    SP Iłów – SP Szymanów 0:2 (15:25, 16:25)

    SP Iłów – SP Kozłów Szlachecki 0:2 (17:25, 14:25)

    Mecz o 5 miejsce: SP Iłów – SP nr 4 Sochaczew 2:1 (22:25, 25:19, 15:13)

    Zawody powiatowe – piłka ręczna kat. 7-8 klasa

    Nasze starsze klasy dziewczęta i chłopcy uzyskali awans na zawody powiatowe które odbyły się w Teresinie dnia 15.02.2024 roku. Wyniki zawodów dziewcząt:

    SP Iłów – SP Kozłów Biskupi 1:4

    Mecz o 3 miejsce: SP Brzozów Stary – SP Iłów 1:0

    Wyniki zawodów chłopców:

    SP Iłów – SP Rybno 4:6

    SP Iłów – SP Brochów 4:3

    Ostatecznie chłopcy zajęli 3 miejsce a dziewczęta 4 miejsce.

    Zawody powiatowe – piłka siatkowa kat. 7-8 klasa

    Dwa nasze zespoły były blisko podium ale po zaciętych meczach dziewczęta i chłopcy zajęli 4 miejsce. Zawody odbyły się jednego dnia 27 lutego 2024r w Iłowe.

    Wyniki zawodów dziewcząt:

    SP Iłów – SP AP Sochaczew 2:0

    SP Iłów – SP Szymanów 1:2

    Mecz o 3 miejsce: SP Iłów – SP Teresin 1:2

    Wyniki zawodów chłopców:

    SP Iłów – SP Teresin 0:2

    SP Iłów – SP Młodzieszyn 2:0

    Mecz o 3 miejsce: SP Iłów – SP Rybno 0:2

    Zawody powiatowe – piłka ręczna kat. 4-6 klasa

    Bez problemu nasze zespoły dziewcząt i chłopców wygrały zawody eliminacyjne. Nasze zespoły dziewczęta zajęły 4 miejsce a chłopcy 5 miejsce. Zawody dziewcząt odbyły się w Iłowie dnia 20 lutego. Wyniki zawodów dziewcząt:

    SP Iłów – SP Brochów 7:2

    SP Iłów – SP Kozłów Biskupi 3:5

    Mecz o 3 miejsce: SP Iłów – SP Teresin 5:8

    Zawody chłopców odbyły się w Sochaczewie dnia 22.02.2024 r.

    Wyniki zawodów chłopców:

    SP Iłów – SP Brochów 4:5

    SP Iłów – SP Nr 1 Sochaczew 0:3

    Mecz o 5 miejsce: SP Iłów – SP Brzozów 2:2 karne 2:0

     

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     Na całym świecie 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jego cel to: podkreślenie różnorodności językowej narodów, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.

       Ze względów historycznych i kulturowych dla Polaków nasz język narodowy stanowi  wyjątkowy skarb. Warto zaznaczyć, że ze względu na bardzo specyficzną wymowę oraz mnogość i złożoność form gramatycznych, uważany jest on za jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata, stanowiąc tym samym niełatwe wyzwanie nawet dla samych Polaków. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Tym bardziej powinniśmy szanować polszczyznę i posługiwać się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.

    W naszej szkole także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

    21 lutego 2024r. promowaliśmy nasz język narodowy oraz uświadamialiśmy społeczność szkolną, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym, czy też w sieci. Kącik językowy cieszył się ogromną popularnością.

     

    Julita Perlikowska - Tomasik

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
    Szkoła Podstawowa w Iłowie, ul.Płocka 14
    96-520 Iłów, powiat sochaczewski
  • (24) 2774-123

Galeria zdjęć