ODPAKOWANI Zgodnie z naturą Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) Najbrzydsze zwierzęta świata B&N B jak BEZPIECZNY N jak NIECHRONIONY Wybieram wodę DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Projekty-100 lat niepodległości Projekt- Rodzice i dzieci powietrze bez śmieci Projekt powszechnej nauki pływania - Umiem Pływać Cyfrowobezpieczni

Zgodnie z naturą

„Zgodnie z Naturą „– dobiega końca

W zimowym semestrze roku szkolnego 2015/2016 uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczyciela przyrody wykonywali kolejne zadania przewidziane w programie edukacji ekologicznej 'Zgodnie z Naturą”. Celem akcji było zdobywanie wiedzy przez dzieci na temat różnorodności biologicznej i obszarów chronionych. Realizatorzy programu otrzymywali materiały dydaktyczne w formie kart pracy ,scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych od twórców programu – czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

W klasach V przeprowadzone zostały zajęcia na temat bioróżnorodności oraz form ochrony przyrody . Uczniowie w ramach podsumowania zajęć przygotowali projekty na temat wybranych parków narodowych w Polsce. Dzieci z klasy IV realizowały jeden z proponowanych projektów uczniowskich pt. „Zaprzyjaźnij się z naturą „. Uzupełniały karty pracy podczas zajęć z przyrody , ponadto wykonywały część zadań w zespołach z pomocą swoich rodziców. Projekt związany jest tematycznie z obszarami chronionymi Natura 2000 i jest szczególnie bliski naszym mieszkańcom gminy , gdyż posiadamy takie obszary w rejonie rzeki Wisła. Uczniowie w formie plakatów przedstawili haslo promujące inwestycje w ramach Natura 2000 , zorganizowali spotkanie i wywiad z sekretarzem gminy na temat programu Natura 2000, wyszukali i przedstawili obszary chronione w naszej gminie oraz sposoby jej zagospodarowania i promowania. Działania zostały udokumentowane w formie zdjęć, a całość sprawozdania z realizacji  będzie przesłana do organizatorów pod koniec marca br.

szkolny koordynator :Aneta Dąbrowska- Gorzka